اخذ پاسپورت ترکیه از موسسه مهاجرتی دایان

اقدام از موسسه مهاجرتی دایان ، یکی از ساده­ترین روش­ها برای اخذ پاسپورت هست. ترکیه به دلیل توسعه سریع، قدرت و طبیعت زیبا در چند وقت اخیر به اولین مقصد برای بسیاری از شهروندان عرب و خارجی تبدیل شده است. همچنین به دلیل فضای سرمایه­گذاری متمایزی که فراهم می­کند، اولین مقصد برای سرمایه­ گذاران است. در این نوشته درباره اخذ پاسپورت ترکیه (Obtaining a Turkish passport) با ما باشید.

موقعیت استراتژیک ترکیه سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا از طریق املاک و مستغلات تابعیت ترکیه را دریافت کنند. بعلاوه، آن را به یک نقطه تماس بسیار مهم و ضروری در زمینه تجارت و صنعت تبدیل می‌کند.

ترکیه که از سه طرف توسط دریا احاطه شده است. بنابراین، یکی از مساعدترین کشورهای جهان برای زندگی است. این کشور دارای فرهنگ غنی می­باشد و مردم آن به مهمان‌نوازی معروف هستند. این کشور همچنین از نظر سرمایه­گذاری در کلان شهرها و جذب توریست­ها، مرکز جذب است.

این کشور فرصت‌هایی را از نظر شغل حرفه­ای و به عنوان یک مقصد بازنشستگی بالقوه نیز ارائه می‌دهد. این‌ها برخی از اصلی­­ترین دلایلی است که باعث می‌شود، خارجی‌ها اقامت و اخذ پاسپورت ترکیه را ترجیح دهند.

با این وجود اگر احساس می‌کنید ترکیه مکانی است که می‌توانید در آن حس در خانه خود بودن را داشته باشید. صرف‌نظر از این‌که در چه مرحله­ای از زندگی هستید، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به این منظور می‌توانید از طریق موسسه مهاجرتی دایان اقدام کنید.

 

وکیل مهاجرتی

 

مدارک لازم اخذ پاسپورت ترکیه توسط موسسه مهاجرتی دایان

از مهم‌ترین مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت موارد زیر می­باشند:

 1. گواهی تمکن مالی
 2. گواهی سلامت
 3. شناسنامه
 4. سند ازدواج یا طلاق
 5. تسلط به زبان ترکی در حد نیاز
 6. اصل گذرنامه
 7. سن بالای 18 سال
 8. گواهی عدم سوءپیشینه

افراد زیر 18 سال نیازمند ارائه برگه تولد با تأیید kaymakamlik هستند. در صورت وجود هر دو والد برگه تولد کافی است. در غیر این صورت شخص نیازمند نامه حضات (در صورت طلاق والدین) و یا گواهی فوت والدین می‌باشد.

راه های اخذ اقامت ترکیه از طریق موسسه مهاجرتی دایان

شهروندان ترکیه در صورت ارائه مدارک مناسب می‌توانند به راحتی ویزای شینگتن، انگلستان یا ایالات متحده را دریافت کنند. اگر اهل کشوری هستید که گرفتن ویزا در آن سخت است، شهروند ترکیه بودن به شما کمک خواهد کرد.

راه‌های جایگزین برای دریافت شهروندی ترکیه توسط موسسه مهاجرتی دایان وجود دارد. محبوب‌ترین گزینه شهروندی از طریق سرمایه­گذاری است.

از آنجایی که این برنامه در مقایسه با سایر برنامه­ها ارزان‌تر و سریع‌تر است، بسیاری از سرمایه­گذاران علاقه زیادی به شهروندی ترکیه از طریق طرح سرمایه­گذاری نشان می‌دهند. عدم نیاز به اخذ اقامت ترکیه و آزمون زبان از دیگر مزایای این برنامه است.

 

وکیل مهاجرتی

 

 • تابعیت ترکیه از طریق سرمایه­گذاری توسط موسسه مهاجرتی دایان

تابعیت ترکیه از طریق سرمایه­گذاری در دسترس است، که شامل تملک دارایی، انتقال سرمایه یا ایجاد شغل است.

توجه داشته باشید که معمولاً سه تا چهار ماه طول می‌کشد تا مراحل تکمیل و دریافت پاسپورت شما انجام شود.

 • اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سرمایه­گذاری است. از آنجایی که بازار املاک و مستغلات ترکیه در حال رشد است، بسیاری از سرمایه­گذاران خارجی خرید خانه را برای سرمایه‌گذاری یا برای زندگی انتخاب می‌کنند.

 • گرفتن پاسپورت ترکیه با انتقال سرمایه

در صورت تمایل می‌توانید برای گرفتن پاسپورت ترکیه از مسیر انتقال سرمایه نیز استفاده کنید. حداقل مبلغ سرمایه­گذاری 500000 دلار است.

این انتقال می‌تواند به‌عنوان سپرده در بانک ترکیه، کمک به اوراق قرضه دولتی یا سرمایه­گذاری در سهام صندوق انجام شود.

 • اخذ تابعیت ترکیه با ایجاد شغل از طریق موسسه مهاجرتی دایان

ایجاد اشتغال برای شهروندان ترکیه یکی دیگر از راه‌های اخذ تابعیت در ترکیه است و شرط اصلی آن، استخدام حداقل 50 نفر ترک است.

 • مسیرهای دیگر

شامل دو مسیر تابعیت و ازدواج می‌شود.

تابعیت:

 1. شما تسلط کافی به زبان ترکی دارید.
 2. شما هیچ تهدیدی برای نظم عمومی یا امنیت ملی نیستید.
 3. شما به مدت 5 سال به طور مداوم در ترکیه زندگی می‌کنید.
 4. شخصیت خوبی دارید.

ازدواج با یک شهروند ترکی:

اگر با یک شهروند ترکیه­ای ازدواج کنید، پس از سه سال می‌توانید واجد شرایط شهروندی ترکیه شوید. معیارهای اصلی به شرح زیر است:

 1. در شرایطی نباشید که خطری برای ملت محسوب شود.
 2. در طی دوران درخواست ازدواج کرده باشید.
 3. با عملکردهایی که در تضاد با جامعه است، ارتباطی نداشته باشید.

هزینه اخذ پاسپورت ترکیه توسط موسسه مهاجرتی دایان

شما پس از اخذ تابعیت در کشور ترکیه می‌توانید برای دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنید. هزینه اخذ پاسپورت به‌صورت شش ماهه 45 دلار و ده ساله آن 145 دلار می‌باشد.

خدمت سربازی برای شهروندان مرد ترکیه

بزرگ‌ترین سؤالی که خیلی‌ها می‌پرسند این است که آیا باید خدمت سربازی را انجام دهند یا خیر؟ این قانون می‌گوید که هر شهروند مرد بین 41-20 سال موظف به انجام وظیفه نظامی است.

اگر در کشور خود خدمت سربازی کرده­اید، می‌توانید مدارک را نشان دهید و از خدمت سربازی ترکیه معاف شوید. اگر بعد از 22 سالگی برای شهروندی اقدام کنید، از خدمت سربازی معاف می‌شوید.

مزایای اخذ پاسپورت ترکیه توسط موسسه مهاجرتی دایان

ترکیه کشوری با تاریخ زیبا و آینده­ای عالی است. بنابراین داشتن پاسپورت ترکیه مایه مباهات افراد بسیاری است که آن را یک هدیه واقعی می‌دانند.

این کشور ترکیبی از غرب باستان و دنیای مدرن است. بنابراین دریافت شهروندی ترکی مزایای زیادی دارد.

1.دریافت کمک پزشکی کامل

یکی از مزایای اصلی شهروندی ترکیه خدمات پزشکی است. هنگامی که شهروند ترکیه شوید کمک پزشکی کامل دریافت می‌کنید و به سیستم‌های مراقبتی و بهداشتی آن دسترسی خواهید داشت.

مراقبت پزشکی در ترکیه شامل ترکیبی از خدمات بهداشت خصوصی و عمومی است. آنچه مهم‌تر است این است که خدمات اورژانسی برای ساکنان ترکیه، ازجمله کسانی که بیمه درمانی دولتی ندارند، به‌صورت رایگان در دسترس است.

2.زندگی، کار و تحصیل در ترکیه

ترکیه به شما و خانواده شما حق زندگی، تحصیل و کار مانند ثبت شرکت در ترکیه را می‌دهد. این یکی از دلایل مهاجرت مردم به این کشور و اقدام برای پاسپورت از موسسه مهاجرتی دایان است.

شرایط استفاده از برنامه‌های آموزشی و شهریه دانشگاه به‌صورت رایگان برای دانشجویان وجود دارد.

 

وکیل مهاجرتی

 

3.از زندگی باکیفیت بالا و مقرون به‌صرفه لذت ببرید

ترکیه از بسیاری از کشورهای اروپایی ارزان‌تر است. بنابراین اگر می‌خواهید به اروپا نزدیک باشید اما کمتر هزینه کنید، ترکیه یک پایگاه ایده­ آل است. مسکن، آب، غذا و برق در ترکیه ارزان‌تر است، به‌خصوص اگر درآمد ارزی دارید.

4.سفر به اروپا با پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه از نظر دسترسی بدون ویزا در رتبه 52 جهان قرار دارد. از سال 2021 دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند بدون نیاز به ویزا به 111 کشور سفر کنند. شما می‌توانید لیستی از برخی کشورها را که با اخذ پاسپورت ترکیه توسط موسسه مهاجرتی دایان می‌توانید سفر کنید، مشاهده کنید:

 • ژاپن
 • کره جنوبی
 • آرژانتین
 • برزیل

و در آخر

شما می‌توانید با اقدام جهت اخذ پاسپورت خود توسط موسسه مهاجرتی دایان ، به‌عنوان یک شهروند ترکیه از مزایای آن بهره‌مند شوید. به‌طور کلی شما به همراه خانواده خود می‌توانید از سبک زندگی با استانداردهای ترکیه لذت ببرید.