قوانین جدید مهاجرت به ترکیه چیست؟

قوانین جدید مهاجرت به ترکیه برای تمامی افرادی که قصد دارند تا از طریق روش‌های مختلف به این کشور مهاجرت کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین خاطر است که معمولاً توصیه می‌کنیم تا این قوانین مهاجرتی را به خوبی بدانید و در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده کنید. تمامی این موارد سبب می‌شوند تا وقت، هزینه و انرژی که در این مسیر صرف می‌کنید، به درستی مورد استفاده قرار گیرد. فراموش نکنید که این موضوع هم در ویزا‌های کاری و هم در ویزای تحصیلی و… مورد اهمیت است.

قوانین جدید مهاجرت به ترکیه

اما قوانین جدید مهاجرت به ترکیه هنگام اخذ اقامت ترکیه شامل کدام موارد می‌شوند؟ قوانین جدید مهاجرت به ترکیه می‌توانند شامل موارد مختلفی شوند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به قوانین مربوط به اقامت، قوانین مربوط به کار و حتی قوانین مربوط به تحصیل اشاره کنیم.

قوانین ویزای توریستی

وکیل مهاجرتی

 

در گذشته می‌توانستید با دریافت ویزای توریستی به مدت یک سال در ترکیه زندگی کنید. در صورتی که اجاره ملک خود را تمدید می‌کردید نیز می‌توانستید ویزای یک ساله خود را مجدداً تمدید کنید و باز هم با همان ویزا در ترکیه بمانید. اما بر طبق قوانین جدید مهاجرت به ترکیه این امکان دیگر برای افراد وجود ندارد. در واقع هنوز هم می‌توانید ویزای توریستی بگیرید و به مدت یک سال را با این ویزا در این کشور زندگی کنید، اما نمی‌توانید با تمدید کردن مهلت اجاره خانه خود، مجدداً ویزای خود را نیز تمدید کنید.

دریافت اقامت دائم

وکیل مهاجرتی

یکی از روش‌هایی که می‌توانید برای دریافت اقامت دائم در کشور ترکیه به کار ببرید، مربوط به خرید ملک و خانه در این کشور است. پیش از این می‌توانستید در هر قسمتی از ترکیه که دوست دارید ملک خریداری کنید و از این طریق اقامت این کشور را دریافت کنید، اما هم اکنون دولت این قانون را تغییر داده است و دو منطقه اسنیورت و فاتیح از این لیست خط خورده‌اند. این موضوع به معنی آن است که اگر بخواهید اقامت دائم در این منطقه را بگیرید نباید به سراغ خرید ملک در این دو قسمت بروید.

در موارد دیگر می‌توانیم بگوییم که قوانین موجود تغییرات زیادی نداشته‌اند و صرفاً اساسی‌ترین تغییر‌ها در همین دو بخش بوده است. در صورتی که در بخش‌های مختلفی همچون ویزای دانشگاهی، ویزای کاری و… تغییراتی ایجاد شود، مسلماً دلایل مشخصی برای آن وجود دارد و به همین دلیل نیز لازم است تا توجه زیادی به آن شود.

همچنین بخوانید: چگونه بهترین وکیل برای مهاجرت به ترکیه را انتخاب کنم؟

جمع‌بندی

برخی از انواع قوانین جدید مهاجرت به ترکیه که سبب شده بود تا افراد بسیاری در این بین دچار مشکل شوند را در طول این مطلب بیان کردیم. تمامی این ماجرا‌ها می‌توانند سبب شوند که شما برنامه مهاجرتی خود را عقب بیندازید و یا به طور کامل کنسل کنید. برای جلوگیری از این موضوع سعی کنید تا با برقراری ارتباط با انواع مؤسسات مهاجرتی همچون مؤسسه مهاجرتی دایان، به روز‌ترین اطلاعات و تغییرات قوانین در خصوص اخذ اقامت ترکیه را دریافت کنید و سپس برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس همان موارد و تغییرات اعمال کنید.