آیا داشتن مدرک دیپلم برای مهاجرت ضروری است؟

آیا مدرک دیپلم برای مهاجرت (Diploma for immigration) لازم است؟ بسیاری از افراد برای یک زندگی بهتر و موفقیت‌های بیشتر به دنبال مهاجرت هستند اما ممکن است اطلاعات چندانی از فرآیند آن، نحوه اخذ اقدامات و پذیرش نداشته باشند. یکی از سوالاتی که ممکن است در این روند برای افراد به وجود بیاید این است که آیا مدرک دیپلم برای مهاجرت لازم است؟ در ابتدا باید بپرسیم که قصد شما از مهاجرت چیست؟ بررسی پاسخ این سوال شما را به نتیجه نزدیک خواهد کرد.

 در ادامه این صفحه از موسسه مهاجرتی دایان بیشتر در این خصوص صحبت می‌کنیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مهاجرت مسئله مهم در جوامع امروز

به طور کلی فاکتورها و عوامل متعددی در  مهاجرت تأثیرگذار هستند که سن، سطح زبان، توانمندی‌ها، سرمایه و سوابق کاری جزء این موارد می‌باشند. داشتن مدرک تحصیلی هم یکی از مهمترین آنها محسوب می‌شود اما در مواردی می‌توان بدون مدرک تحصیلی هم مهارحت کرد.

 روش‌هایی که میتوان برای مهاجرت بدون مدرک دیپلم یا به طور کلی مدرک تحصیلی از آن‌ها استفاده کرد شامل خرید ملک، خود حمایتی، خرید پاسپورت، کارآفرینی و دیگر موارد اشاره کرد.

در چنین مواردی استفاده از یک وکیل مهاجرتی ماهر و متخصص می‌تواند به انتخاب شما کمک کند. شاید این سوال پیش بیاید که چگونه بهترین وکیل برای مهاجرت به ترکیه را انتخاب کنم؟ برای پاسخ به این سوال می‌توانید از کارشناسان موسسه مهاجرتی دایان کمک بگیرید.

مهاجرت بدون مدرک تحصیلی

متقاضیانی که قصد دارند بدون مدرک تحصیلی و زبان مهاجرت کنند، در ابتدا باید با روش‌های آن آشنا شوند. به طور کلی مهاجرت شامل ۷ مسیر است که تولد، ازدواج، کار، پناهندگی، تحصیل، سرمایه گذاری و ویزای افراد خاص را شامل می‌شوند. به جز روش پناهندگی باقی موارد مشکلی نداشته و توصیه می‌شوند.

در ادامه چند مورد از این مسیرها را بررسی می‌کنیم که نیازی به داشتن مدرک دیپلم برای مهاجرت نیست.

همچنین بخوانید: معادل سازی مدرک تحصیلی در ترکیه

 مسیرهایی بدون احتیاج به مدرک دیپلم برای مهاجرت

بسیاری از افراد به علت شرایطی که دارند و برای تحقق اهداف خود تصمیم به مهاجرت می‌گیرند. در چنین مواردی ممکن است افراد هیچگونه مدرک تحصیلی برای مثال دیپلم نداشته باشند. وضعیت آن‌ها چگونه خواهد شد؟

آیا امکان ندارد بدون داشتن مدرک دیپلم برای مهاجرت اقدام کرد؟ باید بگوییم که برای این مسئله نیز راه حل‌هایی وجود دارد. مهاجرت بدون داشتن مدرک دیپلم از راه‌های زیر امکان‌پذیر است:

مهاجرت از طریق تحصیل

وکیل مهاجرتی

 

مهاجرت بدون مدرک دیپلم تنها در حالت خاص امکان پذیر است‌ در این حالت متقاضیانی که می‌خواهند در مدارس، دوره‌های زبان و مقاطع لیسانس بدون داشتن مدرک تحصیلی اقدام کنند باید تنها در مدارس و کالج‌ها و دانشگاه‌هایی متقاضی شوند که بدون مدرک آنها را قبول کنند.

 لازم به ذکر است که هر کدام از این موارد شرایط خاصی را برای پذیرش دانشجو و دانش آموز دارند و تعداد خاصی از آنها در کشورهای مختلف به این صورت متقاضی می‌پذیرند.

 در برخی از کشورها علیرغم عدم نیاز به مدرک زبان برای پذیرش، جهت اخذ ویزای تحصیلی مدرک زبان مورد نیاز است پس اگر این روش یعنی  تحصیل را انتخاب کردید اما مدرک دیپلم برای مهاجرت ندارید حتما کشور مورد نظر و دانشگاه‌های موجود در آن را بررسی کنید.

مهاجرت از طریق کار

 

وکیل مهاجرتی

 

در بین روشهای مهاجرت بدون داشتن مدرک دیپلم یا مدرک تحصیلی، مهاجرت کاری از روش‌های  پرمتقاضی است. افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند و به دنبال مهاجرت هستند می‌توانند با کمی تحقیق و جست و جو هدف خود را محقق کنند.

 کارفرمایان در خارج از کشور به دنبال نیروی کار متخصص و ماهر هستند که قطعا داشتن مدارک تحصیلی و سوابق کاری میزان موفقیت متقاضیان را آقای می‌دهد.

اما افرادی که فاقد مدرک دیپلم برای مهاجرت هستند نباید ناامید شوند چرا که برخی از مشاغل نیاز به تجربه و سابقه فرد دارد. متقاضیانی که به دنبال پذیرش به عنوان نیروی کار هستند اگر مهارت کافی را داشته باشد و بتوانند خود را به کارفرما اثبات کنند، می‌توانند موفق باشند.

 مواردی که کارفرما فرد متقاضی را قبول کند برای استخدام او مجوزهای لازم را هم کسب می‌کند. برخی از مشاغل مانند آشپزی نیاز به  دوره‌های آکادمیک نداشته و به تجربه شخصی فرد وابسته است.

 مشاغلی مانند جوشکاری، رانندگی، نقاشی ساختمان و… نیز نیازی به مدارک بالای تحصیلی ندارند و بیشتر به مهارت و تخصص فرد وابسته هستند که می‌تواند حاصل تجارب او باشند.

 البته باید گفت افرادی که بدون مدرک دیپلم، اقدام به مهاجرت می‌کنند در کنار آسانی‌ها باید سختی‌های زیادی را نیز تحمل کنند تا بتوانند نتیجه دلخواه خود را به دست بیاورند.

مهاجرت از طریق خرید ملک

یکی از جذاب‌ترین و آسان ترین ‌روش‌های مهاجرت بدون داشتن مدرک دیپلم، خرید ملک است. نکته مهم در این خصوص این است که تنها کشورهای محدودی با خرید ملک اقامت به فرد اعطا می‌کنند.

 در این روش محدودیت دیگری مانند مبلغ سرمایه گذاری وجود دارد اما سن، تحصیلات و زبان دیگر تخیل نخواهند بود. کشورهای اروپایی مانند اسپانیا پرتغال و یونان با خرید ملک به افراد اقامت می‌دهند که به ویزای طلایی معروف است. بعد از مدت مشخص هم این ویزا موجب اقامت دائم خواهد شد. اخذ اقامت ترکیه نیز با این روش امکان پذیر است اما مسائل مربوط به خود را دارد که باید بررسی کنید.

برای مثال ایرانیان تنها با خرید ملکی به ارزش 250.000 می‌توانند برای شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه اقدام کنند و اقامت آن را به دست بیاورند. البته افراد با مبالغ پایین‌تر هم می‌توانند برای خرید ملک اقدام کنند اما تنها اقامت سه ساله آن  را دریافت میکنند.

سخن آخر

در این صفحه از وب سایت موسسه مهاجرتی دایان سعی کردیم مطالب مفیدی را در خصوص مهاجرت بدون مدرک دیپلم به سمع و نظر شما برسانیم، امیدواریم که از مطالب بیان شده نهایت استفاده را برده باشید.