خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

در این نوشته درباره خرید ملک در ترکیه با وام بانکی Buying property in Turkey with a bank loan با ما باشید. سالانه افراد زیادی از سراسر کشورها به ترکیه مهاجرت و اقامت می کنند. در این بین، مردم ایران بیشترین افرادی هستند که ترکیه را برای اقامت برمی گزینند. اغلب افراد با هدف سرمایه گذاری و یا تحصیل به ترکیه مهاجرت می کنند.

از نظر جغرافیایی ترکیه از آن دسته کشورهایی است که تقریبا بخش وسیعی از آن در آسیا و هم در اروپا قرار گرفته است.  اقامت در ترکیه نسبت به اقامت در سایر کشورها راحت بوده و نیاز به اقدامات خاصی ندارد. اگر شما قصد دارید به ترکیه سفر کنید و برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی اقدام به خرید آپارتمان در ترکیه کنید بهتر است با برنامه جلو بروید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین خانه را با بهترن قیمت در بهترین منطقه خریداری کنید.

بعد از سفر کردن به ترکیه در مرحله اول اجاره آپارتمان در ترکیه را به عنوان برنامه اصلی خود قرار دهید.

نکته

با اجاره آپارتمان شما می توانید راحت تر به برنامه های بعدی خود برسید. بهتر است در این زمینه اطلاعات لازم را با خواندن این مقاله کسب کنید تا با کمک این اطلاعات راحت بتوانید جهت خرید ملک در ترکیه با وام بانکی اقدام کنید.

در اغلب کشورهای جهان دولت‌ها به‌ منظور کمک‌رسانی به مردم برای خرید خانه و ملک تسهیلات ویژه‌ای اعطا می‌کنند. تعداد زیادی از مردم در اقصی نقاط دنیا توانسته‌اند با بهره‌مندی از این تسهیلات ملک مورد نظر خود را خریداری کنند. اعطای وام بانکی از تسهیلاتی است که دولت از طریق بانک‌ها برای افراد در نظر می‌گیرد. دولت ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست و به شهروندان خود و اتباع خارجی وام خرید ملک اعطاء می‌کند.

در سال‌های اخیر بسیاری از سرمایه‌گذاران و متقاضیان خرید آپارتمان در ترکیه توانسته‌اند از طریق این تسهیلات صاحب خانه مورد نظر خود شوند. اگر قصد خرید ملک در ترکیه با وام بانکی را دارید پس ادامه این مطلب از سایت دایان گروپ را از دست ندهید.

سیاست دولت ترکیه برای اعطا تسهیلات وام بانکی

وکیل مهاجرتی

طبق بررسی‌ها و تحقیقات صورت‌ گرفته توسط وکلا ملکی بین‌المللی برخی از بانک‌های کشور ترکیه برای خرید ملک به خارجیان مقیم و غیر مقیم ترکیه وام اعطا می‌کنند. در نظر داشته باشید که کشور ترکیه به‌ منظور جذب سرمایه‌گذاران ملکی خارجی، وام بانکی در اختیار افراد قرار می‌دهد. اما شما با توجه به شرایط اعطا وام بانکی ملزم به پرداخت هزینه‌های دیگری چون مالیات و هزینه‌های جانبی خواهید شد. سیاست دولت ترکیه برای اعطا تسهیلات وام بانکی بر اساس سیستم اعتبارسنجی یا کریدیت از طریق بانک‌های عامل متفاوت است.

اعتبار شما در این سیستم توسط عوامل مختلف چون ترنر مالی کسب ‌و کارتان، سود خالص کسب ‌و کار شما، حقوق دریافت‌ شده در صورتی‌ که شاغل یا کارمند هستید و در آخر املاک و مستغلات منقول و غیرمنقولتان ارزشیابی می‌شود. جالب است بدانید خرید ملک در ترکیه با وام بانکی تا قبل‌ از سال ۲۰۰۷ تنها برای شهروندان ترکیه میسر بود. ترکیه با تغییر سیاست‌های خود درهای این کشور را بر روی سرمایه‌گذاران خارجی گشود. در نتیجه قانون مالی برای اعطا وام مسکن برای شهروندان خارجی را تصویب کرد.

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

وکیل مهاجرتی

برای خرید ملک در هر کشوری اعم از کشور ترکیه در زمان نداشتن سرمایه لازم می توان از طریق تسهیلات بانکی، اقدام به خرید خانه کرد. در اکثر کشورهای جهان دولت ها برای کمک رسانی مردم در جهت خرید ملک تدابیرهای مهمی را به کار می برند. در کشور ترکیه نیز به همین شکل است و دولت در این کشور به مردم خود و سایر اتباع خارجی با اعطای تسهیلات وام بانکی کمک می کنند تا راحت تر ملک مورد نظر را در آن کشور خریداری کنند.

دولت ترکیه با این اقدام خود طی این سال ها سعی دارد تا مردم کشور ترکیه و یا حتی مردم اتباع خارجی راحت تر بتوانند صاحب خانه شوند. به همین منظور افرادی که به این کشور اقامت و مهاجرت می کنند، باید در مرحله اول اقدام به اخذ اقامت در ترکیه نمایند، تا بعد از اخذ اقامت در این کشور بدون هیچ نگرانی از تسهیلات خرید ملک در ترکیه با وام بانکی بهره مند شوند.

در سال‌های متوالی خرید و یا حتی فروش ملک در ترکیه نقدی بود. اما با گسترش صنعت املاک و مستغلات این کشور موضوع اعطا وام برای خرید ملک کم‌ کم در بازار املاک جای خود را باز کرد.

از شرایط خریدن ملک در ترکیه با وام بانکی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

 • سن وام‌گیرنده باید بالاتر از ۲۵ سال و کمتر از ۸۰ سال باشد. در صورتی ‌که سن متقاضی از ۸۰ سال بیشتر بود امکان تعلق وام به او با شرایط خاصی مانند زمان بازپرداخت کمتر وجود دارد.
 • افتتاح حساب بانکی در ترکیه به ‌منظور پرداخت اقساط ضروری است. در صورتی‌ که مقیم کشور ترکیه نباشید از دو راه یعنی شارژ ماهیانه حساب و یا پرداخت مستقیم اقساط از کشور خود می‌توانید به این امر مبادرت ورزید.
 • ارسال درخواست وام باید مستقیماً توسط متقاضی صورت گیرد و یا وکیلی را در ترکیه برای امضا قرارداد وام تعیین کنید.
 • اخذ مجوز کار و اقامت از پیش‌نیازهای اخذ وام مسکن است. البته در موارد محدود ارسال صورت مالی حساب بانکی متقاضی در کشور مبداء امکان دریافت وام در ترکیه را ایجاد می‌کند.

نکته: در صورتی ‌که یک تبعه خارجی قصد خرید ملک در ترکیه را داشته باشد در همان ابتدا بایستی گزارش اکسپرتیز را تهیه کند. این گزارش ارزش واقعی ملک را تعیین می‌کند. قیمت حدودی گزارش اکسپرتیز بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ لیر است. اخیراً برای فروش آپارتمان در ترکیه نیز بایستی این گزارش را دریافت کنید. همچنین شایان ‌ذکر است اکثر بانک‌های ترکیه بین ۵۰ تا ۷۰ درصد ارزش ملک خریداری ‌شده به متقاضیان وام اعطا می‌کنند.

آمادگی مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه با وام بانکی

وکیل مهاجرتی

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید اما سرمایه لازم جهت خرید ملک را در این کشور ندارید، نگران نباشید به این خاطر که خرید ملک در ترکیه با وام بانکی یکی از روش های مناسبی است که شما می توانید از طریق اخذ وام بانکی ملک مورد نظر خود را خریداری کنید.

 یکی از بهترین راه های ممکن برای تهیه ملک با وام در ترکیه است. میزان درصد پرداختی هر وامی حداقل 8 درصد اس،ت که بانک حدود 50 تا 75 درصد از قیمت کل ملک را پرداخت می کند. باز پرداخت وام برای اتباع خارجی بین 10 الی 15 سال است. با اخذ وام بانکی اتباع خارجی راحت تر می توانند صاحب خانه شوند و در اسرع وقت سند خانه به نام خریدار زده می شود، ولی به شرطی که تا پایان اقساط، در رهن بانک باشد.

با این همه اوصاف گفته شده می توان نتیجه گرفت، که خرید ملک در ترکیه با وام بانکی نیز یکی از روش های مناسب خانه دار شدن در این کشور است. برای خرید ملک در ترکیه با وام بانکی نیاز به آماده سازی و تحویل مدارکی از قبیل موارد زیر به بانک است:

 • تکمیل فرم های بانکی مربوط به اخذ وام و ارائه آن به بانک
 • ارائه آدرس و کپی تاپو ملک همراه با دیگر فرم های بانکی
 • ارائه اصل و تصویر پاسپورت
 • ارائه تاییدیه گواهی سفارت در صورت عدم بدهی بانکی از کشور ایران
 • ارائه مدارک، مبنی بر دارایی شخص در ایران
 • ارائه پرینت گردش حساب در هر کدام از بانک هایی که فرد در ایران حساب دارد.
 • ارائه شماره مالیاتی
 • ارائه فیش حقوقی در صورت کارمند یا باز نشسته بودن
 • ارائه گواهی مبنی بر در آمد ماهیانه در صورت داشتن شغل آزاد

نکته

همه این مدارک گفته شده باید جهت تهیه ملک با وام در ترکیه آماده و به بانک ارائه شود. بعد از ارائه و تایید مدارک از طرف بانک، مبلغ مورد نظر به عنوان وام به فرد داده می شود. بانک شروط لازم خود را مبنی بر پرداخت قسط در صورت انصراف از باز پرداخت قسط به فرد اعلام می کند. بدین شکل که اگر کمتر از 36 قسط مانده باشد، باید 1 درصد از مبلغ کل وام به عنوان جریمه را به بانک پرداخت کند. در صورتی که از مبلغ کلی وام بیشتر از 36 قسط باقی مانده باشد، فرد متقاضی وام بانکی باید 2 درصد از مبلغ کل وام را پرداخت کند.

تمامی مدارک ذکر شده نیاز به ترجمه و تأیید توسط سفارت ترکیه در ایران را دارند. پس ‌از بررسی شرایط و مدارک متقاضی لازم است تأییدیه به بانک عامل در ترکیه فرستاده شود تا پس ‌از قیمت‌گذاری ملک مورد نظر به وسیله نماینده بانک دریافت وام به خریدار صورت گیرد.

مزیت‌های دریافت وام مسکن برای خرید خانه در ترکیه

وکیل مهاجرتی

چنانچه قصد خرید خانه در استانبول، کوش آداسی، آنکارا، ازمیر و … را دارید پس ‌از دریافت وام بانکی به این منظور غافل نشوید؛ زیرا خرید ملک در ترکیه با وام بانکی مزیت‌های فراوانی دارد ازجمله:

 • بازپرداخت این وام ۱۲۰ ماهه است و بهره دریافتی آن شرایط بسیار مناسب دارد.
 • امکان دریافت وام تا سقف سه چهارم بها واقعی ملک مورد نظر وجود دارد اما باید به‌ عنوان وام‌گیرنده ساپورت مالی مناسب داشته باشید.
 • ارزیابی و بررسی ملک مورد نظر برای خریداری توسط مؤسسه‌های معتبر که از سوی نهاد CMB یا همان هیئت نظارت بازار سرمایه تعیین شده‌اند صورت می‌گیرد.

سخن پایانی

خرید ملک در ترکیه با وام بانکی یکی از بهترین روش هایی است که به راحتی شما و دیگر افراد می توانید صاحب خانه شوید. اگر شما به قصد اقامت به کشور ترکیه سفر می کنید، برای اینکه از تسهیلات وام بانکی این کشور جهت تهیه ملک با وام در ترکیه بهره مند شوید، بهتر است در همان اوایل جهت دریافت شهروندی ترکیه به سازمان های مربوطه مراجعه کنید. در این صورت می توانید با اخذ حق شهروندی از دیگر امکانات این کشور بهره مند شوید.

طبق مطالب گفته‌ شده درباره خرید ملک در ترکیه با وام بانکی دانستیم که امکان اخذ وام مسکن از بانک‌های ترکیه برای اتباع خارجی امکان‌پذیر است و تنها بودجه و وضعیت بازار مسکن ترکیه امکان تغییر تصمیم نهایی خریدار را تعیین می‌کند. هنگام مراجعه به بانک مورد نظر بهتر است بانک‌های بین‌المللی در ترکیه را انتخاب کنید اما در صورتی‌ که به زبان ترکی تسلط کافی دارید بانک‌های محلی ترکیه توصیه می‌شود.

در هر حال به‌ منظور جلوگیری از ارائه مقدار وام کمتر یا اعلام ارزش پایین‌تر بهتر است از خدمات گروه مشاورین دایان گروپ برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی دقیق‌تر استفاده کنید. مجموعه ما با چندین سال سابقه و فعالیت در عرصه اجاره آپارتمان در ترکیه، خرید خانه در ترکیه، اخذ اقامت با اجاره‌ خانه در ترکیه، همچنین آنالیز بازارهای بین‌المللی برای خدمات‌رسانی به شما هموطنان گرامی آماده ‌است. برای اطلاعات بیشتر در این ‌باره با شماره زیر تماس بگیرید.