اقامت در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان

یادگیری زبان برای شما کار سخت و دشواری است؟ آیا می‌دانید اقامت در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان (Staying in Turkey without needing a language certificate) نیز امکان‌پذیر است؟ ترکیه کشوری است که قسمتی از آن در قاره آسیا و قسمت دیگر آن در اروپا قرار دارد. این کشور با آب‌وهوای معتدل و کوهستانی و پیشینه باستانی خود به یکی از مکان‌های جذاب برای توریست‌ها و گردشگران تبدیل شده است.

شاید شما هم بارها مناظر طبیعی و سواحل زیبای کشور ترکیه را در اینترنت مشاهده کرده باشید. این موارد می‌تواند هر کسی را به مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه تشویق و ترغیب نماید. ما در مؤسسه مهاجرتی دایان قصد داریم در ادامه این مطلب ضمن آشنایی شما با روش‌های اقامت در ترکیه، مراحل اخذ اقامت بدون نیاز به مدرک زبان را نیز به شما معرفی کنیم.

معرفی بهترین روش‌های اخذ اقامت در ترکیه

اداره مهاجرت ترکیه پس از دریافت مدارک متقاضیان اقامت در ترکیه به آنها کارت اقامتی با نام کیملیک می‌دهد. برای اخذ این کارت و سپس گرفتن شهروندی و دریافت پاسپورت در ترکیه می‌توان به یکی از روش‌های ذیل اقدام کرد:

اخذ اقامت توریستی

افراد ایرانی می‌توانند به مدت سه ماه (90 روز) با استفاده از اقامت توریستی بدون نیاز به ویزا در کشور ترکیه زندگی کنند. این نوع از اقامت در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان به طور موقت است، در صورت داشتن یکی از شرایط زیر تا یک‌ سال قابل تمدید است:

  • انجام تحقیقات علمی یا تحصیلی در خاک ترکیه
  • خرید ملک با ارزش حداقل 75 هزار دلار
  • اجاره ملک در کشور ترکیه
  • شروع فعالیت تجاری یا اشتغال بر اساس قوانین دولتی ترکیه
  • ازدواج با یکی از شهروندان ترکیه
  • شرکت در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در ترکیه
  • شرکت در دوره‌های آموزش زبان ترکی تصویب شده توسط دولت ترکیه

برای اخذ اقامت توریستی نیازی به مدرک زبان انگلیسی یا ترکی ندارید و می‌توانید بدون تسلط به زبان دیگر، این اقامت را اخذ کنید. به شما توصیه می‌کنیم که در صورتی که قصد اقامت در کشور ترکیه را دارید با استفاده از اقامت توریستی مدتی را در خاک این کشور زندگی کنید. در صورتی که از فرهنگ، شرایط آب‌وهوایی، قوانین دولتی و میزان سازگاری خود با آنها اطمینان حاصل کردید، جهت اخذ اقامت ترکیه توسط یکی از روش‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، اقدام نمایید.

ثبت شرکت در خاک ترکیه

با کمی هزینه و ثبت شرکت در کشور ترکیه می‌توانید به این کشور درخواست کار داده و اقامت توریستی خود را تمدید نمایید. توصیه می‌گردد سه ماه قبل از اتمام اقامت توریستی نسبت به ثبت شرکت اقدام کنید.

اقامت از طریق شروع فعالیت تجاری یا اشتغال

در صورتی که علاوه بر زبان انگلیسی به زبان ترکی نیز مسلط هستید و در یک زمینه خاص مهارت حرفه‌ای دارید می‌توانید برای اخذ اقامت ترکیه اقدام کنید. پس از 5 سال از شروع فعالیت نیز می‌توانید برای شهروندی و دریافت پاسپورت در ترکیه اقدام نمایید.

ابتدا شما رزومه خود را برای کارفرما در کشور ارسال می‌کنید و پس از تأیید کارفرما، کشور ترکیه به شما اقامت کاری می‌دهد. از مزایای این اقامت امکان استفاده از بیمه پزشکی رایگان و … است. همان‌طور که به آن اشاره شد شما برای دریافت این اقامت باید به زبان ترکی مسلط باشید.

اقامت دانشجویی (تحصیلی)

وکیل مهاجرتی

در صورتی که بتوانید از یکی از دانشگاه‌های ترکیه پذیرش دریافت کنید می‌توانید اقامت دانشجویی (تحصیلی) در ترکیه داشته باشید. همچنین برای تمدید اقامت توریستی می‌توانید در یکی از دوره‌های آموزشگاه‌های معتبر ترکیه ثبت‌نام کنید.

برای دریافت این اقامت علاوه بر تسلط به زبان انگلیسی بایستی سالانه حدود 4 هزار لیر هزینه کنید. دانشگاه‌های بزرگ کشور ترکیه مانند دانشگاه بیلکنت، استانبول آیدین، اوکان، دانشگاه اقتصاد ازمیر، یاسر و کوچ دوره‌هایشان را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند.

خرید ملک یا خانه در ترکیه

برای دریافت اقامت در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان می‌توانید با خرید یک خانه به ارزش 75 هزار دلار در شهر‌های بزرگ ترکیه یا حداقل 50 هزار دلار در شهرهای کوچک‌تر نسبت به دریافت اقامت موقت یک‌ساله اقدام کنید. اما برای دریافت اقامت دائم خرید ملکی با حداقل ارزش 400 هزار دلار الزامی است. در صورت خرید چنین ملکی شما به یک شهروند ترکیه‌ای تبدیل خواهید شد!

سرمایه‌گذاری در ترکیه

برای اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در ترکیه می‌توانید با ارائه مدارک و مستندات مربوطه در پروژه‌های تجاری و کاری این کشور سرمایه‌گذاری کنید. علاوه بر آن با سپرده‌گذاری در یکی از بانک‌های ترکیه نیز می‌توانید برای این اقامت درخواست دهید.

جالب است بدانید که برای باز کردن یک حساب بین‌المللی در بانک‌های ترکیه شما فقط باید پاسپورت داشته باشید و نیازی به دریافت اقامت نیست. سپس این حساب باید گردش و سپرده‌گذاری مجدد داشته باشد تا امتیاز آن قابل‌ارائه به اداره مهاجرت باشد.

اقامت به واسطه ازدواج

پس از ازدواج با یک شهروند ترکی که سوءپیشینه نداشته باشد، می‌توانید اقامت موقت این کشور را دریافت کنید. پس از 3 سال در صورتی که ازدواج تداوم داشته باشد می‌توانید اقامت دائم کشور ترکیه را دریافت نمایید. قانون خاصی برای نوزادانی که در خاک ترکیه متولد می‌شوند وجود ندارد و برای دریافت شهروندی پدر یا مادر باید شهروند ترکیه باشند.

اقامت در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان

شما می‌توانید به یکی از روش‌های فوق درخواست اقامت در خاک ترکیه را به اداره مهاجرت این کشور ارائه‌ دهید. در صورتی که مورد تأیید قرار بگیرد، می‌توانید وارد کشور ترکیه شده و در یکی از دوره‌های زبان آموزشگاه‌های معتبر شرکت ‌کنید. به طور مثال در آزمون YOS ترکیه دو مهارت متقاضی مورد سنجش قرار می‌گیرد:

  • مهارت‌های یادگیری پایه نظیر ریاضیات و هندسه
  • آزمون زبان انگلیسی (آموختن زبان ترکی کاملاً اختیاری است)

نتیجه‌گیری

همان‌طور که می‌دانید ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی، دانشگاه‌های معتبر و تنوع فعالیت‌های شغلی به یکی از کشور‌های محبوب میان مهاجران تبدیل شده است. شما می‌توانید با اخذ اقامت توریستی بدون نیاز به مدرک زبان وارد کشور ترکیه شوید و برای تمدید این اقامت به یکی از روش‌هایی که به شما معرفی شد عمل کنید. در همین حین می‌توانید در یکی از آموزشگاه‌های معتبر این کشور زبان انگلیسی یا ترکی را یاد بگیرید.

مؤسسه مهاجرتی دایان در تمام مراحل اخذ اقامت در ترکیه بدون نیاز به مدرک زبان، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی، ثبت شرکت، شهروندی و دریافت پاسپورت در ترکیه، خرید و فروش ملک، اجاره مستغلات، برگزاری کلاس‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی تومر، آزمون YOS و SAT در کنار شما خواهد بود و شما را با استفاده از مهارت بالا و تجربیات موفق خود یاری خواهد رساند. شماره تماس 905528624078+ به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمت و پشتیبانی شما شهروندان گرامی است.