اهمیت سرمایه گذاری در ترکیه

در این نوشته درباره اهمیت سرمایه گذاری در ترکیه (The importance of investing in Turkey) با ما باشید. کشور ترکیه در بین کشورهای جهان از رشد اقتصادی خوبی برخوردار است. از نظر محیط جغرافیایی کشور ترکیه در بهترین شرایط جغرافیایی قرار دارد. این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی در تقاطع کشورهایی همچون آسیای میانه، خاورمیانه و همچنین اروپا قرار گرفته است. به همین منظور از نظر اقتصادی پر رونق بوده و همیشه در حال پیشرفت اقتصادی می باشد. اکثر افراد تمایل دارند با ثبت شرکت در ترکیه به بهترین شکل سرمایه گذاری کنند. برای ثبت شرکت در این کشور، نیاز به به اخذ کارت بازرگانی ترکیه است. اخذ کارت بازرگانی ترکیه یکی از ملزومات اولیه جهت سرمایه گذاری در این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه با ما همراه شوید تا بتوانید در این راستا اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در کشور ترکیه

وکیل مهاجرتی

در ارتباط با اهمیت سرمایه گذاری در ترکیه  باید مطرح کرد که کشور ترکیه از آب و هوای مطلوبی در همه فصول برخوردار است و بیشتر افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند، قصد اقامت و همچنین سرمایه گذاری در این کشور را دارند. در این بین مردم ایران بیشترین آمار سرمایه گذاری در کشور ترکیه را دارند. برای ثبت در این کشور نیاز به به اخذ کارت بازرگانی ترکیه است. در بعضی مواقع افراد با خرید ملک در ترکیه اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می کنند. یکی از مزیت های خرید ملک در این کشور این است که افراد می توانند از امکاناتی همچون تابعیت مادام العمر  همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز بهره مند شوند.

اخذ کارت بازرگانی ترکیه

همان طور که از نام این کارت مشخص است، این کارت در واقع یک نوع مجوز برای سرمایه گذاری محسوب می شود. شما و دیگر افراد برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در هر کشوری، اعم از کشور ترکیه نیاز به اخذ کارت بازرگانی ترکیه دارید. طبق قانون تجارت ترکیه  هر شخص حقیقی و یا حقوقی برای ثبت شرکت در این کشور نیاز به اخذ کارت بازرگانی ترکیه را دارد. در واقع این کارت مجوزی است که شما  به عنوان یک سرمایه گذار برای ثبت شرکت و فعالیت های آتی، نیاز به اخذ آن از سازمان مربوطه در کشور ترکیه را دارید.

ضرورت اخذ کارت بازرگانی

کشور ترکیه به دلیل موقعیت های جغرافیایی از عمده کشورهایی است که رشد اقتصادی در آن از رونق خوبی برخوردار است. در کشور ترکیه سرمایه گذاری مزیت هایی زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت گه موارد زیر هستند:

 • دریافت اخذ اقامت ترکیه و تابعیت مادام العمر همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • امکان بهره مندی از تحصیل در بهترین مدارس خصوصی و دولتی ترکیه
 • دریافت خدمات رایگان درمانی در کشور ترکیه
 • بهره مندی از خدمات بیمه
 • دریافت شهروندی ترکیه
 • با ثبت شرکت، همراه با اخذ کارت بازرگانی ترکیه به راحتی می توانید با سایر کشورهای اروپایی و آسیایی معاملات تجاری انجام دهد.

اخذ کارت بازرگانی ترکیه برای افراد سرمایه گذار جهت ثبت شرکت یکی از الزاماتی است که در رشد و پیشرفت فعالیتهای شرکت نقش قابل توجهی خواهد داشت. به طور مسلم شرکت هایی که با در دست داشتن کارت بازرگانی ترکیه بهتر و راحت تر می توانند با کشورهای اروپایی و آسیایی وارد معامله شوند و صادرات و واردات را به این کشورها انجام دهند. در نتیجه بازدهی کار این شرکت ها با داشتن کارت بازرگانی ترکیه افزایش خواهد یافت.

اقدامات لازم جهت اخذ کارت بازرگانی ترکیه

وکیل مهاجرتی

علاوه بر مردم ایران، افراد زیادی از سایر کشورهای دیگر به دلیل موقعیت جغرافیایی مطلوب کشور ترکیه، در این کشور سرمایه گذاری می کنند. به همین خاطر از نظر اقتصادی این کشور روز به روز در حال پیشرفت است.  هر شخص حقیقی یا حقوقی برای انجام فعالیت های تجاری و بازرگانی جهت صادرات و واردات کالا در کشور ترکیه نیاز به اخذ کارت بازرگانی ترکیه و همچنین ثبت شرکت دارد. با اجاره آپارتمان در ترکیه به راحتی می توانید در یکی از شهرهای ترکیه اقامت کنید تا بتوانید مراحل لازم برای اخذ کارت بازرگانی و ثبت شرکت را انجام دهید. اگر قصد سرمایه گذاری در هر کدام از شهرهای ترکیه را دارید باید جهت اخذ کار بازرگانی ترکیه اقدامات زیر را انجام دهید تا مجوز از سازمان مربوطه جهت ثبت شرکت برای شما صادر شود.

 • در ابتدا برای فعالیت های اقتصادی از جمله واردات و صادرات در کشور ترکیه باید پرونده مالیاتی تشکیل دهید.
 • در کشور ترکیه برای تشکیل دادن پرونده مالیاتی جهت اخذ کارت بازرگانی ترکیه، نیاز است که شما در یکی از بانک های ترکیه حساب باز کنید.
 • در این مرحله بازرسان از محل فعالیت شرکت شما، بازرسی خواهند کرد و همه جوانب را نیز بررسی می کنند.
 • افراد متقاضی جهت اخذ کارت بازرگانی ترکیه باید در همان شهری که ثبت شرکت انجام می دهند، به سازمان و اتاق بازرگانی همان شهر مراجعه کنند.
 • طبق روال قانونی و ارائه مدارک مربوطه همه سوابق تجاری و بازرگانی فرد متقاضی مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا توانمندی های فرد متقاضی مشخص شود
 • پس از تایید و بررسی سوابق تجاری فرد متقاضی، از طرف اتاق بازرگانی، کارت بازرگانی برای شخص صادر می شود. فرد متقاضی می تواند شرکت خود را به ثبت رساند و فعالیت های تجاری و بازرگانی خود را شروع کند.

سخن پایانی

 کشور ترکیه در موقعیت جغرافیایی بسیار مطلوبی قرار دارد. به همین خاطر این کشور در صنعت کشاورزی، صنایع، گردشگری، ساختمان سازی، بانکداری و ارتباطات، روز به روز در حال پیشرفت است. این کشور افراد زیادی را از گوشه کنار دنیا و به خصوص ایران را جذب خود می کند. بسیاری از سرمایه گذاران در کشور ترکیه عموما افراد ایرانی هستند. دولت ترکیه تمهیدات لازم را برای اتباع خارجی خود به بهترین شکل فراهم کرده است که با اخذ کارت بازرگانی ترکیه بتوانند راحت تر فعالیت تجاری و بازرگانی داشته باشند.