بهترین شهر ترکیه برای تحصیل

این روزها علاقه دانشجویان برای تحصیل در کشور ترکیه، به دلیل هزینه ‌های کمتر نسبت به سایر کشورها همواره  رو به افزایش است. بنابراین متقاضیان باید برای انتخاب دانشگاه مورد نظر خود، باید با بهترین شهر ترکیه برای تحصیل (The best city in Turkey to study) آشنا شوند. در ادامه مطالب درباره بهترین شهر ترکیه برای تحصیل را بیان خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید:

تحصیل در کشور ترکیه

 به دلیل موقعیت خوب کشور ترکیه، دانشگاه ­های این کشور در جهان، دارای رتبه خوبی هستند. ترکیه کشوری توریستی است، که زیبایی‌ های زیادی دارد. این عامل موجب جذب دانشجو به این کشور می‌شود. ترکیه دارای آب و هوای معتدلی است.  همواره دانشجویان به دنبال تحصیل در بهترین شهر ترکیه، برای ادامه تحصیل هستند. به ویژه برخی از دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود قصد ماندن در این کشور را دارند، بنابراین انتخاب بهترین شهر ترکیه برای آنها حائز اهمیت است.

موضوع دیگری که ذهن دانشجویان را درگیر خود می کند، پیدا کردن کار مناسب برای آن هاست. شاغل شدن افراد اتباع در کشور ترکیه، یکی از کارهای مشکل محسوب می­شود. دلیل آن به خاطر زبان ترکی استانبولی است، زیرا اکثر متقاضیان خارجی در این کشور فقط به زبان انگلیسی تسلط دارند. اما برای کار در اکثر مشاغل­ این کشور، نیاز به تسلط به زبان ترکی استانبولی، است.

شما با انتخاب بهترین شهر ترکیه برای تحصیل، می توانید با هزینه کم از ادامه تحصیل در این کشور لذت ببرید. آنکارا و استانبول دو شهر مهم در کشور ترکیه همراه با فرصت ­های شغلی بیشتر، برای دانشجویان محسوب می­شوند. شما می­توانید با کمک دایان گروپ، به راحتی همه مراحل پذیرش در دانشگاه ترکیه را انجام دهید.

 

وکیل مهاجرتی

 

انتخاب بهترین شهرهای ترکیه برای تحصیل

 از نظر جغرافیایی بخشی از کشور ترکیه در آسیای غربی و بخش دیگر آن در اروپا  قرار دارد. بزرگترین شهر کشور ترکیه استانبول است که در بخش آن اروپایی قرار دارد. در حالی­که پایتخت این کشور آنکارا  است و یکی از بهترین شهرها برای تحصیل محسوب می­شود. می توان بهترین شهر های ترکیه برای تحصیل را این دو شهر مهم نام برد. ایران در قسمت شرق این کشور قرار دارد و هم مرزی با ترکیه، باعث شده که این کشور میزبان داوطلبان ادامه تحصیل زیادی، از ایران باشد.

همواره جمهوری ترکیه در تلاش است سطح علمی دانشگاهی خود را افزایش دهد. در همین راستا تعداد زیادی از درس ­ها در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می­شوند. در لیست زیر برای شناخت بهترین شهر ترکیه برای تحصیل، به برخی شهرها اشاره کرده ایم:

 • استانبول
 • آنکارا
 • ازمیر
 • بورسا
 • آدانا
 • آنتالیا
 • وان

اخذ پذیرش در بهترین شهر ترکیه برای تحصیل و شرایط آن

در کشور ترکیه دانشگاه های زیادی وجود دارند که شمار آن ها به بیش از ۱۹۰ دانشگاه می رسد. قبولی افراد ترک در این دانشگاه­ ها بر حسب آزمون انتخاب دانش آموزی صورت می­گیرد. در صورتی که متقاضیان خارجی و غیر بومی راحت تر در این کشور می توانند پذیش شوند. می توان گفت: قبولی دانشجویان خارجی در بهترین شهر ترکیه برای تحصیل، بسیار آسانتر از قبولی شهروندان ترکیه ای در این دانشگاه‌ ها است. کشور ترکیه برای افراد غیر بومی، دوره یادگیری زبان انگلیسی و یا ترکی استانبولی دارد و انتخاب شرکت در هر یک از این زبان ها، (انگلیسی یا ترکی) بر عهده خود متقاضی است.

در ادامه بعد از شرکت در این کلاس‌ها، متقاضیان باید در آزمون این زبان­ها شرکت و نمره قابل قبول را برای تحصیل در این کشور کسب کنند. دانشگاه ­های کشور ترکیه برای بالا بردن رنکینگ بین المللی خود در بین کشورهای جهان، پذیرش زیادی دارد. بنابراین انتخاب بهترین شهر ترکیه برای تحصیل، برای داوطلبان اهمیت زیادی دارد. همچنین جذب دانشجو موجب ورود ارز به این کشور می‌شود، که خود باعث افزایش رونق اقتصادی می گردد.  آشنایی با شهرهای ترکیه امری ضروری است، زیرا هزینه تحصیل در هر شهر متفاوت است که در نهایت بتوانید بهترین شهر ترکیه برای تحصیل،  انتخاب کنید.

بررسی میزان شهریه پرداختی در دانشگاه­های مختلف ترکیه

همچنین از دیگر عوامل مقدار شهریه پرداختی دانشجویان، می­توان به رشته تحصیلی و مقطع آنها اشاره کرد.

واضح است که میزان شهریه پرداختی در دانشگاه‌های خصوصی، بیشتر از دانشگاههای دولتی است.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه

دانشگاه های خصوصی همانند دانشگاه های دولتی این کشور دارای اعتبار بالایی است.

پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه نیز مانند دانشگاه دولتی، بسیار خوب است و این دانشگاه‌ ها امکانات زیادی را برای دانشجویان خود فراهم می‌کنند. مثلاً دانشجو با کسب رتبه بالا در طول ترم می‌تواند شهریه ترم بعد را پرداخت نکند. یا در صورتی که دانشجو در مقطع دکترا تحصیل کند، می­تواند با استفاده از پروژه های تحقیقاتی همه هزینه های شهریه خود را پرداخت کند.

دانشگاه­های خصوصی در این کشور با حمایت بخش خصوصی اداره و مدیریت می­شوند.

پذیرش دانشگاه  خصوصی در ترکیه دارای هزینه و شهریه بالاتری نسبت به دانشگاه های دولتی است.

اما لازم به ذکر است که پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه، به آزمون ورودی مانند دانشگاه­های دولتی نیاز نخواهد داشت.

باید توجه داشت که به بالا بودن هزینه شهریه در دانشگاه ­های خصوصی این کشور، مبنی بر کیفیت پایین مدرک آن نسبت به دانشگاه های دولتی نیست!

 

وکیل مهاجرتی

 

دانشگاه­های خصوصی در ترکیه در رتبه بندی جهانی دارای رتبه بالایی هستند و این دانشگاه ­ها تجهیزات و امکانات آموزشی مناسبی را دارند.

11 دانشگاه از بین دانشگاه­های ترکیه در رنکینگ لیست جهانی QS  و در بین بهترین شهر ترکیه برای تحصیل قرار دارند.

اکثر این دانشگاه­ ها در استانبول و یا آنکارا به عنوان بهترین شهر ترکیه برای تحصیل، قرار دارند.

 مزایای تحصیل در کشور ترکیه

در ادامه به برخی از مزایای که دانشجویان را مشتاق تحصیل در کشور ترکیه می­کند، اشاره شده است. این موارد عبارتند از:

 • بورسیه تحصیلی ماهیانه

 • بورسیه هزینه تحصیلی

 • بورسیه هزینه اقامت

 • هزینه بیمه سلامت

 • بورسیه هزینه مسافرتی

 • توریستی بودن کشور ترکیه

سخن پایانی

همواره تعداد متقاضیان دانشجو برای جذب در بهترین شهر ترکیه برای تحصیل رو به افزایش است و یکی از دلایل آن هزینه‌­های نسبتاً پایین در این کشور، نسبت به سایر کشورها است. دانشگاه های ترکیه دارای رنکینگ و رتبه بندی جهانی خوبی هستند. لازم به ذکر است که پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه مانند دانشگاه دولتی خوب بوده و دارای مدرک معتبر است. همواره پیدا کردن موسسه و مشاوره معتبر جهت مهاجرت تحصیلی، کاری مهم محسوب می­شود.  دایان گروپ به عنوان مؤسسه خدمات مهاجرتی، می­تواند به شما جهت تحصیل و مهاجرت خدمات رسانی کند. همچنین این مؤسسه با توجه به شرایط شما می­تواند به انتخاب بهترین شهر ترکیه برای تحصیل، به شما کمک کند. با استفاده از مشاوره این مؤسسه معتبر، می‌توانید با خاطری آسوده به بهترین شهر ترکیه برای تحصیل فکر کنید.