لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
دانشگاه کوچ ترکیه

دانشگاه کوچ ترکیه

اگر شما هم قصد تحصیل و اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه را دارید؛ بهتر است پیش از اقدام به درخواست مهاجرت تحصیلی کاملا درباره دانشگاهی که می‌خواهید در آن ادامه تحصیل بدهید اطلاعات کسب کنید. در ادامه تیم دایان گروپ اقدام به معرفی دانشگاه کوچ ترکیه، که یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی ترکیه است کرده اند. این دانشگاه به صورت مستقل پردیس فعلی خود در سریر را احداث کرده است و دانشجویان خارجی از کشور های مختلف یا دانشجویان مقیم ترکیه را جذب می‌کند. نخستین بار این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد و پس از آن در سال ۲۰۰۰ ساختمان دانشگاه به پردیس فعلی خود منتقل شد. این دانشگاه در سال ۲۰۱۸ رتبه بهترین دانشگاه ترکیه را در مجله تایمز کسب کرد و طبق آمار های موجود این دانشگاه رتبه ۷۴ بهترین دانشگاه های آسیا و رتبه ۴۰۱ را در بین دانشگاه های جهان دارد.

معرفی دانشگاه کوچ ترکیه

همانطور که پیش تر اشاره کردیم این دانشگاه در سال ۱۹۹۳ فعالیت خود را در منطقا سریر آغاز کرد و پردیس مرکزی آن دارای ۶۰ ساختمان بود. پس از آن مرکز تحقیقاتی این دانشگاه شروع به کار کرد و از سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۵ پروژه فعال در ترکیه را پیش می‌برد. در مجموع این دانشگاه در تلاش است تا به گونه ای یکی از مراکز تحقیقاتی در سطح جهان باشد و هدف اصلی این مجموعه تاثیر گذاری جهانی بر تحولات فکری، فناوری، اقتصادی و اجتماعی جهان است. علاوه بر. این، دانشگاه کوچ ترکیه غالبا از سراسر جهان خواستار دارد و متقاضیان زیادی با ملیت های مختلف خواستار ثبت نام در دوره های آموزشی این دانشگاه هستند. از زمانی که دانشگاه کوچ، به عنوان یک دانشگاه خصوصی، در ترکیه آغاز به کار کرد؛ متقاضیان خاص خودش را داشت و حتی بر سر تحصیل در این دانشگاه رقابت نیز شکل می‌گیرد.

متود و روش های تحصیلی دانشگاه کوچ ترکیه

در این دانشگاه تدریس به زبان انگلیسی صورت می ‌گیرد و همین یک فاکتور برای دانشجویان خارجی که تسلط کافی به زبان ترکی ندارند، بسیار جذاب است. این دانشگاه بیش از ۱۲ هزار دانشجویان فعال با ملیت های مختلف واز سراسر جهان را در خود جای داده است که در تمام مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل بپردازند. البته دانشگاه کوچ یک امتیاز ویژه دارد و آن ارائه طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی است و در همین بین یک شهرت و محبوبیت جهانی از لحاظ تدریس رشته های علوم انسانی دارد. از جمله رشته های که در این دانشگاه تدریس می‌شوند می‌توان به رشته هایی چون پزشکی، ریاضیات، روانشناسی، جامعه شناسی، تاریخ، فلسفه، اقتصاد، مدیریت، حقوق، روابط بین الملل، شیمی، زیست مولکولی و ژنتیکی، رشته های مهندسی، پرستاری و… اشاره کرد.

وکیل مهاجرتی

امکانات دانشگاه کوچ استانبول

این دانشگاه‌ با توجه به ارائه خدمات تحصیلی درجه ۱ و فراهم آوردن امکانات برای دانشجویان از جمله خوابگاه، تغذیه و دیگر امکانات رفاهی و آموزشی مختلف یکی از مناسب ترین دانشگاه های ترکیه برای ادامه تحصیل است؛ از جمله یک سری از امکاناتی که این دانشگاه برای دانشجویان خود فراهم کرده است به شرح موارد زیر است:

 • 23 تیم ورزشی
 • 66 انجمن دانشجویی
 • 239 آزمایشگاه مجهز
 • 13 مکان ورزشی
 • مراکز بهداشتی
 • ساختمان های اداری
 • خوابگاه های مجزا
 • کتابخانه های اختصاصی
 • کافه تریا ها
 • رستوران ها

و…

نحوه ثبت نام در دانشگاه کوچ ترکیه

برای ثبت نام و اقدام جهت دریافت اقامت تحصیلی شما باید مدارک زیر را تمامه نمایید و در اولین فرصت با مراجعه به سایت دانشگاه اقدام به ثبت نام نمایید:

 • رزومه کامل تحصیلی به صورت ترجمه شده
 • مدرک زبان PTE ، YDS ، TOFEL و یا شرکت در دوره های کالج زبان انگلیسی
 • انگیزه نامه و توصیه نامه استانید (در مقطع تحصیلات تکمیلی)
 • مقالات بین المللی (در مقطع تحصیلات تکمیلی)

سخن پایانی

دانشگاه کوچ ترکیه علاوه بر اینکه یکی از بهترین دانشگاه ها در این کشور است؛ امکانات رفاهی و آموزشی بسیاری را نیز برای دانشجویان فراهم می‌کند. اما این دانشگاه کاملا به صورت خصوصی اداره می‌شود و ممکن است اگر تمایل به دریافت فاند تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی داشته باشید موفق به دریافت آن نشوید. با این حال در صورت ثبت نام در کورس های آموزشی این دانشگاه، اقامت ترکیه را نیز دریافت خواهید کرد اما بصورت موقت،  در صورت تمایل برای اقامت دائم می‌توانید درخواست ویزای کاری بکنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *