لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
دلایل افزایش تقاضا برای اقامت ترکیه

دلایل افزایش تقاضا برای اقامت ترکیه در سال ۲۰۲۳

در چند سال گذشته شاهد موج عظیمی از مهاجرت و اقدام برای دریافت اقامت ترکیه توسط هموطنان و آشنایان دور و نزدیک خود بوده ایم؛ با این حال به مروز زمان نه تنها از حجم بالای این مهاجرت ها کاسته نشده است بلکه به شدن افزایش یافته، در سال جدید میلادی افراد بسیاری مجوز اقامت خود را دریافت کرده اند و جهت اقامت دائم یا چند ساله وارد خاک ترکیه شده اند. مطابق آخرین آمار موجود، از سال ۲۰۲۰ رقم مهاجرت ایرانیان به ترکیه ۴ برابر شده است که دلایل مختلفی دارد. در ادامه ما در دایان گروپ به بررسی علل افزایش نرخ مهاجرت و دلایل افزایش تقاضا برای اقامت ترکیه در سال ۲۰۲۳ پرداخته ایم.

دلایل تقاضا برای اقامت ترکیه

بدون شک یکی از اولین دلایل تقاضا برای اخذ شهروندی ترکیه وجود امکانات و شرایط بهتر است. اما این امکانات یا شرایط فقط مختص به مهاجرت به خود کشور ترکیه نمی ‌شود و گاهی اوقات مهاجرت به این کشور تنها یک میانبر برای دستیابی به شرایط بهتر در سایر کشور ها است. از همین رو به دلیل شرایط حاکم فعلی افراد زیادی برای دستیابی به وضعیت اقتصادی و رفاهی بهتر یا همانطور که پیش تر عنوان کردیم مهاجرت به یک کشور ثالث از طریق دریافت اقامت ترکیه تمایل زیادی به مهاجرت به این کشور دارند. اما در ادامه به صورت دقیق تر شرایط مختلفی که بر روی افزایش نرخ مهاجرت و دلایل افزایش تقاضا برای اقامت ترکیه را بررسی کرده ایم.

شرایط اقتصادی

شرایط اقتصادی حاکم بر کشور باعث عدم پیشرفت بسیاری از افراد شده است. اما افرادی که پشتوانه مالی کافی و لازم را دارند می‌ توانند با سرمایه گذاری در کشور ترکیه راه های ترقی بسیاری را برای خود ایجاد کنند. در حقیقت ترکیه به دلیل داشتن یک اقتصاد آزاد و ارتباطات گسترده با بازار های جهانی شانس زیادی را برای فردی که اقدام به سرمایه گذاری می‌ کند به وجود می آورد و اغلب اوقات لازمه یک سرمایه گذاری موفق دریافت اقامت این کشور و مهاجرت مقطعی است.

رفاه و امکانات

بدون شک کشور ترکیه یکی از زیباترین مقاصد گردشگری در خاورمیانه است. اما گاهی اوقات علاقه به زندگی در کشور ترکیه محدود به یک ویزای چند ماهه نمی ‌شود و افراد تصمیم می ‌گیرند به دلیل شرایط رفاهی خوب در کشور ترکیه یا زیبایی های طبیعی و بصری این کشور اقدام به دریافت اقامت کنند. همچنین ترکیه یک کشور اوراسیایی است و به دلیل داشتن مرزهای مشترک با اروپا، پل ارتباطی برای رفت آمد به قاره سبز محسوب می‌شود.

تحصیل در ترکیه

یکی از مهم ترین عنوان هایی که می‌توان در هنگام بررسی افزایش نرخ مهاجرت به ترکیه در سال ۲۰۲۳ به آن اشاره کرد علاقه مندی به تحصیل در این کشور و برگزاری بورسیه های تحصیلی بی شمار است. کشور ترکیه در سال های اخیر پذیرای دانشجویان زیادی از سراسر دنیا بوده که ایرانیان به دلیل نزدیکی جغرافیایی و سایر شرایط که پیش تر عنوان کردیم بسیار از این طرح استقبال می ‌کنند. همچنین اخذ پذیرش دانشگاه ترکیه امکان دریافت اقامت طولانی تری را به متقاضیان می‌ دهد که پس از پایان مهلت اقامت خود می ‌توانند اقدام به دریافت اقامت طولانی مدت هم کنند.

بیزینس در ترکیه

امروزه ترکیه با برقراری ارتباطات جهانی در زمینه بیزینس و تجارت فرصت رشد مناسبی را به انواع کسب و کار ها می‌دهد. ایرانیان علاقمند به کار در بازار های جهانی می‌توانند با مراجعه به مشاوران امور بازرگانی اقدام به راه اندازی کسب و کار خود و ثبت شرکت در ترکیه نمایند.

کلام آخر

یکی از دلایل افزایش تقاضا برای اقامت ترکیه در سال ۲۰۲۳ وجود موانع پیشرفت اقتصادی یا تحصیلی در کشور ما است. اغلب افرادی که به ترکیه مهاجرت کرده  و اقامت این کشور را دریافت می ‌کنند، در کوتاه مدت تصمیم به دریافت اقامت کشور ثالث یا تمدید اقامت خود می‌ کنند. از طرفی دریافت اقامت ترکیه برای ایرانیان باعث می ‌شود  تا امکان دریافت ویزای گردشگری یا کوتاه مدت بسیاری از دیگر کشور ها را نیز دریافت کنند و اینگونه اعتبار لازم برای کسب ویزا را هم خواهید داشت. مشاوران دایان گروپ آماده ارائه خدمات و راهنمایی به شما عزیزان هستند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *