شرایط ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه چیست؟

برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه (Company registration in free zones of Turkey) یک سرمایه گذار باید در یکی از حوزه های تجاری فعالیت نماید. این فعالیت ‌های تجاری مانند خرید و فروش، تولید‌‌، انبار داری، بانکداری و مونتاژ و غیره از جمله حوزه های فعالیت برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه می باشد.

5 مرحله اول ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه، پر کردن فرم درخواست انجام فعالیت در این منطقه و ارائه مدیر منطقه آزاد و شرکت های مربوطه در حوزه تجاری می باشد. سپس باید حداقل ۵۰۰۰ دلار به حساب بانک مرکزی ترکیه پرداخت نمایید. فیش واریزی و پرونده درخواست را به همراه مدارک شناسایی به مدیریت منطقه آزاد تحویل دهید. مراحل دیگر ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه به صورت زیر می باشد:
درخواست ثبت کمپانی در مناطق آزاد ترکیه توسط مدیر منطقه ارزیابی می شود.
در صورت عدم پذیرش درخواست، مبلغ واریز شده به حساب فرد بازگردانده می شود.
در صورت موافقت با ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه متقاضی باید طی سی روز جهت اجاره محل کار به موسسات و بانک ها مراجعه نماید.
برای ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه پس از بستن قرارداد اجاره نامه و تاییدیه آن جهت صدور مجوز فعالیت اقدام می نماید.

ثبت کمپانی در مناطق آزاد ترکیه دارای مزایا و معایب خاص خود می باشند. هر کسی با توجه به حقوقی یا حقیقی بودن می تواند شرایط را انتخاب نماید. ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه هزینه های خاص خود را دارد. مانند هزینه های مربوط به حسابداری شرکت همچنین هزینه مربوط به اجاره محل شرکت، هزینه پرداخت آب و برق و مالیات اجاره بها می باشد. برای ثبت کمپانی در مناطق آزاد ترکیه به سه روش می توان آدرس شرکت را ثبت نمود. دفاتری در ترکیه در این حوزه فعالیت می کنند که در وهله اول مورد توجه قرار می گیرند. راه دوم این است که منزل خود را به عنوان دفتر ثبت کنید. سومین روش اجاره نمودن یک محل و مجهز کردن آن می باشد که هزینه های خاص خود را دارد.

شرایط لازم جهت ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

وکیل مهاجرتی

۲ قطعه عکس، اصل مدارک شناسایی هر کدام از اعضا، انتخاب نام شرکت، انتخاب مدیر شرکت، اساسنامه شرکت، مشخص کردن آدرس شرکت، یک چهارم سرمایه اولیه شرکت، آدرس و مشخصات فرد در ترکیه و ایران. دایان گروپ یک گروه مشاوره برای اقامت می باشد. برای مشاوره اخذ اقامت در ترکیه می توان با این گروه تماس گرفت.

این گروه خدماتی از قبیل پذیرش از دانشگاه های خصوصی و دولتی، اخذ اقامت، شهروندی و پاسپورت ترکیه، خرید و فروش املاک، ثبت شرکت و… ارائه می دهد.
سالیانه افراد زیادی برای اخذ اقامت در ترکیه اقدام می نمایند. برای اخذ اقامت ترکیه نیاز به تهیه پاسپورت می باشد. اخذ اقامت در ترکیه از آن جهت برای افراد جذاب است، چون کشور ترکیه در موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی بین آسیا و اروپا قرار گرفته است و همچنین از طرفی به دریا وصل شده و جذابیت های توریستی زیادی را دارا است.

اخذ شهروندی ترکیه

با توجه به شرایط در کشور ترکیه و موقعیت جغرافیایی افراد زیادی اقدام به اخذ شهروندی ترکیه می ‌نمایند. همچنین با توجه به شرایط خوب کاری در این کشور، افراد زیادی جهت ثبت کمپانی در مناطق آزاد ترکیه اقدام می کنند. برای اخذ شهروندی ترکیه نیاز به مدارک زیر می باشد:
ارائه پاسپورت معتبر برای تمام اعضای خانواده با اعتبار حداقل یک سال
ترجمه رسمی شناسنامه با تاییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری و همچنین سفارت ترکیه
ترجمه سند رسمی ازدواج با تاییدیه آن
گواهی برای افراد مجرد
شش قطعه عکس برای تمام اعضای خانواده
گواهی عدم سوء سابقه برای افراد بالای ۱۸ سال
ارائه سند ملک به مبلغ 250 هزار دلار
فیش واریزی به حساب شرکت سازنده
برگه کارشناسی ارزش ملک

اخذ پاسپورت جهت ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه

وکیل مهاجرتی

برای اخذ پاسپورت ترکیه ابتدا با تعیین میزان هزینه شما، برای خرید ملک اقدام می شود. ابتدا باید اقدام به افتتاح حساب نمایید و سپس در ترکیه ملکی را انتخاب نموده و هزینه مورد نیاز برای خرید آن را به حسابی که در ترکیه افتتاح نموده اید واریز نمایید.

سپس بعد از یک هفته سند ملک خریداری شده به شما تحویل داده می شود و بعد در زمان تعیین شده به اداره مهاجرت جهت پاسخگویی به چند سوال مراجعه نمایید. در نهایت پاسپورت شما صادر و تحویل شما داده می شود.

برای ثبت شرکت در ترکیه اشخاصی که تبعیت کشورهای خارجی را دارند می توانند خود اقدام به ثبت شرکت کنند و بر اساس قانون کشور ترکیه آن‌ اشخاص بر اساس اساس نامه شرکت خود فعالیت کنند. کشور ترکیه از لحاظ قانونی بسیار منظم و قانون مدار می باشد و نسبت به درست و قانونی انجام شدن تمامی مراحل حقوقی با دقت و توجه عمل می کند.

سخن پایانی

ما در این مقاله در مورد ثبت شرکت در ترکیه صحبت کردیم و این موضوع را از جوانب مختلف مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه شما نیز قصد مهاجرت به کشور ترکیه و ثبت شرکت در این کشو را دارید می توانید علاوه بر مطالعغه مقالات ما، با دایان گروپ تماس گرفته و از راهنمایی این تیم موفق بهره مند شوید.