ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه چگونه انجام می شود؟ ثبت شرکت در ترکیه چه مزایایی دارد؟ مدت زمان ثبت شرکت در ترکیه چقدر است؟ چه مشاغلی در ترکیه به ثبت احتیاج دارند؟بهترین گروه جهت ثبت شرکت در آنالیا کجاست؟ چگونه می توان ثبت شرکت در استانبول را به بهترین نحو ممکن انجام داد؟ چه شرایطی جهت ثبت شرکت در آنتالیا وجود دارد؟ یا جهت ثبت شرکت در گوشاداسی چه باید کرد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ثبت شرکت در ترکیه و مزایای ان تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

روش ثبت شرکت در ترکیه و مزایای آن؟

چنانچه به فکر ورود به حرفه تجارت بین الملل هستید، عمدتا بایستی بفکر ثبت شرکت در ترکیه افتاده باشید. در بین کشور های همسایه ایران، کشور ترکیه قطعا یکی از بهترین مقاصد برای شما خواهد بود. رشد مناسب تجاری، اقتصادی این کشور در سالهای نه چندان دور مورد علاقه اکثر تاجران و فعالان زمینه اقتصاد بوده است. علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی اسیایی، اروپایی این کشور جهت تجارت بین المللی یک فرصت خاص فراهم اورده است.

همچنین شما به سادگی می توانید کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهای گوناگون خریداری کرده، وجه ان را به شرکت فروشنده واریز نمایید و از فروشنده بخواهید تا محموله شما را به هر گمرکی که نیاز است اعم از گمرکات ایران و کشور دیگر ارسال نماید؛ زیرا از ویژگی های ثبت شرکت در این کشور میتوان بدون نیاز به شراکت و شریک ترک اشاره کرد. یعنی میتوانید در این کشور مالک صد در صد شرکت خود باشید. این فعالیت مشتمل هرگونه فعالیت اقتصادی بمانند افتتاح یک رستوران، یک مغازه، ارایشگاه و یا هر فعالیت دیگری است.

وکیل مهاجرتی

بعضی از مزایای ثبت شرکت درآنتالیا :

در لیست زیر چند نمونه از مزیت ثبت شرکت در آنتالیا بیان شده است:

 • ثبت شرکت حتی بدون داشتن شریک ترک
 • دریافت اقامت کاری ترکیه و جواز کاری با حداقل هزینه
 • شرکت در ترکیه می تواند چندین کاره باشد – (بازرگانی ، خدماتی ، نمایندگی، تولیدی، پیمانکاری)
 • سفر به اکثر کشورهای جهان بدون داشتن ویزا
 • هزینه عالی برای زندگی و حفظ شرکت
 • اجباری به منتقل کردن پول به ترکیه وجود ندارد.
 • حساب بانکی در بانک های مهم ترکیه همان ابتدا افتتحاح می گردد.
 • در حالتی که چندین شریک تجاری مختلف باشید، تمامی افراد می توانند اقامت کاری را در ترکیه دریافت نمایند.
 • ترکیه بر برابر تحریم ها، موضعی برای شهروندان ایرانی نگرفته است.
 • بدون پرداخت هزینه ثابت و پرداخت مالیات طبق درامد شرکت

معمولاً بیشتر شرکت هایی که در قانون تجارت ایران قابل ثبت  باشند در کشور ترکیه نیز مورد قبول هستند و معمولاً تفاوت جزئی در این میان وجود دارد. و لازم به ذکر است که بهترین و معتبرترین شرکت هایی که امکان همکاری با آنها وجود دارد جزو سهامی خاص هستند.

شرکت های واجد شرایط ثبت در استانبول :

برای ثبت شرکت در استانبول باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید.

شرکت با مسئولیت محدود دراستانبول:

برای ثبت شرکت در استانبول بر حسب قوانین ترکیه بایستی حداقل با یک نفر و حداکثر با 50 نفر قابل ثبت باشد و همچنین مسیولیت شرکا در برابر دیون شرکت به اندازه سرمایه گداری در شرکت هست. کمترین سرمایه برای شروع این شرکت 5000 لیر ترکیه است.

شرکت خاص در ترکیه(سهامی):

همانگونه که می دانید سرمایه در این مدل از شرکت به اقسام مساوی تقسیم شده است و سهام نام گرفته است ، اندازه سهم شرکا که حداقل باید 5 نفر باشند (تشکیل شده از حقیقی و حقوقی) بی نهایت است و همچنین می توانند به هر اندازه که تمایل دارند سهام خریداری کنند.همچنین شرکا در برابر دیون شرکت به میزان سهمشان مسیولند و نه بیشتر.

انواع شرکت سهامی در ترکیه:

 • شرکت سهامی در ترکیه دو نوع هستند که به آن اشاره می کنیم.
 • شرکت سهامی خاص(سهامداران زیر 250 نفر)
 • شرکت سهامی عام(سهامداران بالای 250 نفر)

شرکت تضمینی در ترکیه:

این شرکت زیر نام خاص در میان دو یا چندنفر قابل ثبت هستند. همچنین در این شرکت در حالت به وجود آمدن بدهی و کافی نبودن سرمایه شرکت مسئول پرداخت تمام دیون شرکت تمامی شرکا هستند.

شرکت مختلط در آنالیا:

برای ثبت شرکت در آنالیا باید یک یا چند نفر از شرکا (بجز اشخاص حقوقی) مسیول تمام دیون شرکت هستند و بقیه شرکا فقط به اندازه سرمایه اولیه خود مسیول هستند.

موسسات مالی در ترکیه (صرافی)

این موسسات در شکل یک شرکت سهامی قابل ثبت هستند با این فرق که این موسسات برای شروع کار به اخذ مجوز نیاز دارند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در ترکیه:

افرادی که قصد ثبت شرکت در گوشاداسی و یا شهر های دیگر را دارند میتوانند موارد زیر را مد نظر قرار دهند.

1.اصل پاسپورت تمامی شرکا (با اعتبار بیش از 6ماه)

2.دو قطعه عکس رنگی و زمینه روشن

3.انتخاب مدیر شرکت(یکی از شرکا)

4.انتخاب ادرس دفتر شرکت در ترکیهپ

5.زمینه فعالیت شرکت

6.چندین اسم انتخابی برای شرکت

7.انتخاب درصد سهام تمامی شرکا در شرکت

8.دادن وکالت به نفر انتخاب شده از دفتر راهبردی برای ثبت شرکت

9.کمترین سرمایه 10000لیر ترکیه

 

وکیل مهاجرتی

چه شغل هایی در ترکیه نیاز به ثبت شرکت دارند؟

در ترکیه براساس قوانین شما هر کاری را می توانید راه اندازی کنید فقط بایستی شرکت را ثبت کنید. همچنین راه اندازی کافه و رستوران ، آرایشگاه، آموزشگاه و … همگی نیاز به شرکت دارند.

شرکت شخصی در ترکیه

این مدل شرکت می تواند به وسیله یک نفر حقیقی ثبت شود و همچنین شماره ثبت و جواز کار را دریافت کند. بنیادنامه شرکت های شخصی محدود بوده و توانایی درج هر فعالیتی در آن وجود ندارد. چناچه کار شما دامنه بسیاری ندارد توصیه ما ثبت این مدل شرکت است زیرا کمترین هزینه و مجموعا نزدیک به سه هزار لیر هزینه دارد. بعلاوه برای دریافت اجازه فعالیت شخص مدیرعامل شرایط اخذ جواز کار راحت تر است. همچنین در عرض حداقل چندروز کارهای ثبت شرکت انجام می شود.

ولی در صورتی که شما بیشتر از یک نفر هستید و میخواهید به شیوه شریکی فعالیت خود را شروع کنید بایستی شرکت محدود ثبت کنید. همچنین مسیولیت بدهی های شرکت به اندازه سهم سرمایه اولیه هر نفر بستگی دارد. کمترین سرمایه های که برای ثبت شرکت محدود 5هزار لیر ترک است. پس اگر شما نیز جزو کسانی هستید که می خواهید اقدام به ثبت شرکت در ترکیه کنید در این حالت حتماً باید قبل از مهاجرت اطلاعات کامل و دقیقی را در این باره کسب نمایید.

 تا بتوانید بدون بروز مشکل و خیلی سریع کسب و کار خود را رسمی کرده و پیشرفت چشمگیری را کسب نمایید. خوشبختانه امروزه وجود دایان گروپ که در زمینه مهاجرت و ثبت شرکت خدمات ارائه می دهند باعث شده است امکان دسترسی به اطلاعات کامل و دقیق در رابطه با ثبت شرکت در ترکیه به راحتی امکان‌پذیر گردد.