لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
تحصیل رایگان در ترکیه مستلزم چیست؟

تحصیل رایگان در ترکیه مستلزم چیست؟

برای تحصیل رایگان در ترکیه باید از طریق بورسیه های تحصیلی در این کشور اقدام کنید. البته برای اخذ این بورسیه ها اول از همه باید رزومه تحصیلی قدرتمندی داشته باشید. همچنین در دوره‌های تحصیلی متوسطه نمرات بالایی در کارنامه شما دیده شود. مهم‌تر اینکه تسلط زیادی به زبان های ترکی استانبولی و زبان انگلیسی داشته باشید. بنابراین شما با داشتن چنین شرایطی می‌توانید با دریافت بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، فوق لیسانس و دکترا به صورت رایگان در ترکیه تحصیل کنید. سپس در طول تحصیل از خدمات رایگان دیگر این کشور بهره‌مند شوید. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این بورسیه ها بدانید ما را تا پایان این متن همراهی کنید.

تحصیل رایگان در ترکیه چگونه است؟

در برخی از سال‌ها دولت ترکیه به منظور جذب افراد خارجی با نمره های بالا یا همان افراد نخبه طرح بورسیه های تحصیلی را اعلام می‌کند. بنابراین اگر شما در دوره دبیرستان و یا مقاطع دیگر نمره های خوبی را در کارنامه خود درج کرده باشید این امکان را در اختیار دارید تا با آموزش زبان ترکی استانبولی و زبان انگلیسی به طور رایگان در کشور ترکیه ادامه تحصیل دهید. تنها کافیست با داشتن یک رزومه خوب از زمان اخذ بورسیه ها اطلاع پیدا کنید سپس برای دریافت رشته مورد علاقه خود سریعاً درخواست بورسیه بدهید چون تعداد متقاضی این بورسیه ها خیلی زیاد است البته شاید دلیل این همه ازدحام برای سفر به ترکیه از طریق بورسیه تحصیلی این باشد که دولت ترکیه شهریه دانشگاه آن‌ها را پرداخت می‌کند.

تحصیل در ترکیه به صورت 100% رایگان

شاید برای تحصیل رایگان در ترکیه بعد از پذیرفته شدن در برخی بورسیه های دولتی ناچار باشید تا هزینه‌هایی را پرداخت کنید. اما برخی از این بورسیه ها مانند ترکیه بورسلاری و یا نمونه‌های دیگری نظیر بورسیه بانک اسلامی به طور 100% هزینه های تحصیل در ترکیه را پرداخت می‌کنند. اصولاً این نوع بورسیه ها ماهانه حقوقی را به میزان 800 تا 1700 لیر را به حساب دانشجویان خود واریز می‌کنند. همچنین برای اسکان متقاضیان بورسیه هزینه‌ای را برای محل اقامت آن‌ها در نظر می‌گیرند و دانشجویان خود را به طور رایگان تحت بیمه درمانی قرار می‌دهند. مهم‌تر اینکه در ماه به آن‌ها بلیط هواپیما رفت و برگشت به صورت رایگان ارائه می‌دهند. بنابراین تحصیل رایگان در ترکیه از طریق بورسیه های مختلف در این کشور می‌تواند مزایای متعددی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار دهد.

تحصیل رایگان مقطع کارشناسی در ترکیه

وکیل مهاجرتی

دولت ترکیه برای افرادی که تمایل دارند در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند بورسیه هایی را در نظر می‌گیرد. بیشتر این دانشگاه ها که تحصیل رایگان در ترکیه در مقطع کارشناسی را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می‌دهند در شهر استانبول و آنکارا هستند. مثلاً دانشگاه عبدالله گل در برخی زمان‌ها بورسیه تحصیلی AGU را برای جذب افرادی با رزومه عالی ارائه می‌دهد. پس اگر موفق به دریافت این بورسیه ها شوید قطعاً دولت ترکیه از همه طرف کمک های مالی زیادی را به شما می‌کند‌.

همچنین بخوانید: تحصیل رایگان در ترکیه

تحصیل رایگان مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه

شما تحت برخی شرایط خاص می‌توانید در یکی از دانشگاه های ترکیه به صورت رایگان فوق لیسانس بگیرید. مثلاً دانشگاه کوچ افرادی را که بتوانند بورسیه این دانشگاه را دریافت کنند به طور 100% مورد حمایت مالی خود قرار می‌دهد. البته برای تحصیل رایگان در ترکیه در دانشگاه های دیگری مثل دانشگاه سابانجی هم می‌توانید بورسیه بگیرید.

تحصیل رایگان مقطع دکترا در ترکیه

وکیل مهاجرتی

مطمئناً تحصیلات در مقطع دکترا خصوصاً در دانشگاه های خارجی کار پرهزینه‌ای است. اما اگر بتوانید با استفاده از بورسیه های تحصیلی به یکی از دانشگاه های بین المللی ترکیه وارد شوید حتماً از پرداخت خیلی هزینه ها معاف می‌شوید. در واقع دولت ترکیه با ارائه بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا فرصت هایی را برای افراد متقاضی فراهم می‌کند که به طور رایگان در این کشور ادامه تحصیل دهند. حتی این دانشگاه ها هزینه شرکت در کلاس های زبان ترکی را هم پرداخت می‌کنند تا دانشجویان تسلط زیادی روی زبان ترکی داشته باشند.

تحصیل رایگان در ترکیه به زبان ترکی

یکی از راهکارهای ساده‌ای که باعث می‌شود شما به طور رایگان در ترکیه تحصیل کنید دانستن مکالمه های روان به صورت ترکی است. چون شهریه تحصیل در دانشگاه هایی که به زبان ترکی آموزش می‌دهند خیلی ارزان‌تر از دانشگاه هایی است که آموزش آن‌ها به صورت زبان انگلیسی است. پس اگر شما بتوانید ضمن کسب نمرات بالا در ایران نیز مدرک زبان تومر را دریافت کنید. شانس پذیرش تحصیل رایگان در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه برایتان بیشتر می‌شود. بهتر است برای موفقیت در آزمون تومر از منابع معتبر و سوالات آزمون های سال قبل استفاده کنید.

سخن پایانی

برای تحصیل رایگان در ترکیه به غیر از دریافت بورسیه های تحصیلی بهتر است به دنبال برنامه‌های تبادل دانشجو در ایران هم باشید. چون برخی از دانشگاه های ایران مانند دانشگاه فارابی به متقاضیان این امکان را می‌دهند تا در مدت مشخص شده‌ای برای تحصیل رایگان به کشور ترکیه سفر کنند. به همین منظور ما در موسسه حقوقی مهاجرتی دایان گروپ سعی می‌کنیم تا برای تحصیل رایگان شما در کشور ترکیه بهترین مشاوره ها و خدمات را برای گرفتن بورسیه به شما ارائه بدهیم و کوتاه‌ترین راه را برایتان انتخاب کنیم.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *