بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

ترکیه کشوری در جوار ایران می باشد و دارای مزایای زیادی برای زندگی است. به همین دلیل برای بسیاری  از هموطنان جالب است نکانی مفید راجع به کشور ترکیه و  بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی (The best cities in Turkey to live in) بدست آورند. لذا در این مقاله سعی بر آن داشته ایم که به کلیدی ترین نکات در مورد بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی، اخذ اقامت ترکیه، خرید ملک در ترکیه، اخذ شهروندی ترکیه، اجاره خانه در ترکیه، اجاره آپارتمان در ترکیه، از طریق اطلاعاتی که دایان گروپ در اختیار کاربران می گذارد، توجه کنیم.

ترکیه به دلیل نزدیکی با ایران و مشابهت های فرهنگی فراوان، آب و هوای خوب، شرایط اقلیمی مناسب، اقتصاد خوب همیشه مورد توجه افراد جهت اقامت بوده است. به دلیل نزدیکی با ایران، شرایط مناسب اقتصادی، آب و هوای مناسب و قرابت فرهنگی با کشورمان، اقامت ترکیه گزینه مناسبی برای زندگی در خارج از مرزهای ایران است. اخذ اقامت ترکیه از راه های مختلفی امکان پذیر است.

شما می توانید از طریق راه هایی مانند تحصیل، کار، ازدواج و خرید ملک، اقدام به مهاجرت به ترکیه نمایید و بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی را انتخاب نمایید. اما اینکه کدامیک از این راه ها برای شما مناسب تر است، نیازمند مشاوره است. شرکت دایان گروپ خدمات مشاوره متنوعی برای مهاجرت به ترکیه به شما شهروندان گرامی ارائه می دهد.

برای گرفتن اقامت ترکیه، باید از مراحل و مدارک مورد نیاز اطلاع داشته باشید. کمک گرفتن از کارشناسان مجرب در زمینه مهاجرت به ترکیه مانند مشاوران دایان گروپ، که یکی از بهترین سایت های مشاوره در زمینه اقامت و خرید ملک در ترکیه است، می تواند مراحل اقامت شما را تسهیل تر نماید تا شما بتوانید بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی را انتخاب نمایید.

امتیازات مهاجرت به ترکیه 

وکیل مهاجرتی

  • هزینه های پایین زندگی:

ترکیه نسبت به سایر کشورهای پرتقاضا، هزینه های پایینی برای تمامی موارد از جمله غذا، بهداشت، مالیات برای ملک، تحصیل و سایر هزینه ها می باشد.

  • آب و هوای عالی:

اگر هوای معتدل دوست دارید، ترکیه مقصدی عالیست، چرا که شمال ترکیه دارای آب و هوای اقیانوسی و جنوب آن از هوای مدیترانه ای برخوردار است. بعضی مردمان تنها به دلیل آب و هوای مناسب، ترکیه را مقصد خود قرار داده و به بررسی بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی می پردازند.

  • خدمات بهداشتی پیشرفته:

ترکیه از امکانات پیشرفته در زمینه بهداشت و درمان برخوردار است که در صورت اخذ اقامت ترکیه می توانید از تمام این امکانات بهره مند شوید.

  • تفریحات بی شمار:

به دلیل آن که ترکیه از آب و هوای عالی برخوردار است شما می توانید از امکانات تفریحی فراوان در این آب و هوای خوب از جمله کوهنوردی، پیاده روی، قایق رانی و انواع ورزش های متنوع بهره مند شوید.

  • غذاهای لذیذ:

ترکیه دارای انواع غذاهای خوشمزه و سبزیجات و میوه های عجیبی است که با زندگی در این کشور بی نظیر می توانید همه این غذاها را امتحان کنید.

  • فرهنگ غنی:

اگر به تاریخ علاقه دارید، ترکیه مقصدی عالی برای شماست. انواع آثار باستانی و قدیمی در این کشور بی نظیر برای بازدید مهیاست. تقریبا برای تمامی ایرانیان جالب است به بررسی بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی بپردازند. در ادامه به چند شهر معروف ترکیه اشاره خواهیم کرد.

آنکارا

بهترین شهر جهت کسب و کار، آنکارا می باشد. آنکارا در سال 1923 میلادی توسط کمال آتاتورک به عنوان پایتخت سیاسی انتخاب شد. در این شهر بی نظیر،  تعداد فراوانی کسب و کار و صنعت های فعال وجود دارد. اگر قصد ثبت شرکت یا یافتن شغل های صنعتی را دارید آنکارا  شهری فوق العاده می باشد. از این جهت هم می توانید درآنکارا زندگی کرده و هم به کسب و کار خود مشغول شوید.

اهمیت این شهر در وجود انبوه کسب و کارها و صنایع فعال شناخته می‌شود؛ پس اگر قصد تاسیس یک شرکت یا یافتن کار صنعتی و تجاری داشته باشید، آنکارا بهترین شهر ترکیه برای شما است. نکته جالب اینکه ایمنی شهر فوق العاده بالاست و سطح پایین جرم و جنایت آن در بین تمامی پایتخت‌های اروپایی زبانزد است.

آنتالیا

آنتالیا بهترین شهر جهت گردشگری می باشد.  این شهر رویایی کنار ساحل قرار دارد. از این رو مقصد بسیاری از گردشگران است. افرادی که قصد برپایی شرکت های گردشگری را دارند، می توانند در شهر آنتالیا به ایرانیان توریست خدمات متنوع ارائه دهند.

بورسا

بورسا شهری بسیار سرسبز است که ساکنانی اصیل دارد. زندگی در این شهر، آرامش را به شما هدیه می دهد. این شهر در کنار دریا واقع شده است و تقریبا پرجمعیت می باشد. اماکن مذهبی زیادی در این شهر قرار دارد. طبیعت بی نظیر این شهر، مردمان به دنبال آرامش را به این شهر سبز کشانده است.

بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدام هستند؟

وکیل مهاجرتی

 این سوالی است که بیشتر افرادی که قصد تحصیل  یا سرمایه گذاری در ترکیه  و یا زندگی در این کشور رویایی را دارند، می پرسند. عده ای از مردم به دلیل آنکه ترکیه کشوری خوش آب و هواست، ترجیح می دهند در این کشور بی نظیر زندگی کنند. یا به علت اینکه ترکیه دارای دانشگاه های بسیار قوی در زمینه های مختلف علوم می باشد، همواره ترجیح می دهند دانشگاه های این کشور را به عنوان مقصد تحصیل انتخاب کنند. یک عده نیز به علت اینکه این کشور اروپایی دارای شرکت های بی نظیری دز زمینه های مختلف برای صنایع گوناگون است ترجیح می دهند جهت تجارت با این کمپانی ها  اخذ شهروندی ترکیه را به دست آورند.

 بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی

 استانبول، بدروم، آنتالیا، آدانا، آلانیا، ازمیر، آنکارا، بورسا و قونیه شهرهای معروف و محبوبی برای ایرانیان هستند. خرید ملک در ترکیه تابع قوانین خاص خود می باشد. دانستن تمام قوانین راجع به خرید ملک در ترکیه  برای افرادی که می خواهند به خرید ملک در ترکیه بپردازند خالی از لطف نیست. ایرانیان به راحتی می توانند برای خرید و فروش ملک در ترکیه اقدام کنند و بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی را باتوجه به اهداف خود انتخاب کنند.

نکته

بعضی شهرهای ترکیه مثل آلانیا و استانبول، از جهت ساختمان سازی در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. قیمت خرید ملک در ترکیه نسبت به ایران بسیار ارزان تر است که این یکی از دلایل توجه و علاقه ایرانیان به خرید ملک در ترکیه می باشد.  با خرید ملک در ترکیه شما می توانید اخذ اقامت ترکیه و بعد از آن  اخذ شهروندی ترکیه را بدست آورید. از دیگر مزایای مهاجرت به ترکیه ،  گرفتن وام های با بهره بسیار پایین می باشد. همچنین با دریافت اقامت ترکیه ، شما به راحتی می توانید اقامت سایر کشورهای یشرفته را بدست آورید. همچنین با دریافت اقامت ترکیه امکان خرید خانه و ماشین را خواهید داشت.

یکی از سریع ترین روش ها برای اخذ اقامت ترکیه، اجاره خانه در ترکیه است.  چنانچه قصد تحصیل، کار و یا زندگی در ترکیه را دارید بهتر است قبل از هر اقدامی با متخصصان حرفه ای در این زمینه ها مشورت نمایید. اجاره خانه در ترکیه بهترین و راحت ترین راه اخذ اقامت ترکیه با هر بودجه ای است. قوانین اجاره خانه در ترکیه تفاوت هایی با ایران دارد. از آن جا که ترکیه کشوری مسلمان است، لذا از لحاظ فرهنگی مشترکات زیادی با ما ایرانیان دارد. شما می توانید بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی را از لحاظ میزان قیمت اجاره بها بسنجید.

سایت های زیادی وجود دارد که شما می توانید به کمک آن ها به اجاره آپارتمان در ترکیه بپردازید. با جستجو در آن ها تمامی اطلاعات لازم جهت اجاره آپارتمان در شهرهای مختلف را بدست خواهید آورد. در حال حاضر ، ترکیه به کشوری با امنیت بالا و سود ده در خصوص خرید و فروش و اجاره املاک تبدیل شده است. از دلایل این موفقیت ، می توان به جاذبه های گردشگری فراوان و شرایط ایده آل برای تحصیل، کار و زندگی را اشاره نمود.

سخن پایانی

اینکه با توجه به افزایش بی شمار آمار مهاجرت به ترکیه، بازار خرید و فروش و اجاره خانه در ترکیه با رشد بسیار خوبی همراه شده است. از این رو خرید و فروش و سرمایه گذاری در حوزه املاک در ترکیه به یک تجارت پرسود و رو به رشد تبدیل شده است. از طرفی طبق قوانین مهاجرتی ترکیه، این موضوع یکی از مهم ترین امتیازات اجاره خانه در ترکیه می باشد. علی الخصوص برای افرادی که قصد اقامت کوتاه مدت در ترکیه را دارند. تیم مشاورین دایان گروپ با بهره گیری از مشاوران و وکلای با تجربه خدمات متنوعی جهت پذیرش از دانشگاه های دولتی، اخذ اقامت ترکیه ، اخذ شهروندی ترکیه، ثبت شرکت، خرید و فروش و اجاره املاک و غیره را برای شما هموطنان گرامی جهت انتخاب بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی انجام می دهد.