شرایط ثبت ‌نام کلاس TOMER

ثبت ‌نام کلاس TOMER – موسسه مهاجرتی دایان یکی از برترین مؤسسات برگزاری آزمون تومر در ایران است. آزمون تومر، آزمون معتبری برای اخذ دیپلم به زبان ترکی از استانبول یا آنکارا می باشد. این آزمون توسط اکثر دانشگاه‌ها انجام می شود که مهم‌ترین آن‌ها آزمون تومر از دانشگاه‌های آنکارا و استانبول است. این آزمون توسط UTS که مخفف Uzaktan Turkce Sinavi است، تحت نظر دانشگاه آنکارا برگزار می‌شود.

دیپلم تومر ملزم به تحصیل در یک دانشگاه ترکیه‌ای به زبان ترکی و دریافت بورس تحصیلی ترکیه است. این آزمون دقیقاً همان سطح آزمون‌های تافل و IELTS را برای زبان ترکی دارد. آزمون تومر در ایران در تبریز و تهران برگزار می‌شود. درواقع، دیپلم تومر نشان‌دهنده، دانش کافی برای تحصیل به زبان ترکی می باشد.

البته باید توجه داشت که اگر فردی بخواهد در دانشگاه‌های انگلیسی زبان ترکیه تحصیل کند، باید به جای آزمون دانشجویی تومر در آزمون تافل شرکت کند. هدف از این آزمون تعیین سطح زبان ترکی از نامزدهای تحصیل در ترکیه است. در این مقاله سعی می شود همه مطالب در مورد آزمایش تومور در موسسه مهاجرتی دایان را توضیح داده شود. واژه تومر می‌تواند مخفف عبارت Türkçe Öğretim Merkezi باشد که به معنای مرکز آموزش زبان ترکی است.

تعریف و ثبت ‌نام کلاس TOMER

وکیل مهاجرتی

آزمون TOMER ، اندازه گیری مهارت های زبان ترکی متقاضیانی است که وارد دانشگاه های ترکیه می شوند. این آزمون تحت نظر دانشگاه آنکارا و هر هفته در این کشور انجام می شود. حداقل نمره پذیرش برای دانشگاه‌ها در آزمون تومر ۶۰ می باشد. در این آزمون باید در 240 دقیقه به 100 سؤال پاسخ داد. نتایج آزمون طی 10 تا 15 روز پس از تست، اعلام خواهد شد.
آزمون تومر موسسه مهاجرتی دایان به دو صورت آزمون گواهی سرتیفیکا و آزمون دیپلم زبان ترکی برگزار می شود. تمام افرادی که مایل به ادامه تحصیل، اخذ تابعیت در ترکیه هستند، ملزم به داشتن دیپلم می باشند. اما نمره‌ای که در این آزمون دریافت می‌کنند، بسته به نیاز و هدفی که دنبال دارند، متفاوت است. تست تومر به 3 سطح طبقه‌بندی‌ می شود: مبتدی، متوسط و پیشرفته.

مراحل ثبت ‌نام کلاس TOMER

ثبت ‌نام کلاس TOMER شامل موارد زیر است:

 • نوشتاری
 • شنیداری
 • ساختار
 • خواندن
 • تولید گفتاری
 • تولید گفتاری

پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه از طریق ثبت ‌نام کلاس TOMER

دانشگاه‌های ترکیه شامل دو دسته اصلی هستند. درواقع، دانشگاه‌های دولتی و دانشگاه‌های خصوصی دو رکن اصلی آموزش عالی در ترکیه می باشد. شرکت در هر کدام از دانشگاه‌های ترکیه مزایا و مشکلاتی را دارد. به‌عنوان مثال برای شرکت در یک دانشگاه دولتی در ترکیه، باید آزمون یوس را گذراند. این آزمون، آزمونی است برای سنجش سطح هوش و مهارت که برای خارجی‌ها انجام می‌شود. به این طریق تصمیم‌گیری در مورد پذیرش در دانشگاه دولتی ترکیه آسان‌تر می کند.
کلاس‌های آزمون YOS مانند آزمون ورودی دانشگاه ایران روز به روز در حال پیشرفت و تغییر است. هزینه ثبت‌نام در کلاس‌های آماده‌سازی امتحانات یوس در موسسه مهاجرتی دایان ، در مقایسه با خدمات ارائه شده، بسیار مقرون به‌صرفه می باشد. برای آگاهی از هزینه ثبت‌نام در کلاس‌های یواس می‌توانید با کارشناسان ما در سایت دایان تماس بگیرید.

پذیرش در دانشگاه خصوصی ترکیه

وکیل مهاجرتی

در مقابل دانشگاه دولتی، پذیرش در دانشگاه خصوصی ترکیه نیاز به هیچ آزمون ورودی ندارد؛ اما مسئله مهمی این است که شهریه دانشگاه‌های دولتی بالاتر هستند. البته، دانشگاه‌های دولتی و خصوصی ترکیه سطح بالایی دارند و برخی از آن‌ها برای ادامه تحصیل با دانشگاه‌های اروپایی قرارداد دارند. شما می‌توانید اطلاعات جامع‌تری را از طریق موسسه مهاجرتی دایان به دست بیاورید.
اما نکته مهم در دو گروه دانشگاه‌ها، مسلط بودن به زبان ترکی است. این مهم به این معنا هست که بدون تسلط بر زبان ترکی، شما نه تنها محتوای علمی درس را درک نمی‌کنید، بلکه قادر به برقراری ارتباط با مردم نیز نخواهید بود. به همین دلیل دانشگاه‌ها نسبت به زبان ترکی حساس هستند؛ بنابراین بهتر است برای آن آماده شوید. بهترین راه برای انجام این کار، ثبت نام در کلاس‌های تومر است. آزمون تومر نیز مانند دیگر آزمون‌های زبان در ترکیه برای ورود به دانشگاه موردنیاز می باشد. دانشگاه‌های دولتی به‌ویژه نسبت به این موضوع حساس‌تر هستند.

تاثیر ثبت ‌نام کلاس TOMER در نمرات

ارزیابی مهارت های زبان ترکی استانبول در این آزمون در 2 فاز، به صورت کتبی و شفاهی انجام می‌شود. دانشجویان باید حداقل نمره 70 از 100 را برای قبولی در آزمون با توجه به معیارهای ارزیابی به دست بیاورند. دانشجویانی که موفق به ثبت ‌نام کلاس TOMER شوند، دیپلم برای آن‌ها توسط شرکت مهاجرتی دایان ارسال می گردد.

سطوح و نمرات در دیپلم TOMER

 • سطح A1 شامل مهارت‌های ارتباطی عمومی و برخورد با پرسش‌ها و پاسخ‌های ساده.
 • سطح A2 متشکل از دانش زبان پایه و توانایی صحبت کردن در مورد موضوعات قابل پیش‌بینی.
 • سطح B1 مهارت‌های زبان متوسط و برخورد با برخی از موقعیت‌های غیرمعمول، مانند باز کردن حساب بانکی.
 • سطح B2 شامل دانش خوب از زبان و توانایی برای توصیف طیف گسترده‌ای از موضوعات، به‌عنوان مثال، برای توانایی تعریف آدرس مکانی.
 • سطح C1 شامل دانش بسیار خوب از زبان که قادر به مقابله با موضوعات غیرقابل پیش بینی باشد.
 • سطح C2 دانش زبان در سطح علمی که ممکن است بهتر از زبان مادری هم باشد.

مزایای ثبت ‌نام کلاس TOMER

وکیل مهاجرتی

افرادی که می‌خواهند در ترکیه زندگی، تحصیل و کار کنند، قطعاً نیاز به ثبت ‌نام کلاس TOMER خواهند داشت. علاوه بر این، اگر دارای دیپلم تومر با درجه بالایی باشید، امکان فعالیت در بسیاری از مراکز ایران برای شما فراهم خواهد بود. این مراکز شامل مؤسسه اعزام دانشجو به ترکیه، مؤسسات آموزش زبان ترکیه، سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ترکیه و…. است.
کسانی که برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه درخواست تحصیل می‌کنند، اگر مدرک تحصیلی ندارند، باید از ۶ ماه تا ۱ سال زبان ترکی را آموزش ببینند. همچنین، نمره خوب در رزومه، در هنگام ثبت نام برای بورس تحصیلی در ترکیه، تأثیر قابل توجهی بر پذیرش خواهد داشت.

ثبت نام برای آزمون TOMER

مهم‌ترین اصل برای شرکت در آزمون تومر، ثبت‌نام در کلاس‌های آن است. پس از ثبت ‌نام کلاس TOMER، نیاز به استفاده از یک منبع مناسب دارید. توصیه ما کتاب‌های هیت می باشد. پس از گذراندن دوره‌های آماده‌سازی می‌توانید برای امتحان از طریق شرکت مهاجرتی دایان درخواست دهید.
هزینه ثبت ‌نام کلاس TOMER:

 1. ثبت نام برای آزمون دیپلم تومر: 150 یورو
 2.  ثبت نام برای آزمون صدور گواهینامه تومر: 100 یورو

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آزمون تومر:

 1. دو عکس شخصی
 2. کپی گذرنامه
 3. ترجمه شناسنامه در صورت عدم وجود پاسپورت
 4. پرداخت هزینه تومر

سخن پایانی

همان‌طور که در مقاله گفته شد، جهت تحصیل در ترکیه در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی نیاز به ثبت ‌نام کلاس TOMER است. اگر قصد اقامت و تحصیل در ترکیه را دارید تیم ما در موسسه مهاجرتی دایان در کنار شما خواهد بود و به هر سؤال مهاجرتی شما پاسخگو هستند، کافی است با شماره‌های ما در سایت دایان تماس بگیرید.