شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در سال های اخیر قوانین در کشور ترکیه به نحوی تغییر کرده است که شرایط را برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری (Turkish citizenship by investment) فراهم کرده و ترکیه را به یکی از مقاصد برای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. اقتصاد در ترکیه به قدری پر رونق می باشد که سبب شده سرمایه گذاران به بهترین سودآوری در این کشور برسند. همچنین آن ها می توانند در کنار سود و پیشرفت مالی، می توانند اقامت دائم ترکیه را نیز به دست آورند. به نحوی با یک تیر، دو نشان بزنند. در این مقاله قصد داریم تا درباره ی اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و موارد دیگری همچون آزمون یوس صحبت کنیم و با این موضوع کمی بیشتر آشنا شویم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

دلیل انتخاب ترکیه به عنوان مقصد سرمایه گذاری

وکیل مهاجرتی

جالب است بدانید که کشور ترکیه از لحاظ اقتصادی بسیار پویا و رو به رشد می باشد و موقعیت جغرافیایی مناسبی نیز دارد که این عامل به این سرمایه گذاری ارزش بیشتری می دهد. کشور ترکیه در تقاطع اروپا، آسیای میانه و خاورمیانه جای گرفته است و از این رو، شرایط دسترسی آسان سرمایه گذاران را به بازار های قوی اروپا، خاورمیانه، آفریقای شمالی، آسیای میانه و همچنین بازارهای خلیج فارس فراهم گردانیده است. به همین دلیل است که بسیاری از کشور های بین المللی مقصد خود برای سرمایه گذاری را، کشور ترکیه انتخاب می کنند و از این طریق می تواننند به کسب درآمد بسیار خوبی دست یابند. اگر شخصی با دانش و سرمایه مناسب وارد سرمایه گذاری ترکیه شود، صاحب یکی از پر درآمد ترین مشاغل ترکیه خواهد شد و از این طریق روز یه روز بر سرمایه اش افزوده می شود.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری

شهروندی ترکیه از طریق شهروندی مزایای بسیار زیادی را برای افراد به وجود می آورد که برای اشاره به این مزایا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این امکان برای فرد سرمایه گذار به وجود می آید تا به بازار های فروش آسیا و حتی اروپا دسترسی پیدا کند.
 • افرادی که موفق شوند از سال ۲۰۲۱ میلادی، از طریق سرمایه گذاری در ترکیه، تابعیت و شهروندی آن را به دست آورند، مشمول همان حقوق شهروندی خواهند بود که یک شهروندی ترکیه از بدو تولد دارا بوده است.
 • در کشور ترکیه، شرایط بهره مندی از وضعیت تابعیت دو گانه میسر می باشد.
 • خانواده سرمایه گذار و فرزندان سن زیر ۱۸ سال، می توانند تابعیت کشور ترکیه را دریافت نمایند.
 • این افراد از امکان تحصیل و همچنین بهره مندی از امکانات آموزشی این کشور بر خوردار می شوند.
 • امکان بهره مندی از بیمه بهداشتی قدرتمند ترکیه
 • نیاز نیست که سرمایه گذار برای دریافت تابعیت و شهروندی ترکیه توانایی صحبت کردن به زبان ترکی را داشته باشد.
 • فرد متقاضی برای دریافت تابعیت و شهروندی ترکیه لازم نیست در ترکیه اقامت داشته باشد. بلکه حتی اگر این فرد در خارج از کشور ترکیه باشد نیز، می تواند وکالت نامه ای را تنظیم نماید و به وکیل خود دهد تا او برای دریافت تابعیت ترکیه اقدامات لازم را به عمل آورد.
 • لازم نیست برای سرمایه گذاری در کشور ترکیه، ثروت خود را برای دریافت تابعیت و شهروندی اعلام نمایید.
 • شما پاسپورت این کشور را دریافت می کنید و قادر خواهید بود با اخذ پاسپورت ترکیه از ارزش این پاسپورت استفاده نمایید.
 • شما می توانید از خدمات درمانی ترکیه که رایگان نیز می باشد، بهره مند خواهید شد.

روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه

باید بدانید که روش سرمایه گذاری در کشور ترکیه برای شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری فقط به یک روش ختم نمی شود. بلکه روش های مختلفی برای این امر وجود دارد. هر کدام از این روش ها، شرایط و قوانین و هزینه های مختص به خود را دارند و در نهایت میزان سود آوری، مزایا و معایب آن ها متفاوت خواهد بود. بنابراین اگر شما قصد سرمایه گذاری در کشور ترکیه را دارید باید تمام این روش ها را بشناسید و با توجه به سرمایه و خواسته های خود، دست به انتخاب یکی از این روش ها بزنید.

پس می توان بیان کرد: گام اول برای سرمایه گذاری در این کشور شناخت. و انتخاب یکی از این راه می باشد. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که تمام روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه، به اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه ختم نمی شود. در ادامه قصد داریم به چند روش مختلف سرمایه گذاری در کشور ترکیه که امکان شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری را به وجود می آورد، را بیان کنیم.

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

وکیل مهاجرتی

یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه ثبت شرکت می باشد. قوانین حاکم بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی در ترکیه، این امکان را به وجود می آورد تا سرمایه گذاران حقوق و تعهدات یکسان و مشابهی با سرمایه گذاران بومی داشته باشند. در نتیجه سرمایه گذاران بین المللی قادر می باشند هر نوع شرکتی را که در قوانین تجارت ترکیه به ثبت رسیده است را تأسیس نمایند. سرمایه گذاران خارجی همانند افراد بومی کشور ترکیه، می توانند ۵ نوع شرکت را در این کشور تاسیس نمایند. که این ۵ نوع شرکت شامل موارد زیر می باشند:

 • شرکت سهامی
 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت تعاونی
 • شرکت جمعی
 • شرکت فرماندهی

شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک

در کشور ترکیه، این امکان برای افراد مهیا می باشد تا بتوانند از طریق خرید ملک در ترکیه، تابعیت و شهروندی ترکیه را کسب کنند. برای رسیدن به این هدف، سرمایه گذار باید یک ملکی به ارزش دویست و پنجاه هزار دلار (۲۵۰۰۰۰) را در ترکیه خریداری کند. فردی که از این طریق به سرمایه گذاری در ترکیه می پردازد. این امکان برایش مهیا می شود که برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود، تابعیت و شهروندی ترکیه را دریافت کند. جالب است بدانید که دریافت تابعیت و شهروندی در ترکیه، از طریق خرید آپارتمان در ترکیه، به صورت دائمی و مادام‌العمر می باشد. علاوه بر آن، به فرزندان تازه متولد شده شخص سرمایه گذار، نیز اهدا می شود.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار دهیم. همانطور که خواندید درباره دلیل انتخاب شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری صحبت و مزایای آن را بیان کردیم. همچنین به چند روش برای دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری اشاره نمودیم. اگر شما عزیزان در این زمینه نیاز به مشاوره و راهنمایی های بیشتری دارید می توانید با کارشناسان و متخصصان با تجربه ما ارتباط برقرار کنید.