لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه یکی از مراکز آموزش عالی در کشور ترکیه است که بیشتر به دلیل خوشنامی دانشکده پزشکی اش، در بین متقاضیان تحصیل در این دانشگاه محبوبیت دارد. همچنین این دانشگاه همچون سایر مراکز تحصیلی هر ساله بورسیه های مختلفی هم ارائه می‌ کند که دانشجویان ایرانی یا غیر ایرانی علاقه مند می ‌توانند از طریق این بورسیه یا اینکه با پرداخت هزینه شخصی اقدام به ثبت نام در دانشگاه حاجت تپه بکنند. در ادامه با دایان گروپ همراه باشید تا اطلاعات مختصر و مفیدی درباره دانشگاه حاجت تپه در کنار یکدیگر کسب نماییم.

مشخصات دانشگاه حاجت تپه ترکیه

دانشگاه حاجت تپه ترکیه در سال 1967 تاسیس شد و به عنوان یک دانشگاه دولتی در آنکارا پایتخت ترکیه شناخته می شود. این دانشگاه یکی از بهترین دانشکده های پزشکی کشور محسوب می شود و دارای 14 دانشکده از جمله دانشکده های ارتباطات، دندانپزشکی، اقتصاد و علوم اداری، آموزش، مهندسی، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی، حقوق، ادبیات، پزشکی، پرستاری، داروسازی، علوم و علوم ورزشی است.

 14 مدرسه و مؤسسه تحصیلات تکمیلی، دو مدرسه کاربردی، یک هنرستان، پنج مدرسه حرفه ای و 104 مرکز تحقیقاتی نیز در مجموعه دانشگاه وجود دارد. حاجت تپه دو پردیس اصلی دارد، یکی در شهر قدیمی آنکارا که دانشکده پزشکی را در خود جای داده است، و دومی در منطقه بیتپه، با بیش از 1000 هکتار زمین جنگلی که سایر دانشکده ها در آن قرار گرفته اند.

تقریبا 50000 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند و در حدود 3600 عضو هیات علمی دارد. حاجت تپه بیش از 150 رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی و بیش از 200 رشته برای تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد. این دانشگاه ارزش هایی همچون احترام، زیبایی شناسی، مشارکت و دوراندیشی را در بین دانشجویان و کارکنان و همچنین تمایل به هموار کردن راه برای تغییر و توسعه را ترویج می دهد. نماد دانشگاه، که در دهه 1960 توسط یک دانشجوی سال دوم پزشکی طراحی شد، یک گوزن است و همچنین نمادی از یک خدای هیتی – که دارای حروف “H” و “T” کلمه حاجت تپه است.

نحوه پذیرش در دانشگاه حاجت تپه

امکان ارسال درخواست به دانشگاه حاجت تپه برای دانشجویان خارجی و شرایط پذیرش در دانشگاه حاجت تپه هر ساله بین ماه های مه و ژوئیه در سایت دانشگاه قرار می گیرد و تاریخ ارسال درخواست اعلام می شود. البته این امر مستلزم گذراندن امتحانات برای پذیرش در برخی از رشته ها مانند پزشکی و دندانپزشکی است. و همچنین شما نیاز به گذراندن آزمون SAT یا ACT دارید. در مورد بقیه دانشکده ها، نمره و معدل کسب شده در دبیرستان عامل تعیین کننده خواهد بود.

شرایط لازم برای ثبت نام

از جمله شرایط لازم برای ثبت نام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

▪︎ دانشجو باید دارای مدرک دبیرستان بوده یا مشغول به تحصیل در سال آخر دبیرستان باشد، مشروط بر ارائه مدارکی که این امر را ثابت می کند.

▪︎ دانشجو باید یک خارجی باشد و تابعیت ترکیه را نداشته باشد.

زبان تدریس در دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه دوره‌های مختلف را به زبان‌های متفاوتی ارائه می‌دهد و زبان آموزش با توجه به دانشکده و الزامات آن متفاوت است. در دانشکده پزشکی، مطالب پزشکی را به دو زبان انگلیسی و ترکی تدریس می کنند. در سایر دانشکده ها هم به زبان انگلیسی، برخی به آلمانی و برخی به زبان فرانسوی تدریس می کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه حاجت تپه

هزینه تحصیل دانشجویان در دانشگاه دولتی ترکیه در مقایسه با برخی از کشور های اروپایی مانند انگلستان، فرانسه و یا حتی کشور های از اروپا مانند ایالات متحده آمریکا نسبتا پایین است. هزینه تحصیل برای یک سال تحصیلی لیسانس در دانشگاه های دولتی ترکیه بین 1000 تا 3000 دلار آمریکا است و این هزینه از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. در مورد تحصیلات تکمیلی، شهریه بین 2000 تا 4000 دلار آمریکا است و در دانشگاه حاجت تپه، شهریه برخی از معروف ترین دانشکده های آن به شرح زیر است:

  • دانشکده پزشکی: 3000 دلار در سال
  • دانشکده داروسازی: 2800 دلار در سال
  • دانشکده فنی: 2800 دلار در سال
  • دانشکده علوم: 1700 دلار در سال

سخن پایانی

دانشگاه حاجت تپه ترکیه یکی از معروف ترین  و بهترین دانشگاه های این کشور است که بیشتر به خاطر دستاورد های دانشکده پزشکی اش شناخته می شود. البته این دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه های ترکیه یا اروپا نیز هزینه تحصیلی منصفانه ای دریافت می ‌کند و متقاضیان می ‌توانند در بازه زمانی مشخص اقدام به گرفتن پذیرش این دانشگاه بکنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *