فرم راندوو چیست؟

فرم راندوو چیست؟ (What is the Rendvo form?) این سوالی است که هر فردی که قصد اخذ اقامت ترکیه را دارد از خود می پرسد. در صورت اقامت بیش از 3 ماه در ترکیه، شما ملزم هستید که فرم راندوو را برای اقامت ترکیه پر کنید. راندوو وقت مصاحبه ای است که با پر کردن این فرم می توانید از اداره مهاجرت دریافت نمایید. شما با این فرم مدارک و درخواست خود را جهت تعیین وقت مصاحبه اعلام خواهید کرد. پر کردن فرم راندوو به صورت صحیح و اصولی به قدری مهم است که بسیاری از افراد از شرکت های مهاجرتی در این زمینه کمک می گیرند. زیرا در صورتی که اطلاعات وارد شده نامناسب باشد، امکان رد درخواست دریافت پاسپورت ترکیه شما وجود دارد.

گرفتن وقت راندوو

پس از این که به درستی متوجه شدید که راندوو چیست؟ باید وقت راندوو بگیرید که بهتر است این کار در کشور ترکیه انجام پذیرد. در این صورت باید پیش از پایان مهلت 90 روزه خود این فرم را پر کرده و تحویل نهاد مربوطه دهید. در غیر این صورت شما مجبورید پس از پایان مهلت 90 روزه به کشور بازگردید. ایرانی ها این اجازه را دارند که در سال 180 روز یعنی دو دور 90 روزه بدون نیاز به دریافت اقامت ترکیه در این کشور حضور پیدا کنند. ولی در صورت نیاز به اقامت بیشتر باید پیش از پایان این مهلت درخواست راندوو خود را اعلام نمایند.

باطل شدن وقت راندوو اقامت ترکیه

وکیل مهاجرتی

در صورتی که شما در زمان وقت راندوو نتوانستید به موقع در جلسه مصاحبه حضور پیدا کنید، وقت راندوو شما باطل می گردد. ولی نیازی به نگرانی نیست زیرا شما حداقل 2 هفته پس از آن می توانید مجدد درخواست راندوو خود را اعلام کنید. البته در شهرهای بزرگی همچون استانبول این درخواست شما ممکن است که تا 3 ماه نیز طول بکشد. در نتیجه شما باید با برنامه ریزی از پیش تعیین شده به موقع در زمان مصاحبه حضور پیدا کنید. زیرا در طول مدت طی شده ویزای شما موقتی خواهد بود. در واقع چنانچه به خوبی متوجه شوید که راندوو چیست؟ حتما در این جلسه حضور پیدا خواهید کرد.

مدارک مورد نیاز برای راندوو

همان طور که در تیتر این مقاله با عنوان فرم راندوو چیست؟ عنوان کردیم، شما باید به همراه فرم راندوو، مدارک خود را نیز تحویل دهید. این مدارک شامل موارد زیر است:

6 قطعه عکس پرسنلی

پر کردن فرم های مربوطه

اصل و کپی پاسپورت

بیمه درمانی یکساله

ترجمه رسمی پاسپورت

اجاره نامه رسمی مورد تایید نوتر

پرداخت هزینه اخذ شهروندی ترکیه

رضایت نامه والدین و قیم

راندوو شامل چه مواردی است؟

در صورتی که شما به خوبی با مفهوم راندوو چیست؟ آشنا شده باشید، می دانید که در این مصاحبه شما باید هدف و قصد خود را از اقامت در ترکیه عنوان کنید. نتیجه این مصاحبه به صورت پیامک و یا ایمیل، با توجه به روش تعیین شده در فرم، به شما اعلام می گردد. همچنین شما باید مدارک خود را نیز به این مرکز تحویل دهید. در صورت وجود هر گونه نقص و ایراد در مدارک شما، ممکن است برای شما دردسر درست شود.

فرم راندوو را باید از کجا دریافت کنیم؟

در صورتی که تمایل به اخذ شهروندی ترکیه را دارید، با مراجعه به سایت e-ikamet.goc.gov.tr می توانید این فرم را دریافت کرده و آن را پر کنید. پس از این که شما این فرم را به صورت کامل پر کردید، روز و ساعت مصاحبه به همراه یک کد برای شما ارسال می شود. برای پر کردن فرم راندوو شما باید به زبان ترکی مسلط باشید. بنابراین در صورتی که به خوبی بر روی این زبان مسلط نیستید حتما از یک وکیل مهاجرتی کمک بگیرید تا بدون دغدغه و به صورت اصولی این فرم پر گردد. دایان گروپ با تجربیات خود می تواند در این زمینه به شما کمک کند و به صورت کامل شما را توجیح کند که راندوو چیست؟

آیا می توان به صورت خانوادگی وقت راندوو گرفت؟

بسیاری از افراد گمان می کنند که با پر کردن فرم راندوو می توانند برای تمامی اعضای خانواده وقت مصاحبه بگیرند. در صورتی که ما در مبحث راندوو چیست؟ به این عزیزان تاکید می کنیم که باید برای هر یک از اعضای خانواده حتی کودکان و نوزادان فرمی جداگانه پر شود. بنابراین شما برای هر فرم نیز باید هزینه مربوطه را پرداخت نمایید. پس از پر کردن این فرم در کمتر از سه ماه نتیجه به شما اعلام خواهد شد و در صورت وجود نقص در مدارک، شما یک ماه فرصت دارید تا نقص پرونده خود را از بین برده و مدارک تکمیل شده را تحویل دهید.

هزینه راندوو چقدر است؟

وکیل مهاجرتی

یکی از مهم ترین موضوع در بحث راندوو چیست؟ هزینه آن می باشد. هزینه های پرداخت شده بابت راندوو شامل بیمه سلامت ( که بر اساس سن هر فرد تعیین می شود)، پول خاک، هزینه کارت کیمیلیک، هزینه دریافت پاسپورت ترکیه و … می شود. هزینه خاک ترکیه برای افراد زیر 18 سال و بالای 18 سال متفاوت است و هزینه کارت کیمیلیک نیز توسط اداره مهاجرت برآورد می گردد. برای کاهش هزینه راندوو می توانید از کارشناسان دایان گروپ کمک بگیرید. این افراد با تخصص و تجربه ای که در زمینه اخذ اقامت ترکیه دارند و به خوبی می دانند که راندوو چیست؟می توانند  در کوتاه ترین زمان و با کمترین هزینه فرایند اخذ شهروندی ترکیه شما را با موفقت پشت سر بگذارند.

چند نکته در خصوص فرم راندوو

پیش از پر کردن این فرم باید به خوبی متوجه شده باشید که راندوو چیست؟ و شما باید این فرم را به چه صورت پر کنید. زیرا این فرم تعیین کننده درخواست برای دریافت شهروندی ترکیه می باشد. بنابراین ما چند نکته مهم و حیاتی را در خصوص این فرم برای شما عنوان خواهیم کرد.

  • زمان تعیین شده برای مصاحبه قابل تغییر نیست و در صورت درخواست مجدد شما حداقل باید دو هفته به صورت موقت در این کشور زندگی کنید. بنابراین بهتر است به موقع در این مصاحبه حضور پیدا کنید.
  • در صورتی که شما به زبان ترکی و یا نحوه پر کردن این فرم تسلط ندارید بهتر است که این ریسک را قبول نکرده و از افراد باتجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
  • از وارد کردن صحیح شماره تلفن و ایمیل در فرم راندوو مطمئن شوید زیرا نتیجه این فرم به این دو روش برای شما ارسال می شود.

جمع بندی

در این مقاله با عنوان فرم راندوو چیست؟ مشخص شد که راندوو فرمی است که شما برای گرفتن مصاحبه پر می کنید تا با استفاده از آن بتوانید اقامت ترکیه را دریافت کنید. با پر کردن این فرم پیامی به آدرس ایمیل و یا شماره تلفن شما ارسال می شود که در آن زمان مصاحبه اعلام شده است. شما تا 90 روز مهلت دارید که در کشور ترکیه اقامت داشته باشید و پیش از پایان این مهلت شما باید فرم راندوو را پر کرده و به نهاد مربوطه تحویل دهید.