تحصیل در مدارس ترکیه

تحصیل در مدارس ترکیه (Studying in Turkish schools) این فرصت را در اختیار فرزندانتان قرار می دهد که تحصیل خود را در کشور متمدن و با فرهنگ ترکیه به پایان برسانند. بسیاری از والدین آینده نگر در تلاش هستند که با استفاده از این فرصت، آینده ای درخشان را پیش روی فرزندان خود قرار دهند. با توجه به این که کشور ترکیه با ایران از نظر جغرافیایی فاصله کمی دارد. همچنین سیستم آموزشی و فرهنگی نزدیکی به ایران دارا می باشد. این کشور دارای امکانات رفاهی متعددی است و فرزند شما می تواند در این کشور زندگی راحتی داشته باشد. مدارس تحصیلی ترکیه دارای سه مقطع تحصیلی دبستان، راهنمایی و دبیرستان است و سن تحصیل در این مدارس بین 6 تا 14 سال می باشد. در ادامه مطالب بیشتری درباره تحصیل در مدارس ترکیه را شرح می دهیم. ما را در انتها همراهی کنید:

تحصیل در دبیرستان های ترکیه

تحصیل در دبیرستان های ترکیه از 4 موضوع اصلی زبان ترکی، زبان خارجی، دانش زندگی و ریاضیات پیروی می کند. زبان خارجی این مقطع شامل زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و یا اسپانیایی می شود. در مدارس دولتی ترکیه، دانش آموزان موظف هستند که در روز 6 کلاس 45 دقیقه ای را پشت سر بگذارنند. این مقطع در ترکیه دارای قوانین خاصی است و بر اساس هر رشته دروس متنوعی ارائه می گردد. دانش آموزانی که با موفقیت تمامی دروس ارائه شده را پاس کنند، می توانند وارد دانشگاه های ترکیه شوند.

 

وکیل مهاجرتی

 

 شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه

بورسیه تحصیلی یکی از روش هایی است که تاثیر به سزایی بر روی هزینه های تحصیلی می گذارد. بورسیه تحصیلی درصد های مختلفی دارد که هر کدام درصد خاصی از هزینه های تحصیل را کاهش می دهد. برای دریافت بورسیه های تحصیلی دانش آموزان باید معدل بالایی را دریافت کنند. البته برخی از مدارس دولتی ترکیه رایگان بوده و برای تحصیل در این مدارس نیازی به پرداخت هزینه نیست. در نتیجه افرادی که هزینه کافی برای پرداخت شهریه را ندارند با استفاده از بورسیه می توانند به صورت رایگان و یا با هزینه پایینی در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند.

وضعیت اسکان دانش آموزان در ترکیه

دانش آموزانی که در مدارس دولتی ترکیه تحصیل می کنند می توانند از خوابگاه های این مدارس بهره مند شوند. بدین صورت که دولت ترکیه خوابگاه هایی را برای این افراد در نظر گرفته است و هزینه های کمی را دریافت می نمایند. این خوابگاه ها تمامی امکانات رفاهی برای یک زندگی راحت را در خود داشته و دانش آموزان می توانند به راحتی در این خوابگاه ها زندگی کنند. خوابگاه های دانش آموزی ترکیه، امنیت بالایی دارند و دانش آموزان با ایمنی بالایی می توانند در این خوابگاه ها اسکان داشته باشند.

 مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس ترکیه

  • ارائه آخرین مدرک تحصیلی

  • ارائه مدارک هویتی

  • ارائه مدارک اقامتی در ترکیه

  • فرم تمکن مالی

  • فرم درخواست ویزای تحصیلی

  • ارائه انگیزه نامه

  • ارائه مدرک زبان برای تحصیل در مدارس ترک زبان

  • پاسپورت معتبر با تاریخ جدید

  • دو قطعه عکس پرسنلی

  • ارائه مدرک تمکن مالی

 

هزینه تحصیل در مدارس ترکیه

والدینی که علاقه مند هستند که فرزندشان در کشور ترکیه تحصیل کند، همواره نگران هزینه شهریه می باشند. مدارس ترکیه از دانش آموزانی که در مدارس دولتی ترکیه تحصیل می کند، هزینه بسیار ناچیزی را دریافت می کند. از این رو نیازی به نگرانی بابت پرداخت هزینه های تحصیل در مدارس ترکیه نیست. هزینه تحصیل در این مقطع به نوع مدرسه، مقطع تحصیلی، نوع رشته و … بستگی دارد. استفاده از بورسیه های تحصیلی تنها روشی است که شما با استفاده از آن می توانید هزینه های تحصیل فرزندتان را کاهش دهید.

آیا می توان ویزای همراه ترکیه را دریافت کرد؟

والدین نمی توانند از طریق تحصیل فرزندانشان در کشور ترکیه، اقامت دریافت کنند. تنها می توانند مدت کوتاهی را برای دیدار فرزندشان در این کشور بمانند و پس از پایان مدت زمان اقامت باید به کشور خود باز گردند. همچنین والدین می توانند به عنوان توریست به این کشور سفر کرده و چند روزی را در کنار فرزند خود بگذرانند. در صورتی که والدین نیز قصد زندگی در این کشور را داشته باشند باید از طریق سرمایه گذاری و یا اشتغال در کاری تخصصی اقامت ترکیه را دریافت نمایند.

 

وکیل مهاجرتی

 

اقامت پس از تحصیل در مدارس ترکیه

همان طور که می دانید، دانش آموزان ترکیه در طول مدت زمان تحصیل همانند یک مهمان در این کشور زندگی می کنند و پس از پایان تحصیل مجبور به بازگشت به وطن خود هستند. ولی دانش آموزان می توانند پس از پایان تحصیل خود، به صورت مستقیم درخواست خود را برای شرکت در آزمون های دانشگاه اعلام نمایند و از این طریق مدت زمان اقامت در ترکیه را تمدید کنند. این اقامت دارای شرایط خاصی است و در صورت رعایت این شرایط، اقامت در ترکیه به راحتی تمدید خواهد شد. دایان گروپ با استفاده از تجربه و تخصصی که در زمینه اقامت در ترکیه دارد، می تواند بهترین و سریع ترین روش را برای تحصیل در مدارس ترکیه پیش روی شما قرار دهد. شما می توانید در صورت نیاز با ما تماس بگیرید.

 بهترین دبیرستان های ترکیه

برای پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه دانش آموزان باید در مدارس معتبر تحصیل کرده و نمره قابل قبولی را دریافت کنند. برخی از دبیرستان های این کشور دارای کیفیتی تضمین شده می باشند و مدارک اخذ شده در این مدارس مورد تایید تمامی دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه است. از جمله معتبرترین مدارس این کشور می توان به دبیرستان آنادولو، دبیرستان همان فنی و حرفه ای و هنرستان های این کشور اشاره کرد. با توجه به این که امروزه مهاجرت به ترکیه طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افرادی که جهت تحصیل به این کشور راه پیدا کنند، می توانند از سایر مزایای آن بهره مند شوند.

 جمع بندی

تحصیل در مدارس ترکیه روشی روشن و واضح برای تضمین آینده کودکانتان است. برای تحصیل در مدارس ترکیه باید دانش آموزان دارای شرایط خاصی باشند. یکی از این شرایط پذیرش در آزمون های ورودی است. همچنین دانش آموزان این مقطع باید دروس خود را با موفقیت و با نمره قابل قبولی پشت سر بگذارند تا بتوانند به دانشگاه های این کشور راه پیدا کنند. دایان گروپ دارای متخصصانی در زمینه مشاوره تحصیلی و اخذ اقامت تحصیلی ترکیه است. شما می توانید از طریق تماس تلفنی تمامی سوالات خود را در خصوص این روش مهاجرت مطرح کنید.