تحصیل در ترکیه بدون آزمون

تحصیل در ترکیه بدون آزمون (Studying in Turkey without exams) – تحصیل کردن در کشور ترکیه همواره یکی از گزینه‌های محبوب برای متقاضیان و داوطلبان مهاجرت به این کشور زیبا است چرا که با تحصیل در این کشور شما به راهی دست پیدا خواهید کرد تا برای ادامه تحصیل به بهترین و برترین دانشگاه‌های بین‌المللی نیز بروید. شما بعد از گرفتن اپلای یکی از دانشگاه‌های ترکیه می‌توانید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی ترکیه و اقامت برای دوره‌ی تحصیل خود بکنید.

بسیاری از دوست‌داران علم و مهاجرت خواستار تحصیل در این کشور هستند چرا که هم کشوری دوست و نزدیک برای ما ایرانی‌ها هست و هم مدرک تحصیلی معتبری دارد.

دانشگاه‌های موجود در ترکیه در شمار قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آسیا و اروپا قرار دارند و همواره امکانات خوبی را در اختیار داوطلبان ایرانی قرار می‌دهند. شما با اتمام تحصیل در این دانشگاه‌ها و بعد از فارغ التحصیلی همچنین از این امتیاز برخوردار هستید که شغلی مناسب با رشته تحصیلی خود در ترکیه پیدا کنید و از فرصت‌های کاری بی‌نظیر در ترکیه بهره ببرید. تحصیل کردن در این کشور یکی از آسان‌ترین راه‌های اخذ شهروندی ترکیه است.

پذیرش و تحصیل در ترکیه بدون آزمون

پذیرفته شدن بدون آزمون و کنکور یکی از پر اطمینان‌ترین راه‌های ممکن برای انجام تحصیل در ترکیه است.

همیشه همه متقاضیان و داوطلبان انجام تحصیلات در کشور‌های دیگر می‌خواهند تا از همه مسیر‌های موجود برای تحصیل مطلع شوند و ما در اینجا با همکاری دایان گروپ تمامی اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد. در ادامه این مطلب به شما خواهیم گفت که شرایط دریافت پذیرش و تحصیل در ترکیه چگونه است و به چند صورت انجام می‌گیرد. داخل ترکیه فقط بعضی از دانشگاه‌های دولتی و همه‌ی دانشگاه‌های خصوصی ترکیه هستند که از دانشجویان بین‌المللی استقبال می‌کنند و آن‌ها را می‌پذیرند.  هنگام شرایط عادی برای پذیرش در این دانشگاه‌ها شما نیاز به گذراندن آزمون‌های ورودی YOS، آزمون SAT و آزمون TOMERدارید.

وکیل مهاجرتی

آزمون YOS آزمونی مختص کشور ترکیه برای جذب دانشجویان بین‌المللی است و آزمون SAT یک آزمون آمریکایی هست که همواره توسط کالج برد انجام می‌شود و بعضی از دانشگاه‌های سراسر جهان با استفاده از نتایج این آزمون دانشجو می‌پذیرند.

شرکت کردن در این آزمون‌ها و داشتن آمادگی لازم برای دریافت نتیجه‌ی مطلوب و مورد نظر باعث نگرانی شمار بسیاری از دانشجویان بین‌المللی است همچنین هزینه‌ی شرکت کردن در این دوره و آزمون‌ها برای بسیاری از داوطلبان و متقاضیان زیاد است. یکی دیگر از معایب و سختی‌های این آزمون‌ها این است که شما برای کسب نتیجه مطلوب و لازم در آزمون YOS باید به زبان ترکی و برای آزمون SAT باید به زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشید تا موفق بشوید.

در اینجا است که دایان گروپ به شما تحصیل در ترکیه بدون آزمون را پیشنهاد می‌کند. پذیرش و تحصیل در ترکیه بدون آزمون باعث می‌شود تا شما بدون نگرانی و بدون انجام هزینه‌های گران قیمت و صرف وقت و عمر بسیار برای انجام این آزمون‌ها بتوانید اجازه تحصیل در ترکیه را بدست‌آورید.

شرایط پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های ترکیه

در ترکیه بیشتر از همه، این دانشگاه‌های خصوصی هستند که امکان تحصیل بدون آزمون ورودی را دارند. البته در زمان حاضر بعضی از دانشگاه‌های دولتی هم با قید این شرط که ( داوطلبان باید هزینه‌های شهریه را پرداخت کنند)، دانشجو می‌پذیرند. یکی از مهم‌ترین شرایط تحصیل بدون آزمون ورودی در این دانشگاه‌ها داشتن مدل درسی بالا و مناسب و همچنین داشتن مدرک مهارت زبان انگلیسی است.

شما برای تحصیل کردن در این نوع از دانشگاه‌ها هیچ نیازی به قبول شدن در کنکور و آزمون‌های ورودی ندارید. خیلی از این دانشگاه‌ها در رتبه‌بندی‌های جهانی دارای رتبه‌های بین ۵۰۰تا ۱۰۰۰ هستند. زبان تحصیل در این دانشگاه‌ها هم به زبان انگلیسی و هم به زبان ترکی امکان‌پذیر است و یک پل مستحکم بین شما و دنیای کار هستند.

بعضی از دانشگاه‌هایی که بدون آزمون ورودی دانشجو می‌پذیرند شرط دارا بودن معدل و بعضی دیگر شرط داشتن مدرک زبان را ملاک و معیار پذیرش خود قرار داده‌اند و بر این اساس دانشجو می‌پذیرند.

وکیل مهاجرتی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌های ترکیه

تمامی داوطلبان اخذ پذیرش بدون آزمون ورودی در دانشگاه‌های ترکیه در قدم نخست باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش تحصیلی بگیرند. برای انجام فرایند اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر شما به مدارکی نیاز دارید که باید برای دانشگاه مورد نظر خود بفرستید. حال به ذکر این مدارک می‌پردازیم:

*آخرین مدرک تحصیلی خود

*ریز نمرات تحصیلی خود

*مدرک مهارت زبان

*عکسی از گذرنامه

*رسید انجام پرداخت شهریه و هزینه‌ی اخذ پذیرش

*گواهی جهت نشان دادن تمکن مالی مورد نیاز

*رزومه شغلی و تحصیلی خود

*نتیجه و نمره‌ی آزمون‌های بین‌المللی مانند GRE

*گواهی معادل‌سازی (این مورد باید از سفارت ترکیه در ایران و یا اداره آموزش ملی در ترکیه اخذ بشود. )

* یک نامه که نشان دهنده انگیزه تحصیلی شما است.

پس از تهیه تمامی موارد بالا و تکمیل نمودن مدارک خود شما این موارد را به دانسگاه ارسال می‌نمایید و دانشگاه مدارک شما را مورد بررسی قرار می‌دهد و نتیجه را به شما اعلام می‌نماید. اگر شما موفق به اخذ پذیرش تحصیل بدون آزمون ورودی در ترکیه بشوید می‌توانید برای اخذ ویزا هم اقدام بنمایید.

در این شرایط اخذ ویزای شما فقط با داشتن و ارائه دادن برگه‌ی پذیرش از دانشگاه به آسانی امکان‌پذیر می‌باشد.

حال با توجه به تمام موارد گفته شده در بالا می‌توان گفت که اخذ شهروندی ترکیه از طریق تحصیل بدون آزمون در ترکیه هم به آسانی و با هزینه‌ای کمتر قابل انجام می‌باشد. دایان گروپ در خدمت شماست تا بهترین راهنمایی‌ها را در زمینه اخذ ویزا، اخذ شهروندی ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه و….. در اختیار شما عزیزان قراربدهد.