شرایط شرکت در آزمون TOMER

موسسه مهاجرتی دایان یکی از مؤسسات مطرح در زمینه امور مهاجرتی و برگزاری آزمون TOMER است. این موسسه با داشتن کادر مجرب و قابل اعتماد راهنمایی لازم برای انجام امور مهاجرتی را به خوبی اداره می‌کنند. همان‌طور که می دانید، بسیاری از هم‌وطنان علاقه به مهاجرت داشته و خیلی از آن‌ها، کشور ترکیه را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. اما هر کاری نیازمند رعایت اصول و قواعد خود است. هنگامی که شما بخواهید به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنید نیاز دارید مدرک تافل و آیلتس را داشته باشید. برای مهاجرت به ترکیه نیز شما نیازمند آزمون TOMER هستید. این آزمون در حقیقت آزمون ورودی دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه است و سطح زبان شما را می‌سنجد.
در ادامه به بررسی این آزمون می‌پردازیم:

شرایط آزمون TOMER

وکیل مهاجرتی

هر شخصی برای یادگیری دلیل خاص خود را دارد. ممکن است یک نفر برای کار و دیگری به دلیل علاقه‌اش به زبان ترکی آن را فراگیرد. اما گاهی به دلیل محدود بودن زمان، افراد خواهان یادگیری در آموزشگاه‌ها و مؤسسات زبان ترکی هستند. زیرا در این صورت زبان را به روش اصولی و کاربردی یاد می گیرند.
• همان‌طور که می‌دانید ترکیه مکان گردشگری مناسبی است و هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان می‌پذیرد. ممکن است افراد به دلیل آب و هوای خوب یا سواحل آفتابی و یا دلایل دیگر در این شهر ماندگار شوند. ازاین‌رو یادگرفتن زبان این کشور ضرورت دارد.
• جهت اخذ اقامت در ترکیه و یا سرمایه گذاری در این کشور شما نیاز به دانستن زبان ترکی دارید. به همین منظور باید در آزمون TOMER شرکت و نمره قبولی آن را کسب کنید.

نکته

• همان‌طور که می دانید ترکیه کشوری آسیایی بوده که بین شرق و غرب قرارگرفته و درواقع ارتباط بین شرق و غرب است. ازاین‌رو شما با یادگرفتن زبان ترکی می‌توانید با افرادی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید.
• اقتصاد ترکیه همواره در حال پیشرفت بوده و به عنوان اقتصاد جهانی زبانزد است. بنابراین اگر شما در فکر تجارت یا سیاست باشید، زبان ترکیه می‌تواند برای شما بسیار مؤثر واقع شود.
• برخی از مردم ترکیه زبان انگلیسی را به‌درستی نمی دانند؛ ازاین‌رو با یادگیری زبان مادری آن‌ها می‌توانید ارتباط مؤثرتری برقرار کنید. اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه را دارید، ارتباط شما با دانشجویان و استادان خیلی راحت‌تر می شود.
• دانشگاه‌های ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد. اگر شما بخواهید در دانشگاهی به زبان ترکی تحصیل کنید، باید آزمون TOMER را پشت سر بگذارید.
لازم به ذکر است، درصورتیکه قصد زندگی و کار در ترکیه را دارید، باید مدرک تومر را به دست بیاورید. موسسه مهاجرتی دایان این خدمات را به شما ارائه می دهد و امکان ثبت نام کلاس TOMER را برای شما فراهم می کند.

انواع آزمون TOMER

در حقیقت هدف از برگزاری آزمون تومر ارزیابی سطح زبان ترکی شرکت‌کنندگان است. این آزمون به دو نوع تقسیم‌بندی می‌‌شود که درباره هر کدام توضیحات لازم را ارائه می‌دهیم.
1. دیپلم تومر یا دیپلما: مدت اعتبار این مدرک مادام العمر است و کسب نمره قبولی در آن نشان دهنده تسلط به زبان ترکی می باشد. حداقل نمره‌ای که باید در این آزمون کسب کنید c1 بوده، اما شما با کسب نمره c2 می‌توانید به راحتی وارد بازار کار ترکیه شوید.
2. گواهینامه تومر یا سرتیفیکا: اعتبار این مدرک از دیپلما کمتر بوده و بین شش ماه تا دو سال است. بعلاوه سرتیفیکا، در سه قسمت مقدماتی، متوسط و پیشرفته ارائه می شود. حداقل نمره لازمه برای این گواهینامه هشتادودو می‌باشد. اعتبار مقدماتی شش ماه و اعتبار سطح متوسط و سطح پیشرفته دو ساله است.

سطوح دیپلم در آزمون TOMER

وکیل مهاجرتی

سطوح دیپلم با توجه به نمره کسب شده از آزمون تومر به دست می‌آید. این آزمون از شش سطح تشکیل شده است که دو سطح مبتدی، دو سطح متوسط و دو سطح پیشرفته می‌باشد.
سطح A1
سطح A2
سطح B1
سطح B2
سطح C1
سطح C2
دو مدرک اول نشان‌دهنده مهارت متوسط بوده و دو مدرک بعد نشان‌دهنده مهارت عالی و مورد تأیید بسیاری از دانشگاه‌های دولتی ترکیه هست. این مدرک، پایه پذیرش در دانشگاه‌های دولتی ترکیه است.

ویژگی های آزمون TOMER

این آزمون شامل صد سؤال دویست و چهل دقیقه‌ای است که نتایج آن دو هفته بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شود. سؤالات این آزمون به صورت چند گزینه‌ای بوده و هر سؤال از چهار قسمت مختلف تشکیل شده است.

هزینه‌ آزمون

همان‌طور که انتظار می‌رود هزینه‌ی آزمون دیپلما از سرتیفیکا کمتر بوده و این تفاوت قیمت حدود پنجاه یورو می‌باشد. هزینه ثبت‌نام برای آزمون تومر حدود 150 یورو است.

مدارک مورد نیاز آزمون TOMER

وکیل مهاجرتی

ممکن است مؤسسات مختلف همانند موسسه دایان، مدارک متفاوتی نیاز داشته باشند. اما در حالت کلی مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام در آزمون تومر به شرح زیر است:
۲ قطعه عکس پرسنلی
رسید پرداخت هزینه
تکمیل فرم درخواست
گذرنامه معتبر
عوامل متفاوتی بر نحوه ثبت‌نام، هزینه‌های موردنیاز، شرایط و پرداخت تأثیر می‌گذارد. یکی از این عوامل محل زندگی متقاضی و موسسه‌ای که می‌خواهد از طریق آن در آزمون شرکت کند. بنابراین برای آگاهی در این زمینه به وبسایت‌های مربوطه مراجعه کنید. متخصصان حرفه ای در موسسه مهاجرتی دایان می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند و مشاوره های عالی ارائه دهند.

نکات‌‌ ضروری آزمون TOMER

مدت زمان آزمون تومر از زمانی که رایانه شما فعال می‌شود، تعیین می‌گردد.
به غیر از داوطلب هیچ کس نباید وارد سالن امتحان بشود.
مانند هر آزمون دیگری به همراه داشتن تلفن همراه، دیکشنری، کتاب، لپ‌تاپ و غیره ممنوع است.
هر کس رو به روی رایانه مربوط به خود می نشیند؛ و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود امتحان شروع می‌شود.
در صورت بروز هرگونه مشکل و یا نقص ایمنی به راهنمای مربوطه مراجعه کنید.
مرجعی که برای این آزمون در نظر گرفته شده است، دانشگاه آنکارا می‌باشد. بعلاوه، تمام کار‌های آزمون بر عهده این دانشگاه است و برای همه افراد در همه جای دنیا قابل استفاده و دسترسی باشد.

سخن پایانی

موسسه مهاجرتی دایان با ارائه خدماتی در حوزه آزمون TOMER امکان پذیرش در دانشگاه‌های خصوصی ترکیه را ممکن می‌کند. بعلاوه، شرایط ورود به دانشگاه‌های دولتی نیز سهل و آسان می شود.
جهت اقدام برای شرکت در این آزمون و آشنایی کامل با شرایط آن می‌توانید از وکلای برجسته ما در این زمینه راهنمایی بگیرید.