مالیات ملک در ترکیه چقدر است؟

آیا می دانید مالیات ملک در ترکیه (Property tax in Turkey) چقدر است؟ با توجه به افزایش روز شمار مهاجرت و دریافت اقامت در کشور ترکیه برای ایرانیان لازم است در مورد مالیات ملک در ترکیه و نحوه ی اقامت گرفتن در این کشور اطلاعات کافی داشته باشیم.
مطابق قوانین و مقررات کشور ترکیه افرادی که در این کشور صاحب ملک و خانه هستند ˓به جز مالیات و عوارض شهرداری که به صورت سالیانه دریافت می شود دیگر هیچ گونه مالیات ملک در ترکیه را پرداخت نمی کنند.
کسانی قصد مهاجرت و خرید ملک در کشور ترکیه را دارند می توانند از طریق شرکت دایان گروپ اقدام به اخذ اقامت ترکیه و اقدامات لازم برای مهاجرت کنند.

خانه خریدن و پرداخت مالیات ملک در ترکیه

وکیل مهاجرتی

ترکیه نیز مانند هر کشور دیگری قوانین و مقررات خاص خود را در زمینه ی خرید و فروش املاک و مالیت ملک در ترکیه دارد. مطابق این قوانین امکان خرید ملک در ترکیه برای شهروندان تمامی کشورها وجود ندارد. خوشبختانه شهروندان ایرانی در لیست مجاز برای خرید ملک در کشور ترکیه قرار دارند.
یکی از امتیازات اصلی ساخت و ساز˓ خرید ملک و خرید آپارتمان در ترکیه قیمت پایین و ارزان بودن زمین و خانه و معافیت از مالیات ملک در ترکیه است. با در نظر گرفتن آمار افزایشی در این زمینه توجه و علاقه ی صاحبان سرمایه را به خود جلب کرده است.

برای خرید ملک و آپارتمان در ترکیه اولین اقدامی که باید صورت پذیرد ایجاد حساب بانکی در آن کشور است. چرا که برای نقل و انتقالات مالی حساب بانکی مورد نیاز است. پس از انتقال پول به حساب˓ انتخاب شهر مورد نظر برای سکونت صورت می گیرد. معمولا شهرهای آنتالیا و استانبول در صف محبوب ترین شهرها برای سرمایه گذاری در زمینه ی املاک و معاف از مالیات ملک در این کشور هستند.
پس از عقد قرارداد با شرکت های معتبر و ورود به کشور خانه و ملک مورد پسند خود و خانواده تان را انتخاب کنید. افراد در صورت بلد بودن زبان ترکیه ای و انگلیسی می توانند به راحتی قوانین و مقررات کشور را برای خرید ملک و اخذ اقامت ترکیه مورد مطالعه قرار بدهند.

مالیات ملک در ترکیه برای شهروندان این کشور

شهروندان ایرانی و سایر کشورهای مجاز می توانند از طریق خرید ملک و آپارتمان در ترکیه اقدام به اخذ ویزا و دریافت اقامت دائمی در این کشور را بدون پرداخت مالیات خانه در ترکیه نمایند. خرید بدون پرداخت مالیات ملک در ترکیه از شروط لازم برای دریافت اقامت طولانی و دائمی در کشور ترکیه است.
با سرمایه گذاری در زمینه ی املاک در کشور ترکیه می توانید با حفظ ارزش دارایی و پول و بدون پرداخت مالیات ملک در ترکیه از مزیت های اقامتی کشور نیز بهره مند گردید. لازم به ذکر است که با انجام سرمایه گذاری کم (حدود 250 هزار لیر) و سکونت در خانه حداقل به مدت 5 سال بدون پرداخت مالیات خانه در ترکیه افراد می توانند تقاضای دریافت تابعیت را داشته باشند.

قوانین خرید خانه و آپارتمان در ترکیه

وکیل مهاجرتی

 خرید نقد
ممنوعیت فروش به مدت حداقل 3 سال
امکان خرید زمین تا حداکثر 30 هکتار توسط شهروندان و اتباع خارجی
اتلاق تنها 10 درصد از اراضی هر منطقه به اتباع خارجی برای فروش
ضرورت پیروی از قوانین و مقررات خرید و فروش مصوبه ی دولت
امکان خرید چندین ملک در ترکیه برای یک نفر
دریافت اقامت طولانی مدت با خرید ملک در ترکیه
عدم پرداخت مالیات ملک در ترکیه

شرایط اجاره خانه در ترکیه

در کشور ترکیه امکان اجاره ی ملک برای شهروندان خارجی از جمله ایرانیان بدون مالیات ملک در ترکیه وجود دارد. برای افرادی که قصد اقامت در کشور ترکیه را دارند ولی به دلیل عدم آشنایی با سبک و شرایط زندگی در آن جا در شک و تردید هستند˓ توصیه می شود تا از طریق اقدام به اجاره خانه در ترکیه شرایط زندگی و سازگاری خود با محیط جدید را ارزیابی کنند تا تصمیم گیری مطمئن در زمینه ی مهاجرت را داشته باشند.

قوانین اجاره خانه در ترکیه

وکیل مهاجرتی

 عدم دریافت مبلغ رهن
اجاره منزل به مدت چند ماه تا چند سال
تنظیم قبوض ( برق – آب و..) به نام مستاجر
تحویل خانه به مالک به همان گونه ای که دریافت شده است ( بدون آسیب رسانی ).
دریافت حکم تخلیه در همان ابتدای عقد قرارداد توسط صاحب ملک
اجاره بدون پرداخت مالیات ملک در ترکیه

سخن پایانی

ما در این مقاله موضوع خرید خانه در ترکیه، مالیات خانه در ترکیه و شرایط اقامت و شهروندی ترکیه را مورد بررسی قرار دادیم. چنانچه به راهنمایی بیشتری در این خصوص احتیاج دارید می توانید با دایان گروپ تماس بگیرید. این مجموعه با برخورداری از تیمی موفق آماده ارایه خدمات به شما عزیزان است.