شرایط شرکت و ثبت نام کلاس SAT

برای افرادی که قصد دارند در دانشگاه‌های ترکیه پذیرش شوند، ثبت نام کلاس SAT و شرکت در آزمون SAT ضروری است. برای موفقیت در این آزمون باید مهارت‌های خودتان را تقویت کنید؛ به همین علت موسسه مهاجرتی دایان سعی کرده تا در این مطلب شما را با راهکارهای موردنیاز آشنا کند.
یکی از بهترین راهکارها برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه، کلاس SAT است. امروزه کلاس‌های مختلفی وجود دارند که با شرکت در آن‌ها می‌توانید مهارتتان را تقویت کنید. در ادامه مطلب به صورت کامل‌تر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت؛ پس تا انتهای این مطلب دنبال کننده ما باشید.

انواع مختلف کلاس‌ها در ثبت نام کلاس SAT

وکیل مهاجرتی

کلاس‌هایی که برای آماده‌سازی افراد برای آزمون SAT برگزار می‌شوند، دارای انواع مختلفی هستند. افراد با توجه به بودجه‌ای که دارند، می‌توانند کلاس مناسب را انتخاب و برای ثبت نام کلاس SAT اقدام کنند. انواع این کلاس‌ها به شرح زیر هستند:
• کلاس‌های عمومی
• کلاس‌های نیمه خصوصی
• کلاس‌های خصوصی
قطعاً هزینه کلاس‌های خصوصی در مقایسه با گزینه‌های دیگر بیشتر خواهد بود. در این کلاس‌ها افراد فرصت بیشتری برای تقویت خود دارند. به طور کلی با تلاش می‌توانید در هر کدام از این کلاس‌ها به مهارت‌های موردنیاز خودتان دست پیدا کنید. سپس با موفقیت در آزمون مربوطه شرکت داشته باشید.

مکان‌های ثبت نام کلاس SAT

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی که برای کاربران به وجود می‌آید این است که در کجا می‌توانیم کلاس‌ها را شرکت کنیم. پاسخ به این سؤال بستگی به این دارد که شما در کجا ساکن هستید. در حال حاضر در ایران مهم‌ترین شهرهایی که این کلاس‌ها را برگزار می‌کنند، تبریز و تهران هستند. به همین علت اگر در ایران ساکن هستید، باید به یکی از این شهرها بروید و برای ثبت نام کلاس SAT اقدام کنید.
البته لازم به ذکر است که شما می‌توانید در کلاس‌های آنلاین SAT نیز شرکت داشته باشید. در این صورت فرقی ندارد کجا زندگی می‌کنید. همچنین استانبول نیز برگزار کننده این کلاس‌ها می باشد. شما با توجه به شرایط خود می‌توانید یکی از این شهرها را برای شرکت در کلاس انتخاب کنید.

مدارک لازم برای ثبت نام کلاس SAT

وکیل مهاجرتی

اگر قصد دارید برای آمادگی آزمون SAT در این کلاس‌ها حضور داشته باشید، نیاز به تهیه مدارک است. مدارک هر موسسه می‌توانند با یکدیگر متفاوت باشند. به همین علت اول شما باید موسسه خود را انتخاب کنید و سپس مدارک را جویا شوید. اصلی‌ترین و اساسی‌ترین مدارک شامل پاسپورت و عکس داوطلب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص وکلای موسسه مهاجرتی دایان همراه شما خواهند بود.

هزینه ثبت نام کلاس SAT

یکی از مهم‌ترین مواردی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، هزینه است. برای تعیین هزینه باید به نوع کلاس توجه داشته باشیم. همان‌طور که اشاره کردیم کلاس‌ها شامل خصوصی، نیمه‌خصوصی و عمومی می‌شوند. هزینه هر کلاس با توجه به موسسه می‌تواند متفاوت باشد. برای شرکت و ثبت نام کلاس SAT در استانبول نیاز است تا شهریه را به صورت دلاری پرداخت کنید. حداقل هزینه 1800 دلار می باشد. در ایران نیز حداقل هزینه‌ای که شامل کلاس‌های عمومی می‌شود، 8 میلیون تومان است.

با ثبت نام کلاس SAT چه مهارت‌هایی به دست می آوریم ؟

زمانی که تصمیم می‌گیرید تا در دوره‌های SAT شرکت کنید، باید به فکر دستاوردهای مختلف باشید. اگر تمامی تلاش خود را به کار بگیرید، دستاوردهای بسیاری را به دست خواهید آورد. از مهم‌ترین مهارت‌ها و دستاوردها می‌توانیم به گزینه‌های زیر اشاره داشته باشیم:
• در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد؛ چرا که شرکت در دوره‌های کالج اروپایی هزینه‌های زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.
• تا 90 درصد احتمال موفقیت شما در آزمون مربوطه وجود دارد.
• سطح زبان انگلیسی داوطلبان افزایش و ارتقاء پیدا خواهد کرد.

برای قبولی در آزمون SAT چه منابعی را مطالعه کنیم ؟

وکیل مهاجرتی

بعد از اینکه مراحل ثبت نام کلاس SAT را پشت سر گذاشتید، نیاز است تا از منابع آن نیز آگاه شوید. برای طرح سؤالات این آزمون از کتب مختلف استفاده می‌شود. این منابع توسط وب‌سایت‌های رسمی برگزارکننده آزمون معرفی می گردد. از این رو متقاضی با تهیه و مطالعه آن‌ها، می‌تواند مسیر موفقیت را برای خود هموارتر کند. از مهم‌ترین منابعی که باید نسبت به تهیه آن‌ها اقدام کنید، می‌توانیم گزینه‌های زیر را نام ببریم:

 • Barron’s SAT Subject Test Literature
 • Kaplan , SAT Total prep 2020
 • New SAT Prep Study Guide 2019
 • Ivy Bound Test Prep
 • Barrons Reading Workbook for the NEW SAT
 • College Prep Genius
 • Kaplan 12 Practice Tests for the SAT 2015-2016
 • Kaplan , SAT prep plus 2020
 • 2018 Official SAT Study Guide
 • Barron’s , SAT Math Level 2
 • McGraw Hill Education SAT 2020 Paperback
 • Education Unlimited

سخن پایانی

موسسه مهاجرتی دایان تشکیل شده از یک تیم متخصص و قوی است. هدف از تأسیس آن کمک به متقاضیان مهاجرت به کشورهایی همچون ترکیه است. برای تحصیل در ترکیه نیاز است تا در آزمون SAT شرکت داشته باشید. پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه و همچنین پذیرش در دانشگاه خصوصی ترکیه کار آسانی نیست؛ از این رو شما باید مهارت‌های خودتان را در این زمینه تقویت کنید. کلاس‌ها و دوره‌های SAT به همین منظور تدارک دیده شده‌اند. شما می‌توانند بهترین دوره ها را شناسایی کنید. سپس بر اساس بودجه‌ای که دارید، در یکی از کلاس‌ها ثبت نام کنید. در صورتی که در رابطه با این موضوعی سؤالی ذهن شما را درگیر کرده است، می‌توانید با دایان در ارتباط باشید.
در این مطلب سعی کردیم تا شما را با شرایط ثبت نام کلاس‌ SAT آشنا کنیم. اگر قصد تحصیل در کالج‌های کشور ترکیه دارید، حتماً باید در آزمون SAT شرکت کنید. این آزمون دارای بخش‌های مختلفی بوده و تشکیل شده از سؤالات گوناگونی است. برای اینکه موفقیت و قبولی شما در آزمون تضمین شود، نیاز است تا مهارت‌های خودتان را تقویت کنید.
هیچ چیز بهتر از شرکت در کلاس‌های مربوطه نمی‌تواند به شما کمک کند. کلاس‌ها در انواع مختلفی وجود دارند که در این مطلب آن‌ها را به شما معرفی کردیم. همچنین هزینه کلاس‌ها نیز متفاوت خواهد بود. اگر سؤالی در رابطه با این موضوع دارید، می‌توانید برای پاسخ از موسسه مهاجرتی دایان کمک بگیرید.