معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه

بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه کدام ها هستند؟ جهت تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه چه باید کرد؟شرایط پذیرش در دانشگاه های پزشکی ترکیه چیست؟ پذیرش دانشگاه در ترکیه به چه صورت است؟ در نوشته حاضر به بیان نکاتی درباره معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه (Introducing the best medical universities in Turkey) پرداخته شده است.

در حال حاضر بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه در حال جذب دانشجو از سراسر دنیا هستند و یک شرایط مناسب را برای دانشجویان فراهم کرده اند.  با افزایش هزینه های تحصیل در دانشگاه های خارجی، دانشجویان بین المللی سعی می کنند در دانشگاهی با کیفیت و با قیمت مناسب تحصیل کنند.

لازم به ذکر است که اکثر دانشگاه های ترکیه شهریه کمتری نسبت به سایر دانشگاه های خارجی دارند. علاوه بر این، اکثر دانشگاه های ترکیه از آموزش با کیفیت بالایی برخوردار هستند. پس اگر به دنبال ادامه تحصیل در دانشگاه های ترکیه هستید باید بگوییم که انتخاب خوبی داشته اید.

 باید اضافه کرد که ترکیه از نظر اعتقادات فرهنگی و مذهبی شباهت زیادی به ایران دارد و به کشور ما ایران نزدیک است. به همین دلیل زندگی در ترکیه برای دانشجویان ایرانی راحت تر است. هر ساله داوطلبان زیادی برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های ترکیه در ایران اقدام می کنند. علاوه بر این، مرز ایران و ترکیه و مجاورت جغرافیایی هر دو کشور، سفر و رفت و آمد را برای دانشجویان ایرانی آسان می کند.

 به طور کلی دانشگاه های ترکیه مقصد تحصیلی خوبی برای دانشجویان ایرانی هستند. آشنایی با بهترین کالج های پزشکی ترکیه به شما در انتخاب دانشگاه مناسب کمک شایانی می کند. چرا که رشته پزشکی و زیرمجموعه های آن یکی از حوزه های تحقیقاتی محبوب در بین دانشجویان ایرانی است. این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه پرداخته شده با ما همراه باشید.

دانشگاه آک دنیز ترکیه Akdeniz university

وکیل مهاجرتی

بهترین دانشگاههای پزشکی ترکیه، دانشگاه آکدنیز در آنتالیا، ترکیه واقع شده است. این دانشگاه یکی از بهترین و معتبرترین مراکز آموزش عالی در زمینه تحقیقات علمی در شرق مدیترانه است. دانشگاه آک دنیز رشته های مختلف پزشکی را با سطوح مختلف تحقیقاتی ارائه می دهد.

 این دانشگاه به عنوان یک موسسه آموزش عالی پزشکی علاوه بر علم پیشرفته، خدمات فرهنگی و اجتماعی زیادی را به دانشجویان ارائه می دهد. به عنوان مثال، دانشگاه آک دنیز خدمات مشاوره و راهنمایی روانشناسی را برای کمک به دانشجویان در حل مشکلات عاطفی و روانی و اجتماعی ارائه می دهد. بنابراین دانشجویان می توانند در فضای مناسب به تحصیل ادامه دهند و استعدادها و توانایی های علمی خود را شکوفا کنند.

دانشگاه قاضی عثمان پاشا gaziosmanpasa university

 یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه، دانشگاه Gaziosmanpasa یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه است و از سال 1992 در توکات فعالیت می کند. توکات نام شهری در شمال ترکیه با بیش از 150000 نفر جمعیت است و مرکز توقات در شمال آناتولی مرکزی و در داخل قسمت مرکزی منطقه دریای سیاه قرار دارد.

این دانشگاه به نام قاضی عثمان نوری پاشا، یکی از مشهورترین فرماندهان ترکیه، نامگذاری شده است. در سال 2018، نام دانشگاه به دانشگاه غازی عثمان پاشا (طغات) توکات مطابق با قانون آموزش عالی ترکیه تغییر یافت. این دانشگاه یکی از برترین دانشگاه های پزشکی ترکیه است. دانشجویان این دانشگاه علاوه بر تحصیل با کیفیت می توانند از خدمات متنوع ارائه شده توسط این دانشگاه بهره مند شوند.

دانشگاه حاجت تپه

وکیل مهاجرتی

یکی دیگر از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه، دانشگاه حاجت تپه در شهر آنکارا ترکیه قرار است و مرکز پزشکی این شهر می باشد. کیفیت و توانایی علمی این دانشگاه بسیار بالاست. این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های ایالات متحده، رتبه اول ترکیه در سال 2018 را به خود اختصاص داد.

این دانشگاه از سال 1967 شروع به کار کرده است. در حال حاضر دانشگاه حاجت تپه دارای 15 دانشکده، 2 مدرسه وابسته، 15 موسسه آموزش عالی و مدرسه، 4 مدرسه حرفه ای، گلخانه و 98 مرکز تحقیقاتی است. دانشگاه حاجت تپه امکانات و خدمات رفاهی بسیار خوبی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. دانشجویان این دانشگاه می توانند در طول تحقیقات خود در برنامه های مختلف علمی و هنری با حمایت دانشگاه شرکت کنند.

دانشگاه یوکسک احساس Kadir Has University

یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه، این دانشگاه است که دارای دانشکده پزشکی قوی است و از سال 1394 فعالیت خود را آغاز کرد.

 این دانشگاه یک مدرسه حرفه ای را بازگشایی کرد و خدمات پزشکی را ارائه کرد و از سال 2018 شروع فارغ التحصیل دانشجویان خود کرد. در سال 2017، دانشگاه Yuksek Ihtisas شروع به ارائه دوره های مراقبت های بهداشتی و پرستاری کرد. دانشگاه Yuksek Ihtisas همچنین خدمات اتاق عمل و یک واحد فیزیولوژی الکتروویس را ارائه کرد. دانشکده پزشکی دانشگاه Yuksek Ihtisas یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه است.

پذیرش بدون کنکور ترکیه

 یکی از دلایل محبوبیت بهترین دانشگاه های پزشکی ترکیه پذیرش بدون کنکور است. ترکیه ساده ترین و مطمئن ترین راه برای تحصیل را برای دانشجویان فراهم خواهد آورد. لازم به ذکر است که اگر از طریق آزمون YOS و آزمون SAT برای پذیرش بدون کنکور ترکیه اقدام کنید، ممکن است نتوانید حد نصاب را کسب کنید.

اما پذیرش بدون آزمون به طور کامل تضمین کننده پذیرش در دانشگاه و رشته مورد نظر شما است. بدین ترتیب شما را در ابتدای ترم جدید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام می کنند. دانشگاه های ترکیه به سه روش مختلف دانشجویان غیر بومی را جذب می کنند.

  1. آزمون YOS:  در واقع آزمون یوس تست برای جذب دانشجویان بین المللی خاص ترکیه
  2. SAT :آزمون آمریکایی که توسط هیئت کالج مدیریت می شود و توسط چندین دانشگاه در سراسر جهان پذیرفته می شود
  3. پذیرش بدون کنکور ترکیه

تا همین اواخر اکثر افرادی که می خواستند در دانشگاه های ترکیه بدون کنکور تحصیل کنند مجبور بودند در یک دانشگاه خصوصی ثبت نام کنند.

پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه (بدون آزمون)

اگر شما نیز مایل به اخذ پذیرش دانشگاه دولتی ترکیه هستید شاید بعد از کمی تحقیق و سر زدن به سایت های دیگر به این نتیجه برسید که بدون کنکور نمی توانید وارد دانشگاه دولتی شوید.

 با این حال موسسه دایان گروپ با مجوزهای رسمی مختلف از ایران و ترکیه قول همکاری مستقیم با بسیاری از دانشگاه های معروف دولتی ترکیه را می دهد تا مطمئن ترین روش پذیرش دانشگاه ترکیه بدون آزمون را ارائه دهد.

سخن پایانی

پذیرش دانشگاه خصوصی در ترکیه کمی با دانشگاه دولتی متفاوت است، درواقع دانشگاه های خصوصی ترکیه از دولت شهریه دریافت نمی کنند، بنابراین باید خودتان هزینه دانشگاه را پرداخت کنید.  لازم به ذکر است که هزینه پذیرش در دانشگاه های خصوصی با رتبه بالا و معتبر کمتر از هزینه دوره یک ساله آمریکا در استانبول می باشد.