تفاوت مهاجرت به ترکیه با گرجستان، کدام بهتر است؟

تفاوت مهاجرت به ترکیه با گرجستان موضوعی است که شاید برای هر کسی پیش نیاید، اما افرادی که قصد دارند تا با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مهاجرت کنند، این موضوع می‌تواند جرقه‌ای در ذهنشان باشد و به دنبال داشتن اطلاعات بیشتر در این زمینه بروند. برای آن که بتوانید بسیار بهتر در این خصوص تصمیم‌گیری کرده و نتیجه‌گیری نمایید، در ادامه سعی کرده‌ایم تا دو کشور ترکیه و گرجستان را از جهت‌های مختلف فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و بازار کار مورد بررسی قرار دهیم. این موضوع سبب می‌شود که دید شما نیز نسبت به موضوع بهتر شده و هرچه ساده‌تر و راحت‌تر بتوانید این مسأله را حل و فصل نمایید.

بررسی ساختار فرهنگی

وکیل مهاجرتی

اولین نکته مهمی که باید در خصوص دو کشور گرجستان و ترکیه مورد بررسی قرار گیرد، مربوط به بررسی کردن این دو کشور از لحاظ ساختار فرهنگی است که دارند. اگر بخواهیم تفاوت مهاجرت به ترکیه با گرجستان را به صورت ساده از لحاط فرهنگی بیان کنیم باید بگوییم که گرجستان کشوری است که همچنان تا حد بسیار زیادی پایبند به آداب و رسوم و سنت‌های خودش باقی مانده است. این آداب و رسوم و سنت‌ها شامل غذا‌های گرجی، لباس‌ها، مهمان نوازی و… می‌شود که می‌تواند برای افرادی که به تازگی مهاجرت کرده‌اند، گزینه بسیار مناسبی به حساب بیاید.

این در حالی است که ترکیه علاوه بر داشتن مهمان نوازی و سنت‌های دیرین عثمانی، می‌تواند تفاوت‌های فرهنگی زیادی نیز داشته باشد. این تفاوت‌های فرهنگی مربوط به آن است که این کشور یک دولت اسلامی محسوب نمی‌شود، با این وجود بیشتر جمعیت آن را مسلمانان تشکیل می‌دهند. از سوی دیگر می‌توان گفت که دیگر ادیان نیز به راحتی در این کشور زندگی می‌کنند و همین موضوع سبب می‌شود تا اختلافات و تفاوت‌های فرهنگی ایجاد شود که به نوبه خود جالب و هیجان‌انگیز است.

بررسی ساختار سیاسی

وکیل مهاجرتی

در این مطلب که تفاوت مهاجرت به ترکیه با گرجستان بود باید بدانید که از لحاظ سیاسی باید کشوری که قصد مهاجرت به آن را دارید، بررسی کنید. بررسی کردن سیاسی یک کشور می‌تواند به شما نشان دهد که آیا در آن کشور از لحاظ عقیدتی، آزادی بیان، جنگ‌های داخلی و خارجی، اقتصادی و… امنیت دارید یا خیر. زیرا تمامی جنبه‌های یک حکومت و یک کشور می‌تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت تأثیر سیاست باشد.

اگر بخواهیم این دو کشور را با یکدیگر مقایسه کنیم می‌توانیم بگوییم که هر دو کشور تقریباً در شرایط نابسامانی از لحاظ سیاسی هستند که نشان دهنده عدم ثبات آن‌ها می‌باشد. این موضوع سبب می‌شود تا برخی از افراد نسبت به مهاجرت به این دو کشور کمی تردید پیدا کنند. با این وجود باید بگوییم که از این جهت می‌توانید به ترکیه به عنوان گزینه بهتری از لحاظ سیاسی نگاه کنید.

همچنین بخوانید: آیا داشتن مدرک دیپلم برای مهاجرت ضروری است؟

بررسی شرایط سرمایه‌گذاری

همانطور که تا به این قسمت دیدید این مطلب درمورد تفاوت مهاجرت به ترکیه با گرجستان بود. بسیاری از افراد از مهاجرت کردن صرفاً قصد سرمایه‌گذاری در یک کشور را دارند. این افراد می‌توانند در کشور‌های مختلفی سرمایه‌گذاری کنند و به تناسب سرمایه‌ای که دارند، سود نیز ببرند. با این وجود در نفاوت مهاجرت به ترکیه با گرجستان بهتر است بدانید که کدام یک از این دو کشور از لحاظ سرمایه‌گذاری می‌تواند مورد بهتری باشد.

شرایط سرمایه‌گذاری در هر دو کشور می‌تواند مناسب باشد اما یک نکته مهم در خصوص کشور ترکیه وجود دارد که مربوط به میزان مالیات می‌شود. افرادی که در ترکیه زندگی می‌کنند، بین ۱۵ الی ۳۵ درصد مالیات پرداخت می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود تا نارضایتی‌های بسیاری به وجود بیاید و افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام نکنند.

جمع‌بندی

تفاوت مهاجرت به ترکیه با گرجستان را از جهات گوناگونی مورد بررسی قرار دادیم که بتوانید به خوبی در این زمینه تصمیم‌گیری کنید و بدانید که کدام کشور از بین این دو کشور می‌تواند گزینه اقامتی بهتری برای شما و شرایط شما به حساب بیاید. به طور کلی باید بدانید که اگر در این زمینه نیاز به توضیحات بیشتر و بهتر داشته باشید و یا آن که بخواهید برای موارد مختلف دیگری، ابهامات خود را رفع کنید، می‌توانید از مؤسسه مهاجرتی دایان کمک بگیرید. این مؤسسه در اخذ اقامت ترکیه و اقامت بسیاری دیگر از کشور‌ها در حال فعالیت است و می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما به حساب بیاید.