رشته داروسازی در ترکیه

اطلاع از موضوعاتی که پیرامون رشته داروسازی در ترکیه (Pharmacy in Turkey) است می‌تواند برای افرادی که علاقه به ساخت دارو‌های جدید دارند و در ایران پشت سد کنکور مانده‌اند، بسیار جالب باشد. همه ساله از صد‌ها هزار دانش‌آموزی که در کنکور شرکت می‌کند، صرفاً علت کمی هستند که در دانشگاه‌های برتر و در رشته‌های تاپ قبول می‌شوند. الباقی دانش‌آموزان شامل چند دسته می‌شوند. برخی از آن‌ها این تورنومنت را ر‌ها نکرده و بار دیگر برای خواسته خود می‌جنگند. برخی دیگر به قدری خسته هستند که روی به ثبت نام در هر رشته و هر دانشگاهی می‌آورند و برخی دیگر نیز کوله بار و چمدان خود را بسته و راهی غربت می‌شوند تا در آنجا بتوانند آرزوی خود را دنبال کنند.

فرقی نمی‌کند که جز کدام دسته و گروه باشید، آن چیزی که مهم است این است که از هدف خود دست نکشید. تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه می‌تواند یکی از راه‌هایی باشد که برای افراد علاقه‌مند به این رشته وجود دارد و شما می‌توانید به سادگی و با خیال راحت از این فرصت پیش آمده استفاده کنید. در ادامه مطلب سعی می‌کنیم تا به مسائل و موضوعاتی که می‌توانند برای شما در این زمینه مفید باشند بپردازیم. این مسائل و موضوعات را بهتر است به صورت نکات و سرتیتر‌هایی در ذهن داشته و در صورتی که قصد مهاجرت جدی به ترکیه را از طریق تحصیلی داشتید، به صورت جامع و کامل به این موارد بپردازید.

رشته داروسازی در ترکیه

برای تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه می‌توانید به دو روش اقدام کنید. در روش اول نیاز به مدرک و اندکی پول و در روش دوم نیاز به پول و اندکی مدرک دارید! ابتدا باید بدانید که کدام یک از این دو روش می‌تواند برای شما به صرفه‌تر باشد و در کدام یک از این دو روش موفق‌تر عمل خواهید کرد.

وکیل مهاجرتی

اگر روش اول را انتخاب کرده باشید در حقیقت به دنبال آن هستید که رشته داروسازی در ترکیه را در دانشگاه‌های دولتی آن پشت سر بگذارید. در این روش نیازی نیست تا شهریه‌ای را پرداخت کنید و یا اگر هم قرار به پرداخت مبلغی باشد، این مبلغ بسیار کم خواهد بود. اما مسلماً برای آن که بتوانید به این دانشگاه‌های دولتی راه پیدا کنید و به تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه بپردازید، لازم است تا مدارک شما کامل باشد. این مدارک را در قسمت‌های بعدی شرح خواهیم داد.

اما در صورتی که روش دوم را انتخاب نموده باشید. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا با داشتن مدارک کمتر و همچنین در زمان کوتاه‌تر بتوانید به تحصیل در رشته مورد علاقه خودتان بپردازید. در روش دوم شما می‌توانید به یکی از ده‌ها دانشگاه آزاد این کشور می روید. و با خیال راحت به تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه مشغول شوید. درست است که در این روش باید به صورت ترمی شهریه پرداخت کنید. اما فراموش نکنید که دیگر نیازی به داشتن مدارک مربوط به آزمون‌های ورودی ندارید.

مدارک لازم برای تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه

برای آن که بتوانید در رشته داروسازی در کشور ترکیه مشغول به تحصیل شوید، می‌توانید به سادگی و به راحتی مدارک لازم را جمع‌آوری کرده و سپس اقدام به اپلای کنید. مدارکی که در ادامه بیان می‌شوند، همگی مربوط به زمانی هستند که شما قصد تحصیل در رشته داروسازی را در یکی از دانشگاه‌های ترکیه دارید.

آزمون‌های ورودی

اولین مدرکی که برای تحصیل در این رشته و به خصوص برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی نیاز دارید، مدارک مربوط به ازمون‌های ورودی می‌شود. این مدارک شامل مدرک قبولی شما در آزمون‌هایی همچون yos و sat است. این دو آزمون که یکی مربوط به ترکیه و دیگری مربوط به یک مؤسسه آمریکایی است. برای تمامی دانشجویان خارجی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های کشور ترکیه را دارند، برگزار می‌شود. در آزمون YOS نیاز است تا میزان مهارت شما در درس ریاضیات و همچنین میزان هوش یا همان آی کیو شما سنجیده شود.

مدارک دیپلم

مدارک مربوط به دیپلم که در ایران دریافت کرده‌اید نیز بخش مهم دیگری است که لازم است در مورد آن کمی به فکر باشید. این مدارک شما باید نشان دهند که در ایران در تمامی درس‌ها نمره قبولی کسب کرده‌اید و هیچ درس افتاده یا مردودی ندارید. در غیر این صورت درخواست اپلای شما رد می‌شود و دیگر امکان تحصیل در رشته داروسازی در ترکیه را نخواهید داشت.

وکیل مهاجرتی

جمع‌بندی

همان طور که در ابتدای مطلب نیز گفته شد. در این مقاله به صورت کلی به بررسی رشته داروسازی در ترکیه پرداختیم و سعی کردیم تا شرایط کلی آن را برای شما توضیح دهیم. این در حالی است که اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید ما به شما مشورت و کمک گرفتن از کارشناسان دایان گروپ را پیشنهاد می‌کنیم. این گروه که یک تیم تخصصی و حرفه‌ای از کارشناسان خبره در امر مهاجرت به ترکیه هستند، می‌توانند حتی جزئی‌ترین سؤالات شما را در بخش‌های مختلفی همچون دانشگاهی، پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه و حتی اجاره آپارتمان در ترکیه پاسخگو باشند.

فراموش نکنید که مهاجرت تحصیلی به یک کشور دیگر می‌تواند تصمیم بسیار بزرگی باشد. بنابراین تا جایی که می‌توانید در این زمینه به کسب اطلاعات بپردازید. و پس از آن که دیدگاه جامع و کاملی را در مورد آن به دست‌آورید، اقدام به اپلای و مهاجرت نمایید.