مخارج شرکت در آزمون یوس و SAT چقدر است؟

مخارج شرکت در آزمون یوس و هزینه امتحانات SAT بسته به نوع دانشگاه دارد. امروزه هزینه ثبت نام در این نوع آزمون‌ها هر ساله به طور دقیق در وبسایت دانشگاه ها به متقاضیان اطلاع داده می‌شود. اما به طور کلی مخارجی که شما در سال 2022 برای شرکت در آزمون یوس ترکیه و آزمون‌های SAT در یکی از دانشگاه های جهان باید بپردازید حدود 20 تا 70 دلار می‌باشد. اگر می‌خواهید در مورد مخارج این گونه آزمون‌های بین المللی بیشتر بدانید تا پایان این متن از وبسایت دایان گروپ ما را همراهی کنید.

مخارج شرکت در آزمون یوس

وکیل مهاجرتی

اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های ترکیه و دیگر دانشگاه های جهان هستید اول از همه باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس با توجه به زمان و تاریخی که از طرف دانشگاه مقرر می‌شود باید برای شرکت در آزمون‌های ورودی این دانشگاه ها شهریه ای را پرداخت کنید. البته چون در کشور ترکیه دانشگاه های زیادی با رتبه های متفاوت وجود دارد. پس هزینه شرکت در آزمون یوس بسته به نوع رشته انتخاب شده شما در دانشگاه تعیین می‌شود. بنابراین اگر قصد دارید تا در آزمون یوس شرکت کنید لازم است تا حتماً رشته مورد علاقه خود را مشخص کنید تا بعد از پرداخت مخارج شرکت در آزمون بتوانید فرم ورود به جلسه را تحویل گرفته و پر کنید.

همچنین بخوانید: تفاوت آزمون یوس و آزمون اس ای تی چیست؟

هزینه ثبت نام در آزمون SAT

دقت کنید که برای شرکت کردن شما در آزمون‌های SAT هیچ محدودیتی وجود ندارد. پس اگر برایتان مقدور است شما می‌توانید با پرداخت هزینه شرکت در آزمون یوس به طور هم‌زمان با شرکت در آزمون SAT چند رشته تحصیلی را در چند دانشگاه مختلف جهان خصوصاً آمریکا انتخاب کنید. البته هزینه ثبت نام در هر کدام از آزمون‌ها به صورت جداگانه حساب می‌شود. اما برای شرکت در امتحانات یوس در کشور ترکیه باید مبلغی را به صورت لیر بپردازید. البته برخی از دانشگاه ها مثل دانشگاه مونلا این هزینه را به شکل دلار دریافت می‌کنند اما توجه داشته باشید که این مبلغ قابل بازگشت نیست. پس بهتر است پیش از واریز مخارج شرکت در آزمون یوس و اس ای تی حتماً با مراکز حقوقی که در زمینه تحصیل در ترکیه فعالیت می‌کنند و در این حوزه تجربه کافی دارند مانند موسسه حقوقی مهاجرتی دایان گروپ مشورت کنید.

نکته: هزینه شرکت در آزمون دانشگاه های ترکیه که به آن آزمون یوس گفته می‌شود تقریباً ارزان‌تر از مخارج شرکت در آزمون‌های SAT است.

نحوه پرداخت مخارج شرکت در آزمون یوس و SAT

وکیل مهاجرتی

یکی از سؤالات مهمی که شاید برایتان پیش بیاید اینکه چطور هزینه آزمون یوس و SAT را به حساب دانشگاه مورد نظر خود واریز کنیم؟ چون امروزه هزینه آزمون‌ها به شکل الکترونیک پرداخت می‌شود از طرفی هر کدام از دانشگاه ها یک واحد پول را برای متقاضیان خود در نظر می‌گیرند. پس باید در زمان ثبت نام آزمون‌های یوس و SAT بعد از تهیه مدارک تحصیلی خود حتماً از مقدار هزینه شرکت در آزمون مطلع شوید. سپس از شرکت هایی که در زمینه تحصیلات بین المللی فعالیت می‌کنند درخواست کنید تا ضمن تکمیل کردن مدارک شما مخارج شرکت در آزمون یوس و یا SAT را هم به حساب دانشگاه مورد نظرتان به صورت الکترونیکی واریز کند. البته توجه داشته باشید که در کشور ترکیه برای شرکت در آزمون یوس جهت تحصیل در بیشتر دانشگاه مثل دانشگاه آتاتورک باید مخارج آزمون را به صورت لیر پرداخت کنید.

میزان هزینه شرکت در آزمون اس ای تی

خوب است بدانید که آزمون SAT در تمامی کشورهای جهان به غیر از ایران و افغانستان برگزار می‌شود. از این رو شهروندان ایرانی برای ورود به دانشگاه های معتبر جهان و شرکت در این آزمون باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه سفر کنند. به همین دلیل تعدادی از دانش آموزان برای شرکت در آزمون SAT دانشگاه های مورد علاقه خود مجبور هستند این آزمون را در ترکیه برگزار کنند. پس لازم است تا در هنگام پرداخت هزینه شرکت در آزمون یوس و اس ای تی و نحوه پرداخت آن به دلار، لیر و غیره حتماً جدول هزینه ها را که دانشگاه ها برای رشته های مختلف در نظر می‌گیرند بررسی کنید. چون هر دانشگاهی با توجه به شرایط تحصیل و واحد پول خود مخارج شرکت در آزمون یوس و SAT را برای داوطلبان خود تعیین می‌کنند.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید با شرکت در آزمون یوس و SAT به یکی از دانشگاه های ترکیه و دیگر نقاط جهان راه پیدا کنید. حتماً باید مخارج شرکت در آزمون یوس و اس ای تی را در هنگام ثبت نام آزمون بپردازید. شاید هزینه شرکت در آزمون یوس و SAT برای برخی دانشگاه های دولتی کمتر از دانشگاه های خصوصی باشند. ولی به هر حال شما باید برای حضور در یکی از شهرهای ترکیه و برگزاری آزمون‌های بومی یوس و SAT هزینه ای را در هنگام ثبت نام در ایران به صورت لیر یا دلار به دانشگاه مربوطه پرداخت کنید. در این میان ما در موسسه حقوقی مهاجرتی دایان گروپ می‌توانیم شما را راهنمایی کنیم. سپس با کمک کارشناسان باتجربه و حرفه‌ای تمام مراحل پرداخت مخارج شرکت در آزمون یوس و سایر مراحل آزمون‌های خارجی مثل SAT را با کمترین کارمزد و در کمترین زمان برایتان انجام دهیم.