ثبت شرکت مجازی در ترکیه

سال‌هاست که ترکیه به دلیل فضای سرمایه ‌گذاری باثبات و سودمند، حمایت دولت از تجارت، عدم محدودیت ‌های سخت برای اقامت شهروندان، انواع اشکال تجاری و غیره، شرکت‌ های خارجی را جذب کرده است. در واقع ثبت شرکت مجازی در ترکیه یک بیزینس مجازی است که به صاحبان مشاغل و کارمندان اجازه می دهد تا خارج از یک دفتر فیزیکی از طریق اینترنت یا تلفن همراه کار کنند. اگر شما هم تصمیم به ثبت شرکت در این کشور دارید، ترتیبات تجاری شما می‌ تواند به شکل ذیل رسمی شود.

چرا ثبت شرکت مجازی؟

ترکیه یک کشور زیبای اوراسیایی است که بخشی از آن در اروپا و بخشی دیگر در آسیا قرار دارد. اما این کشور زیبا، نه تنها مخصوص گردشگری، بلکه رابطی بین بازار های آسیایی و اروپایی است که برای کسانی که قصد تاسیس شرکت در این کشور را دارند، نکته مهمی است. شرکت های خارجی می توانند با افتتاح شعبه یا شرکت های تابعه در ترکیه فعالیت کنند. اما بهتر است ابتدا با افتتاح نمایندگی یا ثبت شرکت مجازی در ترکیه ظرفیت بازار را محک بزنید.
در چهار ماه اول سال 2020، 31181 شرکت جدید در ترکیه تاسیس شد. اکثر این شرکت ها از نظر تعداد کارمندان به عنوان مشاغل کوچک شناخته می شوند. یکی از مهم ترین مسائل ثبت شرکت مجازی در ترکیه داشتن آدرس شرکتی است.
شرکت های مجازی گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند بدون حضور در شرکت کار کنند و در عین حال آدرس محل کار معتبری هم داشته باشند. این موضوع مهم امروزه مورد توجه بسیاری از کارآفرینان جدید قرار گرفته است. به عنوان مثال، افرادی که یک کسب و کار جدید راه اندازی می کنند، برای فعالیت قانونی نیاز به آدرس دارند. دفاتر مجازی این امکان را به آنها می دهد. از این آدرس می توان برای دریافت مکاتبات شرکت و ملاقات با مشتریان یا شرکای تجاری در ترکیه استفاده کرد. بسیاری از شرکت های خارجی تصمیم به ثبت شرکت مجازی در ترکیه گرفته‌اند تا هزینه های کمتری برای تعمیرات و راه اندازی داشته باشند و یا بتوانند بازار را بهتر زیر نظر بگیرند.

شاید برای شما هم سوال باشد: نحوه خرید لیر ترکیه از بانک

مراحل ثبت شرکت مجازی در ترکیه به چه صورت است؟

در مرحله اول باید نوع شرکتی را که قصد راه اندازی آن را دارید مشخص کنید و با توجه به نوع شرکت موضوع فعالیت خود را انتخاب کنید. سه نوع شرکت در ترکیه وجود دارد:

  • شرکت های خصوصی
  • شرکت های محدود
  • شرکت های سهامی عام

افرادی که برای اولین بار قصد راه اندازی یک شرکت را دارند، معمولا شرکت های خصوصی را ترجیح می دهند. و شرکت هایی که توسط حداقل دو نفر با سرمایه بیشتر تشکیل می‌شوند هم می توانند به عنوان شرکت های محدود یا شرکت سهامی عام تأسیس شوند.
مراحل بعدی به شرح زیر است:

  • ثبت نام در اتاق بازرگانی
  • اعلام آدرس دفتر مجازی به اداره مالیات مربوطه.
  • اگر قصد ثبت شرکت خصوصی را دارید، باید گواهی مالکیت کسب و کار را نیز از دفتر اسناد رسمی دریافت کنید.

این گواهی حاوی اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی صاحب شرکت و آدرس محل کار می باشد. در شرکت های سهامی و با مسئولیت محدود نیز باید جواز تاسیس از وزارتخانه ذیصلاح اخذ شود.

هزینه راه اندازی شرکت مجازی در ترکیه چقدر است؟

در دفاتر حضوری علاوه بر هزینه اجاره دفتر، هزینه های پنهانی نیز وجود دارند که می توانند اجاره دفتر را دو برابر کنند. اما دفاتر مجازی پول زیادی از جمله سرمایه گذاری زیرساختی، امنیت، نظافت، آشپزخانه، منشی و صورت حساب های ماهانه را صرفه جویی می کنند. میانگین هزینه اجاره دفتر مجازی با خدمات استاندارد بین 300 تا 400 لیر در ماه است.
کلام آخر
ثبت شرکت مجازی در ترکیه هزینه کمتری نسبت به دفاتر معمولی دارد و شما نیازی به حضور در دفتر نخواهید داشت، همچنین می توانید قرارهای خود را با مشتریان در اتاق های جلسات حرفه ای برنامه ریزی کنید. با ارائه آدرس تجاری مناسب به مشتریان خود، تصویری حرفه ای از خود ایجاد خواهید کرد و شما به همین شکل صاحبان مشاغل حرفه ای را ملاقات خواهید کرد و می توانید با آنها شریک شوید، خدمات ارائه دهید یا از آنها مزایایی دریافت کنید اما با این حال ممکن است مشکلاتی از قبیل سختی کار تیمی به دلیل عدم حضور فیزیکی همکاران یا ارتباطات مجازی ضعیف نیز وجود داشته باشد که مشاوران ما در دایان گروپ برای رسیدن به این مهم، کمک حالتان خواهند بود.