خرید و فروش و اجاره ملک و مستغلات در ترکیه

کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و در چند سال گذشته پیشرفت خوبی از لحاظ اقتصادی داشته است. دولت ترکیه یکی از راه های دریافت اقامت این کشور را، خرید و اجاره ملک در ترکیه معرفی کرده است. اکثر ایرانیان برای خرید و فروش ملک در ترکیه تلاش می کنند، تا از این طریق به اقامت این کشور دست یابند. ما در ادامه به بیان توضیحاتی راجع به خرید و فروش و اجاره ملک در ترکیه و مستغلات آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

علت خرید ملک در کشور ترکیه، توسط ایرانیان

در طی سال های گذشته ایرانیان استقبال زیادی از خرید و فروش ملک در ترکیه کرده اند. زیرا این کشور به ایران نزدیک است و می توان در کنار دارا بودن ملک، از اقامت دائم این کشور نیز برخوردار شد. از طرفی قیمت خرید ملک در ترکیه در مقایسه با ایران بهتر است. در نتیجه افراد می توانند با خرید خانه علاوه بر حفظ ارزش پول خود، برای تفریح نیز به راحتی به این کشور مسافرت کنند.

گذرنامه کشور ترکیه رتبه 39 را در سطح جهانی دارد و با این گذر نامه می توان به 71 کشور جهان بدون ویزا مسافرت کرد. افراد متقاضی می توانند با خرید ملک در کشور ترکیه به سرمایه گذاری بپردازند. از دیگر موارد علت خرید و فروش ملک در کشور ترکیه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • هزینه هایی که زندگی در کشور ترکیه به دنبال دارد، نسبت به کشور های اروپایی و آمریکایی کمتر است.
 • کشور ترکیه از لحاظ فرهنگی شبیه به کشور ایران است و این مورد موجب افزایش خرید و فروش خانه در ترکیه شده است. .
 • جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیار زیادی در این کشور وجود دارد.
 • خرید و فروش ملک در کشور ترکیه به سرعت انجام می شود. دولت ترکیه این اقدام را برای راحتی و آسایش اتباع خارجی خود در نظر گرفته است.
 • در ترکیه می توان انواع خانه های آپارتمانی، مجتمعی و ساحلی را یافت.
 • می توان هزینه خرید ملک را به صورت اقساطی پرداخت کرد، اما سند آن را هم دریافت نمود.
وکیل مهاجرتی

قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه

 افراد برای خرید ملک در ترکیه باید مبالغ حدود 250 هزار دلار یا 650 هزار لیر را داشته باشند. از طرفی کشور ترکیه باید ملک خریداری شده را تایید کند. افرادی که در کشور ترکیه ملک خریده اند، باید در سال حدود 6 درصد از ارزش ملک خود را برای پرداخت مالیات به این کشور بپردازند.

در این کشور اگر توابع خارجی قصد فروش ملک خود را داشته باشند، باید 5 درصد از ارزش ملک خود را برای مالیات بپردازند. متقاضیان خرید ملک می توانند بدون مراجعه به این کشور، ملک خرید و فروش کنند. آن ها می توانند علاوه بر اخذ گذرنامه این کشور، با اجاره آپارتمان یا ملک خود به توریست ها و افراد مقیم در این کشور، سود خوبی را به دست آورند. دیگر قوانین خرید و فروش ملک در ترکیه برای اتباع خارجی شامل موارد زیر می شود:

 • خانه را باید نقد خریداری کرد.
 • 3 صاحب قبلی ملک نباید اتباع خارجی باشند.
 • خریدار نمی تواند به مدت 3 سال ملک خود را بفروشد.
 • اتباع خارجی تنها می توانند تا 30 هکتار زمین و ملک خریداری کنند.
 • افرادی که زمین خریداری می کنند باید طی دو سال ساختمان خود را بسازند.

مراحل و قوانین اجاره ملک در ترکیه

برای اجاره خانه در ترکیه می توان پس از انتخاب خانه یا آپارتمان مد نظر، مدارک و اسناد را آماده کرد و مانند کشور ایران به عقد قرار داد، پرداخت. اما قبل از این مراحل نخست باید مخارج مربوط به اجاره آپارتمان در ترکیه یا خانه را که شامل، پول پیش، اجاره ماه اول همراه با 12% کمیسیون اجاره برای قرار داد های یک ساله پرداخت کرد. با عقد قرار داد میان طرفین، قبض های ملک نیز باید تغییر کند. این اقدام را فقط می توان با کارت اقامتی که با اجاره ملک به مستاجرین داه می شود، انجام داد. پس با این کار افراد می توانند در کنار اجاره ملک اقامت یک ساله ترکیه را نیز دریافت کنند. مستاجرین می توانند با افتتاح حساب بانکی مبلغ اجاره بها خود را به صاحب ملک بپردازند.

شرایط خرید و فروش ملک در ترکیه توسط ایرانیان

می توان گفت: خرید و فروش ملک در ترکیه برای ایرانی ها به قدری راحت است که برخی افراد معتقدند، با 700 میلیون تومان هم می شود در کشور ترکیه خانه خریداری کرد. اما این مفهوم زمانی محقق می شود که نوع ملک مشخص شود. به عنوان مثال: خرید ویلا، آپارتمان و سوییت با هم متفاوت است. شاید در ابتدا با خود فکر کنید که با این مبلغ ممکن است خانه ای کوچک در نقطه دور افتاده ترکیه نصیب شما شود. اما این گونه نیست و شما قادرید در استانبول و یا دیگر نقاط ترکیه به خرید و فروش خانه در ترکیه بپردازید. در این راستا می توانید از دایان گروپ کمک بگیرید.

 

شرایط خرید و فروش خانه در ترکیه توسط ایرانیان

می توان گفت: خرید و فروش ملک در ترکیه برای ایرانی ها به قدری راحت است که برخی افراد معتقدند، با 700 میلیون تومان هم می شود در کشور ترکیه خانه خریداری کرد. اما این مفهوم زمانی محقق می شود که نوع ملک مشخص شود. به عنوان مثال: خرید ویلا، آپارتمان و سوییت با هم متفاوت است. شاید در ابتدا با خود فکر کنید که با این مبلغ ممکن است خانه ای کوچک در نقطه دور افتاده ترکیه نصیب شما شود. اما این گونه نیست و شما قادرید در استانبول و یا دیگر نقاط ترکیه ملک بخرید. در این راستا می توانید از دایان گروپ کمک بگیرید.

وکیل مهاجرتی

نکات مهم برای خرید و فروش ملک در ترکیه

زمان خرید و فروش ملک در کشور ترکیه باید به موارد زیر توجه نمود:

 • برای خرید آپارتمان در ترکیه یا هر ملک دیگر به پروژه هایی مراجعه کنید، که در گذشته اتباع دیگری نیز خانه خریده اند و اقامت کسب کرده اند.
 • حتما کپی سند را به اداره اسناد، پیش از پرداخت هر گونه وجه ببرید تا از درست بودن آن اطمینان خاطر، کسب کنید.
 • مدارک لازم جهت خرید ملک در ترکیه پاسپورت، شماره مالیاتی و چهار قطعه عکس می باشد.
 • هنگام خرید و فروش ملک در ترکیه یک مترجم رسمی تمام مدارک را به زبان انگلیسی ترجمه کند. این مترجم باید مورد تایید اداره اسناد باشد.

معرفی محله های ایرانی در کشور ترکیه

بیشتر ایرانیان در شهر های استانبول، ازمیر، آنتالیا و آلانیا به خرید و فروش ملک در ترکیه می پردازند. اگر شما علاقه مند هستید در کنار سایر ایرانیان زندگی کنید،  شهر استانبول بهترین انتخاب برای شما است.

جمع بندی

شما می توانید با در دست داشتن سرمایه کمی به خرید و فروش ملک در کشور ترکیه بپردازید و علاوه بر سرمایه گذاری در این کشور، اقامت آن را نیز دریافت کنید. امیدواریم با مطالعه این مطالب اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.