اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان

اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان امکان پذیر است؟

شیوه های مختلفی از جمله کسب اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری یا ادامه تحصیل در این کشور وجود دارد؛ اما در این بین شاید کمتر ذهن کسی به سمت امکان دریافت مجوز اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان برود. با این حال مهاجرت به کشور ترکیه برای زبان یکی ‌از انواع شیوه های دریافت مجوز اقامت است و راه های دیگری همچون اقامت ترکیه از طریق کار، اقامت ترکیه از طریق تحصیل فرزند و… وجود دارد که ما در صفحه ی “اخذ اقامت ترکیه” به صورت کامل به تک تک این راه ها پرداخته ایم.

توجه داشته باشید که اقامت در ترکیه از طریق کلاس زبان، جهت شرکت در کلاس های آموزش زبان بوده و کوتاه مدت است.

برای یادگیری چه زبان هایی می‌توان به ترکیه مهاجرت کرد؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که برای یادگیری چه زبان هایی می‌توانیم به کشور ترکیه مهاجرت کنیم؟ آیا زبان ترکی هم جزو آنها است؟ آیا اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان امکان پذیر است؟ در پاسخ باید بگوییم در حال حاضر میتوانید جهت یادگیری زبان ترکی ویزای این کشور را دریافت کنید و پیش از اقدام به مهاجرت از طریق یادگیری زبان ترکی باید از یک مؤسسه یا مرکز آموزش زبان پذیرش دریافت کرده باشید و هزینه این دوره آموزشی را نیز پرداخت کرده باشید.

علاوه بر زبان ترکی؛ دوره های آموزشی زبان های انگلیسی و آلمانی نیز در ترکیه برگزار می ‌شود که متقاضیان می ‌توانند با دریافت پذیرش نامه از کالج یا مرکز آموزشی مورد نظر اقدام به دریافت ویزا و اقامت ترکیه کنند.

اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان آلمانی

متقاضیان یادگیری زبان آلمانی ممکن است جهت استخدام در کشور آلمان یا دریافت ویزای کاری و تحصیلی این کشور خواستار یادگیری زبان آلمانی باشند؛ به هر حال در ترکیه هم کالج ها و موسسات عالی زبان آلمانی وجود دارند که می توانید با پرداخت هزینه ای مابین ۶۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار برای هر ترم در آنها مشغول به یادگیری شوید.

اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان انگلیسی

شما میتوانید بدون هیچ محدودیتی در کالج های آموزش زبان انگلیسی یا مؤسساتی که دوره های آموزشی آیلتس یا تافل برگزار می ‌کنند مشغول به فراگیری زبان انگلیسی شوید. البته اکثر این کالج ها محدودیت سنی دارند و افراد تا ۶۳ سال را پذیرش می‌کنند. همچنین مدت زمان فراگیری شما با توجه به سطح زبانی که دارید مشخص می‌شود و مبتنی بر آن میتوانید اقامت خود را دریافت کنید. هزینه دوره های آموزشی زبان انگلیسی در حدود ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار در هر ترم ۲ تا ۳ ماهه است.

چرا بهتر است زبان ترکی را در ترکیه یاد بگیریم؟

یادگیری یک زبان جدید همیشه امکان پذیر است، اما یادگیری این زبان در کشوری که به آن صحبت می شود کارآمدترین روش است. تجربه یادگیری زبان زمانی بسیار ارزشمند است که شما در فرهنگ و سبک زندگی کشور میزبان غوطه ور شده باشید.

شرایط و موارد مورد نیاز جهت دریافت اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان:

  • به طور قانونی به ترکیه مهاجرت کرده باشید
  • پاسپورت معتبر با حداقل ۱ سال اعتبار داشته باشید
  • بیمه درمانی معتبر
  • از لحاظ مالی بودجه لازم را داشته باشید

معمولا طبقه بندی سنی خاصی برای شرکت در دوره های آموزشی زبان وجود ندارد و حدودا میتوانید تا ۲ سال اقامت ترکیه از طریق کلاس زبان را کسب کنید؛ همچنین می ‌توانید در این مدت در ترکیه به تحصیل و زندگی بپردازید اما اجازه کار کردن ندارید.

دوره های آموزشی زبان از لحاظ زمان بندی به دو دسته تابستانه و یکساله تقسیم بندی می شوند:

دوره زبان تابستانه

این دوره متقاضیان زیادی دارد و معمولا به مدت ۳ تا ۴ ماه در فصل تابستان برگزار می ‌شود.

دوره زبان یکساله

این دوره از ترم سپتامبر آغاز شده و شامل دو ترم تحصیلی می‌ شود که در مجموع یک سال به طول می انجامد؛ همچنین این دوره به طور کامل همه مباحث زبانی جهت تحصیل و ایجاد کسب و کار را در برمی‌گیرد.

کلام آخر

کشور ترکیه در حال حاضر یکی از در دسترس ترین ها و مناسب ترین کشورها برای اقامت از هر لحاظ است؛ با این حال یکی از بهترین شیوه ها نیز اقامت از طریق کلاس زبان می باشد که پس از اتمام دوره آموزشی خود میتوانید اقامت خود را تمدید یا با پذیرش به واسطه تسلط به زبان مشغول به کار و فعالیت شوید. همچنین با وجود لغو موقت آزمون آیلتس در ایران،امکان شرکت در آزمون برای شما در کشور ترکیه از طریق دوره های آموزشی زبان انگلیسی فراهم است. با این وجود اگر علاقه مند به روش های دریافت اقامت ترکیه، مانند اخذ اقامت تحصیلی ترکیه، اقامت توریستی ترکیه و… را دارید از مشاوره رایگان دایان گروپ استفاده کنید.