شرایط تحصیل در مدارس ترکیه

تحصیل در مدارس ترکیه (Studying in Turkish schools) – آیا می دانید شرایط تحصیل در مدارس ترکیه چگونه است؟ جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مدارس ترکیه باید به کدام شرکت مراجعه شود؟ و سریع ترین روش جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مدارس ترکیه چیست؟ چگونه میتوان از کلاس خصوصی تومر مطلع شد؟ هزاران سوال مشابه در این باره وجود دارد که هدف کلی ما در این متن ارائه اطلاعات کلی مفهوم و مفید در رابطه با موارد بیان شده است.

برای آگاهی از شرایط تحصیل در مدارس ترکیه باید بدانید که سیستم آموزشی در مدارس ترکیه مشابه ایران 12 سال است. ایرانیان برای اطلاع از شرایط تحصیل در ترکیه می توانند در مدارس خصوص یا دولتی اقدام به تحصیل نمایند. انتخاب مدارس خصوصی برای تحصیل در مدارس ترکیه مزیت هایی نظیر آموزش به زبان انگلیسی در کنار زبان ترکیه ای را دارد.

هزینه تحصیل در مدارس ترکیه

وکیل مهاجرتی

هزینه های مربوط به تحصیل در مدارس بسته به نوع مدرسه ی انتخابی هزینه های متفاوتی را دارد. تحصیل در نوع خصوصی به مراتب شهریه های بالاتری را خواهد داشت. شرایط تحصیل در مدارس ترکیه نیز مانند ایران دارای رشته های علوم تجربی- ریاضی – علوم انسانی و فنی است. متقاضیان جهت اطلاع از شرایط تحصیل در مدارس می توانند با مراجعه به شرکت دایان گروپ جهت اخذ ویزا و خدمات مهاجرتی اقدامات لازم را انجام دهند.

آزمون یوس

این آزمون به صورت سالیانه در کشور ترکیه برای پذیرش دانشجو انجام می گیرد. قبولی در این آزمون شرط پذیرش دانشجویان اتباع خارجی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه است. اتباع خارجی که به تحصیل در مدارس ترکیه مشغول هستند نیز پس از اتمام دوره ی تحصیلی با قبولی در آزمون می توانند در دانشگاه ها پذیرش شوند. آزمون یوس الزاما در تمامی دانشگاه های ترکیه برگزار نمی شود.

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در مدارس این کشور پس از انتخاب دانشگاه در آزمون یوس شرکت کرده و در صورت قبولی اقدام به ثبت نام در دانشگاه خواهند کرد. قبولی در این آزمون برای پذیرش در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مهندسی و علوم‌انسانی ضروری است.

نکاتی بیشتر درباره آزمون یوس

پذیرش دراین آزمون علاوه بر امکان تحصیل در رشته ی دلخواه، مزیت دیگری نیز دارد و آن پرداخت هزینه ی پایین است. این آزمون استاندارد ترین آزمون است و سوالات در جهت ارزیابی سطح هوش، میزان توانایی در حل مسائل ریاضی و نیز میزان تسلط به زبان ترکی طراحی شده اند.

آزمون SAT نیز برای پذیرش دانشجو در دانشگاه ها برگزار می شود. آزمون سات مختص یک رشته نیست و برای قبولی هر رشته ای صورت می گیرد. این تست 4 بار در هر سال تکرار می شود و سوالات به صورت انگلیسی طراحی می گردند. با قبولی در این آزمون می توانید در هر کشور دلخواه (امریکا – کانادا- ترکیه و…) به تحصیل در مقطع کارشناسی بپردازید.

سطح سوالات طرح شده در آزمون بر اساس تعیین قدرت محاسباتی (فهم ریاضی) و درک مطالب بنا شده است. شایان به ذکر است که با وجود برگزاری این آزمون در ایالات متحده آمریکا، کشورهایی مثل ترکیه سیستم این آزمون را به طور همزمان برگزار می کنند. امروزه اکثر دانشگاه های ترکیه پذیرش دانشجو برای تحصیل در دانشگاه های خود و شرایط تحصیل در مدارس ترکیه را بر پایه ی قبولی در آزمون سات بنا نهاده اند.

کلاس های خصوصی تومر جهت تحصیل در مدارس ترکیه

وکیل مهاجرتی

آزمون تومر از دیگر آزمون های پذیرشی دانشگاه های ترکیه و پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه است. کلاس های تومر به منظور آموزش زبان ترکیه ای و جهت پذیرش در دانشگاه ها و ایجاد شرایط تحصیل در ترکیه برگزار می شود. کلاس های تومر به صورت آنلاین قابل برگزاری هستند. متقاضیان با شرکت در جلسات آنلاین به صورت زنده و مستقیم می توانند سوالات خود را از استاد مربوطه پرسیده و پاسخ های وی را دریافت کنند.

مزیت های کلاس های خصوصی و آنلاین تومر:

محیطی اختصاصی و امن برای شرکت در جلسات آموزشی
عدم نیاز به مراجعه ی حضوری به کلاس ها – صرفه جویی در زمان و حضور آسان در کلاس ها
سیستم ها و نرم افزار های طراحی شده قابلیت ارائه ی کیفیت بالای صدا و تصویر را دارند.
مقرون به صرفه بودن و هزینه های کم در مقایسه با مراجعه ی حضوری
قابلیت استفاده از میکروفون برای پرسش و پاسخ در کلاس توسط استاد
ضبط و ذخیره سازی فایل ها و امکان مراجعه ی مجدد به دروس
کاهش کلی هزینه ها اعم از هزینه های رفت و آمد

مباحث تدریس شده در کلاس تومر در راستای افزایش مهارت های زیر است که همگی از الزامات لازم برای اطلاع از شرایط تحصیل در مدارس این کشور هستند:
مهارت شنیداری در مکالمه ها
تکلم زبان ترکیه ای
تلفظ درست کلمات ترکیه ای

خواندن کلمات
نوشتن کلمات

سخن پایانی

ما در این مقاله در مورد شرایط تحصیل در مدارس ترکیه صحبت کردیم و مزایا و معایب تحصیل در این کشور را برشمردیم. همانگونه که پیشتر اشاره شد برای اطلاع از شرایط تحصیل در مدارس این کشور و پذیرش در دانشگاه های این کشور دریافت مشاوره از شرکت دایان گروپ توصیه می گردد.