اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت ترکیه دغدغه بسیاری از افرادی می باشد که تمایل دارند تا به این کشور مهاجرت کنند. در ادامه این مطلب قصد داریم روش های اخذ اقامت ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که می‌دانید کشور ترکیه دارای دیدنی های شگفت انگیزی مانند مسجد ایا صوفیا و همچنین مسجد سلطان احمد و کاپادوکیا و … است که از جمله جاذبه‌های طبیعی این کشور است که باعث محبوبیت آن در بین تمامی جهانیان مخصوصا ایرانیان شده است. کشور ترکیه معمولاً مرز آسیا و اروپا را از آن خود کرده و به گونه ای می توان گفته دو قاره را در مشت خود دارد.  ایرانی ها علاقه بسیار زیادی برای مهاجرت به ترکیه دارند اما بهتر است بدهید که اخذ اقامت ترکیه به همین راحتی امکان پذیر نیست.  شما برای اینکه بتوانید خودتان را شهروند ترکیه کنید باید با راه حل های آن آشنا شوید تا بتوانید به صورت اصولی نسبت برای مهاجرت به ترکیه اقدام نمائید. شاید برای شما جالب باشد که اقامت توریستی ترکیه و اخذ اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان هم از راه های اخذ اقامت ترکیه است؛ با ما همراه باشید تا با تک تک این راه ها آشنا شوید.

اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل

همانطور که می دانید کشور ترکیه دارای دانشگاه های معتبری در سطح بین‌المللی است همچنین هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نیز بسیار کمتر از کشورهای اروپایی استرالیا و آمریکا است. برای اخذ اقامت تحصیلی ترکیه بهترین‌ روش برای علاقمندان به تحصیل است.

 البته در نظر داشته باشید شما زمانی برای تحصیل به این کشور مهاجرت کنید تنها در طول بازه زمانی تحصیلی مقیم ترکیه هستید و پس از آن باید سعی کنید برای مقاطع بالاتر برنامه ریزی کنید. البته افرادی که در ترکیه تحصیل کرده باشند می توانند به راحتی در این کشور کار کنند.

اخذ اقامت ترکیه از طریق کار

همانطور که می دانید کشور ترکیه؛ شرکت‌های فعال بسیاری دارد و بسیاری از افراد به دنبال اخذ اقامت ترکیه از طریق کار هستند و افراد زیادی برای کار کردن به این کشور مهاجرت می‌کنند. می‌توانید جهت کار اقامت موقت ترکیه را دریافت کرده که هر ساله نسبت به تمدید ان اقدام نمائید. و پس از ۵ سال می توانید جهت دریافت و اخذ شهروندی دائم ترکیه اقدام نمایید.

شاید برای شما هم سوال باشد: نحوه خرید لیر ترکیه از بانک

وکیل مهاجرتی

اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

اگر شما یک کارآفرین هستید یا بازنشسته و … بهترین راهکار برای شما این است که از طریق سرمایه گذاری برای اقامت ترکیه اقدام نمایید. می‌توانید یک ملک به ارزش حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار خریداری کنید و به همین راحتی برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایید.

دریافت اقامت ترکیه از طریق ازدواج

ترکیه نیز مانند دیگر کشورها یکی از راه های دریافت اقامت را از طریق ازدواج اعلام کرده است. شرایط خاصی از جمله اینکه زوج یا زوجه حداقل ۱۸ سال داشته باشد و به صورت رسمی ثبت شده باشد و .. از اهمیت بالایی برخوردار است است. در صورتی که تمامی شرایط را داشته باشید می توانید اقامت یکساله ترکیه را دریافت کرده و به مدت ۵ سال ان را تمدید نماید پس از آن نیز برای اخذ شهروندی دائم ترکیه اقدام کنید. یکی دیگر از راه های اخذ اقامت ترکیه از طریق تولد فرزند می باشد که شما می توانید برای متولد شدن فرزند خود به ترکیه مراجعه کرده و به این راحتی اقامت ترکیه را داشته باشید.     

دایان گروپ

امروزه شرکت ها و افراد بسیاری هستند که آماده ارائه خدمات برای اخذ اقامت ترکیه و دیگر کشور ها می باشد. شما می توانید از طریق این افراد به راحتی اقامت دائم و موقت را دریافت کرده و با آن کشور مهاجرت نمایید. دایان گروپ نیز یکی از شرکت‌های معتبر و دارای مجوز می باشد که می‌توانید جهت اخذ اقامت ترکیه مراجعه کرده و به راحتی اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید: شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه

وکیل مهاجرتی

اقامت دائم ترکیه

در صورتی که شما قصد دارد برای تفریح و گردش به کشور ترکیه مراجعه کنید و سفر شما کمتر از ۹۰ روز می باشد نیازی به گرفتن ویزا نیست و شما می توانید به صورت موقت به کشور ترکیه سفر کنید. اما در صورتی که مهاجرت و سفر شما بیش از ۹۰ روز طول بکشد نیاز دارید تا مجوز دریافت کرده و ویزا داشته باشید.

 برای اینکه شما بتوانید اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید باید ابتدا مجوز اقامت دریافت کنید که می‌توانید مدت آن را تمدید کرده و پس از اینکه ۵ سال در در کشور ترکیه اقامت داشته باشید نسبت به اخذ اقامت دائم ترکیه اقدام نمایید.

وکیل مهاجرتی

اخذ اقامت دائم ترکیه

همانطور که ذکر شد امروزه ایرانیان بسیاری هستند که تمایل دارند تا برای زندگی و تحصیل و … به کشور ترکیه مهاجرت کنند. اما بهتر است بدانید شما زمانی که به کشور ترکیه مهاجرت می‌کنید باید مجوز و اقامت موقت یا دائم را دریافت نمایید. در ابتدای این مقاله راه های دریافت اقامت موقت را برای شما بازدیدکنندگان گرامی ذکر کردیم که برای تحصیل ازدواج یا کار و …شما می توانید مجوز و اقامت موقت را دریافت کرده و به این کشور سفر نمایید. در صورتی که شما به مدت ۵ سال اقامت موقت خود را تمدید نمایید پس از آن می توانید جهت اخذ اقامت دائم ترکیه اقدام نمایید و برای همیشه در کشور ترکیه زندگی کرده و جزء شهروندان ترکیه محسوب خواهید شد. اما در نظر داشته باشید که اخذ اقامت دائم ترکیه دشواری و سختی دارد که در این زمینه با افرادی که تجربه و اطلاعات کافی دارند مشورت کرده و به صورت اصولی نسبت به دریافت آن اقدام نمایید.

دریافت اقامت ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای با جاذبه های گردشگری بسیار زیبا و دیدنی می باشد و همچنین مزایای دیگر و امکاناتی که دولتمردان این کشور در اختیار شهروندان خود قرار می دهد باعث شده است تا افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور تلاش کنند. همانطور که مشاهده می کنید ایرانیان از جمله سلبریتی ها، خواننده ها و … نیز به این کشور مهاجرت کرده و سعی در گرفتن اقامت این کشور را دارند. برای اینکه شما بتوانید به کشور ترکیه مهاجرت کنید باید نسبت به دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایید. با توجه به توافق بین دو کشور سفر کمتر از ۹۰ روزه نیازی به مجوز ندارد و اما اگر شما بخواهید بیشتر 90 روز در ترکیه  باید جهت دریافت اقامت ترکیه اقدام نمایید. شما می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با دایان گروه تماس گرفته و از راهنمایی ها و مشاوره های لازم بهره مند شوید.