چگونه میتوان شانس قبولی در آزمون یوس را افزایش داد؟

شانس قبولی در آزمون یوس را می‌توان با استفاده از منابع کمک آموزشی و انتخاب تعداد بالایی از دانشگاه های مختلف افزایش داد. بهتر است برای قبول شدن در این آزمون به دنبال کتاب های تست هوش و منابع مختلفی مثل ریاضی 1، ریاضی 2 و از همه مهم‌تر هندسه باشید. در این میان مجموعه کتاب های متروپل و منابع مهم دیگری مثل کتاب پوزا نقش مؤثری در قبول شدن شما در آزمون YOS دارند‌. البته راهکارهای دیگری هم وجود دارد که شانس قبول شدن شما را در آزمون یوس بالا می‌برد.

 راهکاری عالی برای شانس قبولی در آزمون یوس

آزمون یوس یک نوع آزمون ورودی به دانشگاه های ترکیه است که تنها برای متقاضیان غیر بومی برگزار می‌شود. اما این نوع آزمون با کنکور سراسری ایران کاملاً فرق دارد. به همین دلیل شانس قبولی در آزمون یونس برای شما خیلی بالا است. چون هر دانشگاهی به طور مجزا تعداد و نمونه سوالات این آزمون را طرح می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید در چندین آزمون مربوط به دانشگاه ها و رشته های مختلف ثبت نام کنید و در سال بارها در آزمون یوس شرکت کنید. پس اگر در آزمون اولی قبول نشدید هیچ نگران نباشید چون قطعاً با آمادگی بیشتری در آزمون های بعدی شرکت خواهید کرد. مهم‌تر اینکه دانشگاه و رشته انتخابی شما در ترکیه هیچ ارتباطی با رشته دبیرستانتان ندارد. پس این موضوع تا حد زیادی می‌تواند شانس قبولی در آزمون های یوس را افزایش دهد.

چطوری شانس قبولی در YOS را افزایش داد؟

وکیل مهاجرتی

دقت کنید که آزمون یوس در کل دارای 80 سوال است که تنها 45 سوال آن به صورت تست هوش می‌باشد و 35 سوال باقیمانده به شکل کاملاً اختصاصی در نمونه سوال های ریاضی و هندسه مطرح می‌شود. شما باید این 80 سوال را به مدت 120 دقیقه جواب دهید. پس اگر بتوانید در زمان کوتاهی 45 سوال تست هوش را انجام دهید مطمئناً فرصت زیادی برای پاسخگویی به سوال های هندسه و ریاضی برایتان باقی می‌ماند. از این رو شانس قبولی در آزمون یوس برای شما افزایش می‌یابد. البته بهتر است برای انجام چنین کاری از منابع کمک آموزشی های مختلفی استفاده کنید. همچنین با سوالات آزمون یوس سال‌های قبل که مربوط به دانشگاه مورد نظرتان است آشنا شوید. اگر بتوانید سرعت عملتان را در حین برگزاری آزمون یوس بالا ببرید قطعاً به موفقیت بیشتری می‌رسید.

همچنین بخوانید: آزمون YOS در موسسه مهاجرتی دایان

چطور در آزمون یوس موفق شویم؟

وکیل مهاجرتی

چون آزمون یوس یک نوع آزمون بین المللی به حساب می‌آید بنابراین هر ساله تنها 40 هزار نفر داوطلب از کشورهای مختلف جهان در این آزمون شرکت می‌کنند. از این رو شانس پذیرفته شدن شما و دیگر متقاضیان در بهترین دانشگاه های ترکیه خیلی زیاد است‌. مورد دیگری که می‌تواند شانس قبولی در آزمون یوس را برایتان افزایش دهد جذاب بودن سوالات است. البته چون سوالات  آزمون یوس و SAT نسبت به سوالات کنکور سراسری ایران پراکندگی کمتری دارد پس هیچ گاه در هنگام برگزاری آزمون یوس و یا آزمون های خارجی دیگری مثل SAT دچار آشفتگی ذهن نمی‌شوید.‌ مهم‌تر اینکه در امتیازبندی هیچ کدام از آزمون های یوس نمره منفی وجود ندارد. یعنی تنها سوالاتی برای شما حساب می‌شوند که به درستی پاسخ داده‌اید. از این رو با آرامش بیشتری در آزمون YOS شرکت خواهید کرد.

به سادگی در آزمون یوس قبول شوید

افزایش شانس قبولی در آزمون یوس زمانی بالا می‌رود که در انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر خود خیلی هوشمندانه عمل کنید. چون زمانی که نتیجه آزمون یوس اعلام می‌شود برخلاف امتحان کنکور سراسری ایران شما به مدت دو سال فرصت دارید تا مدارکتان را برای ثبت نام به دانشگاه مربوطه ارائه دهید‌. پس چنانچه به هر دلیلی نتوانید سال اول ادامه تحصیل دهید می‌توانید در سال دوم آموزش دانشگاه شرکت کنید. مهم‌تر اینکه بعد از اعلام نتایج آزمون یوس می‌توانید به غیر از دانشگاه اصلی که در آزمون آن پذیرفته شده‌اید دانشگاه هایی را هم که هم تراز و یا پایین‌تر از دانشگاه حد نصاب شما هستند برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. چنانچه در بررسی امتحان شما اشتباهی رخ دهد شما می‌توانید نسبت به نمره امتحان خود اعتراض کنید. اگر اعتراض شما به جا باشد حتماً هزینه شرکت در آزمون یوس را به شما پس می‌دهند.

سخن پایانی

اگر شما هم جزو متقاضیان شرکت در آزمون یوس هستید می‌توانید برای قبول شدن در بهترین دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه بارها در آزمون های YOS شرکت کنید. البته اگر مایل هستید می‌توانید برای افزایش شانس قبولی در آزمون یوس و انجام کلیه امور مهاجرتی خود با کارشناسان ما در موسسه حقوقی مهاجرتی دایان گروپ در ارتباط باشید. چون ما طی سال‌ها تجربه در زمینه امور مهاجرتی بهترین و مؤثرترین مشاوره‌ها را به شما می‌دهیم. از این رو با همکاری ما می‌توانید در تمام آزمون های یوس پذیرفته شوید و مسیری نو را در زندگی خود رقم بزنید.