تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون (Study dentistry in Turkey without exams) یکی از رویا‌هایی است. افراد مشتاق خواندن این رشته به دنبال آن هستند. مسلماً شما نیز کنجکاو به دست آوردن اطلاعات بیشتری از این موضوع هستید که در حال حاضر این مطلب را مطالعه می‌کنید.

برای خواندن دندان پزشکی در ترکیه لازم است تا بدانیم که این رشته چه نیاز‌هایی دارد. چگونه می‌توانید وارد یکی از دانشکده‌های پزشکی در ترکیه شوید که برای شما گزینه بسیار خوبی نیز باشد.

در ادامه این مطلب سعی کرده‌ایم تا در مورد این موضوع اطلاعات جامع و کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم. در صورتی که اطلاعات قرار گرفته در این مقاله پاسخگوی تمامی سؤالات شما نبود، کافی است تا به مشاوران دایان گروپ مراجعه کنید.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون

برای آن که بتوانید به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون بپردازید، نیاز است تا چند مؤلفه مهم را رعایت کنید. این مؤلفه‌های مهم به شرح زیر هستند:

آزمون ‌های ورودی

درست است که برای تحصیل کردن در دانشگاه‌های ترکیه نیازی به کنکور دادن و پشت سر گذاشتن این مدل از آزمون ‌های سخت نیست؛ اما آن چیزی که اهمیت دارد این است که سه آزمون ورودی در دانشگاه‌های دولتی ترکیه وجود دارد که تمامی دانشجویان خارجی ملزم به پشت سر گذاشتن آن‌ها هستند.

این ۳ آزمون ورودی با نام‌های سات، یاس و تومر شناخته می‌شوند. در صورتی که بتوانید این آزمون‌ ها را با موفقیت پشت سر بگذارید و دیگر مدارک و شرایط لازم برای این کار را نیز داشته باشید، امکان تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ترکیه را پیدا خواهید کرد.

وکیل مهاجرتی

اما در صورتی که برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون قصد دارید اقدام کنید، باید به سراغ دانشگاه‌های آزاد این کشور بروید. در دانشگاه‌های آزاد نیازی به گذراندن دوره‌ها و آزمون‌ های ذکر شده وجود ندارد؛ با این حال لازم است که برای هر ترمی که در این مراکز می‌گذرانید، شهریه مربوط به ان را پرداخت کنید.

شهریه دانشگاه آزاد می‌تواند با توجه به درجه و کلاس دانشگاه و همچنین رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید متفاوت باشد. اما به طور کلی امکان این موضوع وجود دارد که به سادگی و بدون آزمون به تحصیل دندان پزشکی در ترکیه بپردازید.

سن متقاضی

مورد بعدی که باید بدانید مربوط به سن متقاضی می‌شود. معمولاً برای افرادی که متقاضی تحصیل در رشته‌های دندان پزشکی هستند، نیاز است تا فاصله بین دیپلم آن‌ها و زمانی که برای تحصیل در ترکیه اپلای می‌کنند، بیشتر از ۳ سال نباشد. در واقع شما حداکثر تا سن ۲۱ الی ۲۲ سالگی فرصت دارید که برای تحصیل کردن در این دانشگاه‌ها اقدام نمایید.

نکته مهمی که در اینجا وجود دارد آن است که اگر شرایط سنی شما و گپی که بین دیپلم و زمان اپلای شما وجود دارد، با موارد گفته شده همخوانی نداشت، جای نگرانی نیست، زیرا می‌توانید باز هم شانس قبولی و پذیرش را خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز

در خصوص مدارک مورد نیاز برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون باید بدانید که مدارکی همچون مدارک مربوط به دیپلم و پیش دانشگاهی شما، مدارک هویتی، مدارک مربوط به آزمون‌ های SAT، YOS و… جز موارد و مدارک مهم و الزامی هستند که ارائه آن‌ها برای اخذ پذیرش الزامی و واجب است.

دایان گروپ

در خصوص دایان گروپ می‌توانید اطلاعات بیشتری را در سایت آن‌ها به دست‌آورید. این گروه در واقع جمعی از کارشناسان و متخصصین هستند که سابقه چندین ساله‌ای در زمینه انجام فعالیت‌های مختلف مهاجرین به کشور ترکیه را دارند.

این فعالیت‌ها می‌توانند شامل پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه، دریافت شهروندی ترکیه، دریافت پاسپورت مربوط به این کشور برای افرادی که تبعه ترکیه نیستند و… شوند.

وکیل مهاجرتی

حتی در صورتی که علاقه‌ای به استفاده از خدمات این گروه نداشتید و صرفاً قصد داشتید تا خودتان تمام فعالیت‌های لازم برای مهاجرت و دریافت اقامت تحصیلی در ترکیه و همچین تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون را انجام دهید، می‌توانید از مشاوره‌های این گروه کمک بگیرید.

 مهاجرت کردن به یک کشور دیگر مسلماً دارای مؤلفه‌های مهمی است. اگر آن‌ها را به درستی رعایت نکنید و یا از آن‌ها بی‌اطلاع باشید، سبب می‌شود تا مهاجرت شما سخت شده و در مواردی حتی با شکست نیز روبرو شود.

برای جلوگیری از این موضوع، می توان به سادگی از توصیه‌های فرد و یا سازمانی استفاده نمایید که تجربیات زیادی در این مسیر دارد.

استفاده از توصیه‌ها و تجربیات سبب می شود نیاز به تجربه‌های تلخ نداشته باشید. زیرا این تجربه‌های تلخ به رایگان به دست نمی‌آیند و هزینه‌ای که بابت آن‌ها پرداخت خواهید کرد عمرتان است.

جمع‌بندی

مطالب مربوط به تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون را در این مقاله به صورت جامع و کلی مورد بررسی قرار دادیم. این موارد را می‌توانید در صورتی که به طور جدی قصد مهاجرت دارید، با جزئیات بیشتر و کامل‌تر در وبسایت رسمی دایان گروپ مطالعه نمایید.

آن چیزی که اهمیت دارد این است که شما صرفاً با تحصیل دندانپزشکی در ترکیه بدون آزمون می‌توانید بدون دادن هیچ آزمونی که مشابه با کنکور باشد، به تحصیل در رشته مورد علاقه خود در یک کشور پیشرفته و مدرن دست پیدا کنید. بنابراین سعی کنید تا از این فرصت به خوبی استفاده کرده و تا جایی که امکان دارد برای خودتان پله‌های صعود و ترقی را ایجاد کنید.دایان گروپ مناسب برای ارائه خدمات دریافت شهروندی ترکیه .