اخذ اقامت ترکیه در موسسه مهاجرتی دایان

بسیاری از افراد، با پا گذاشتن در سنی به فکر مهاجرت و گرفتن اقامت کشور خارجی می‌افتند. یکی از آسان‌ترین گزینه‌ها برای ایرانیان، کشور ترکیه است. اخذ اقامت ترکیه (Obtaining Turkish residence) با روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. هر کدام از این روش‌ها شرایط خاصی را دارند. به همین علت شما بر اساس شرایط و بودجه خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. بعد از انتخاب روش اقامتی، نیاز است تا نسبت به اخذ پاسپورت ترکیه اقدام کنید. در این مطلب قصد داریم بهترین و رایج‌ترین روش‌ها را برای دریافت اقامت توضیح دهیم؛ پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره خانه موسسه مهاجرتی دایان

اگر به دنبال یک روش ساده برای اخذ اقامت ترکیه هستید، پیشنهاد ما به شما اجاره خانه است. اگر بتوانید در یکی از شهرهای ترکیه خانه‌ای را اجاره کنید، بدون شرط حضور می‌توانید اقامت را اخذ کنید. نکات مختلفی در رابطه با این موضوع وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کرد. به عنوان مثال زمانی که شما یک خانه اجاره می‌کنید، می‌توانید اقامت یک‌ساله توریستی را دریافت کنید. باید بدانید که، این کار منجر به اخذ پاسپورت ترکیه نخواهد شد.

 

وکیل مهاجرتی

 

بعلاوه، اگر از این روش اقامت دریافت کنید، اجازه کار را نیز نخواهید داشت. برای کار ترکیه، نیاز است تا مراحل مربوط به دریافت مجوز را طی کنید. همچنین در همه شهرها نمی‌توانید با اجاره خانه اقامت یک‌ساله را برای خودتان به ارمغان بیاورید. اسنیورت و فاتح استانبول نمونه‌ای از این موارد به شمار می‌آیند. با توجه به تمامی این نکات، دریافت مشاوره به شما کمک بزرگی را خواهد کرد. موسسه مهاجرتی دایان می‌تواند به خوبی شما را در این زمینه راهنمایی کند.

دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک از موسسه مهاجرتی دایان

خرید ملک در ترکیه یکی دیگر از روش‌هایی است که با کمک آن می‌توان نسبت به اخذ اقامت اقدام کرد. در این رابطه نیز دو حالت پیش می‌آید:

  • خرید ملک پایین 250 هزار دلار
  • خرید ملک بالای 250 هزار دلار

در ادامه هر کدام از این موارد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • خرید ملک پایین 250 هزار دلار

این روش در مقایسه با اجاره خانه دارای مزیت‌های زیادی است. به عنوان مثال شما با خرید خانه می‌توانید آن را اجاره دهید. این کار منجر به کسب درآمد نیز خواهد شد. همچنین اگر خانه خریداری‌شده شما در یک محله خوب باشد، می‌توان از آن به عنوان سرمایه‌گذاری یادکرد. خرید خانه در محله‌های خوب به مرور برای شما سود بالایی را خواهد داشت.

خرید ملک باارزش کمتر از 250 هزار دلار تنها اقامت یک ساله توریستی را به همراه دارد. یعنی قادر به دریافت پاسپورت نخواهید بود. برای اینکه دریافت پاسپورت ترکیه، نیاز به یک خانه باارزش بیشتر از 250 هزار دلار خواهید داشت. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

  • خرید ملک بالای 250 هزار دلار

یکی از روش‌های اخذ اقامت ترکیه خرید ملک باارزش بیشتر از 250 هزار دلار است. آسان‌ترین روش برای دریافت پاسپورت و حق شهروندی همین گزینه است. خیلی از افراد از این روش استقبال می‌کنند. تنها با خرید خانه بیشتر از 250 هزار دلاری می‌توانید شهروندی ترکیه را نصیب شوید. اگر در رابطه با خرید آپارتمان در ترکیه سوالی دارید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی دایان تماس برقرار کنید.

 

وکیل مهاجرتی

 

پاسپورت ترکیه برای شما مزیت‌های بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال شما می‌توانید در ترکیه تحصیل کنید و یا مشغول به کار شوید. علاوه بر این، مانند سایر شهروندان ترکیه‌ای از انواع خدمات بهره‌مند خواهید شد.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار با موسسه مهاجرتی دایان

بسیاری از افراد به دنبال کار کردن در کشورهای خارجی هستند. ترکیه نمونه‌ای از این کشورها به شمار می‌آید. از رایج‌ترین روش‌ها به‌منظور اخذ اقامت ترکیه کار کردن است. در صورت رعایت شرایط لازم، شما بعد از چند سال می‌توانید پاسپورت و شهروندی ترکیه را دریافت کنید. به عنوان مثال 5 سال کار در کشور ترکیه به همراه پرداخت مالیات و بیمه منجر به اخذ اقامت این کشور خواهند شد. برای اینکه بتوانید در ترکیه مشغول به کار شوید، نیاز به مجوز کار خواهید داشت.

این مجوز تحت عنوان چالیشما ایزین شناخته شده است. کار کردن بدون کارت چالیشما ایزین نوعی تخلف به حساب می‌آید. این کار غیرقانونی بوده و همراه با خود نیز مجازات دارد. اگر می‌خواهید در ترکیه مشغول به کار شوید، باید در ابتدا شغل خودتان را انتخاب کنید. بعد از پیدا کردن شغل می‌توانید برای دریافت این کارت و همچنین ویزا اقدام کنید. شرایط مختلفی برای کار کردن در ترکیه وجود دارند. به همین منظور به شما توصیه می‌کنیم حتماً با یک شرکت مهاجرتی دایان در این خصوص مشورت کنید.

اخذ اقامت ترکیه به وسیله ثبت شرکت در موسسه مهاجرتی دایان

روش دیگری که پیش روی شما برای دریافت اقامت ترکیه بوده، ثبت شرکت است. روش‌های مختلفی وجود دارند تا شما بتوانید شرکت خود را در ترکیه به ثبت برسانید. شرکت‌های شخصی و شرکت‌های مسئولیت محدود از رایج‌ترین روش‌ها به حساب می‌آیند. هر کدام از این روش‌ها شرایط مخصوص به خود را دارند. با ثبت شرکت شما بعد از 5 سال می‌توانید اقامت و حق شهروندی کشور ترکیه را دریافت کنید. همچنین می‌توانید خانواده خود را نیز به ترکیه بیاورید. لازم به ذکر است که ثبت شرکت، زیر مجموعه‌ای از اخذ اقامت از طریق کار است.

دریافت اقامت کشور ترکیه به وسیله تحصیل با موسسه مهاجرتی دایان

سودای تحصیل در کشور خارجی برای خیلی از افراد وجود دارد. ترکیه نیز به سودای این افراد پاسخ مثبت داده است. یعنی افراد متقاضی می‌توانند نسبت به اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل اقدام کنند. در ابتدای این کار به شما اقامت توریستی داده می‌شود. بعد از اینکه تحصیل شما به پایان رسید، می‌توانید نسبت به کار اقدام کنید. با این کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده‌اید. نتیجه این امر دریافت پاسپورت و حق شهروندی ترکیه است. همچنین در حین تحصیل نیز شما اجازه کارهای پاره‌وقت را خواهید داشت.

 

وکیل مهاجرتی

سخن آخر

در این مطلب شما را با رایج‌ترین روش‌های اخذ اقامت ترکیه آشنا کردیم. هر کدام از این روش‌ها مزیت‌ها و شرایط خاص خودشان را دارند. شما نیز بر اساس توانایی‌ها، میزان بودجه و هدفتان می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و سپس برای دریافت اقامت در کشور ترکیه اقدامات لازم را به انجام برسانید. در صورتی که سؤالی ذهن شما را درگیر کرده است، کارشناسان موسسه مهاجرتی دایان همواره پاسخگوی شما خواهند بود.