رشته های پزشکی در ترکیه

کشور ترکیه یکی از معتبرترین دانشگاه های پزشکی جهان را در خود جای داده است. رشته های پزشکی در ترکیه (Medical fields in Turkey) قدمتی طولانی دارند و هر ساله دانشجویان بسیاری به قصد تحصیل در این کشور درخواست خود را ثبت می کنند. با توجه به بالا بودن تعداد متقاضیان پزشکی در کشور ترکیه، پذیرش و موفقیت در این دانشگا ها به قدری رویایی است که بسیاری از افراد زمان بسیاری را صرف مطالعه می کنند تا در آزمون های ورودی رشته های پزشکی ترکیه نمره قابل قبول را کسب نمایند. در ادامه انواع رشته های پزشکی و شرایط قبولی در آن را به شما شرح خواهیم داد.

شرایط ورود به رشته های پزشکی ترکیه

یکی از شرایط اولیه ورود به رشته های پزشکی ترکیه ارائه مدرک 12 ساله دیپلم می باشد. بدین صورت که تنها متقاضیانی می توانند در این آزمون ها شرکت کنند، که دوره 12 ساله تحصیلی را پشت سر گذاشته باشند. دانشگاه های پزشکی ترکیه به دو دسته دانشگاه های دولتی و دانشگاه های خصوصی تقسیم بندی می شوند که هر یک از این دانشگاه ها شرایط مخصوص به خود را دارند. دانشجویان رشته پزشکی ترکیه باید حتما به زبان ترکی و یا زبان انگلیسی مسلط باشند و مدارک آن را در هنگام پذیرش به دانشگاه ارائه دهند.

 

وکیل مهاجرتی

 

 آزمون پزشکی در ترکیه

در کشور ترکیه دو نوع آزمون SAT و YOS وجود دارد و دانشجویان برای ورود به رشته های پزشکی در ترکیه می بایست این آزمون ها را با موفقیت طی کنند. برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه، باید در آزمون YOS  برای ورود به دانشگاه های خصوصی ترکیه باید در آزمون SAT شرکت کرد. در این آزمون تعداد زیادی متقاضی از سراسر کشورهای جهان شرکت می کنند و تنها تعداد محدودی امکان ورود به این دانشگاه ها را دارند.

 مزایای تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه

 • مدارک اخذ شده در دانشگاه های پزشکی ترکیه بسیار معتبر بوده و دانشجویان پس از پایان تحصیل می توانند در کلینیک های خصوصی و یا مراکز دولتی استخدام شوند.
 • این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد.
 • کیفیت آموزشی در دانشگاه های این کشور در سطح بالایی قرار دارد.
 • دانشجویان در انتهای سال تحصیلی خود، کارت طبابت بین المللی دریافت خواهند کرد.
 • شما از طریق تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه، می توانید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید.

 هزینه تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه

هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی ترکیه به مواردی از جمله نوع دانشگاه، رشته، تعداد واحدها، نوع دروس و …  بستگی دارد. شما باید پیش از پذیرش دانشگاه در ترکیه ابتدا بودجه خود را در نظر گرفته و بر اساس آن مناسب ترین دانشگاه را انتخاب کنید. همچنین افرادی که توانایی پرداخت شهریه های دانشگاه را ندارند، می توانند با استفاده از بورسیه های تحصیلی، هزینه های خود را کاهش دهند. جهت برآورد قیمت دقیق تحصیل پزشکی با شماره های مندرج در سایت تماس بگیرید.

 برای شرکت در رشته های پزشکی در ترکیه به چه مدارکی نیاز است؟

 • فرم پر شدن توسط متقاضی
 • پرداخت هزینه های ثبت نام
 • فیش واریزی شهریه ترم اول
 • اثبات تمکن مالی
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی

 تحصیل رشته داروسازی در ترکیه

داروسازی یکی از رشته های پر متقاضی در ترکیه است، که سالانه افرادی زیادی به قصد تحصیل در این رشته اعلام آمادگی می کنند. دانشجویان برای تحصیل در این رشته می بایست مدرک زبان ارائه نمایند و سایر مدارک تحصیلی را نیز در اختیار داشته باشند. فارغ التحصیلان رشته داروسازی در ترکیه به محض فارغ التحصیلی می توانند به صورت مستقیم مشغول به کار شوند و درآمد بالایی داشته باشند.

 تحصیل رشته پرستاری در ترکیه

با توجه به حساسیت رشته پرستاری، دانشجویان باید در آزمون های ورودی شرکت کرده و در صورت دریافت نمره قابل قبول، موفق به تحصیل در این رشته شوند. معمولا دوره پرستاری در این کشور 4 ساله است و هزینه تحصیل به واحد های مربوطه بستگی دارد. دانشگاه های پرستاری ترکیه به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند که هر کدام شرایط ورودی خاصی دارند. اما تحصیل در دانشگاه های دولتی مقرون به صرفه تر می باشد.

 بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه

رشته های پزشکی در ترکیه توسط دانشگاه های متعددی برگزار می شود که کیفیت آموزشی تمامی این دانشگاه ها یکسان می باشد. دانشگاه اکیبادم، آیدین استانبول، هالیج، بیکنت، آلتینباس، هالیج، بیرونی، اطلس استانبول، یدیتپ، اسکودار، مالتپه و دانشگاه استانبول اوکان از جمله دانشگاه های پزشکی معتبر و معروف کشور ترکیه هستند. زبان تدریس در برخی از دانشگاه های پزشکی این کشور انگلیسی و برخی دیگر نیز ترکی است.

 

وکیل مهاجرتی

 

 بورسیه تحصیلی پزشکی ترکیه

دانشگاه های پزشکی ترکیه به افراد واجد شرایط بورسیه ارائه می کند. بورسیه های تحصیلی بر اساس شرایط دانشجویان درجه بندی می شود. از این رو شما با ارائه مدارک خود می توانید هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهید. همچنین این بورسیه ها شامل بیمه تحصیلی و هزینه های خوابگاه نیز می شود. برای دریافت بورسیه پزشکی شما باید ثابت کنید که قادر به پرداخت هزینه های شهریه نیستید و همچنین نمرات بالایی را نیز ارائه دهید.

 ویزای تحصیلی پزشکی در ترکیه

یکی از مزایای تحصیل در رشته های پزشکی در ترکیه، دریافت ویزای تحصیلی است. در صورتی که شما در آزمون های ورودی پزشکی ترکیه موفق شوید؛ باید ابتدا درخواست خود را به سفارت این کشور ارائه دهید. چنانچه ثابت شود که قصد شما از درخواست مهاجرت ترکیه تحصیل در این کشور است، می توانید موفق به دریافت ویزای ترکیه شوید و تا پایان طول تحصیل در این کشور زندگی کنید. شما پس از پایان تحصیلات خود نیز می توانید، از طریق دایان گروپ و بهره مندی از مشاوران ماهر این مجموعه، با دریافت اقامت کاری برای همیشه در این کشور زندگی کنید.

 جمع بندی

رشته های پزشکی ترکیه با اعتبار بالای خود در سراسر دنیا شناخته شده می باشد و افرادی که قصد دریافت مدرک بین المللی دارند با شرکت در آزمون های ورودی رشته های پزشکی در ترکیه می توانند در مراکز دولتی سراسر دنیا استخدام شوند. کیفیت تحصیلی در این کشور در سطح بالایی قرار دارد و شهریه پرداختی مقرون به صرفه است. امیدواریم بتوانید با تحصیل در رشته مورد علاقه خود، آینده روشنی را برای خود رقم بزنید.