دلایل انتخاب آنکارا برای اقامت

انتخاب آنکارا برای اقامت (Choose Ankara to stay) ترکیه یکی از گزینه‌های پیشنهادی است. این منطقه گردشگران زیادی را به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان به خود جذب کرده است. علاوه بر این، به دلیل امکانات زیاد، اغلب مهاجرین قصد دارند با شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه به طور دائم در این کشور زندگی کنند.  برای اطلاعات بیشتر این مطلب از سایت دایان را تا انتها مطالعه نمایید.

شرایط اقامت در آنکارا

اخذ اقامت ترکیه به دو نوع اقامت دائم و اقامت موقت صورت می‌گیرد. افرادی که قصد تحصیل، کار یا مسافرت دارند اقامت موقت را انتخاب می‌کنند که حداکثر مدت آن یک سال است. اگر قصد دارید برای تحصیل یا راه‌اندازی کسب و کار شخصی یا گردشگری به این کشور سفر کنید، اقامت موقت گزینه مناسبی است.

علاوه بر این، افرادی که مایل به انتخاب آنکارا برای اقامت دائم هستند، ابتدا باید به صورت موقت اقامت داشته باشند. پس از مدت معینی می‌توانند اقامت دائم و تابعیت ترکیه را دریافت کنند. در نتیجه اخذ اقامت دائم و موقت مستلزم شرایطی است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود.

 اولین کاری که برای گرفتن اجازه اقامت در آنکارا باید انجام دهید این است که سابقه بدی نداشته باشید. داشتن درآمد کافی، داشتن بیمه و خانه برای سکونت از دیگر شرایط مهم است. پس از سفر به ترکیه، باید خانه‌ای در این کشور بخرید یا اجاره کنید. تا زمانی که این کشور به شما اجازه اقامت بدهد. پس از آن باید فرم‌های اقامت را تکمیل کرده و در مصاحبه‌های مربوطه شرکت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت در آنکارا

وکیل مهاجرتی

از مدارک لازم جهت اقامت آنکارا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرم درخواست

اصل و کپی پاسپورت

عکس شخصی

فرم درخواست تعمیر و نگهداری

ترجمه رسمی کلیه مدارک

واریز تمام هزینه‌ها

پس از پذیرش برای مصاحبه یا قرار ملاقات، می‌توانید اجازه اقامت خود را پس از 20 روز دریافت کنید و پس از حداقل یک سال  برای اقامت دائم آنکارا اقدام نمایید.

دلایل انتخاب آنکارا برای اقامت

آنکارا، پایتخت ترکیه، مکانی فوق‌العاده برای بازدید و استراحت است. این شهر در شمال غربی ترکیه و در منطقه مرکزی آناتولی واقع شده است. دومین شهر ترکیه بعد از استانبول آنکارا می‌باشد.

مساحت کل آنکارا 2516 کیلومتر مربع (971 مایل مربع) است. این شهر به طور متوسط ​​938 متر (3077 فوت) بالاتر از سطح دریا قرار دارد. شهر آنکارا یکی از متنوع‌ترین مقاصد گردشگری در ترکیه است. درست است که استانبول همچنان از نظر اقتصادی، تاریخی و فرهنگی مهم‌ترین شهر ترکیه است، اما هر کسی که می‌خواهد تاریخ جمهوری ترکیه را یاد بگیرد باید به آنکارا نگاه کند. شهر آنکارا در قلب آناتولی واقع شده است.

زیرا اهمیت استراتژیک و ژئوپلیتیکی دارد. اطراف آن را کوه‌های بزرگ احاطه کرده است و از نظر تاریخی اشغال آنکارا را دشوارتر کرده است. در اینجا چند دلیل انتخاب آنکارا برای اقامت  بیان شده است:

  1. موزه تمدن‌های آناتولی
  2. قلعه آنکارا
  3. پارک جوانان (پارک گونلی)
  4. پارک 50 ساله
  5. باغ سرزمین عجایب (هدایا)

 موزه تمدن‌‌های آناتولی

 موزه تمدن‌های آناتولی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه و دلایل انتخاب آنکارا برای اقامت است.  این موزه در سال 1921 در منطقه نزدیک ارگ آنکارا تأسیس شد. موزه تمدن‌های آناتولی آثار باستانی بسیاری را از عصر حجر تا به امروز به نمایش می‌گذارد.

این موزه همچنین آثار باستانی را به ترتیب زمانی ارائه می‌کند. موزه تمدن‌های آناتولی جایزه موزه سال اروپا را در سال 1997 دریافت کرد. در این موزه می‌توانید ویرانه‌هایی از دوران سنگی باستان و مدرن، کالکولیتیک، عصر برنز، تمدن هیتی، تمدن ویرجینیا، تمدن اورارتو و هیتی متأخر را تحسین کنید.

قلعه آنکارا

وکیل مهاجرتی

قلعه آنکارا یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آنکارا است. این بنا بیش از 3000 سال قدمت دارد. دیوارهای قلعه در زمان امپراتور روم میشل دوم ساخته شد. برخی از بناهای مربوط به قرن هفتم نیز در این منطقه قرار دارند. قلعه آنکارا یکی از قدیمی.ترین محله‌های آنکارا است. هنگامی که از قلعه آنکارا بازدید می‌کنید، این فرصت را خواهید داشت که تئاتر رومی، یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های آنکارا و زیبایی معماری و دیوارهای رومی را ببینید.

 پارک جوانان آنکارا (پارک گونلی)

پارک جوانان، یکی از دلایل انتخاب آنکارا برای اقامت و نمادهای ماندگار آنکارا، در زمینی به مساحت 275000 متر مربع ساخته شده است. این پارک دارای 61724 متر مربع طبقه سخت، 457882 متر مربع استخر و 179 متر مربع فضای بازی کودکان است.

این پارک با گل‌های رنگارنگ و درختان کهنسال پوشیده شده است. تعداد درختان پارک 2868 است و 253283 بوته با 2884 درخت و درختچه در محوطه نوسازی استفاده شده است. تئاتر شهرداری کلان شهر آنکارا در این پارک قرار دارد و ظرفیت 638 نفر را دارد.

این بزرگترین ساختمان پارک با مساحت 8000 متر مربع است و همچنین یکی از بزرگترین تئاترهای آنکارا را در خود جای داده است.

 پارک آنکارا 50 سال

این پارک 50 ساله از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه که در منطقه چنکایا واقع شده است. پارک انکارا به دلیل تنوع طبیعی منحصر به فرد خود شناخته شده است و مساحتی بالغ بر 50000 متر مربع را در بر می‌گیرد.

این پارک زمین بازی برقی دارد که آن را به یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری ترکیه تبدیل کرده است. می‌توانید در باغ قدم بزنید و از مناظر طبیعی دلربا لذت ببرید. همچنین در کافه‌های مشرف به آبشارهای باغ بنشینید و یک روز دلپذیر را به پایان برسانید.

 باغ سرزمین عجایب آنکارا

باغ شگفت انگیز یکی از معروف‌ترین پارک‌های آنکارا است. این باغ یکی از بزرگترین باغ‌های اروپا با مساحت 13.2 میلیون متر مربع است که به مناطق وسیعی از مناطق زیبا و چشم‌اندازهای جذاب تقسیم شده است. این باغ دارای مجسمه‌های بسیاری از شخصیت‌های کارتونی معروف است که آن را برای جوانان جذاب کرده است.

با توجه به درختان زیبا و فضاهای سبزی که بیننده را مجذوب خود می‌کند، می‌توانید در باغ قدم بزنید و از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرید. همچنین می‌توانید از باغ مصنوعی دیدن کنید یا در کافه‌ها و رستوران‌های کنار دریاچه بنشینید یا به شهربازی بروید و در پارک یخی اسکی کنید.

سخن نهایی

انتخاب آنکارا برای اقامت یکی از محبوب‌ترین مقاصد بین ما ایرانیان است و سالانه میلیون‌ها گردشگر به شهرهای مختلف سفر می‌کنند. اگرچه خیلی‌ها فکر می‌کنند پایتخت ترکیه استانبول است، اما بدانید که آنکارا پایتخت سیاسی-اداری این کشور است و نه استانبول!

آنکارا با جمعیتی نزدیک به 5 میلیون نفر، دومین شهر بزرگ ترکیه پس از استانبول است و دلایل زیادی برای جذب مسافران و گردشگران دارد. اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت ترکیه هستید می‌توانید با کارشناسان موسسه مهاجرتی دایان تماس بگیرید.