تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه

یکی از رشته‌های تحصیلی پرطرفدار در خارج از کشور رشته مهندسی کامپیوتر است. مهندسی کامپیوتر یک رشته پرتقاضا می‌باشد که به ویژه در کشورهای صنعتی و توسعه یافته یکی از پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی محسوب می‌شود. در این راستا کشور ترکیه که جز یکی از کشورهای توسعه یافته قرار گرفته است اهمیت ویژه‌ای را به رشته مهندسی کامپیوتر می‌دهد. اغلب دانشگاه‌های معتبر تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه (Studying in the field of computer engineering in Turkey) را فراهم نموده‌اند.

متقاضیان این رشته دارای امتیازی هستند که پس از فارغ‌التحصیلی به کار و فعالیت بپردازند و در این راستا صاحب یک شغل پردرآمد در ترکیه شوند. متقاضیان این رشته تحصیلی دارای آینده شغلی تضمین شده در این کشور می‌باشند. ما در موسسه مهاجرتی گروه مشاوران دایان گروپ سالانه به علاقه‌مندان کمک می‌کنیم تا بتوانند به راحتی پذیرش دانشگاه در ترکیه را در رشته مهندسی کامپیوتر به دست بیاورند و در نهایت به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند.

شرایط پذیرش و تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه

وکیل مهاجرتی

لازم به ذکر است که هر یک از دانشگاه‌های ترکیه دارای قوانین و شرایط خاصی برای ثبت نام دانشجویان در رشته مهندسی کامپیوتر هستند. نکته قابل توجه اینجا است که دانشگاه‌های بین‌المللی ترکیه به صورت زبان انگلیسی رشته مهندسی کامپیوتر را تدریس می‌کنند. در این راستا شما نیاز به اخذ مدرک تافل با نمره قابل قبول را دارید. سپس از این طریق اقدام به ثبت نام در دانشگاه‌های کشور ترکیه کنید.

در صورتی که شما به زبان ترکی استانبولی تسلط دارید دیگر نیازی به گرفتن مدرک تافل نخواهید داشت. شما توانایی تحصیل به دو زبان مختلف را دارید، اگر ترکی استانبولی بلد نیستید با زبان انگلیسی تحصیل کنید و اگر زبان ترکی استانبولی را مسلط هستید می‌توانید با این زبان در دانشگاه‌های این کشور اقدام به اخذ پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه و تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر کنید.

لازم به ذکر است که برای ثبت نام در دانشگاه‌های این کشور نیاز به ارائه مدرک دیپلم و سوابق تحصیلی دوره متوسطه خود دارید. با انجام این مراحل در نهایت شما می‌توانید به راحتی می‌توانید به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه بپردازید.

دلایلی که کشور ترکیه را گزینه خوبی برای تحصیل در رشته کامپیوتر کرده است؟

کشور ترکیه در دهه‌های گذشته و همچنین امروزه به دنبال پیشرفت‌های روزافزون در صنعت تکنولوژی است و همچنین به دنبال رسیدن به کشورهای پیشرفته دنیا می‌باشد. با این تفاسیر فعالیت‌های دانشگاهی و صنعتی خود را افزایش داده است.

کشور ترکیه تمامی سعی و تلاش خود را کرده است تا در ماراتن دنیای دیجیتالی حضور پررنگ‌تری را داشته باشد. از این رو دوره های تحصیلی همانند رشته‌های کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی کامپیوتر، فناوری و اطلاعات و … را در دانشگاه‌های این کشور تدریس می‌کنند. این کار را بر اساس نیازهای تکنولوژی و صنایع جهانی ایجاد کرده است.

با این تفاسیر کشور ترکیه در حال طی کردن پله‌های شهرت جهانی به عنوان مقصدی ایده‌آل برای دانشجویان بین‌المللی است. همچنین تحصیلات در این کشور دارای کیفیت بالایی می‌باشد. ترکیه کشوری با اقتصاد پویا و تنوع فرهنگی زیبایی بوده و به شما نوید یک زندگی مطلوب در یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای جهان را می‌دهد. لذا این کشور به یکی از بهترین کشورها برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه تبدیل شده است.

در اکثر رشته‌های تحصیلی و علی‌الخصوص رشته کامپیوتر دانشگاه‌های ترکیه میزبان برنامه‌های متنوع بورسیه تحصیلی هستند. طبق آمار و ارقام ارائه شده از یونسکو، بیش از 3.6 میلیون دانشجو در اواخر دهه 2010 در برنامه‌های تحصیلی دانشگاه‌های ترکیه شرکت کرده‌اند. رشد این آمار به دلیل وجود برنامه‌های متنوع بورسیه تحصیلی می‌باشد.

علاوه بر گفته‌های بالا کشور ترکیه دارای موقعیت مکانی بسیار خوب و بی‌نظیر است و در دنیا به عناوینی همچون (پلی به جهان) و یا (جایی که شرق با غرب دیدار می‌کند) شناخته می‌شود. این خاصیت کشور ترکیه است و این امکان را به دانشجویان خود می‌دهد که در محیطی با تنوع فرهنگی بالا و غنی درس بخوانند. با انتخاب این کشور برای تحصیل هرگز از انتخاب خوب منصرف نخواهید شد.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه

وکیل مهاجرتی

یکی از سوالاتی که در ذهن شما مطرح می‌شود و دارای اهمیت فراوانی هم می‌باشد این است که هزینه‌های تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه‌های کشور ترکیه چقدر است؟ و یا برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور تا چه مبالغی را لازم است پرداخت کنیم؟ در پاسخ به این سوالات مطرح شده باید گفت که عوامل مختلفی در تعیین هزینه‌های تحصیل در این کشور تاثیرگذار هستند و بستگی به پارامترهای مختلفی دارد. برای بیان این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقطع تحصیلی

یکی از پارامترهایی که تاثیرگذاری زیادی روی شهریه دانشگاه‌های ترکیه دارد، مقطع تحصیلی شما در رشته کامپیوتر است. لازم است که بدانید هر چه مقطع تحصیلی شما بالاتر باشد به تبع هزینه آن هم بیشتر می‌شود. امروزه کشور ترکیه در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا شرایطی را به وجود آورده تا علاقمندان بتوانند اقدام به ادامه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه در هر یک از این مقاطع کنند.

نوع دانشگاه

یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهمی که در نظر گرفته می‌شود نوع و سطح دانشگاه انتخاب شده است. این پارامتر به صورت مستقیم روی هزینه‌های تحصیل شما تاثیر می‌گذارد. برای پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه باید شهریه و هزینه‌های بالاتری پرداخت کنید. از سوی دیگر هر چه رتبه و درجه دانشگاه‌ها نیز بالاتر برود، برای تحصیل در آن‌ها نیاز است تا مبالغ بیشتری را به عنوان شهریه پرداخت کنید.

شرایط بورسیه

دانشگاه‌های کشور ترکیه برای جذب دانشجویان بین‌المللی و نخبه تلاش می‌کنند و این کار را با ارائه بورسیه تحصیلی به وجود می‌آورند تا افراد با هزینه کم بتوانند در این کشور ادامه تحصیل دهند. اگر شما جز افراد نخبه به حساب می‌آید شانس این را دارید که به عنوان بورسیه در یکی از دانشگاه‌ها به تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه بپردازید و این امر را با کمترین هزینه ممکن انجام دهید.

سخن آخر

امروزه کشور ترکیه از نظر علمی و دانشگاهی قابل مقایسه با کشورهای اروپایی همچون آلمان، آمریکا و … است. به دلیل مزایای بسیاری که تحصیل در این کشور دارد، اغلب متقاضیان زیادی به دنبال تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر ترکیه هستند. در این مطلب از وب سایت گروه مشاورین دایان گروپ شما را با تحصیل در این رشته آشنا نمودیم. در صورتی که به دنبال اطلاع از شرایط پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه و خصوصی و همچنین به دنبال کلاس تومر هستید می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.