شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه

ترکیه فرهنگ نزدیکی به کشور ایران دارد به همین دلیل یکی از بهترین مکان ها برای تحصیل به شمار می رود. مهاجرت به این کشور برای بسیاری از افراد می تواند سکوی پرتاب به سوی خوشبختی باشد. مهاجرت تحصیلی به ترکیه موقتی بوده و شما می توانید پس از مدتی این مهاجرت را به اقامت دائم تبدیل کرده و برای همیشه در این کشور زندگی کنید. شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه (Conditions of study immigration to Turkey) بسیار ساده و آسان بوه و شما تنها با کمی مشاوره می توانید تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید. در ادامه مطالب بیشتری را درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه بیان خواهیم کرد. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید:

 شرایط تحصیل در ترکیه

افرادی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند باید ابتدا شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه را بدانند تا بتوانند راحت تر ویزای ترکیه را دریافت کنند. کشور ترکیه یکی از پرمهاجرترین کشورهای جهان است که طی سال های اخیر پذیرای مهاجران بسیاری بوده است. افزایش تعداد مراکز آموزشی و ارتقاء سطح آموزشی در این کشور، باعث افزایش مهاجران آن شده است. به گونه ای که در سال چندین هزار متقاضی از سراسر کشور خصوصا ایران برای تحصیل در این کشور اعلام آمادگی می کنند. برای قبولی در دانشگاه های ترکیه شما باید تمامی شرایط تحصیل در این کشور را دارا باشید.

شرایط تحصیل در مدارس ترکیه

سیستم آموزشی کشور ترکیه زیر نظر دولت این کشور فعالیت می کند و تحصیل در مدارس دولتی این کشور کاملا رایگان است. ولی دانش آموزان می توانند در مدارس خصوصی نیز تحصیل کنند. کشور ترکیه دارای مدارسی برای فارسی زبانان است ولی در صورتی که قصد دارید کودک خود را در مدارس خصوصی و ترک زبان ثبت نام کنید، باید مداک زبان را نیز به مدرسه مربوطه ارائه دهید. همچنین هزینه تحصیل در مدارس ترکیه به نوع مدرسه و مقطع تحصیلی بستگی دارد.

 

وکیل مهاجرتی

 

شرایط تحصیل کارشناسی در ترکیه

یکی دیگر از شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه، تحصیل در رشته کارشناسی می باشد. دانشگاه های ترکیه رشته های متعددی را به دانشجویان خود ارائه می کنند. این دوره ها چهار ساله بوده و دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه ها باید حداقل 12 سال تحصیلی را گذرانده باشند. از جمله محبوب ترین رشته های کارشناسی ترکیه می توان به رشته تجارت و مدیریت، فناوری اطلاعات، مهندسی، روابط بین المللی، گردشگری و توریسم و تجارت بین المللی اشاره کرد. دانشجویانی که تمایل به شرکت در این دوره ها را دارند، باید ابتدا مدارک 12 ساله تحصیلی خود را فراهم کنند و سپس در زمان معین شده درخواست خود را ثبت نمایند.

 شرایط تحصیل در کارشناسی ارشد در ترکیه

شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی، باید شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه را بدانید. کارشناسی ارشد در ترکیه معمولا دو ساله است و دانشجویان در طی این دو سال می توانند واحدهای ارائه شده را پاس کنند. البته میزان زمان دقیق تحصیل در این دانشگاه ها به رشته و واحد های شما بستگی دارد. لازم است بدانید که برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد نیاز به گذراندن دوره های زبان دارید و نمره آیتلس شما باید برای دانشگاه مربوطه قابل قبول باشد. همچنین برای پذیرش در دوره های کارشناسی ارشد باید مدارک کارشناسی را ارائه کنید. دانشگاه های این کشور رشته های متعددی را برای ارائه دارند. شما برای حضور در مقطع کارشناسی ارشد ترکیه، باید ابتدا در آزمون شرکت کرده و سپس به صورت حضوری مصاحبه کنید.

 شرایط تحصیل در مقطع دکترا ترکیه

دانشگاه های دکترا ترکیه یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان هستند، که سالانه پذیرای دانشجویان بسیاری می باشند. متقاضیان این مقطع تحصیلی، ابتدا باید رزومه تحصیلی خود را ارسال کرده و در صورت قبولی باید به صورت حضوری نیز مصاحبه داشته باشند. طول دوره تحصیلی دکترای دانشگاه ترکیه معمولا دو ساله است و دانشجویان در پایان سال تحصیلی باید پایان نامه قوی را ارائه کنند. لازم به ذکر است که این پایان نامه می تواند رزومه ای قوی را برای دانشجویان رقم بزند. ضمنا این پایان نامه باید در حضور اساتید ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه

اطلاع از مدارک برای ویزا، یکی از دیگر شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه به شمار می رود. دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند باید تمامی مدارک خود را به دانشگاه ارائه دهند. از جمله این مدارک عبارت است از:

  • پر کردن فرم درخواست ویزا
  • ارائه مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات
  • پرداخت هزینه اخذ ویزا
  • ارائه مدرک پذیرش تحصیلی
  • پرداخت هزینه های تحصیلی
  • ارائه اصل و کپی پاسپورت و سایر مدارک تحصیلی
  • ارائه اصل و کپی مدارک هویتی
  • اثبات تمکن مالی

 

هزینه تحصیل در ترکیه

هزینه نیز از دیگر مهم ترین شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه محسوب می شود. مهاجرت و تحصیل در ترکیه به صورت میانگین شامل هزینه های زندگی در این کشور، ثبت نام در دانشگاه، شهریه و … می شود. شما در هنگام برآورد هزینه های تحصیل در ترکیه باید هزینه هایی همچون پوشاک، خوراک، تفریح و … را نیز در نظر بگیرید. برای کاهش هزینه های تحصیل در این کشور می توانید از طریق دریافت بورسیه اقدام کنید. میزان کاهش هزینه های شهریه با استفاده از بورسیه درصد های مختلفی دارد. دایان گروپ می تواند در زمینه برآورد هزینه های تحصیل در این کشور به شما کمک کند.

 

وکیل مهاجرتی

 

 شرایط پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه

برای شرکت در دانشگاه های دولتی ترکیه باید ابتدا در آزمون های ورودی این دانشگاه شرکت کنید. در صورت پذیرش در ورودی این دانشگاه باید تمکن مالی را اثبات کرده و سپس به صورت حضوری در مصاحبه ها شرکت کنید. لازم است بدانید که تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه با کمترین هزینه انجام می شود و شما تنها کافیست برای حضور در این دانشگاه ها هزینه های زندگی در کشور ترکیه را پرداخت نمایید. مدارک ارائه شده در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار معتبر بوده و شما پس از پایان تحصیلی می توانید در تمامی مراکز مشغول به کار شوید. برای این کار تنها کافیست به خوبی از شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه مطلع شوید.

جمع بندی

مهاجرت تحصیلی در ترکیه دارای شرایط خاصی است و دانشجویان باید روش های مهاجرتی این کشور آشنا شوند، تا راحت تر بتوانند در این کشور تحصیل کنند. دانشگاه های ترکیه رشته های متعددی را به دانشجویان ارائه می نماید و دانشجویان می توانند در طول مدت تحصیل در این کشور زندگی کرده و پس از پایان تحصیل نیز با استفاده اشتغال به کار بورسیه کاری دریافت کنند. دایان گروپ می تواند تمامی قوانین و شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه، شرایط پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه و… را از طریق تماس تلفنی در اختیار شما قرار دهد.