شرط معدل برای تحصیل در ترکیه

شرط معدل برای تحصیل در ترکیه (GPA requirement for studying in Turkey) – رفتن به کشور ترکیه و زندگی و تحصیل در این کشور زیبای آسیایی و اروپایی همواره رویایی دور برای اکثر ما ایرانی‌ها بوده است.  هرکسی حداقل یکبار در زندگی‌اش به مهاجرت به کشور ترکیه و تحصیل و کار در آن فکر کرده است.

اما همه ما خوب می‌دانیم که گرفتن و اخذ ویزای تحصیلی ترکیه کار چندان راحتی هم نیست. علت این راحت نبودن هم وجود آزمون‌های ورودی برای اخذ پذیرش از دانشکاه‌های ترکیه است که کار را سخت کرده است و موجب دور شدن این رویا برای ما شده است. اما دیگر نگران نباشید. امروزه بسیاری از دانشگاه‌های کشور ترکیه هستند که کار را برای مهاجرین و متقاضیان تحصیل در ترکیه آسان‌تر کرده‌اند. آن هم با ملاک قرار دادن شرط معدل برای تحصیل در ترکیه!

این دانشگاه‌ها به شما کمک می‌کنند تا بدون نگرانی از دادن آزمون‌های ورودی همچون یوس و تومر و ست (YOS-TOMER-SAT) و کسب نتیجه‌ی مورد مقبول دانشگاه که کار بسیار سختی هم هست. شما بتوانید تنها با شرط معدل برای تحصیل در ترکیه پذیرش بگیرید و موفق به اخذ ویزای تحصیلی از کشور زیبای ترکیه بشوید.

چرا پذیرش با شرط معدل برای تحصیل در ترکیه؟

دریافت پذیرش تحصیلی دانشگاهی بر اساس شرط معدل و بدون آزمون ورودی در ترکیه، یکی از آسان‌ترین و بهترین و مطمئن‌ترین راه‌های ممکن برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه است. ولی چرا می‌گوییم مطمئن‌ترین راه برای اخذ ویزای تحصیلی است؟ چه خوبی‌ها و مزیت‌هاییه به نسبت پذیرش توسط آزمون‌های ورودی دارد؟

وکیل مهاجرتی

یکی از مهم‌ترین و بهترین مزیت‌ها این است که در پذیرش دانشگاه‌های با آزمون ورودی در ترکیه، هر دانشگاهی حداقل نمره مورد نیاز برای اخذ پذیرش دانشجویان بین‌المللی را تعیین کرده است و متقاضی تحصیل در آن دانشگاه حتماً باید به آن نمره دست پیدا کند تا بتواند وارد دانشگاه مورد علاقه‌ی خود بشود.

نکته

حتی گاهی ممکن است متقاضی با علاقه و پشتکار و تلاش فراوان نمره‌ای بالاتر از نمره‌ی مد نظر دانشگاه را در این آزمون‌ها کسب کند. اما ظرفیت دانشگاه برای پذیرش تکمیل شود. و شما حتی با داشتن نمره‌ایی بالاتر و بهتر از حداقل نمره‌ای که دانشگاه تعیین کرده است نتوانید وارد آن دانشگاه شود و در آن پذیرش بگیرید.

همه این‌ها درحالی اتفاق می‌افتد که شما با اقدام برای اخذ پذیرش توسط شرط معدل برای تحصیل در ترکیه؛ می‌توانید به راحتی پس از ارسال مدارک و گرفتن تأیید دانشگاه برگه پذیرش خود را مستقیماً و با کمترین دردسری دریافت کنید. همچنین برای گرفتن ویزای تحصیلی دست به کار شوید.

دلیل دیگری که وجود دارد این است که شما برای پذیرش در دانشگاه‌های ترکیه باید برای آزمون‌های یوس و ست، هزینه‌های بسیار زیادی کنید. این هزینه‌ها به خودی خود در حدی هستند که می‌توانند مشکل ساز باشند. با این وجود اگر بتوانید شهریه دانشگاه‌های ازاد این کشور را پرداخت کنیدف نه تنها نیازی نیست تا زمان طولانی را صرف مطالعه و تمرین برای آزمون‌های ورودی کنید. بلکه حتی گا‌هاً می‌توانید در دانشگاه‌هایی با کیفیت بسیار بالاتر به تحصیل مشغول شوید. این موضوع به شما کمک می‌کند تا زمان بیشتری از عمر خود را در دست داشته باشید. و نیازی نباشد که دائماً به فکر استرس امتحان و کنکور و… باشید.

شرایط استفاده از شرط معدل برای تحصیل در ترکیه

برای آن که بتوانید از شرط معدل برای تحصیل در ترکیه استفاده کنید، لازم است چند مؤلفه را داشته باشید. تا با توجه به آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهید. در ادامه به این شرایط و موارد اشاره خواهیم کرد و سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد پاسخ سؤالات شما را به خوبی در این زمینه بدهیم.

وکیل مهاجرتی

مدارک دیپلم

اولین موردی که لازم است داشته باشید، مدارک مربوط به دیپلم است. در این مدارک بایستی شما تمام دروس دیپلم را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید. در حقیقت داشتن دروس افتاده یا مردود شده حق اپلای کردن را از شما می‌گیرد. طی این مدارک شما باید بتوانید حداقل معدل دیپلمی که مدنظر دانشگاه مورد نظر شما می‌باشد را به دست‌آورید. فراموش نکنید که این مدارک اهمیت بسیار زیادی دارند. و لازم است تا به سادگی و به راحتی با جستجو کردن در اینترنت، نام دانشگاه‌های مورد نظر و همچنین معدل دیپلم مدنظر آن‌ها را متوجه شوید.

همچنین بخوانید: تمامی نکات برای آزمون یوس برای اخذ ویزای تحصیلی

شرایط سنی

برای اینکه بتوانید به سادگی فرایند اپلای را برای تحصیل با شرط معدل برای تحصیل در ترکیه پشت سر بگذارید. شرایط سنی باید مورد توجه باشد. معمولاً در بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه این قانون وجود دارد که اگر قصد تحصیل در رشته‌های تاپ همچون پزشکی، داروسازی، دندان پزشکی و یا پرستاری را دارید، باید فاصله بین گرفتن مدرک دیپلم شما تا زمانی که برای تحصیل در ترکیه درخواست می‌دهید، بیشتر از ۳ سال نباشد.

جمع‌بندی

موارد مطرح شده برای موضوع شرط معدل برای تحصیل در ترکیه را در این مقاله به صورت خلاصه و تیتروار مورد بررسی قرار دادیم. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید، می‌توانید به سادگی به مشاوران و کارشناسان دایان گروپ مراجعه نمایید.  و از آن‌ها بخواهید تا به شما در این زمینه کمک کنند. دایان گروپ علاوه بر راهنمایی در زمینه‌های تحصیلی در موارد دیگری همچون فروش آپارتمان در ترکیه و همچنین گرفتن پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه نیز فعالیت می‌کنند. بنابراین می‌توانید به مشاوره‌های این گروه اعتماد داشته باشید. زیرا آن‌ها همواره در حال کسب تجربه بوده و دائماً اطلاعات خود در زمینه‌های مختلف مربوط به مهاجرت به ترکیه را به روز‌رسانی می‌کنند.