لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
مشاغل پر درآمد ترکیه برای ایرانیان

۴ شغل پر درآمد ترکیه برای ایرانیان

اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و به زبان ترکی نیز مسلط هستید به احتمال زیاد می ‌توانید یک شغل مناسب و پر درآمد برای خودتان دست و پا کنید. البته مسلما افرادی که دانش و تخصص کافی و لازم را دارا می ‌باشند و در حوزه تخصصی خود فعالیت می ‌کنند بهتر می ‌توانند در ترکیه شغل مناسب خود را پیدا کنند. با این حال مشاغلی هم هستند که افراد بی تجربه یا با مهارت کمتر نیز می ‌توانند در آن ها مشغول به کار شوند. اما برخی از شغل ها بسیار پر درآمد تر از بقیه آنها هستند و عناوین این مشاغل با توجه به هر کشور و فرهنگی متفاوت است. کارشناسان دایان گروپ در ادامه اطلاعاتی جهت معرفی مشاغل پر درآمد ترکیه برای ایرانیان جمع آوری کرده اند.

مشاغل پردرآمد ترکیه برای ایرانیان

در ادامه توضیحات مختصر و تکمیلی جهت کسب اطلاعات در رابطه با مشاغل پر درآمد ترکیه برای ایرانیان ارائه شده است. اگر شما هم قصد مهاجرت و دریافت اقامت ترکیه را دارید و می‌خواهید در آنجا مشغول به کار شوید با توجه به رکود اقتصادی نسبی این کشور و همینطور دیگر مشکلات پیدا کردن کاری که درآمد آن در زمان مهاجرت تامین کننده نیازهای مهاجرین باشد بسیار لازم و واجب است.در ادامه توضیحاتی درباره انواع مشاغل پردرآمد در ترکیه ارائه شده است.

پزشکی در ترکیه

به نظر میرسد نه تنها در ایران بلکه سراسر خاورمیانه و جهان نیز شغل پزشکی یکی از پر در آمد ترین ها است. ترکیه هم از سایر نقاط جهان استثناء نبوده و شغل پزشکی در ترکیه چه پزشک عمومی باشید چه یک متخصص در علوم پزشکی بسیار پر درآمد است. به هر حال اگر فردی قصد دریافت شهروندی ترکیه را داشته باشد و رشته تخصصی و تحصیلی اش پزشکی باشد، به شرط تسلط به زبان ترکی می‌تواند در یکی از مراکز درمانی ترکیه با درآمد بالا مشغول به کار شود. البته پیش از این که یخواهید ویزای مقصد را دریافت کنید و به عنوان یک پزشک مشغول به کار شوید؛ باید مدارک خود و نمرات تحصیلی تان در ایران را معادل سازی کنید.

اینجا بخوانید: پذیرش از دانشگاه های خصوصی و دولتی ترکیه

مهندسی در ترکیه

یکی از دیگر مشاغلی که به تازگی به دلیل صنعتی شدن کشور ترکیه و افزایش ساخت و ساز ها در این کشور بسیار روی روال افتاده است؛ شغلِ مهندسی است؛ مهندسی معماری و دیگر مشاغل مهندسی بسیار پر درآمد هستند و با معادل سازی مدارک خود در ایران می ‌توانید برای پیدا کردن یک شغل مرتبط در ترکیه اقدام کنید. البته مهندسی معماری بسیار پر طرفدارتر است زیرا شما می توانید وارد بازار ساخت و ساز شوید.

مکانیکی در ترکیه

به خاطر وجود یک سری از نمایندگی های شرکت های مختلف از جمله رنو، ولوو، پژو و غیره در کشور ترکیه، مکانیکی خودرو نیز یکی از مشاغل پر درآمد این کشور محسوب می ‌شود. همچنین اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید و به مکانیکی خودرو نیز مسلط هستید؛ می ‌توانید با یکی از این شرکت ها مذاکره کنید تا پذیرفته شوید و شما را استخدام کنند. البته اگر شرایط به شما اجازه مهاجرت می ‌دهد توصیه ما این است که به هیچ وجه فرصت خود را از بین نبرید زیرا درآمد متخصصین فنی در این کشور بسیار بالا است.

مهندسی IT در ترکیه

یکی دیگر از مشاغل پردرآمد کنونی در کشور ترکیه که بسیاری از ایرانیان تحصیلات همین رشته را دارا می ‌باشند؛ مهندسی IT است. در این رشته به دلیل بین الملی بودن جذب بالایی وجود دارد و شما هم باید به زبان انگلیسی تا حدودی یا کاملا مسلط باشید. افراد خارجی که می‌ خواهند در این زمینه مشغول شوند می ‌توانند درخواست خود را به شرکت ها ارسال کنند و پذیرش دریافت کنند.

اینجا بخوانید: تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در ترکیه

سخن پایانی

مسلما تامین هزینه های زندگی پس از مهاجرت می ‌تواند سنگین باشد و عزیزانی که قصد مهاجرت دارند باید یک شغل پر درآمد برای خود دست و پا کنند. البته در دنیای امروز پیدا کردن شغل از طریق فضای مجازی و دیگر راه های ارتباطی بسیار ساده تر شده است و دیگر نیازی نیست که برای این منظور سختی زیادی تحمل کنید. می‌توانید جهت دریافت اطلاعات کاربردی تر با کارشناسان دایان گروپ در ارتباط باشید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *