لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
انواع بیمه درمانی در ترکیه

انواع بیمه درمانی در ترکیه

ترکیه جزء مقاصد پرطرفدار برای ما ایرانیان به حساب می‌آید. خیلی از ما تصمیم میگیریم که در ترکیه ادامه تحصیل بدهیم و وارد یک شغل جدید بشوییم یا برای همیشه در آنجا زندگی کرده و شهروندی ترکیه را کسب نماییم. در نتیجه می‌ خواهیم با انواع بیمه درمانی در ترکیه آشنا شویم. ما در این مقاله کارتان را راحت تر کردیم و توضیحات ارزشمندی را ارائه داده ایم. پس با ما همراه باشید.

توضیحات کلی در مورد بیمه درمانی در ترکیه

 بیمه درمانی یا بیمه سلامت در کشور ترکیه یک نوع بیمه برای خطرات و خسارات بهداشتی برای افراد به حساب می ‌آید. هزینه های مربوط به تشخیص، معالجه و معاینه را برای شما انجام می دهد. بیمه یک نوع همبستگی اجتماعی برای مقابله با شرایط اضطراری و همچنین کاهش فشار بر دوش فرد و جامعه را انجام می دهد.‌ شرکت های بیمه در کشور ترکیه هستند که موسسات دولتی را شامل می‌ شوند و هزینه های خاص را برای ارائه خدمات خود در نظر می گیرند.

انواع بیمه درمانی در کشور ترکیه

 انواع بیمه درمانی در ترکیه متفاوت است. مهم ترین آنها شامل موارد زیر است:

بیمه درمانی برای ویزای سفر به ترکیه

این بیمه مربوط به کنسولگری ها و سفارتخانه ها در کشور ترکیه است. همه کسانی که می خواهند به این کشور سفر کنند، مدارک دریافت می‌ کنند. این مدارک نشان دهنده این است که شما در خاک آن کشور بیمه درمانی دارید که دوره مربوط به اقامت شما را پوشش می‌ دهد و یک نسخه از بیمه هم باید به درخواست ویزا ضمیمه شده باشد.

بیمه درخواست ویزا به ترکیه هم یک نوع بیمه کم هزینه است و به طور متوسط ۲۵ دلار آمریکایی برای آن هزینه در نظر گرفته شده است اما ارزش درمان آن تقریباً شامل ۳۰ هزار یورو می شود که مربوط به هزینه های درمان، حمل و نقل بیمار یا حمل و نقل در صورت فوت را پوشش می دهد.

بیمه درمانی خصوصی

از دیگر مواردی که در انواع بیمه درمانی در ترکیه باید به آن اشاره کرد، بیمه درمانی خصوصی است که برای موارد و شرایط خاص است. برای اخذ اقامت گردشگری یا دیگر اقامت ها می توانید این بیمه را انتخاب کنید. اگر این بیمه را نداشته باشید، اداره مهاجرت، درخواست اقامت ارائه شده توسط شما را نمی پذیرد.

بیمه درمانی عمومی در ترکیه

یکی دیگر از انواع بیمه درمانی در ترکیه بیمه درمانی عمومی است. وزارت خانواده؛ کار و خدمات اجتماعی و وزارت بهداشت دو سازمان مهم برای رسیدگی به امور بیمه درمانی عمومی در کشور ترکیه هستند که معمولاً این بیمه برای شهروندان ترکیه ارائه می‌ شود. افراد خارجی هم که می خواهند اقامت ترکیه را دریافت کنند، می توانند مجوز رسمی کار در ترکیه بگیرند و از این بیمه بهره‌مند شوند‌

در واقع اگر شما این بیمه را داشته باشید، اعضای خانواده از جمله مادر، پدر، همسر و فرزندانتان هم می‌ توانند از این بیمه بهره‌مند باشند. اگر شما خانم باشید و بیمه درمانی عمومی در ترکیه داشته باشید، همسر شما می تواند از مزایای بیمه درمانی بهره مند شده و به صورت رایگان یا با تخفیف خیلی زیاد خدمات بهداشتی؛ درمانی و دارویی را دریافت کند.

بیمه درمانی دانشجویان در ترکیه

از دیگر انواع بیمه درمانی در ترکیه بیمه دانشجویان است‌. دانشجویان خارجی که اخذ پذیرش دانشگاه های ترکیه را دریافت کرده اند، می توانند اقامت دانشجویی در ترکیه را بگیرند که به عنوان پیش نیاز برای آن ها به حساب می‌ آید. به این صورت که باید از یک شرکت بیمه ترکیه، بیمه درمانی داشته باشید. طبق قوانینی که در ترکیه وجود دارد، همه ساکنین حتماً باید بیمه درمانی با حداقل یک سال اعتبار را دریافت کنند تا بتوانند اقامت کوتاه مدت در ترکیه را تجربه کنند. دفاتر بیمه در خود ترکیه هم هستند که این بیمه را با قیمت مناسب برای شما ارائه می دهند.

کلام آخر

ترکیه کشوری پرطرفدار مخصوصاً برای ما ایرانیان است. علت هم این است که سبک زندگی مردم ترکیه و آیین و دین و مذهب آن ها خیلی به ما شباهت دارد‌ در نتیجه خیلی از ما قصد داریم که به ترکیه مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و… داشته باشیم. ما در این مقاله به طور کامل برایتان توضیح دادیم که انواع بیمه درمانی در ترکیه چیست، چه مواردی را شامل می‌ شود و چه نکاتی در مورد آن ها وجود دارد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *