شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه

شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه (Studying medicine in Turkey) به این صورت است که معمولاً از لحاظ هزینه و اقتصادی بسیار مناسب است. دانشجویان ایران به دلیل نزدیک بودن کشور ترکیه جهت تحصیل پزشکی در این کشور اقدام می کنند. بسیاری از دانشجویان چه در ایران و چه در خارج از ایران خواهان تحصیل در ترکیه می باشد .

از شرایط تحصیل پزشکی در در ترکیه میتوان به دیپلم ۱۲ ساله اشاره کرد. تمامی متقاضیان باید این دیپلم را دریافت کرده و از وضعیت تحصیلی خوبی برخوردار باشند و رزومه تحصیلی مناسبی را ارائه دهد. بهتر است بدانید معمولاً جهت تحصیل پزشکی در ترکیه دو نوع دانشگاه در این کشور وجود دارد. شرایط تحصیل پزشکی در این کشور در این دو دانشگاه بسیار متفاوت و متنوع است.

اولین نوع دانشگاه: دانشگاه دولتی است که هزینه پایینی را از دانشجویان و متقاضیان دریافت می کند. متقاضیان باید به زبان ترکی آشنا باشند. آزمون ورودی این دانشگاه yos است که شما باید در جهت پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه این آزمون را شرکت کرده و رتبه قابل قبولی را کسب کنید.

نوع دوم دانشگاه، دانشگاه های خصوصی هستند که شما باید به زبان انگلیسی آشنا بوده و همچنین در آزمون SAT نیز رتبه قابل قبولی را کسب نمایید. جهت پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه شما متقاضیان باید سعی کنید در این آزمون رتبه قابل قبولی را کسب نمایید.

بهتر است بدانید متقاضیان در پروسه تحصیل پزشکی در ترکیه باید حداقل یک سال در کالج شرکت نمایند و جهت شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نیز آمادگی های لازم را به خوبی کسب کنند. شرکت در کالج پیش پزشکی در تمامی کشورهای جهان است که متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه باید حداقل یک سال را در کالج به خوبی سپری کرده و در جهت تحصیل تلاش نماید.
پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه بستگی به کسب رتبه شما در آزمون های مربوطه دارد و همچنین اگر شما به زبان ترکی یا انگلیسی وارد باشید به راحتی می توانید در این آزمون ها شرکت نمایید. متقاضیان برای تحصیل پزشکی در ترکیه باید در دو آزمون یوس(YOS) و سات(SAT) شرکت نمایند.

اخذ پذیرش از دانشگاه ترکیه

وکیل مهاجرتی

برای متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه و همچنین در رشته ها دیگر نوع دانشگاه و مدرک آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در کاریابی شخصی و موفقیت پس از تحصیل، مدرک و دانشگاه بسیار مهم است.

به صورت کلی تحصیل پزشکی در این کشور در دو دانشگاه دولتی و خصوصی امکان پذیر است که دانشجویان با شرکت در آزمون ها و با کسب رتبه موردنظر میتوانند وارد دانشگاه شوند.
دایان گروپ یکی از مجموعه های معتبر است که جهت کمک به افرادی که تمایل دارند برای دانشگاه جهت تحصیل پزشکی در این کشور اقدام کنند، راهنمایی می کنند. شما متقاضیان عزیز توسط دایان گروپ به راحتی می توانید به صورت قانونی و در کمترین زمان جهت تحصیل در ترکیه اقدام نمایید.

مدرک پزشکی ترکیه در ایران

متقاضیانی که جهت تحصیل کشور در ترکیه اقدام می کنند؛ یکی از دغدغه های که دارند استفاده از مدرک پزشکی ترکیه در ایران است. آیا این مدرک توسط وزارت بهداشت ایران قبول و تایید می شود یا خیر؟برای پذیرش دانشگاه در ترکیه برخی از مدارک پزشکی دانشگاه های ترکیه مورد قبول وزارت بهداشت کشورمان است.

اما همیشه توصیه می کنیم قبل از این که جهت تحصیل در کشور ترکیه اقدام نمایید، ابتدا از تایید مدرک دانشگاه مورد نظر اطمینان پیدا کنید. لازم است بدانید که آیا مدرک شما توسط وزارت بهداشت پس از تحصیل معادل سازی می شود یا خیر؟ بهتر است بدانید در شاخه های مختلف پزشکی در کشور ترکیه معمولاً دانشگاه های متفاوتی هستند که مدارک صادر شده آنها توسط وزارت بهداشت ایران تایید می شود.

هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه

وکیل مهاجرتی

یکی از دغدغه متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور ؛ هزینه تحصیل است. بهتر است بدانید که دانشگاه دولتی تقریبا بین ۲۴۰ و 1500هزار دلار هزینه می برد که نسبتاً رایگان است. اما جهت تحصیل پزشکی در دانشگاه خصوصی ترکیه تقریباً سالانه بین 10 الی ۲۵ هزار دلار جهت تحصیل دریافت می شود.

نکته دیگری که شما باید مد نظر قرار دهید این است که قبولی در آزمون دانشگاه دولتی تا حدودی سخت و دشوار است. رقابت بین متقاضیان بالا بوده و با توجه به محبوبیت کشور ترکیه معمولاً افراد زیادی در این آزمون شرکت میکنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم به با مجموعه دایان گروپ تماس بگیرید.