لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
تحصیل دکتری در ترکیه

تحصیل دکتری در ترکیه

ترکیه به عنوان یک کشور پرطرفدار همیشه جزو اولویت افراد برای تحصیل و مهاجرت است اما در مورد تحصیل مقطع دکترا شرایط کمی متفاوت است و شما باید جوانب بیشتری را بسنجید، زیرا افراد زیادی هستند که می‌ خواهند برای تحصیل در این مقطع، این کشور را انتخاب و اخذ پذیرش دانشگاه ترکیه را کسب نمایند. اگر شما هم به دنبال تحصیل دکتری در ترکیه هستید، با ما همراه باشید تا شرایط لازم را برایتان شرح دهیم.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل دکتری در ترکیه

برای تحصیل در این مقطع در کشور ترکیه، شما باید شرایط مختلف را ارزیابی کنید. یک سری مدارک مورد نیاز هست که باید آنها را آماده کنید تا بتوانید در ترکیه به تحصیل این مقطع بپردازید و این مدارک شامل موارد زیر می‌ شود:

  • کپی از یک پاسپورت معتبر
  • ارائه سوابق تحصیلی
  • ریز نمرات مقاطع تحصیلی دیپلم، لیسانس و کارشناسی ارشد
  • عکس شخصی با پس زمینه سفید و آبی
  • گزیده‌ای از پایان نامه کارشناسی ارشد

مزایای تحصیل مقطع دکترا در ترکیه

اگر شما انتخاب کرده اید که تحصیل دکتری در ترکیه را به انجام برسانید؛ باید بگوییم که کشور خوبی را انتخاب کردید. ترکیه می تواند مسیر رشد اقتصادی را برای شما فراهم کند. از نظر بازار کار هم نسبت به کشور ما ایران گزینه خیلی بهتری است. در نتیجه شما خیالتان راحت که سریعاً شغل مورد نظر را پیدا می‌ کنید که از لحاظ فرهنگی و جغرافیایی هم در بین سرزمین های شرق و غرب، یک پل ارتباطی به حساب می‌ آید.

 تنوع تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دارد. دانشگاه های زیادی در ترکیه میزبان دانشجویان خارجی هستند. کلیت فرهنگی که در کشور وجود دارد و شباهت سبک زندگی آنها به ما ایرانیان باعث می شود که مقصد خوبی برای تحصیل در مقطع دکترا باشد.

 از طرفی آب و هوای خوب و طبیعت بسیار زیبایی دارد که مزیت آن را چندین برابر می‌ کند. ترکیه مردم مهمان نوازی هم دارد. هزینه تحصیل و زندگی در آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی ارزانتر است.

 دانشگاه های پیشرفته زیادی دارد. کورس ها و واحد های معتبر را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. برای خارج از کشور هم گزینه مناسبی است و شما خیلی راحت می توانید آن را به عنوان مقصدی برای تحصیل مقطع دکتری انتخاب کنید.

امکان اشتغال بعد از دکتری در ترکیه

اگر قصد تحصیل دکتری در ترکیه را دارید حتما این سوال برایتان پیش می آید که آیا امکان اشتغال هم بعد از تحصیل در این کشور وجود دارد؟ خوشبختانه تمامی دانشجویان خارجی و بین‌المللی در کشور ترکیه می توانند مشغول به کار شوند اما باید از طریق کنسولگری و سفارت ترکیه در کشور خودشان اقدام کنند و مجوز کار بگیرند.

 آنها باید ویزای تحصیلی خود را به روز کنند و مجوز اقامت ترکیه را داشته باشند‌. البته امکان پیدا کردن کار برای افراد غیر ترک زبان خیلی آسان نیست و باید حتما مجوز بگیرند که پروسه دریافت مجوز هم کمی طولانی است اما به هر حال شما می توانید از منابع معتبر مشاوره بگیرید و ببینید که برای کدام دانشگاه می توانید اقدام کنید تا کارتان راحت تر باشد.

 اگر شما به زبان ترکی تسلط داشته باشید، چند سال برای کار در ترکیه جلوتر می افتید.

ترکیه شرکت های چند ملیتی و بزرگ زیادی دارد که می خواهند نیروهای دانش‌آموخته و متخصص را استخدام کنند. برای اینکه شما در ترکیه شغل پیدا کنید، می توانید برای مجوز کار اقدام کنید. البته شاید پروسه آن دشوار و پیچیده باشد؛ تا جایی که خیلی از افراد مجبور می‌ شوند این کشور را ترک کنند و از کشور خودشان مجوز بگیرند.

 مجوزهایی که برایتان صادر می‌ شود؛ در سال اول فقط یک سال اعتبار دارد. هر زمان که شما آن را تبدیل کنید، هر دفعه مدت اعتبار افزایش پیدا می‌ کند. در نتیجه فرآیند اخذ پاسپورت ترکیه و مجوز اقامت با توجه به شرایط کاری که دارید، برایتان ضروری است اما نتیجه گیری کلی این است که این کشور می‌ تواند برای اشتغال گزینه مناسبی باشد.

کلام آخر

تحصیل دکتری در ترکیه آرزوی خیلی از افراد است و شما هم می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید و رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید اما باید به اندازه کافی در مورد آن اطلاعات داشته باشید. ما اطلاعات کامل را در این مقاله در اختیارتان قرار داریم و برایتان توضیح دادیم که به چه شرایطی نیاز دارید. همچنین در مورد آینده شغلی و مزایای تحصیل مقطع دکترا در ترکیه برایتان توضیحات کافی دادیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مشاورین سایت ما در دایان گروپ کمک بگیرید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *