شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه چه ویژگی هایی دارند؟

شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه علاوه بر داشتن بودجه مالی باید حتماً اساسنامه طرح تجاری خود را به نهادهای قانونی کشور ترکیه ارائه دهند. در واقع این شرکت ها باید بتوانند استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را هم رعایت کنند. یعنی برای موفقیت خود در زمینه ثبت شرکت باید قوانین نرخ مصادره اموال را به خوبی بشناسند. این شرکت ها باید بدانند که حتماً فعالیت شرکت از طریق مراجع قانونی ترکیه مورد کیفیت نظارتی و همچنین کنترل فساد قرار می‌گیرد. در ادامه شما را با ویژگی های یک شرکت واجد شرایط ثبت در ترکیه آشنا می‌کنیم.

ویژگی شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه

اگر شما می‌خواهید در یکی از شهرهای ترکیه شرکت خود را ثبت کنید باید اول از همه طرح تجاری خود یا همان بیزینس پلن را به مراکز قانونی ترکیه ارائه دهید. البته شما برای انجام امور مالی باید توسط یکسری قوانین خاص مثل بازار پول و سرمایه بررسی شوید. همچنین برای بیمه از طرف نهادهای مربوطه از جمله بازارهای سرمایه و آژانس نظارت بر فعالیت های بانکی مورد ارزیابی قرار بگیرد. ویژگی دیگر اینکه برای ثبت شرکت در ترکیه باید سرمایه اولیه شما معادل چند لیر ترکیه باشد مهم‌تر اینکه شما از طریق ثبت شرکت در ترکیه می‌توانید به صورت موقت یا دائم اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید. سپس در یکی از بانک های این کشور حساب بین المللی داشته باشید.

همچنین بخوانید: مراحل ثبت شرکت در ترکیه

مزایای شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه

وکیل مهاجرتی

سرمایه گذاری در ترکیه و اخذ اقامت ترکیه بسیار ارزشمند است‌. چون شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه در زمان کوتاهی می‌توانند تمام اعضای خانواده خود را به عنوان مقیم به کشور ترکیه ببرند. از طرفی دیگر مالیات بر درآمد کشور ترکیه خیلی پایین‌تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است. مهم‌تر اینکه دولت ترکیه از شما به عنوان مدیر عامل ثبت شرکت حمایت های بسیاری می‌کند. البته دلیل استقبال ایرانیان برای ثبت شرکت در ترکیه مناسب بودن مخارج و هزینه های زندگی در این کشور است. حتی می‌توانید بعد از گذشت 5 سال از ثبت شرکت خود در ترکیه اقامت دائم دریافت کنید. یکی دیگر از مزایای شرکت های ثبت شده در ترکیه گرفتن کارت اعتباری و افتتاح حساب بانکی در این کشور است. علاوه بر این می‌توانید به طور مداوم به ایران رفت و آمد داشته باشید.

وظایف شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه

وکیل مهاجرتی

مراحل ثبت شرکت در یکی از شهرهای ترکیه تنها 5 تا 10 روز کاری طول می‌کشد. بر اساس قوانین کشور ترکیه لازم است تا شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه یک حسابدار را به دولت ترکیه پیشنهاد دهند تا امور مالیاتی و کارهای رسمی شرکت را به خوبی پیش ببرد. از طرفی باید این شرکت ها دارای ویژگی های خاصی باشند مثلاً:

 • اساسنامه شرکت را با دقت زیادی تنظیم کنند
 • فرم های ثبت شرکت در ترکیه را از مراکز ذی ربط دریافت کنند
 • از خزانه داری ترکیه باید یک شماره مالیاتی دریافت کنند
 • از دفاتر رسمی ترکیه حتماً تأییدیه اساسنامه‌ی شرکت را دریافت کنند
 • باید در اتاق بازرگانی کشور ترکیه شرکت خود را به ثبت برسانند
 • فرم خزانه داری در کشور ترکیه را پردازش کنند
 • مراحل چاپ روزنامه رسمی را انجام دهند
 • آدرس دفتر شرکت باید مورد تایید اداره دارایی و ثبت کشور ترکیه قرار بگیرد
 • دریافت کارت بازرگانی
 • گواهینامه موسسات حسابداری داشته باشند
 • باید شرکت حساب بانکی داشته باشد
 • لازم است تا شخصی به عنوان مشاوره مالی رسمی شرکت معرفی شود.

سخن پایانی

از آنجایی که روابط تجاری ایران با بسیاری از کشورهای جهان قطع شده است بنابراین شرکت های واجد شرایط ثبت در ترکیه می‌توانند مسیر همواری را برای رونق بخشیدن به کسب و کارشان پایه ریزی کرده و بیزینس خود را به راحتی با سایر کشورهای جهان گسترش دهند. اما در ترکیه هر نوع تجارتی به شکل قانونی برای اشخاص حقیقی امکان‌پذیر نیست پس حتماً باید برای پیشبرد اهداف خود شرکت ثبت کنند. در این میان کارشناسان حقوقی ما در موسسه دایان گروپ فرصتی فراهم کرده‌اند تا خدمات متعددی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهند‌. ضمن اینکه در تمام مراحل ثبت شرکت با مشاوره‌های تخصصی در کنار شما هستیم.