حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه

یکی از علاقه مندی های افراد، این است که دوست دارند به کشور زیبای ترکیه مهاجرت کنند و زندگی جدیدی را آغاز کنند. اما بهتر است بدانید که این کار قوانین و مقرراتی دارد که می توانید با پشت سر گذاشتن آن ها در این راه قدم بردارید. اولویت اول برای این مسیر، حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه (Minimum capital to immigrate to Turkey) است که اغلب افراد آن را نمی دانند. ولی این حداقل سرمایه برای شروع یک زندگی راحت و بدون دردسر مورد نیاز است. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه، آشنا کنیم:

حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرتی

با توجه به شرایط نامتعادلی که در آن زندگی می کنیم، عده زیادی از افراد دوست دارند که به کشور ترکیه سفر کنند و در آن ها به عنوان یک شهروند، به زندگی خود ادامه دهند. ولی نمی دانند که با چه میزان سرمایه ای می توانند یک زندگی بدون دغدغه را آغاز کنند. و حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه چقدر است. این کشور به عنوان یکی از قطب های گردشگری جهان، هر ساله اخذ شهروندی ترکیه زیادی را به برای افراد فراهم می کند. از آنجایی که نرخ زندگی در این کشور با کشوری که در آن زندگی می کنیم، کاملا متفاوت است، پس کمترین سرمایه لازم برای مهاجرت به ترکیه مورد نیاز خواهد بود. بنابراین بهتر است بدانید که حداقل سرمایه ای که مورد نیاز می باشد، به صورت زیر است که می توانید با آن ها آشنا شوید:

نکات

  • حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک یکی از رایج ترین فعالیت هایی است که اغلب افرادی که به دنبال خرید ملک در ترکیه هستند، این کار را انجام می دهند. دولت ترکیه با در نظر گرفتن قوانین جدید به گسترش ملک های خریداری شده ایرانیان کمک شایانی کرده است. بنابراین یکی از بهترین راه ها برای اقامت در ترکیه خرید ملک است.
  • حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از طریق ایجاد نمودن سپرده بانکی در دولت ترکیه اصست. بدین شکل موجب می شود تا فرد بتواند مهاجرت راحت تری داشته باشد. البته لازم به ذکر است که این مقدار سرمایه، باید حداقل تا 3 سال بدون کسری در بانک بماند.
  • حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه از طریق خرید اوراق عرضه دولتی، به مقدار هزینه ای است که قوانین این دولت مشخص می کند. همچنین این اوراق طی 3 سال نباید فروخته شود و این موضوع باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی کشور تایید گردد.
  • یکی از بهترین و ایمن ترین راه هایی که اغلب افرادی که قصد مهاجرت و به دست آوردن حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه را دارند، ثبت شرکت و کار آفرینی است. این افراد مورد حمایت دولت ترکیه قرار می گیرند.

در این حیطه یکی از مهم ترین مسائل راجع به حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه، خرج زندگی در ترکیه است. متوسط حقوق افراد در این دولت، بر اساس لیر تعیین می شود. بهتر است بدانید که هزینه های لازم برای زندگی در ترکیه، حداقل 15% بالاتر از هزینه ها در ایران است. بنابراین هر فرد باید بتواند حداقل مقدار این هزینه ها را در هر بخش از زندگی اعم از مسکن، خوراک، پوشاک و … در نظر بگیرد. سپس برای مهاجرت و اخذ پاسپورت ترکیه تصمیم گیری کند.

مزایای سرمایه گذاری برای مهاجرت به ترکیه

وکیل مهاجرتی

از آنجایی که کشور ترکیه برای قبول متقاضیان به مهاجرت ،شرایط راحت تری را اخد کرده است، بنابراین با اندکی تلاش و دنبال کردن قوانین این کشور، خرید آپارتمان در ترکیه و سایر موارد نیز به راحتی طی می شود. همچنین لازم است بدانید که در نظر گرفتن حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه دارای مزایای منحصر به فردی نیز می باشد که هر فردی می تواند از آن ها بهره مند شود. این مزایای مهم به صورت مواد ذکر شده در موارد زیر بیان شده است:

  • به دلیل زیر ساخت ها و رشد اقتصادی چشم گیر دولت ترکیه به راحتی می تواند به سود و منفعت زیادی در این کشور دست پیدا کرد.
  • کشور ترکیه به کسانی که به دنبال دریافت کمترین سرمایه لازم برای مهاجرت به ترکیه سرمایه گذار خارجی هستند، حداقل مبلغ 500 میلیون لیر (این مبلغ می تواند طی قوانین جدید ترکیه تغییر کرده، بیشتر و یا کمتر باشد) را به عنوان بازپرداخت مالیات می دهد.
  • میزان مالیات برای سرمایه گذاران خارجی تا 20 درصد کاهش پیدا کرده است.
  • توافق نامه ارتقا و حفاظت از سرمایه و توافق نامه پیشگیری از دو گانه مالیاتی به منظور امنیت سرمایه گذاران ایرانی و همچنین جلوگیری از فساد بین کشور های ایران و ترکیه امضا شده است.
  • مدت زمان اخذ پاسپورت دولت ترکیه برای افراد حداقل از 3 تا 6 ماه است.

سخن پایانی

با توجه به مواردی که در حداقل سرمایه برای مهاجرت به ترکیه ذکر شد، افراد به راحتی می توانند در این کشور به خرید ملک و سرمایه گذاری و حتی اجاره خانه در ترکیه بپردازند. بنابراین هیچ محدودیتی برای فراهم کردن کمترین سرمایه لازم برای مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان وجود ندارد. پس می توانید با خیال راحت به آرزوی خود برای زندگی در یک کشور جدید اقدام کنید.