رشته‌های ورزشی‌ پرطرفدار در ترکیه

رشته‌های ورزشی‌ پرطرفدار در ترکیه

آیا شما هم قصد مهاجرت و اقامت ترکیه را دارید؟ ترکیه با داشتن امکانات رفاهی بالا در زمینه‌های مختلف مانند ورزش، مقصد خوبی برای مهاجرت است. رشته‌های ورزشی روز دنیا نظیر فوتبال و بسکتبال به صورت حرفه‌ای و تفریحی در این کشور دنبال می‌شوند. در ادامه با رشته‌های ورزشی‌ پرطرفدار در ترکیه آشنا می‌شوید. بدون تردید، مهاجرت به ترکیه زمینه خوبی برای رشد استعداد ورزشی مورد علاقه‌تان است.

ورزش در ترکیه

فعالیت ‌های ورزشی در بین مردم ترکیه محبوبیت بالایی دارد و همانند سایر نقاط جهان در ترکیه نیز فوتبال محبوب ‌ترین ورزش به شمار می ‌رود. با این حال جمعیت زیادی، سایر رشته‌ های ورزشی نظیر بسکتبال، والیبال و کشتی سنتی را دنبال می ‌کنند. ترکیه با داشتن باشگاه‌ های متعدد و برگزاری مسابقه‌ های دوره ‌ای، ورزشکاران زیادی از سراسر جهان را به به سمت سالن های خود، دعوت می ‌کند.

در ترکیه سالن ‌های ورزشی در زمینه‌ های مختلف فوتبال، بسکتبال، هندبال و … در اختیار دانش‌آموزان گذاشته می ‌شود. به طوری که از مقاطع تحصیلی پایین با ایجاد رقابت، علاقه دانش‌آموزان به رشته‌های ورزشی را می‌ سنجند. اگر قصد دارید برای مهاجرت تحصیلی در زمینه تربیت بدنی به ترکیه سفر کنید با شرایط ورزشی این کشور بیش‌تر آشنا شوید.

وکیل مهاجرتی

محبوب‌ترین ورزش‌ها در ترکیه

ترکیه با استقبال زیاد مردم از رشته‌ فوتبال توانسته‌ است جام‌های مختلفی را از آن خود کند. همچنین جمعیت ورزشی ترکیه مدال‌ های متعددی در رشته ‌های جودو، تکواندو، وزنه برداری و بوکس کسب کرده‌اند. ورزش‌های سنتی ترکیه مانند کشتی روغنی  (Yağlı güreş ) طرفدار زیادی بین جوانان ندارند و توسط تعداد اندکی از مردم دنبال می ‌شوند. در ادامه با ورزش‌های پرطرفدار ترکیه بیش‌تر آشنا می‌شویم.

فوتبال

یکی از رشته‌های ورزشی‌ پرطرفدار در ترکیه فوتبال است که ترکیه با داشتن باشگاه‌های متعدد فوتبال و پرورش استعدادهای جوان در زمینه فوتبال جایگاه خوبی در به دست آورده است. ترکیه در جام جهانی ۲۰۰۲  با کسب مقام سوم، برتری فوتبال خود را به جهان نشان داد. گالاتاسرای و بشیکتاش ۲ باشگاه معروف در ترکیه هستند که مسابقه آن‌ها با علاقه فراوان توسط مردم ترکیه دنبال می ‌شود‌.

مسابقه ‌های قهرمانی به طور معمول در شهر استانبول برگزار می‌ شوند. با این حال هر باشگاه استادیوم ویژه خود را دارد که ظرفیت و سرویس دهی آن‌ها به توان مالی باشگاه بستگی دارد‌. این ورزش در ترکیه به تجارتی گسترده تبدیل شده است که در هر فصلی بدون توقف مسابقه ‌های آن برگزار می ‌گردد. بازیکن و مربی ‌های سرشناس بین‌المللی سابقه فعالیت در تیم‌ های ترکیه را دارند.

بسکتبال

دومین ورزش پرطرفدار در ترکیه بسکتبال است که محبوبیت زیادی بین جوانان دارد. علاقه مردم به این ورزش پس از کسب مقام دوم قهرمانی در لیگ قهرمانی بسکتبال اروپا افزایش یافت. جامعه ورزشی‌ ترکیه چندین مدال طلا، نقره و برنز را در مسابقه‌های مختلف بسکتبال کسب کرده‌اند.

والیبال

والیبال در مقایسه با فوتبال و بسکتبال محدودتر است. با این وجود دنبال کننده‌های زیادی دارد و لیگ‌های متعددی در زمینه والیبال برگزار می‌شود. تیم ملی بانوان این کشور در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ با کسب مقام اول در لیگ قهرمانان CEV  خوش درخشیدند.

وکیل مهاجرتی

قایقرانی

ترکیه از هر چهار سمت خود به دریا منتهی می‌شود. دریاهای اژه، مدیترانه، سیاه و مرمره دورادور این کشور را احاطه می‌کنند. با وجود این شرایط مرزی، یکی از ورزش‌های پرطرفدار این کشور قایقرانی است. رودخانه‌های ترکیه به خصوص برتا از شرایط مساعدی برای قایقرانی برخودارند.

صخره نوردی در ترکیه

شرایط آب و هوایی و مناطق کوهستانی متعدد در ترکیه موقعیت مناسبی برای صخره نوردی ایجاد می‌کنند. صخره‌های موجود در ۲۰ کیلومتری سواحل آنتالیا مکان مناسبی برای صخره نوردی هستند. البته این ورزش به دلیل شرایط جوی در همه فصول سال قابل اجرا نیست.

سوارکاری

دشت‌های هموار ترکیه محل مناسبی برای سوارکاری هستند، همچنین علاقه نسبت به اسب جزیی از فرهنگ مردم ترکیه محسوب می‌شود. در ترکیه مراکز تخصصی در زمینه آموزش سوارکاری فعالیت می‌کنند.

گلف

ترکیه دو مرکز مهم گلف در شهرهای آنتالیا و استانبول دارد. آغاز فعالیت باشگاه گلف استانبول با ۳ رشته به سال ۱۸۹۵ برمی‌گردد. علاقه مندان گلف از کشورهای اروپایی نظیر آلمان و فرانسه به این کشور سفر می‌کنند تا از امکانات ورزشی استفاده کنند. زمین گلف بلک در آنتالیا معروف‌ترین مرکز گلف در ترکیه به شمار می‌رود.

سخن پایانی

دولت ترکیه به خوبی رشته‌های مختلف ورزشی در این کشور را گسترش می‌دهد. رسیدگی به باشگاه‌های ورزشی و به روز کردن امکانات، علاقه مردم به فعالیت‌های ورزشی را چند برابر کرده است. ورزش‌های فوتبال، بسکتبال و والیبال به طور حرفه‌ای دنبال می‌شوند و در مسابقه‌های بین‌المللی حرفی برای گفتن دارند و جزو رشته‌های ورزشی‌ پرطرفدار در ترکیه به حساب می آیند.

در سایت dayangroup می‌توانید با شرایط اخذ پاسپورت ترکیه و مهاجرت تحصیلی به این کشور بیش‌تر آشنا شوید.