آزمون یوس چیست؟ چگونه بهترین نمره را در این آزمون بگیریم؟

آزمون یوس چیست؟ چگونه بهترین نمره را در این آزمون بگیریم؟

جدول محتوا

اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد دارید در مقاطع مختلف در هر یک از دانشگاه‌های کشور ترکیه اقدام به تحصیل نمایید، باید با آزمون‌ها و شرایط این کشور آشنایی داشته باشید. هر دانشگاه به طور اختصاصی شرایط ویژه‌ای دارند و آزمون‌هایی را برگزار می‌کنند که شامل مهارت، هوش ریاضی و منطقی و همچنین زبان ترکی است. به عبارت دیگر معیار پذیرش متقاضیان کشورهای خارجی در دانشگاه‌های این کشور شرکت در آزمون‌ها و کسب نمره مناسب است. یکی از معتبرترین و مهمترین آزمون ها، آزمون یوس میباشد. موفقیت در آزمون یوس و sat باعث خواهد شد شما بتوانید از تحصیل در دانشگاه های معتبر ترکیه لذت ببرید.
آزمون‌های اشاره شده هر ساله توسط دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه یک نوبت برگزار می‌شوند و مدارک آن‌ها به مدت ۲ سال اعتبار دارند. بعضی از شهرهای ایران از جمله تهران، تبریز و … این آزمون‌ها را برگزار می‌کنند.

وکیل مهاجرتی

آزمون یوس ترکیه

کشوری زیبا با فرهنگی بسیار نزدیک به ایران، کشور ترکیه است که دانشگاه‌های بی‌نظیری برای تحصیل کردن در مقاطع مختلف دارد. در صورتی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در هر یک از این دانشگاه‌ها را دارید باید در آزمون YoS ترکیه شرکت کنید. این آزمون تنها برای اتباع خارجی و متقاضیان کشورهای دیگر است و معیاری برای سنجش افراد متقاضی تحصیل در این کشور خواهد بود.
آزمون YoS بسیار شبیه به کنکور سراسری در ایران می‌باشد ولی هر دانشگاه به صورت مجزا این آزمون را برگزار می‌کند، به عبارت دیگر اگر در آزمون یکی از دانشگاه‌های ترکیه قبول شوید به این معنا نیست که می‌توانید در سایر دانشگاه‌ها تحصیل کنید، بلکه باید در آزمون YoS هر دانشگاه قبول شوید. در صورتی که در این آزمون شرکت کنید بعد از ۲ هفته از قبولی یا عدم قبولی خود از طریق سایت دانشگاهی که درخواست پذیرش آن را دارید، آگاه خواهید شد.
در صورتی که شما هم قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارید و به دنبال شرکت در آزمون YoS می‌باشید، در این راستا گروه مهاجرتی دایان گروپ با سابقه چندین ساله شما را یاری می‌رساند و در کمترین زمان و راحت‌ترین مسیر شما را به پذیرش در دانشگاه موردنظر خود می‌رساند. اخذ اقامت ترکیه با موفقیت در آزمون یوس کار بسیار آسانی است و یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه میباشد

سوالات آزمون یوس

وکیل مهاجرتی

یکی از آزمون‌های ورودی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور ترکیه، آزمون یوس می‌باشد. این آزمون، از نظر سطح سوالات، استاندارد‌ترین آزمون برگزار شده در سطح کشور ترکیه است. سوالات این آزمون به منظور سنجش استعداد‌های آموزشی از دروسی همچون هوش، ریاضی و هندسه در حد مقطع دبیرستان گرفته می‌شود و توسط مرکز سنجش و ارزشیابی ترکیه تایید می‌گردند.
موسسه دایان گروپ یکی از مراکز مهاجرتی معتبر و شناخته شده در این زمینه است. گفتنی است که جهت آشنایی بیشتر با این آزمون و بالا رفتن احتمال کسب نمره قبولی می‌توانید نمونه سوالات دوره‌های گذشته آزمون یوس در دانشگاه‌های مختلف کشور ترکیه را از سایت موسسه دایان گروپ دانلود نمایید و با مطالعه آنها، روند طرح سوال طراحان را تشخیص دهید.
تعداد سوالات آزمون یوس حدودا ۸۰ تا با بازه زمانی ۱۰۰ تا ۱۲۰ دقیقه می‌باشد. از این تعداد سوال معمولا ۴۵ تا آن‌ها مربوط به تست هوش است و ۳۰ سوال دیگر آن از درس ریاضی و ۵ سوال از درس هندسه گرفته شده است. شیوه طرح سوالات به صورت تستی و ۵ گزینه‌ای می‌باشد. در حال حاضر سطح سوالات آزمون یوس در مقایسه با سوالات آزمون‌های ورودی کشور‌های اروپایی، نسبتا ساده است و پاسخ دادن به آن‌ها دشواری خاصی ندارد.

سوالات هندسه آزمون یوس

همان طور که می‌دانید، یکی از منابع آزمون یوس، درس هندسه است و کمترین تعداد و دشوار‌ترین سوالات این آزمون مختص به این درس می‌باشد. معمولا سوالات طرح شده در این درس، سوالات دشواری هستند و طراحان با زیرکی آن‌ها را طرح می‌کنند.
دقت کنید که به دلیل رقابت بالایی که در این آزمون وجود دارد، پاسخگویی به تک تک سوالات الزامی است. متقاضیان می‌توانند از آموزش‌های خصوصی درس هندسه از کلاس‌های آموزشی گروه مشاوران دایان گروپ بهره ببرند و پایه خود را در این درس تقویت کنند.
اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به قبولی در رشته‌های پر‌طرفدار همچون پزشکی و دندان پزشکی در کشور ترکیه علاقه دارید، مطمئن باشید که پاسخگویی درست به سوالات هندسه در آزمون یوس بسیار کمک‌کننده و تاثیر‌گذار است؛ پس این درس را جدی بگیرید و به صورت عمقی و مفهومی آن را مطالعه کنید.
یکی دیگر از راه‌های موفقیت در درس هندسه، استفاده از منابع مطالعاتی مناسب است. با مراجعه به موسسه مهاجرتی دایان گروپ می‌توانید این منابع را شناسایی و تهیه نمایید. دقت کنید که مطالعه منبع در درس هندسه باید به گونه‌ای باشد که به تمامی قسمت‌های منبع تسلط کامل داشته باشید. در غیر این صورت انتظار کسب نمره قبولی در این درس و در نهایت در آزمون یوس را نداشته باشید.

سوالات ریاضی آزمون یوس

وکیل مهاجرتی

همان طور که می‌دانید، یکی از مبحث‌های آزمون یوس، درس ریاضی است. معمولا ۳۰ سوال آزمون به این درس اختصاص یافته است. اگر بتوانید در این درس تسلط کافی را به دست آورید، مطمئن باشید با یک نمره عالی در این آزمون روبه‌رو خواهید شد.
دقت کنید که رقابت در این آزمون بسیار بالا است و پاسخگویی به تک تک سوالات ریاضی الزامی می‌باشد. متقاضیان شرکت در این آزمون می‌توانند از آموزش‌های خصوصی مربوط به درس ریاضی از کلاس‌های آموزشی برگزار شده در گروه مشاوران دایان گروپ استفاده کنند و پایه خود را در درس ریاضی تا حدودی تقویت نمایند.
اگر شما هم هدف قبولی در رشته‌های پر‌طرفداری همچون پزشکی و دندان پزشکی در کشور ترکیه را دارید، باید بدانید که پاسخگویی به هرکدام از سوالات ریاضی در آزمون یوس بسیار موثر و حیاتی است؛ پس تا می‌توانید این درس را جدی بگیرید و به صورت مداوم به تمرین و تکرار بپردازید.
یکی دیگر از راه‌های موفقیت در درس ریاضی، بررسی نمونه سوالات سال‌های گذشته است. گروه مشاورین مهاجرتی دایان گروپ توانسته است فایل کاملی از نمونه سوالات آزمون یوس را در دانشگاه‌های مختلف در سایت خود قرار دهد تا در دسترس متقاضیان شرکت در آزمون باشد. توجه داشته باشید که بهترین زمان مطالعه این نمونه سوالات برای درس ریاضی، حدودا یک ماه قبل از برگزاری آزمون است.

سوالات هوش آزمون یوس

وکیل مهاجرتی

لازم است بدانید که یکی از مبحث‌های آزمون یوس، مبحث هوش است. این عنوان معمولا برای دانش آموزان ایرانی نا‌شناخته است؛ چرا که تاکنون همچین منبعی را در بین دروس مدرسه پاس نکرده‌اند. موسسه مشاورین دایان گروپ این اطمینان را به شما می‌دهد که اصلا نگران نباشید؛ چرا که سوالات هوش، معمولا سوالات ساده‌ای هستند.
در مورد مباحث درس هوش نیز باید گفت که این درس شامل مباحثی نظیر هوش عمومی، منطق عددی و … می‌باشد. در واقع سوالات این درس بر پایه تفکرات منطقی و همچنین اشکال سه بعدی طراحی می‌شوند.
سبک متفاوتی که برای طراحی سوالات هوش در آزمون یوس آمده است، نیازمند شرکت در برخی کلاس‌های آمادگی قبل از آزمون است. گروه مشاورین دایان گروپ توانسته است با برگزاری یک سری از کلاس‌های آموزشی با‌کیفیت توسط اساتیدی برجسته، شما را هرچه بیشتر به کسب نمره قبولی در این آزمون نزدیک کند.
لازم به ذکر است که در آزمون‌های یوس سال‌های قبل، اکثر سوالات در مورد الگو یافتن بین اعداد، تفاوت و چرخش اشکال، ارتباط بین اعداد، تعداد و سطوح مکعب‌ها و … بوده‌ است. همچنین بیشتر سوالات آزمون‌های یوس مربوط به درس هوش می‌باشد؛ اما نباید از اهمیت درس‌های دیگر غافل شوید. گروه دایان گروپ برنامه شما را به گونه‌ای تنظیم می‌کند که به هر درسی بر اساس میزان اهمیتی که دارد وقت و ارزش دهد.

وکیل مهاجرتی

زبان آزمون یوس

لازم است بدانید که در آزمون اعتبار‌سنجی یوس، مهارت‌های مربوط به یاد‌گیری پایه و زبان ترکی برای دانشجویان بین‌المللی متقاضی به تحصیل در دانشگاه‌های کشور ترکیه به زبان ترکی، به طور دقیق سنجیده خواهد شد.
دقت کنید که تسلط کامل به زبان ترکی، شرط شرکت در آزمون یوس نیست. قطعا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه‌های ترکیه وجود دارد؛ در این صورت متقاضیان باید منابع آزمون آیلتس را مطالعه کنند و تلاش نمایند در دانشگاه‌های انگلیسی زبان ترکیه پذیرفته شوند؛ ولی برای تحصیل در دیگر دانشگاه‌های ترکیه، حتما باید با زبان ترکی تا حد زیادی آشنا شده باشید.
دفترچه سوالات آزمون یوس به دو زبان ترکی و انگلیسی آماده شده است. داوطلبان باید سر جلسه آزمون زبانی را انتخاب کنند که هنگام ثبت نام مشخص کرده‌اند. گروه مشاورین دایان گروپ قبل از ثبت نام در این مورد شما را راهنمایی می‌کند که با آگاهی کامل زبان آزمونتان را انتخاب نمایید.

اعلام نتایج آزمون یوس 

وکیل مهاجرتی

قطعا انتظار جهت دریافت نتایج آزمون یوس از خود آزمون مهم‌تر و استرس‌زاتر است. موسسه دایان گروپ شما را تا زمان اعلام نتایج پشتیبانی خواهد کرد و از استرس و نگرانی ایجاد شده تا حد امکان می‌کاهد.
در مورد نتیجه نهایی آزمون یوس باید بدانید که اگر حداقل نمره لازم یعنی ۴۰ را کسب کنید، می‌‌توانید به رفتن به دانشگاهی معتبر در کشور ترکیه فکر کنید. معمولا اعلام نتیجه نهایی آزمون ورودی یوس، طبق زمانبندی اولیه به شما اعلام خواهد شد؛ اما با توجه به اینکه دقیقا چه دانشگاهی را برای آزمون انتخاب کرده‌اید، زمان اعلام نتیجه متفاوت خواهد بود؛ در این صورت افراد باید به زمان‌بندی ارائه شده در فرم تاییدیه ثبت نام توجه کنند.
معمولا مدت زمان لازم جهت اعلام نتایج آزمون یوس، حدودا ۲ هفته است؛ اما با همکاری با گروه مشاوره دایان گروپ دیگر در این مورد نگرانی ندارید و اطلاعاتی دقیق از زمان‌بندی‌های اعلام نتایج را در اختیار خواهید داشت.
گاهی اوقات به دلایل مختلفی نتیجه نهایی به دست متقاضی نمی‌رسد. در این صورت شخص متقاضی باید حدودا ۳ لیر ترکیه پول پرداخت کند تا از مراکز اصلی اعلام نتایج نتیجه آزمون خود را مشاهده کند.
خبر خوب این است که برگه اعلام نتیجه تا دو سال اعتبار دارد و قابل اجرا است. ولی نتایج کاملا دقیق است و جای هیچ گونه اعتراضی باقی نخواهد گذاشت. پس سعی کنید با کمک موسسه دایان گروپ در این زمینه تمام تلاش خود را به کار ببرید تا نتیجه‌ای قابل قبول کسب کنید و بتوانید آینده‌ای درخشان برای خود رقم زنید.

شرایط سنی شرکت در آزمون یوس

قطعا یکی از سوالاتی که ذهن مخاطبان را به خود مشغول کرده است، این است که آیا آزمون یوس محدودیت سنی دارد یا خیر؟! در پاسخ به این سوال باید گفت که آزمون ورودی یوس هیچ گونه شرایط سنی خاصی ندارد و تمامی داوطلبان اعم از دانش آموزان دبیرستان‌ها، فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های مختلف و همچنین کسانی که سال‌ها از تحصیل دور بوده‌اند می‌توانند در این آزمون اعتبار‌سنجی شرکت نمایند. اما دقت کنید که حداقل سن شرکت در آزمون یوس، دانش آموزان سال آخر دوره دوم دبیرستان هستند. مجموعه دایان گروپ آماده است تا شما را در این باره آگاه کند و دیگر شرایط مربوط به این آزمون را برایتان شرح دهد.
معمولا شرکت‌کنندگان آزمون ورودی یوس ۱۷ الی ۴۰ سال سن دارند؛ اما این اصلا ربطی در نتیجه نهایی آزمون ندارد و تنها نمره کسب شده توسط داوطلب می‌تواند به قبولی افراد کمک کند. از آنجایی که آزمون یوس فقط یک بار در سال برگزار می‌شود، سعی کرده‌اند هیچ گونه محدودیت سنی برای داوطلبان دارای مدرک دیپلم به بالا قائل نشوند و معمولا محدودیتی در رابطه با دفعات شرکت در آزمون نیز وجود نخواهد داشت.
در واقع هر شخص می‌تواند به دفعات دلخواهی که می‌خواهد در این آزمون حضور یابد. لازم به ذکر است که نتایج این آزمون تا ۲ سال معتبر و قابل اجرا است. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره با موسسه دایان گروپ در ارتباط باشید.

زمان برگزاری آزمون یوس

وکیل مهاجرتی

از آنجایی که برگزاری آزمون یوس از اهمیت بالایی برخوردار است، پس نباید از پیگیری اعلام زمان برگزاری این آزمون غافل شوید. با همکاری با موسسه مهاجرتی دایان گروپ دیگر نگران عقب ماندن و آگاه نشدن از اطلاع‌رسانی مربوط به اعلام زمان برگزاری آزمون یوس نخواهید شد.
دقت کنید که با اعلام زمان برگزاری آزمون یوس، دیگر فرصتی برای تغییر حوزه امتحانی وجود ندارد؛ پس هنگام ثبت نام و واریز وجه تمام تمرکز خود را به کار گیرید تا حوزه مناسب خود را انتخاب نمایید.
نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنید این است که زمان برگزاری آزمون یوس پس از اعلام شدن در ایران قابل اعتماد کافی نیست و سابقه‌ای طولانی در لغو مکرر آزمون‌ها دارد. گروه دایان گروپ به شما توصیه می‌کند که سعی کنید حوزه امتحانی خود را داخل کشور ترکیه انتخاب کنید و منتظر اعلام زمان برگزاری آزمون در این کشور باشید.
معمولا زمان برگزاری این آزمون در بازه فروردین ماه تا خرداد ماه می‌باشد و فقط یک بار در سال برگزار می‌شود؛ اما گاهی به دلایل متغیری که پیش می‌آید، ممکن است زمان برگزاری آزمون را تغییر دهند و از این بازه خارج شود. پس باید تمام توجه خود را صرف جدید‌ترین اخبار موثق در این خصوص کنید.

هزینه شرکت در آزمون یوس چه مقدار است؟

هزینه آزمون یوس با توجه به دانشگاه‌ موردنظر متفاوت است که دانشجو باید از طریق سایت آن را پرداخت کند. هزینه‌های تحصیل از طریق این آزمون به مراتب کم‌تر بوده و به همین دلیل استقبال از این آزمون میان داوطلبان بسیار بالا می‌باشد.
هزینه آزمون حدود ۴۰۰ لیر در سال ۲۰۲۱ و در سال ۲۰۲۲ حدود ۲۰ تا ۷۰ دلار گزارش شده است. برای شرکت در هر آزمونی که پیش رو دارید، از قبل اطلاعات لازم را کسب کرده و بعد اقدام کنید. دریافت این اطلاعات از افراد متخصص، روند پذیرش و مراحل بعد آن را تسریع می‌بخشد و کار را برای شما راحت‌تر خواهد کرد. برای اطلاع از هزینه‌های آزمون یوس ترکیه و نحوه پرداخت شهریه و موارد مربوط به آن را می‌توانید از کارشناسان سایت پایان گروپ جویا شوید.

اعتراض به نتیجه آزمون یوس چگونه انجام می‌گیرد؟

زمانی که یک فرد تصمیم گرفت تا از طریق آزمون یوس اقدام به پذیرش دانشگاه مد نظر خود کند، باید با مراحل و اقدامات لازم آشنا شود تا آن‌ها را به درستی طی کند. بعد از گذشتن از تمامی مراحل و شرکت در آزمون، فرصت اعتراض به نتایج هم برای داوطلبین وجود دارد. اگر فردی به نمره خود اعتراض داشته باشد باید در زمانی که مشخص شده است، فرم‌های مربوطه را پر کند و آن را ارسال نماید.
نتایج اعلام شده تقریبا قطعی است اما در صورتی که گمان می‌کنید اشتباهی رخ داده است می‌توانید با ارائه درخواستی به ÖSYM موضوع را پیگیری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که درخواست‌هایی که در موقع معین شده برای بررسی مجدد فرستاده شوند مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. در صورتی که فرم اعتراض تایید شود، هزینه‌‌ پاریزی شما برگردانده می‌شود و اگر هم با اعتراض شما موافقت نشود، هزینه برگردانده نخواهد شد.

برای اطلاع دقیق‌تر از زمان ارسال فرم و موارد مروبطه می‌توانید با کارشناسان ما در سایتدایان گروپ تماس گرفته و اطلاعات خود را تکمیل کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید تا بتوانید با کارشناسان متخصص و ماهر ما ارتباط برقرار کنید. شک نکنید همکاران ما شما را به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد.

برخی از مراکز برگزاری آزمون یوس

وکیل مهاجرتی

یکی از سوالات پرتکرار بسیاری از متقاضیان آزمون یوس، محل برگزاری آزمون است که در کدام کشورها یا شهرها برگزار می‌شود.
در ابتدا لازم است بگوییم که یکی از مراکز اصلی خود کشور ترکیه است که در دانشگاه و حوزه‌های مربوطه این آزمون را برگزار می‌کند. علاوه بر آن، کشورهای ایران، افغانستان، آلمان، تونس، مصر، سوریه، کنیا آفریقا و بسیاری از کشورهای دیگر نیز این آزمون را برگزار می‌کنند. در نتیجه متقاضیانی که می‌خواهند برای تحصیل در ترکیه آماده شوند می‌توانند برای شرکت در این آزمون، یکی از این موارد را انتخاب کنند.
اگر شما هم قصد شرکت در آزمون یوس را دارید، می‌توانید با مراجعه به سایت دایان گروپ، از زمان و محل برگزاری دقیق این آزمون در ایران باخبر شوید تا بتوانید پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را به دست بیاورید.
دایان گروپ با سابقه چندین ساله خود شما را در این زمینه یاری می‌رساند و در کمترین زمان و راحت‌ترین مسیر شما را به پذیرش در دانشگاه موردنظر خود می‌رساند.

معرفی دانشگاه های ترکیه

در این بخش مهمترین دانشگاه های ترکیه را به شما معرفی میکنیم:

 

معرفی دانشگاه استانبول

وکیل مهاجرتی

دانشگاه استانبول را یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی می‌دانند که پردیس اصلی آن در سمت اروپایی شهر استانبول و در نزدیکی میدان بایزید قرار گرفته است. این دانشگاه رتبه 801 تا 1000 را از دید رتبه‌بندی QS دریافت کرده است و همچنین از لحاظ رتبه‌بندی شانگهای، دارای رتبه 401 تا 500 می‌باشد.
این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های شرقی و آسیایی است که مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت تحصیلی به شمار می‌رود و با عنوان دانشگاه قسطنطنیه نیز یاد می‌شود. یکی از قدیمی‌ترین موسسات آموزشی در ترکیه، دانشگاه استانبول است که به عنوان یک مرکز علمی قدیمی هم شناخته می‌شود. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر از شرایط این دانشگاه، کافی است با شماره‌های درج شده در سایت دایان گروپ تماس بگیرید.
این دانشگاه شرق و غرب را در خود جمع‌آوری کرده است و به علت حفاظت و تجلیل از اصول آتاتورک و احترام به محیط زیست و انسان و هماهنگی با ارزش‌های اخلاقی، یک دانشگاه منحصر به فرد با ویژگی‌های خاص محسوب می‌شود. از شرایط مهم دریافت پذیرش از این دانشگاه قبولی در آزمون «یوس ترکیه» است. برای این قبولی و پذیرش باید حداقل نمره 40 از 100 در آزمون یوس را دریافت کرد.

معرفی دانشگاه اژه

وکیل مهاجرتی

این دانشگاه از برترین دانشگاه‌های ترکیه است که هدف بسیاری از متقاضیان داخلی و خارجی می‌باشد. دانشگاه اژه در شهری به نام ازمیر قرار دارد که یکی از زیباترین شهرهای ترکیه به شمار می‌رود.
دانشگاه اژه در سال ۱۹۵۵ و تنها با داشتن دو دانشکده پزشکی و کشاورزی شروع به فعالیت کرد. این دانشگاه هم اکنون با ۳۱۸۵ استاد مشغول به فعالیت است که رقابت تنگاتنگی با برترین دانشگاه‌های جهان دارد. دارای رتبه ملی ۴ و جهانی ۶۱۶ و از لحاظ خروجی تحقیقاتی نیز رتبه ۴۷۲ را دریافت کرده است.
دانشگاه اژه یک دانشگاه دولتی بوده و به همین علت شهریه‌های مناسبی دارد. برای اطلاع دقیق‌تر از شهریه‌های این دانشگاه می‌توانید با کارشناسان ما در سایت دایان گروپ ارتباط برقرار کنید. در این دانشگاه ۱۷ دانشکده وجود دارد که نشان‌دهنده‌ تنوع بالا و تعامل در زمینه‌های مختلف آن است.
یکی از ویژگی‌های جذاب این دانشگاه، استفاده از وام‌ها و بورسیه‌های آن است که برای افرادی که مشکلات اقتصادی یا رزومه تحصیلی عالی دارند، طراحی شده است.

معرفی دانشگاه مارمارا

وکیل مهاجرتی

یکی از قدیمی‌ترین مؤسسات آموزشی در کشور ترکیه، دانشگاه مارمارا است که در قرن نوزدهم تأسیس شده است. این دانشگاه در سال ۱۸۸۳ توسط صبحی پاشا و به نام کالج عالی تحت تجارت حمیدیه در کشور ترکیه شکل گرفت. این دانشگاه دارای ۱۴ پردیس است و مدرک آن مورد تایید وزارت بهداشت و علوم اداری ایران است، اما به طور کلی دانشگاه متوسطی شناخته می‌شود.
برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید در آزمون YOS که معمولا در خرداد برگزار می‌شود، پذیرفته شوید. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص از کارشناسان متخصص ما در سایت دایان گروپ کمک بگیرید.
مدارکی که برای گرفتن پذیرش این دانشگاه لازم دارید شامل مدرک دیپلم و ترجمه ترکی یا انگلیسی آن، ریز نمرات، انگیزه نامه، پاسپورت، توصیه نامه، عکس و قبولی در آزمون ورودی است.
نکته‌ای که باید در خصوص پذیرش این دانشگاه بدان توجه کرد، این است که آزمون یوس که برای اخذ این پذیرش طراحی شده است اغلب به زبان ترکی می‌باشد چرا که بسیاری از رشته‌های دانشگاه مارمارا به زبان ترکی ارائه می‌شوند، به خصوص در دوران کارشناسی.
برای اخذ پذیرشی آسان و بدون دردسر، کافی است با شماره‌های درج شده در سایت دایان گروپ حاصل فرمایید تا از راهنمایی‌های مشاوران ما بهره‌مند شوید.

معرفی دانشگاه سلجوق

وکیل مهاجرتی

این دانشگاه دارای دانشکده‌های متعددی بوده و در رشته‌های بسیاری دانشجو می‌پذیرد. تحصیل در رشته‌های پزشکی، مهندسی و هنر از پرطرفدارترین‌ها در میان داوطلبان برای تحصیل در ترکیه هستند. دانشگاه سلجوق نیز در این رشته‌ها پذیرش داشته و مورد تایید وزارت علوم ایران نیز قرار گرفته است.
وجود ۲۴ دانشکده آن، فرصت تحصیل را برای افراد مختلف فراهم کرده است. زبان تحصیل در اکثر رشته‌های دانشگاه سلجوق، ترکی می‌باشد، بنابراین از شرایط دیگر اخذ پذیرش این دانشگاه، تسلط بر این زبان است.
برای اطلاع دقیق‌تر از چگونگی اخذ پذیرش این دانشگاه، کافی است با شماره‌های درج شده در سایت دایان گروپ تماس بگیرید تا بتوانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید.
شهریه این دانشگاه باتوجه به دولتی بودن آن، بسیار پایین بوده و همین امر هزینه‌های تحصیل افراد تا میزان بسیار زیادی کاهش خواهد داد. البته این هزینه‌ها با توجه به رشته انتخابی متفاوت است. مشاوران متخصص ما در سایت دایان گروپ با دانش کافی و اطلاعات کامل، می‌توانند شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

 

معرفی دانشگاه اینونو

دانشگاه اینونو در مالاتیا که یکی از استان‌های شرقی کشور ترکیه است تأسیس شده که به علت قرار گرفتن در خط مرزی، دارای آب و هوای بسیار گرم در تابستان و سرد در زمستان است. چشم اندازهای بسیار زیبا و طبیعی و امکانات رفاهی، تفریحی و ورزشی عالی آن باعث شده است تا یکی از انتخاب‌های دانشجویان جهت تحصیل باشد.
مشاوران ما در سایت دایان گروپ اطلاعات دقیق‌تری را در خصوص این دانشگاه در اختیار شما قرار خواهند داد، برای کسب این اطلاعات کافی است با ما تماس بگیرید.
این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ رتبه ۲۵۳۶ در میان برترین‌های جهان و رتبه۴۲ را در میان برترین‌های کشور ترکیه، به خود اختصاص داده است. یکی از بهترین دانشگاه‌های دولتی شرق ترکیه است که در زمینه پزشکی شناخته شده و تا به الان مورد تایید وزارت علوم ایران قرار نگرفته است.
دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه اینونو را دارند باید در آزمون یوس شرکت کنند و بعد برای ثبت نام در دانشگاه مورد نظر خود اقدام نمایند. داوطلبان می‌توانند در آزمون ای آی تی هم شرکت کرده و امتیاز خود را برای پذیرش در دانشگاه اینونو ارائه کنند.
متخصصان زبده ما در سایت دایان گروپ در تلاش‌اند تا شما را در اخذ پذیرشی آسان همراهی کنند.

معرفی دانشگاه آکدنیز

دانشگاه آکدنیز از دانشگاه‌های برتر ترکیه به شمار می‌رود که دانشجویان بین‌المللی زیادی را پذیرش می‌کند. در این دانشگاه اغلب رشته‌های تحصیلی ارائه می‌شود و افرادی که قصد تحصیل در آن را دارند، پس از قبولی در آزمون‌های ورودی می‌توانند در آن شروع به تحصیل کنند. برای اطلاع دقیق‌تر از این آزمون‌ها با شماره‌های درج شده در سایت دایان گروپ تماس بگیرید.
هزینه‌های پایین زندگی در کشور ترکیه و همچنین اعتبار مدرک اعطایی توسط دانشگاه‌های آن، ایرانی‌های زیادی را برای تحصیل یا کسب و کار و زندگی به خود جذب کرده است. یکی از مراکز تحقیقاتی و علمی شهر آنتالیا دانشگاه آکدنیز است که از مهم‌ترین دانشگاه‌های غرب مدیترانه به شمار می‌رود و دارای ۲۴ دانشکده است.
این دانشگاه موفق به کسب رتبه ۱۲۰۱ در میان دانشگاه‌های برتر جهان در سال ۲۰۲۲ شده است. دانشگاه آکدنیز از ۵۰ دانشگاه برتر کشور ترکیه نیز به شمار می‌رود. برای پذیرش دانشگاه آکدنیز باید در آزمون یوس شرکت کنید و نمره قبولی را کسب نمایید. از آنجا که زبان آموزشی در این دانشگاه ترکی می‌باشد، تسلط بر این زبان الزامی است.
مشاوران ما در سایت دایان گروپ با دانش کافی در این خصوص می‌توانند شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند‌.

وکیل مهاجرتی

معرفی دانشگاه رجب طیب اردوغان

این دانشگاه از زمان تاسیس تا به الان توانسته است در زمینه‌های پزشکی و مهندسی پیشرفت‌ها و دستاوردهای بسیاری کسب کند. هدف دانشگاه رجب طیب اردوغان رسیدن به جایگاه پیشتاز در عرصه‌های علم و تکنولوژی است. این دانشگاه در شهر ریزه بنا شده است و ۱۲ پردیس دارد.
ریزه در ناحیه دریای سیاه قرار دارد که یک منطقه ییلاقی با ساحل زیبا، رودخانه و طبیعت بکری است که بسیاری از دانشجویان را تا سال‌ها پس از فارغ‌التحصیلی نیز به خود جذب می‌کند. مشاوران ما در سایت دایان گروپ اطلاعات دقیق‌تری در خصوص این دانشگاه به شما ارائه خواهند کرد.
پذیرش در این دانشگاه با شرکت در آزمون یوس و کسب نمره قبولی امکان‌پذیر است. برای قبولی در آن باید علاوه بر دروس لازم، به زبان ترکی هم مسلط باشید. البته به زبان انگلیسی هم برگزار می‌شود که فقط در بعضی از دانشگاه‌ها این امکان وجود دارد.
برای آگاهی بیشتر از شرایط و مراحل لازم در خصوص پذیرش دانشگاه رجب طیب اردوغان، با شماره‌های درج شده در سایت دایان گروپ تماس بگیرید تا بتوانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

معرفی دانشگاه آنکارا

وکیل مهاجرتی

در طول تاریخ کشور ترکیه قرن‌ها تحولات چند فرهنگی و تعاملات مذهبی گردهم آمدند تا مردم جهان، این کشور را به ‌عنوان پل بین شرق و غرب بشناسند. جای تعجب نخواهد بود اگر دانشجویان کنجکاو سراسر جهان به این جامعه در حال ‌رشد با تاریخ عمیق و غالبا پیچیده کشانده شوند. در سال‌های اخیر بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به دلیل دانشگاه‌های برتر و ارزان کشور ترکیه آن را به مقصدی جذاب تبدیل کرده‌اند. پذیرش آسان و شهریه کم از دلایل جذبه دانشگاه‌های ترکیه برای دانشجویان بین‌المللی و به خصوص ایرانیان است. رویا تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ترکیه را به‌ آسانی می‌توان به واقعیت تبدیل کرد.

دانشگاه آنکارا

در سال ۱۹۴۶ در دوره جمهوریت با گردهمایی دانشکده‌ها و گروه‌های مختلف دانشگاه آنکارا به‌ عنوان اولین دانشگاه در ترکیه تاسیس شد. اکنون این دانشگاه با جو علمی و رقابتی بسیار سالم در طیف گسترده‌ای از بهترین رشته‌ها و همچنین اعضا هیات علمی با رزومه‌های پربار جزء پیشروترین دانشگاه‌های ترکیه است. دانشجویان بین‌المللی در انواع رشته‌های پرطرفدار چون علوم اجتماعی، حقوق، پزشکی، علوم کاربردی و … در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکترا قادر به تحصیل در دانشگاه آنکارا هستند. این دانشگاه در رنکینگ QS رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ را کسب کرده، در نتیجه اخذ مدرک فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم و بهداشت ایران است.
یکی از بزرگترین مؤسسات خدماتی مهاجرتی دایان گروپ است که در زمینه اعزام دانشجو به کشور ترکیه چندین سال سابقه درخشان دارد. روابط مستقیم این مؤسسه با دانشگاه آنکارا موجب شده تا زمینه مناسب برای اخذ پذیرش دانشجویان در این دانشگاه و اقامت در کشور ترکیه فراهم شود.
دانشجویان از چهار راه یعنی آزمون یوس، آزمون SAT، پذیرش بدون کنکور و بورسیه تحصیلی می‌توانند برای پذیرش اقدام کنند. از آن جایی‌ که تدریس رشته‌ها به دو زبان ترکی و انگلیسی است پس دانشجویان باید یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی را مانند IELTS، TOFEL و … به دانشگاه ارائه دهند. هزینه تحصیل در دانشگاه آنکارا بسته به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت است. با این‌ حال شهریه تحصیلی برای رشته‌های متنوع در محدوده ۳۶۰۰ الی ۵۵۰۰ لیر در سال قرار می‌گیرد.

دانشگاه آتاتورک ترکیه

دانشگاه آتاتورک که از دانشگاه‌های دولتی کشور ترکیه محسوب می‌شود در سال ۱۹۵۷ در ارزروم تاسیس شد. این دانشگاه شامل ۲۳ دانشکده، ۱۵ کالج حرفه‌ای، ۶ مؤسسه و ۱۶ مرکز تحقیقاتی است. در بسیاری از بخش‌های دانشگاه آتاتورک به زبان ترکی آموزش داده می‌شود اما زبان آموزشی در دو بخش آن یعنی دانشکده پزشکی و گروه مهندسی برق و الکترونیک انگلیسی است.
اگر شما نیز به ‌دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه آتاتورک هستید می‌توانید از تیم خبره مؤسسه مهاجرتی دایان گروپ بهره‌مند شوید. این مجموعه به شکل قانونی در ایران و ترکیه فعالیت دارد و با انجام هر چه دقیق‌تر پرونده‌ها کامل‌ترین خدمات مورد نیاز برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل را ارائه می‌دهد.
متقاضیان از اواخر دی تا اوایل اسفند ماه فرصت دارند تا با مراجعه به سایت دانشگاه آتاتورک ثبت‌نام را انجام دهند. پس از ثبت‌نام شرکت در آزمون‌های ورودی این دانشگاه الزامی است. زمان برگزاری آزمون توسط دانشگاه آتاتورک اعلام می‌شود. البته کسب حداقل نمره قبولی تضمین موافقت اخذ پذیرش تحصیلی داوطلبان نیست؛ زیرا دانشگاه آتاتورک سوابق تحصیلی و توانایی‌های علمی داوطلبان را نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. شهریه دانشگاه آتاتورک در چند سال اخیر افزایش داشته اما با این‌ حال در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

معرفی دانشگاه آنادولو

وکیل مهاجرتی

برای مهاجرت دانشجویان به ‌خصوص ایرانیان، تحصیل در ترکیه گزینه برتر به شمار می‌آید. کشور ترکیه از آن جایی‌ که هزینه بسیار مناسبی برای تحصیل دارد و همچنین هزینه زندگی در آن‌ بسیار پایین‌تر از کشورهای اروپایی است جزء محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در جهان قرار می‌گیرند. دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی برتر با رتبه‌های بالا در سطح جهانی از دیگر مزیت‌های تحصیل در ترکیه به شمار می‌آیند. متقاضیان تحصیل در ترکیه می‌توانند مدرکی با اعتبار جهانی به دست آورند سپس با ورود به بازار کار ترکیه اقامت دائم این کشور را از آن خود کنند. ترکیه پلی برای رسیدن به کشورهای توسعه ‌یافته اروپایی و آمریکایی است. پذیرش در دانشگاه‌های این کشور نیازی به آزمون‌های ورودی سخت و دشوار ندارد و داوطلبان می‌توانند به‌ راحتی در بهترین دانشگاه در رشته مورد نظر قبول شوند.

دانشگاه آنادولو

از دانشگاه‌های بزرگ و پیشرو کشور ترکیه می‌توان به دانشگاه آنادولو اشاره کرد که در سال ۱۹۵۸ تاسیس شد.
دانشگاه آنادولو امکان آموزش دانشجویان از راه دور را فراهم کرده در نتیجه دانشجویان می‌توانند دوره تحصیل خود را از طریق فناوری‌های ارتباطی نظیر اینترنت در فضای مجازی طی کنند. این دانشگاه با ۱۲ دانشکده، ۴ مؤسسه حرفه‌ای، ۲۴ مرکز تحقیقاتی و ۳ مدرسه حرفه‌ای به زبان‌های ترکی، انگلیسی، آلمانی، روسی و فرانسوی به دانشجویان آموزش می‌دهد. دانشگاه آنادولو از رتبه کشوری ۳۱ و رتبه جهانی ۱۴۲۸ برخوردار است.
دانشجویان به‌ منظور تحصیل در این دانشگاه باید در آزمون یوس حداقل نمره ۵۰، در آزمون SAT حداقل نمره ۱۰۰۰ و در آزمون ACT حداقل ۲۱ امتیاز را در بخش علوم و ریاضیات کسب کنند. حداقل معدل ۱۴ دیپلم، حداقل سطح B2 مدرک تومر برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد و حداقل سطح C1 مدرک تومر برای تحصیل در مقطع دکتری الزامی است. میزان و مبلغ شهریه دانشگاه آنادولو بر اساس رشته، مقطع تحصیلی، زبان تحصیل و … مشخص می‌شود.

معرفی دانشگاه مانیسا جلال بایار

وکیل مهاجرتی

ترکیه کشور فراقاره‌ای به هر دو قاره‌ی آسیا و اروپا تعلق دارد. این کشور با فرهنگ خاص، تاریخ، زیبایی‌های طبیعی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند امکان تحصیل در این سرزمین چند ملیتی و دانشگاه‌های باکیفیت و سطح علمی بالا را فراهم کرده‌ است. کشور ترکیه هر آن چه که موجب پیشرفت و ساخت آینده دانشجویان بین‌المللی می‌شود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. همراهی این امکانات با جذابیت‌های بصری و انواع و اقسام سرگرمی‌ها موجب شده تا علاوه‌ بر ارتقاء تحصیلات دانشجویان به موفقیت گردشگری خود نیز منجر شود. برتری کشور ترکیه برای تحصیلات به این موارد محدود نمی‌شود. شهریه مناسب دانشگاه‌ها و امکان دریافت آسان ویزا دانشجویی از دیگر امتیازات مهم این کشور است.

دانشگاه مانیسا جلال بایار

در شهر تاریخی مانیسا در نواحی دریا اژه دانشگاه خصوصی مانیسا جلال بایار واقع شده ‌است. این دانشگاه با برنامه‌ریزی طولانی‌ مدت خود درصدد پیشرفت در تمامی حوزه‌های تحقیقاتی و آموزشی است تا به رقابت با برترین دانشگاه‌های اروپایی بپردازد. زبان آموزشی دانشگاه مانیسا جلال بایار ترکی است و پذیرش دانشجویان تنها در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد صورت می‌گیرد. در این دانشگاه رشته‌های مختلفی نظیر پزشکی، انواع رشته‌های مهندسی، زبان و ادبیات، باستان‌شناسی، فلسفه و … تدریس می‌شود.
به‌ منظور اطلاع از جدیدترین قوانین مربوط به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مانیسا جلال بایار با مؤسسه مهاجرتی دایان گروپ ارتباط برقرار کنید. مشاوران این مجموعه به تمامی موارد چون هزینه، شرایط، مدارک لازم و … برای دانشگاه‌های ترکیه مطلع هستند. شما عزیزان می‌توانید با مجموعه ما دانشگاه مانیسا جلال بایار را نقطه شروع برای اخذ پذیرش و مهاجرت راحت در نظر بگیرید.
دانشگاه مانیسا جلال بایار از رتبه کشوری ۴۷ و رتبه جهانی ۳۰۴۴ برخوردار است. این دانشگاه جهت ورود و پذیرش دانشجویان بین‌المللی یک آزمون برگزار می‌کند. این آزمون به دو زبان ترکی و انگلیسی از ۸۰ سوال تشکیل شده است. پس ‌از قبولی در این آزمون و همچنین آزمون زبان ترکی امکان شروع تحصیل در دانشگاه جلال بایار وجود دارد. شما عزیزان با هزینه پایین قادر به تحصیل در این دانشگاه معتبر و هم‌سطح با دانشگاه معتبر اروپایی هستید.

معرفی دانشگاه ارجیس

وکیل مهاجرتی

ترکیه با تاریخ طولانی و پیچیده خود در این اواخر درگیر تهاجمات و اشغال‌های زیادی بوده ‌است. با وجود تمام آشفتگی‌های سیاسی هنوز هم به دلیل ارتباط خوب خود با سایر کشورها می‌تواند یک انتخاب عالی برای دانشجویان بین‌المللی باشد. هر ساله تعداد دانشجویان خارجی در کشور ترکیه افزایش می‌یابد. ترکیه از سوی بسیاری داوطلبان به‌ عنوان سکو پرتاب به سمت اروپا و آمریکا انتخاب می‌شود. دلایل متعددی برای این امر وجود دارد از جمله امکان تحصیل به دو زبان ترکی و انگلیسی، کیفیت بالا سطح آموزشی دانشگاه‌ها، هزینه‌های نسبتاً پایین و … می‌توان اشاره کرد. دانشگاه‌های ترکیه طبق رتبه‌بندی جهانی در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. در بیش ‌از ۲۰۰ دانشگاه در ترکیه امکان تحصیل در مقاطع مختلف برای دانشجویان بین‌المللی فراهم ‌شده‌ است.

دانشگاه ارجیس

دانشگاه ارجیس از دانشگاه‌های جوان کشور ترکیه محسوب می‌شود اما رنکینگ بسیار خوبی دارد. این دانشگاه در مدت کوتاه توانست به یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های کشور ترکیه تبدیل شود. دانشگاه ارجیس در شهر قیصریه ترکیه واقع ‌شده ‌است. این دانشگاه از ۱۹ دانشکده، ۳۹ مرکز پژوهشی، ۷ مؤسسه علمی، دو مدرسه فنی‌ حرفه‌ای و یک بیمارستان تحقیقاتی بزرگ تشکیل شده‌ است. اگر قصد تحصیل در این دانشگاه را دارید پس در اسرع وقت به تکمیل موارد خواسته ‌شده از سوی این دانشگاه اقدام کنید. از شرایط پذیرش این دانشگاه می‌توان به کسب حداقل نمره ۱۰۰۰ در آزمون سات، حداقل نمره ۵۰ در آزمون یوس و حداقل معدل ۱۷ در دوره دیپلم و پیش‌دانشگاهی اشاره کرد. در کنار این سه شرط اصلی پس ‌از ورود به وب‌سایت دانشگاه ارجیس به نشانی http:// www.erciyes.edu.tr مدارکی نظیر درخواست پذیرش به‌ صورت آنلاین، مدرک دیپلم همراه با ترجمه، ریز نمرات دوره دیپلم، یک کپی از پاسپورت، رسید فیش بانکی پرداخت شهریه، دو عکس پرسنلی و … را ارائه دهید. شما عزیزان با صرف هزینه موجه و قابل‌ قبول می‌توانید در رشته مدنظر خود در دانشگاه ارجیس به تحصیل اقدام کنید.

معرفی دانشگاه ساکاریا

در دانشگاه‌های ترکیه سیستم آموزش به شکل ترمی ‌واحدی است. در این کشور مانند کشور ایران شروع ترم تحصیلی پاییز از اکتبر بوده و تا انتها ماه ژانویه ادامه دارد. ترم تابستانی در دانشگاه ترکیه از ماه جولای تا آخر ماه آگوست طول می‌کشد. تحصیل در کشور ترکیه برای بسیاری از افراد به‌ خصوص ایرانیان جذابیت فراوانی دارد؛ زیرا این کشور همسایه ایران است در نتیجه رفت و برگشت دانشجویان ایرانی به‌ صورت آسان و کم‌ هزینه انجام می‌شود. جالب است بدانید سفر کوتاه‌تر از سه ماه به کشور ترکیه احتیاج به دریافت ویزا از سوی ایرانیان ندارد. این کشور حتی برای رشته‌های پرطرفدار چون پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی شرایط نسبتا آسان در نظر گرفته‌ است. در حالی ‌که در کشور ایران پذیرش در این رشته‌ها به‌ سختی اتفاق می‌افتد.

دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا ابتدا در سال ۱۹۷۰ به‌ عنوان مدرسه مهندسی و معماری وابسته به دانشگاه فنی استانبول شروع به فعالیت کرد. اما با تلاش‌های فراوان طی ۲۲ سال سرانجام در سال ۱۹۹۲ استقلال یافت. این دانشگاه که در نزدیکی استانبول واقع ‌شده در میان بهترین دانشگاه‌های جهان رتبه ۱۱۲۶ و در میان بهترین دانشگاه ترکیه رتبه ۱۱ را کسب کرده ‌است. این نهاد تحقیقاتی در علوم پایه، فناوری، مهندسی و علوم انسانی برنامه‌های جامع کارشناسی ‌ارشد و دکترا دارد و همچنین در زمینه‌های بازرگانی، پزشکی، پرستاری، کار اجتماعی و دندان‌پزشکی از مدارک حرفه‌ای برخوردار است. پنج مؤسسه مختلف در زمینه‌های علوم تربیتی، علوم طبیعی، علوم بهداشتی، علوم اجتماعی و مسائل خاورمیانه در دانشگاه ساکاریا به چشم می‌خورد.
شرایط پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف این دانشگاه ساده است. چندی قبل دانشگاه ساکاریا آزمون یوس را به‌ طور مستقل برگزار نمی‌کرد و دانشجویان می‌بایست در آزمون یوس دانشگاه‌های مورد تایید این دانشگاه شرکت می‌کردند. اما خوشبختانه از امسال برای پذیرش دانشجویان خارجی خود به برگزاری این آزمون اقدام کرده‌ است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این ‌باره به سایت دانشگاه ساکاریا به نشانی www.sakarya.edu.tr مراجعه کنید. علاوه ‌بر تمام موارد گفته ‌شده برای پذیرش در دانشگاه ساکاریا باید مدارک و رزومه کامل تحصیلی خود را به زبان ترکی و انگلیسی ترجمه کنید و برای دانشگاه ارسال نمایید.

وکیل مهاجرتی

معرفی دانشگاه کوجالی

طی چند دهه گذشته در کشور ترکیه با افزایش تعداد دانشگاه‌های معتبر و بین‌المللی در شهرهای مختلف آن مانند آنکارا و استانبول و همچنین ارائه رشته‌های تحصیلی متنوع در این دانشگاه‌ها شاهد رشد چشمگیر در مقوله سطح کیفی آموزش عالی آن هستیم. علاوه ‌بر این کشور ترکیه به دلیل استقبال بی‌سابقه‌ دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل جزء ده قطب برتر تحصیلی در دنیا به شمار می‌آید. کیفیت آموزش در ترکیه موجب ارتقا رنکینگ جهانی دانشگاه‌های این کشور شده است. در این کشور برای دانشجویان بومی و بین‌المللی در انواع مختلف کالج‌ها، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی امکان تحصیل در رشته‌های متنوع نظیر مهندسی، پزشکی، تجارت، امور مالی و … در دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی به‌ وجود آمده است.

دانشگاه کوجالی

وکیل مهاجرتی

دانشگاه کوجالی از سال ۲۰۱۹ به‌ عنوان دانشگاه خصوصی فعالیت رسمی خود را در ترکیه آغاز کرد. این دانشگاه برای داوطلبان بین‌المللی بسیاری امکان پذیرش و تحصیل را به وجود آورده و در کنار امکانات رفاهی سطح آموزش خود را نیز ارتقا داده است. دانشجویان دانشگاه کوجالی با بهره‌مندی از امکانات رفاهی آن هیچ‌ گونه کم ‌و کاستی در حوزه تفریح، آموزشی، اقامتی و … احساس نخواهند کرد.
اگر شما نیز جز متقاضیان تحصیل در دانشگاه کوجالی هستید پس با انتخاب مؤسسه دایان گروپ راه پرپیچ‌ و خم آن را هموار کنید. این مجموعه با ارائه مشاوره‌های رایگان توسط کارشناسان خبره خود و بررسی دقیق پرونده آسان‌ترین راه را برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه پیشنهاد می‌کند.
دانشجویان خارجی در دانشگاه کوجالی قادر به تحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ‌ارشد و دکترا هستند. ارائه مدرک دیپلم و عدم ثبت‌نام در هیچ ‌یک از مؤسسات آموزش عالی دیگر از ضروریات پذیرش در این دانشگاه است. داوطلبان متناسب با شرایط خود باید در یکی از آزمون‌های ACT، SAT، TOMER و … شرکت کنند. حداقل نمره قبولی در آزمون SAT ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ است. دانشگاه کوجالی به دلیل کیفیت بالا سطح آموزشی خود توسط در جهان رتبه ۱۷۳۵ و در آسیا رتبه ۶۷۲ را کسب کند. انتخاب این دانشگاه مدرن توسط هر فردی به واسطه وجود امکانات و خدمات رفاهی پشیمانی به بار نخواهد آورد.

معرفی دانشگاه قاضی آنتپ

وکیل مهاجرتی

امروزه یکی از موضوعات داغ و پرطرفدار در میان جوانان مهاجرت به کشور ترکیه به‌ منظور تحصیل است. کشور ترکیه به دلیل همسایگی با ایران برای بسیاری از دانشجویان مقصد اول مهاجرت در نظر گرفته می‌شود. این کشور به دلیل امکانات شهروندی بسیار، دانشگاه‌های بسیار معتبر، هزینه تحصیل پایین‌تر نسبت ‌به سایر کشورها، اعتبار بالا مدرک دانشگاهی و … می‌تواند جزء اولین گزینه‌های انتخابی مهاجرت تحصیلی داوطلبان قرار بگیرد. شرایط پذیرش آسان در تمامی رشته‌های دانشگاهی نسبت ‌به سایر کشورهای اروپا مزید بر علت است. فعالیت دانشگاه‌های خصوصی و دولتی کشور ترکیه توسط دولت اداره می‌شود. این دانشگاه‌ها به‌ دنبال الگوبرداری از استانداردهای اروپایی و دانشگاه برتر دنیا هستند.

دانشگاه قاضی آنتپ

یکی از دانشگاه‌های برتر کشور ترکیه دانشگاه قاضی آنتپ است. این دانشگاه در شهرستان قاضی آنتپ به‌ عنوان بزرگ‌ترین مرکز تجاری و صنعتی محسوب می‌شود. فعالیت این دانشگاه با تاسیس واحد مهندسی مکانیک در سال ۱۹۷۳ شروع شد. دانشگاه قاضی آنتپ با ارائه خدمات در زمینه آموزش و تربیت دانشجویان حرفه‌ای توانست در میان برترین دانشگاه‌های جهان قرار بگیرد. زبان آموزشی در دانشگاه قاضی آنتپ ترکی و انگلیسی است. همچنین تدریس ۱۲ رشته تحصیل به زبان عربی صورت می‌گیرد. این دانشگاه از ۲۰ دانشکده، ۵ انستیتو، ۲ مدرسه عالی، ۱۱ مدرسه فنی و حرفه‌ای و ۱۱ پردیس تشکیل شده‌ است.
دانشگاه قاضی آنتپ بر اساس آخرین آمار به ‌دست ‌آمده رتبه ۸۰۱ تا ۱۰۰۰ را به دست ‌آورده‌ است‌. همچنین این دانشگاه در کشور ترکیه رتبه ۸ را از آن خود کرده. داوطلبان خارجی پس‌ از شرکت در آزمون SAT و کسب نمره لازم بین ۱۲۰۰ تا ۱۶۰۰ قادر به ثبت‌نام در دانشگاه قاضی آنتپ هستند. البته شرط معدل جهت ورود به این دانشگاه را فراموش نکنید. به‌ منظور ثبت‌نام مدارکی چون اسکن پاسپورت، ترجمه مدرک ریز نمرات پیش‌دانشگاهی و دیپلم لازم است. از آن جایی ‌که مؤسسه آموزش عالی قاضی آنتپ در دسته دانشگاه دولتی ترکیه قرار می‌گیرد شهریه دریافتی آن بسیار مقرون‌به‌صرفه و ارزان است. با این‌ حال مبلغ دریافتی در رشته‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند.

دانشگاه چکوروا

دانشگاه چکوروا ترکیه در سال 1973 در شهر آدانا تاسیس شد و از دانشگاه‌های دولتی به ‌شمار می‌رود. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران بوده و از نظر مراکز علمی، کاملا معتبر می‌باشد. رتبه آن در بین دانشگاه‌های جهان، 932 و در بین بهترین دانشگاه‌های آسیا 146 و در بین بهترین دانشگاه‌های ترکیه 10 است. موسسه دایان گروپ اطلاعات بیشتر در این زمینه را در اختیار شما قرار می‌دهد.
مدت زمان تحصیل در دانشگاه چکوروا مانند کشور ایران می‌باشد، به این صورت که در مقطع کاردانی 2 سال، کارشناسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 4 سال خواهد بود. در این دانشگاه زبان آموزشی، ترکی است اما در برخی رشته‌ها مانند مهندسی کامپیوتر، مهندسی خودرو، مهندسی تجارت، مهندسی مکانیک و اقتصاد می‌توان به زبان انگلیسی تحصیل نمود.
داوطلبانی که در مقطع کاردانی و یا کارشناسی می‌خواهند در دانشگاه چکوروا پذیرش شوند، باید در آزمون یوس این دانشگاه شرکت نمایند که موسسه دایان گروپ در این زمینه شما را راهنمایی می‌نماید. برنامه‌های بین‌المللی این دانشگاه شامل برنامه‌های فارابی، اراسموس و مولانا بوده که از طریق آن با کشورهای مختلف به تبادل دانشجو می‌پردازند.
دانشگاه چکوروا شامل 18 دانشکده، 4 مدرسه، 12 مدرسه فنی، 1 هنرستان دولتی، 4 موسسه و 37 مرکز تحقیق و کاربردی می‌باشد. شهریه این دانشگاه براساس رشته‌های مختلفی که در آن وجود دارد، متفاوت خواهد بود.

دانشگاه عثمان قاضی

 

وکیل مهاجرتی

این دانشگاه در شهری مابین استانبول و ترکیه به نام اسکی شهیر واقع شده است. از جمله خدمات آموزشی این دانشگاه شامل 4 دانشکده فنی به نام‌های دانشکده اسکی شهیر، دانشکده فنی محمودیه، دانشکده فنی خدمات بهداشتی و دانشکده فنی Sivrishisar می‌باشد.
دانشگاه عثمان قاضی به واسطه برنامه تبادل دانشجویی اراسموس، اعتبار بالایی دریافت نموده و رنکینگ این دانشگاه، 37 و در سطح جهانی 1583 است. برای پذیرش در مقطع کارشناسی، باید نمره قبولی در آزمون یوس و آزمون اس ای تی این دانشگاه را دریافت نمایید.
برای پذیرش باید مدارکی را به ‌صورت تکمیل‌ شده به سایت دانشگاه عثمان قاضی ارسال نمایید که موسسه دایان گروپ در جمع‌آوری آن‌ها شما را یاری می‌کند. این مدارک عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست
 • مدرک دیپلم دبیرستان و پیش‌دانشگاهی
 • ریز نمرات تحصیلی
 • مدرک معادل‌سازی شده دیپلم
 • کپی گذرنامه یا شناسنامه
 • رسید بانکی پرداخت شهریه
 • کپی مدارک تسلط به زبان انگلیسی
 • نتایج آزمون‌های ورودی
 • کپی مدرک تومر.

دانشگاه عثمان قاضی برای دانشجویان خود امکانات زیادی را فراهم می‌کند. موسسه دایان گروپ این امکانات را به شما معرفی می‌کند تا بتوانید به ‌راحتی تصمیم بگیرید:

درمان‌های سرپایی به صورت رایگان در مراکز درمانی دانشگاه
دارا بودن بیمارستان 100 تخت‌خوابی
زمین‌های بازی مانند فوتبال، والیبال، بسکتبال و …
سالن‌های غذاخوری
کافه تریا
مهدکودک برای فرزندان کارکنان و دانشجویان
کتابخانه مرکزی
اینترنت پرسرعت
دارا بودن مربی ورزشی و امکان پیشرفت در این رشته‌ها

شرایط شرکت در آزمون یوس

این آزمون مختص به دانشجویان خارجی بوده و یا به عبارت دیگر، برای سنجش دانشجویان غیراتباعی برگزار می‌گردد که قصد تحصیل در کشور ترکیه را دارند. مانند همه آزمون‌های بین‌المللی، آزمون یوس نیز از شرایط و قوانین خاصی برخوردار است که همه افراد ملزم به رعایت آن‌ها هستند. موسسه دایان گروپ در شناخت این شرایط شما را راهنمایی می‌کند.
محدودیت سنی برای شرکت‌کنندگان در آزمون یوس 16 سال بوده و این آزمون تنها به مدت 2 سال اعتبار دارد و پس از گذشت این زمان، افراد باید مجددا در آزمون شرکت نمایند. برای شرکت در این آزمون حتما باید یا مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی داشته باشید و یا مشغول تحصیل در سال چهارم دبیرستان باشید.
از جمله شرایط دیگر برای شرکت در آزمون یوس عبارتند از:
داشتن اصل پاسپورت الزامی است.
کپی پاسپورت قابل قبول نمی‌باشد.
نتیجه آزمون تنها به خود شخص تحویل داده می‌شود.
همراه داشتن لاک غلط‌گیر و هایلایت ممنوع است.
اشخاص بومی ترکیه مجاز به شرکت در این آزمون نیستند.
برای شرکت در آزمون یوس تسلط به زبان ترکی الزامی نیست.
اگر متقاضی قبلا در ترکیه متولد شده باشد و پس از دریافت تابعیت این کشور به کشور دیگر رفته و در آنجا زندگی کرده باشد، برای شرکت در این آزمون، باید مجوز لازم را از وزارت کشور ترکیه دریافت نماید.

وکیل مهاجرتی

کتاب های آزمون YOS ترکیه

دوره‌های آماده‌سازی جهت شرکت در آزمون YOS ترکیه در موسسه دایان گروپ برگزار می‌شود. برای موفقیت در این آزمون باید داوطلبان کتاب‌هایی را مطالعه کنند تا بتوانند قبولی خود را در این آزمون تضمین نمایند. آزمون یوس از سه درس ریاضی، هندسه و هوش تشکیل می‌شود. مطالب ریاضی مشترک با دبیرستان ایران است. برای درس هندسه چند فصل جدید اضافه شده و هوش کاملا جدید می‌باشد.
موسسه دایان گروپ مهم‌ترین و اصلی‌ترین کتاب‌های آزمون YOS را به شما معرفی می‌کند تا بتوانید در این آزمون موفق شوید.
کتاب پوزا در 4 جلد: این کتاب‌ها درسنامه‌های مفیدی برای آزمون یوس دارد و به زبان ترکی و انگلیسی نگارش شده است.
کتاب‌های متروپل در 8 جلد: این کتاب‌ها حاوی سوالات بسیار زیادی بوده ولی درسنامه ندارند.
کتاب چاغداش در 4 جلد: پس از تکمیل کردن کتاب‌های پوزا و متروپل، از کتاب‌های چاغداش برای مباحث تکمیلی استفاده می‌شود.
کتاب تی نی تی در 3 جلد: این کتاب به زبان فارسی نگارش شده است و در کنار کتاب‌های پوزا و متروپل می‌توان استفاده نمود.
پکیج‌های مختلفی برای آمادگی در آزمون یوس توسط بسیاری از موسسات ارائه می‌شود. همچنین در کنار این کتاب‌ها DVDهای آموزشی نیز وجود دارد که به شما برای شرکت در آزمون یوس کمک می‌کند. موسسه دایان گروپ نیز بهترین پکیج آموزشی را برای موفقیت شما فراهم نموده است.

منابع مختص به درس هوش آزمون YOS

یکی از سه بخش اصلی در آزمون یوس، بخش هوش است. این آزمون دارای 80 سوال بوده که حدود نیمی از سوالات مربوط به مبحث هوش خواهد بود. تست هوش در این آزمون بر پایه تفکر منطقی، اشکال سه بعدی و مسائلی از این قبیل می‌باشد. به ‌طور کلی تست هوش از مطالب گسترده و متنوعی تشکیل می‌شود. اگر تمایل دارید که در مبحث هوش مسلط شده و توانایی پاسخگویی به سوالات آن را داشته باشید، باید در سرفصل‌هایی که موسسه دایان گروپ تهیه کرده است، خود را تقویت کنید:

 • کدگذاری و پسورد
 • روابط بین اشکال تاس
 • سری‌های عددی اپراتورها
 • جدول‌های خاص
 • اشکال اپراتوری
 • ترازو
 • نمودارخوانی
 • محیط و مساحت
 • عملیات چهارگانه ریاضی

برای مطالعه این سرفصل‌ها نیز منابعی وجود دارد که می‌تواند شما را در یادگیری آن‌ها یاری کند. برخی از منابعی که موسسه دایان گروپ به شما معرفی می‌نماید، عبارتند از:
کتاب تست هوش 1 و 2 که توسط انتشارات متروپل ارائه شده است.
کتاب تست هوش که توسط انتشارات پوزا گردآوری شده است.
کتاب تست هوش که انتشارات کوارک آن را تهیه کرده است.
کتاب تست منطق عددی که انتشارات متروپل آن را عرضه می‌کند.
برای موفق شدن در آزمون یوس، تنها مطالعه این کتاب‌ها کافی نیست و باید در دوره‌های آمادگی که برای این آزمون، توسط موسسه دایان گروپ ارائه می‌شود، شرکت نمایید.
انتشارات متروپل کتاب های تست هوش 2جلد و کتاب منطق عددی
از جمله کتاب‌هایی که انتشارات متروپل برای مطالعه داوطلبان جهت شرکت در آزمون یوس گردآوری کرده است، کتاب‌های تست هوش و کتاب منطق عددی نام دارد. کتاب تست هوش شامل 2 جلد می‌باشد. کتاب‌های تست هوش و منطق عددی حاوی سوالات بسیار زیادی هستند که برای آمادگی شرکت‌کنندگان در آزمون یوس مفید خواهد بود. موسسه دایان گروپ در تهیه این کتاب‌ها شما را یاری می‌کند.
کتاب منطق عددی دارای ویژگی‌هایی است که عبارتند از:
زبان این کتاب انگلیسی و ترکی است.
حدود 3 الی 12 سوال از آزمون یوس، از این کتاب می‌آید.
این کتاب حاوی 50 تست درک مطلب می‌باشد.
کتاب منطق عددی شامل 431 تست است.
کتاب تست هوش جلد 1 نیز دارای ویژگی‌هایی به شرح زیر است:
نگارش این کتاب به زبان ترکی و انگلیسی می‌باشد.
این کتاب شامل 297 تست از سوالات آزمون یوس است.
این کتاب حاوی 3143 تست شامل سوالات آماده‌سازی می‌باشد.
طبق بررسی‌های موسسه دایان گروپ کتاب تست هوش 2 نیز شامل موارد زیر است:
زبان این کتاب نیز انگلیسی و ترکی می‌باشد.
این کتاب شامل 245 تست از سوالات آزمون یوس است.
این کتاب حاوی 3075 تست بوده که شامل سوالات آماده‌سازی شرکت‌کنندگان است.

انتشارات پوزا: کتاب تست هوش

کتاب تست هوش پوزا که توسط انتشارات پوزا تهیه شده است، برای آمادگی در آزمون یوس می‌باشد. این کتاب به دو زبان ترکی و انگلیسی نوشته شده و از جمله کتاب‌های مفید، برای شرکت در این آزمون خواهد بود. موسسه دایان گروپ، مشخصات این کتاب را برای داوطلبان بیان می‌کند.
این کتاب هیچ درسنامه‌ای از هوش ندارد و به صورت بانک سوالات هوش گردآوری شده است. در صورتی که تمایل دارید برای درس هوش از درسنامه استفاده نمایید، بهتر است از سری کتاب‌های تی نی تی و یوس کوییز بهره بگیرید. این دو کتاب دارای درسنامه فارسی هستند اما تست‌هایی که در انتهای هر درس ارائه شده مناسب برای تست‌زنی نیستند و بهتر است در کنار آن‌ها از کتاب‌های پوزا استفاده کنید.
درس هوش از جمله دروسی است که در ایران نبوده و برای داوطلبان جدید خواهد بود. به همین دلیل داوطلبان آگاهی کافی از این درس ندارند و حتما باید از منابع خوب برای این درس استفاده کنند. علاوه بر مطالعه، داوطلبان باید در دوره‌های آمادگی که برای این درس برگزار می‌شود شرکت کنند. موسسه دایان گروپ این دوره‌ها را برای افرادی که می‌خواهند در این آزمون شرکت کنند برگزار خواهد کرد. سوالات این درس شامل هوش عمومی، منطق عددی و …. می‌باشد.
انتشارات کوارک کتاب هوش
همان طور که بیان شد درس هوش بسیار حائز اهمیت است و در نمره قبولی شما تاثیر فراوانی خواهد گذاشت. لذا برای تقویت خود در این درس نیازمند منابعی غنی و به روز هستید. سوالات این درس در آزمون یوس شامل هوش عمومی، منطق عددی و … می‌باشد.
یکی از این منابع ارزشمند کتاب هوش انتشارات کوارک است که شامل ۱۵ آزمون‌ آزمایشی یوس ترکیه می‌باشد. این کتاب به دو زبان انگلیسی و ترکی است و در سال ۲۰۱۹ چاپ شده.
با داشتن این کتاب به دلیل تیپ‌های جدید سوالات آن و طراحی خلاقانه آن‌ها، به چالش کشیده خواهید شد.
درس هوش از جمله دروسی است که در ایران نبوده و برای داوطلبان جدید خواهد بود. به همین دلیل متقاضیان ایرانی آگاهی کافی از این درس ندارند و حتما باید از منابع خوب برای این درس استفاده کنند. علاوه بر مطالعه، داوطلبان باید در دوره‌های آمادگی که برای این درس برگزار می‌شود شرکت کنند. موسسه دایان گروپ این دوره‌ها را برای افرادی که می‌خواهند در این آزمون شرکت کنند برگزار خواهد کرد.

سرفصل‌های درس هندسه در آزمون یوس

یکی از سه بخش آزمون یوس هندسه است که کمترین تعداد سوال را به خود اختصاص داده، البته این سوالات آسان نبوده و طراحان، آن را با مهارت طراحی کرده‌اند. با توجه به رقابت بالا در این آزمون مخصوصاً در رشته‌هایی مانند پزشکی، پاسخ دادن به سوالات این بخش حائز اهمیت است بنابراین هیچ گاه هندسه را در این آزمون دست‌کم نگیرید.
برای تقویت دانش خود در مبحث هندسه، پیشنهاد ما به شما استفاده از متخصصان زبده و ماهر ما در سایت دایان گروپ است، تا بتوانید نتیجه مطلوب خود را کسب کنید. مباحثی که برای این آزمون و در بخش هندسه پیش رو دارید شامل این موارد می‌شود:
مثلث، نیم ساز و میانه در مثلث، چهار ضلعی، مخروط، دایره، چند ضلعی، زاویه‌ها در مثلث، مثلث‌های خاص، تشابه، مثلثات در هندسه، مربع و مستطیل، بردار و هندسه تحلیلی.
مشاوران ما در سایت دایان گروپ، تمامی مباحث و منابع لازم برای این بخش از آزمون را در اختیار دارند. اگر شما هم می‌خواهید از این اطلاعات استفاده کنید کافی است با شماره‌های درج شده در سایت ما تماس بگیرید.

زاویه‌ها

در این آزمون کمترین تعداد سوالات مربوط به درس هندسه است و برای کسب نمره بالاتر در این آزمون باید به مباحث آن تسلط داشته باشید. بسیاری از داوطلبان در پاسخگویی به سوالات هندسه با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین این درس از جمله دروسی خواهد بود که داوطلبان می‌توانند برای کسب نمره بیشتر در آن به رقابت بپردازند. موسسه دایان گروپ می‌تواند شما را در پاسخگویی به این سوالات راهنمایی نماید.
حدود پنج درصد یعنی 5 تا 10 سوال مربوط به این درس است. یکی از سرفصل‌های این درس، زاویه‌ها می‌باشد. از منابعی که می‌توان برای مطالعه این درس و این مبحث انتخاب نمود، کتاب هندسه در انتشارات متروپل و پوزا خواهد بود که کتاب‌هایی بسیار مفید در این زمینه هستند.
برای اینکه بتوان نمره بالا کسب کرد باید به اندازه کافی نمونه سوالات ادوار گذشته را مطالعه کرد. به پیشنهاد موسسه دایان گروپ بهترین زمان برای انجام این کار، یک ماه مانده به آزمون است. زیرا در این زمان شما به تمام مباحث آمادگی کامل پیدا کرده و به دلیل درست جواب دادن به سوالات، اعتماد به نفس شما نیز بالا می‌رود.
موسسه دایان گروپ همچنین دارای یک تیم پشتیبانی و مشاور بوده که می‌تواند شما را برای یادگیری در این درس و در نهایت موفقیت در آزمون یوس راهنمایی نماید.

مبحث خطوط موازی و مورب هندسه

یکی از موضوعات کاربردی، بسیار پرتکرار و در عین حال ساده در هندسه، خطوط موازی و مورب است که در سیستم آموزشی ما در پایه هشتم تدریس می‌شود. در طول مباحث، شما با درس‌های مختلفی در خصوص تقاطع خطوط، خط موازی و موارد مشابه آن آشنا خواهید شد.
مشاوران ما در سایت دایان گروپ می‌توانند به بهترین شکل شما را در این زمینه راهنمایی کنند. در بحث خطوط موازی و مورب می‌آموزیم که هرگاه خط موربی دو خط موازی را قطع کند، زاویه‌ای حاصل می‌شود که چهار زاویه کوچک و چهار زاویه دیگر بزرگ هستند. زاویه‌های کوچک با یکدیگر و بزرگ با هم برابرند. اندازه زاویه‌های کوچک مابین ۳۰ تا ۹۰ درجه خواهد بود و با نام زاویه تند شناخته می‌شوند، زاویه‌های بزرگ نیز بین ۹۰ تا ۱۸۰ درجه هستند که زاویه باز نامیده می‌شوند.
این مبحث می‌تواند بخش کوچکی از سوالات آزمون یوس را به خود اختصاص دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل کردن دانش خود در این زمینه با کارشناسان ما در سایت دایان گروپ تماس بگیرید.

معرفی چهار ضلعی ها (متوازی‌الاضلاع، ذوزنقه، مستطیل، مربع)

وکیل مهاجرتی

آزمون YOS از سه بخش هوش، ریاضی و هندسه تشکیل شده است. یکی از مباحث مهم و نمره‌آور هندسه در این آزمون چهار ضلعی‌ها (متوازی‌الاضلاع، ذوزنقه، مستطیل، مربع) هستند. از آن جایی ‌که رقابت در میان شرکت‌کنندگان بالا است پاسخگویی به تک ‌تک سوالات حائز اهمیت است. بنابراین هرگز مبحث چهار ضلعی‌ها را دست ‌کم نگیرید. به ‌صورت کلی چهارضلعی‌ها (متوازی‌الاضلاع، ذوزنقه، مستطیل، مربع) از چهار وجه یا ضلع تشکیل شده‌اند. همچنین در تمامی آن‌ها چهار راس یا گوشه دیده می‌شود. از دیگر ویژگی چهار ضلعی‌ها (متوازی‌الاضلاع، ذوزنقه، مستطیل، مربع) می‌توان به این مهم اشاره کرد که مجموع زوایای داخلی آن‌ها برابر با ۳۶۰ درجه است. هر یک از چهار ضلعی‌ها یعنی متوازی‌الاضلاع، ذوزنقه، مربع و ‌مستطیل از ویژگی‌های خاصی برخوردار هستند. به عنوان نمونه یکی از خواص ذوزنقه این است که زاویه‌های مجاور به هر ساق مکمل یکدیگر هستند. برای آن که داوطلبان موفق به پاسخگویی به سوالات این مبحث شوند باید با طرح کلی این نمونه سوالات در سایت‌های معتبر آشنا گردند.

معرفی چند ضلعی‌ها: اشکال با بیش ‌از چهار ضلع

سوالات آزمون YOS ترکیه در سه بخش هندسه، ریاضی و هوش طراحی شده است. در سال‌های اخیر در بخش هندسه سوالات چند ضلعی‌ها یعنی اشکال با بیش ‌از چهار ضلع به ‌وفور مشاهده شده‌اند. درک مفهوم این سوالات چندان سخت نیست. داوطلبان با کمی تلاش می‌توانند به تمام سوالات این بخش پاسخ دهند.
مؤسسه دایان گروپ از جمله مراکز معتبری است که به متقاضیان اخذ پذیرش دانشگاه ترکیه کمک می‌کند. داوطلبان با صرف هزینه‌ای معقول و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با استفاده از خدمات مشاوره این مرکز می‌توانند در راستا رسیدن به اهداف از جمله قبولی در آزمون YOS اقدام نمایند.
چند ضلعی‌ها به چهار نوع منتظم، نامنتظم، مقعر و محدب تقسیم می‌شوند. اگر چند ضلعی مورد نظر دارای زوایا و اضلاع برابر باشد به آن منتظم می‌گویند. در چند ضلعی نامنتظم تمام زوایا و اضلاع برابر نیستند. اگر یکی از زوایای داخلی چند ضلعی مورد نظر از ۱۸۰ درجه بیشتر باشد در دسته اشکال هندسی مقعر قرار می‌گیرد. اشکال هندسی محدب زوایا داخلی با اندازه کمتر از ۱۸۰ درجه دارند. این موارد گفته ‌شده تنها بخش کوچک و ساده این مبحث هستند. داوطلبانه با حل نمونه سوالات متعدد می‌توانند آمادگی خود جهت شرکت در آزمون YOS ترکیه تقویت نمایند.

دایره

آزمون یوس که قرار است برای ورود به دانشگاه‌های ترکیه بگذرانید، دارای ۸۰ سوال است و عموماً دارای ۴۰ سوال هوش، ۵ سوال هندسه و ۳۵ سوال ریاضی می‌باشد. البته ممکن است این بودجه‌بندی در دانشگاه دیگر متفاوت باشد و حتی تعداد سوالات نیز کمتر یا بیشتر از ۸۰ سوال را در بر بگیرد و یا ممکن است سوالات هندسه نسبت به سوالات دیگر بیشتر باشد.
اگر در رابطه با این مسئله سوالی دارید می‌توانید با گروه مهاجرتی دایان گروه در تماس باشید و سوالات خود را از این گروه بپرسید.
سوالات هندسه نیز معمولاً از ۵ تا ۱۰ سال متغیر است و مباحث اصولی هندسه مانند زاویه‌ها، دایره‌ها، مثلث‌ها و غیره را در بر می‌گیرد شما می‌توانید برای آنکه با سوالات آشنا شوید و یا اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب نمایید به گروه مهاجرتی دایان گروپ مراجعه کنید.

هندسه فضایی

وکیل مهاجرتی

تعداد سوالاتی که مربوط به این بخش است شامل ۵ تا ۱۰ سوال می‌باشد که شامل زاویه‌ها, دایره‌ها, مثلث‌ها، هندسه فضایی و … است.
از جمله بخش‌هایی که باید افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در آزمون یوس پاسخ دهند، بخش هندسه فضایی خواهد بود. سوالات مربوط به هندسه فضایی سخت نیست و با دانستن نکاتی که در مدارس آموزش می‌بینید می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید.
در آزمون یوس YOS و مخصوصاً در رشته‌های پزشکی که رقابت در نمرات بالا می‌باشد، از دست دادن یک سوال هم می‌تواند اشتباه بزرگی باشد. بنابراین نمی‌توان هندسه را حداقل برای قبولی در رشته‌های پزشکی حذف کرد. از طرفی درس هندسه بسیار به تمرین زیاد و هوشمندانه نیاز دارد. در واقع می‌توان گفت که حل کردن مسائل هندسه کاملا سخت‌تر از مسائل ریاضی است و در نتیجه وقت و انرژی بیشتری را از متقاضی خواهد گرفت.
میزان سختی سوالات آزمون یوس اندکی کمتر از سطح سوالات هندسه آزمون ایران است. اغلب افرادی که استعداد ریاضی و هندسه متوسط رو به بالایی دارند، حداقل ۳ تا ۴ ماه باید به تحصیل هندسه بپردازند.

خط، صفحه، دایره

قسمت هندسه آزمون یوس شامل سوالاتی از سرفصل‌هایی همچون زاویه‌ها در خطوط موازی و مورب، تعاریف اولیه و بردارها، زاویه‌ها در مثلث، ارتفاع، مثلث‌های خاص (مانند متساوی الاضلاع و …)، مساحت مثلث، تشابه مثلث‌ها، نیمساز و میانه، نامساوی‌های مثلث، چند ضلعی‌ها و چهار ضلعی‌ها، متوازی الاضلاع و لوزی، مستطیل و مربع، ذوزنقه، دایره (زوایای داخلی و نسبت‌ها)، دایره (محیط و مساحت)، هندسه تحلیلی (فقط خط و دایره) و هندسه فضایی می‌باشد که مبحث خط، صفحه و دایره همانند مابقی مباحث هندسه اهمیت فراوانی دارد. زیرا تعداد سوالات هندسه آزمون یوس بسیار کم و در حدود ۵ الی ۱۰ است و بسیاری از داوطلبان ممکن است به دلیل کم بودن تعداد سوالات هندسه از پاسخگویی به آن‌ها صرف‌نظر کنند به همین دلیل جواب دادن به سوالات هندسه می‌تواند شما را از بسیاری از شرکت‌کنندگان جلو بیاندازد.

بردارها

تعداد سوالات درس هندسه در آزمون یوس کمترین میزان می‌باشد، اما برای کسب نمره بالا باید به مباحث هندسه تسلط کافی داشته باشید. سعی کنید تعداد کم سوالات این درس شما را گول نزند و از آن غافل نشوید.
در نتیجه یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند بین شرکت‌کنندگان این آزمون و نمره کسب شده در کارنامه یوس رقابت بیشتری ایجاد کند، تست‌های درس هندسه است. چرا که بیشتر داوطلبان به خاطر کم بودن تعداد این بخش آن را نادیده می‌گیرند.
تعداد سوالات هندسه بین ۵ تا ۱۰ سوال است. تقریبا پنج درصد به مبحث هندسه، پنجاه درصد مبحث هوش و چهل و پنج درصد مباحث ریاضی آزمون یوس اختصاص یافته است. درست است که تعداد سوالات مبحث هندسه کم است ولی با تسلط شما به سرفصل‌هایی همچون بردارها به راحتی می‌توانید به این سوالات پاسخ دهید و از سایر رقبای خود جلو بیافتید.

وکیل مهاجرتی

منابع مختص به درس هندسه آزمون یوس

تسلط به مباحث دروس هندسه آزمون یوس از طریق کتاب‌های تشریحی مبحث محور ریاضی و هندسه امکان‌پذیر است. منابع مختص درس هندسه این آزمون شامل موارد زیر است:
انتشارات پوزا ( کتاب هندسه)
انتشارات متروپل (کتاب هندسه)
برای به دست آوردن درصد بالا در درس هندسه آزمون یوس لازم است تا به اندازه کافی سوالات مشابه آزمون‌های سال‌های گذشته توسط داوطلب تمرین شود. بهترین زمان پیشنهادی برای بررسی نمونه سوالات آزمون یوس یک ماه مانده به زمان برگزاری آزمون دانشگاه‌ها خواهد بود. زیرا شما با آمادگی کامل به سوالات هندسه پاسخ می‌دهید و به دلیل تسلط به مطالب و جواب درست، اعتماد به نفس زیادی پیدا می‌کنید.
علاوه بر انتخاب درست منابع، در این مسیر داشتن استادان و مشاوران با تجربه بسیار مفید خواهد بود. در این راستا موسسه دایان گروپ آماده ارائه خدمات است.

انتشارات پوزا (کتاب هندسه)

این امتحان دارای ۸۰ سوال است که ۴۰ سوال هوش، ۵ سال هندسه و ۳۵ سوال ریاضی را در برمی‌گیرد. البته ممکن است این بودجه‌بندی در دانشگاه دیگر متفاوت بوده و برای مثال سوالات هندسه نسبت به سوالات دیگر بیشتر باشد.
کتاب هندسه از انتشارات پوزا مباحث آموزشی درس هندسه را در برمی‌گیرد تا آمادگی لازم را جهت شرکت در آزمون یوس فراهم آورد. این کتاب می‌تواند منبع مناسبی برای بانک سوالات هندسه آزمون باشد. لازم است برای مطالعه کتاب به زبان‌های ترکی و انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. اگر در رابطه با این مسئله سوالی دارید می‌توانید با گروه مهاجرتی دایان گروپ در تماس باشید و سوالات خود را از این گروه بپرسید.

انتشارات متروپل ( هندسه )

سرفصل‌های دروس هندسه مبحث‌هایی همانند درس هندسه در دبیرستان‌های ایران دارد. آزمون مورد نظر دارای ۸۰ سوال تا ۱۰۰ سوال است که با توجه به دانشگاه مورد نظرتان متغیر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با گروه مهاجرتی دایان گروپ در تماس باشید.
معمولا ۳۵ سوال ریاضی، ۴۰ سوال هوش و ۵ سوال هندسه طراحی می‌شود، البته ممکن است سوالات هندسه با توجه به دانشگاهی که قصد ورود به آنجا را دارید متغیر باشد. از کتاب هندسه انتشارات متروپل می‌توانید به عنوان بانک سوالات استفاده کنید. این کتاب مباحث آزمون را به صورت کامل شامل می‌شود. مباحث کتاب شامل زوایا، زوایا در مثلث، عناصر مثلث، ارتفاع، نیمساز و میانه، مثلث‌های خاص، تشابه میان مثلث‌ها، ارتباط اندازه‌ زوایا با طول اضلاع مثلث، چندضلعی‌های منتظم، متوازی الاضلاع و چهارضلعی‌های متساوی الاضلاع، مستطیل و مربع، ذوزنقه و لوزی، طول‌ها و زوایا در دایره، توان، مساحت و محیط دایره، وضعیت خطوط در هندسه تحلیلی، وضعیت دایره در هندسه تحلیلی، هندسه سه بعدی و خواص اجسام آن، می‌باشد.
همینطور برای آنکه مهارت تست‌زنی خود را افزایش دهید حتما این کتاب را خریداری نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه می‌توانید با گروه مهاجرتی دایان گروپ در تماس باشید.

برچسب ها: