معرفی شغل های پردرآمد در ترکیه

در این نوشته با موضوع معرفی شغل های پردرآمد در ترکیه (Introduction of high-paying jobs in Turkey) با ما همراه باشید. مشاغل بسیار زیادی در ترکیه وجود دارند که نسبت به سایر شغل ها در ترکیه، از میزان درآمد بالاتری برخوردارند. شما باید بدانید که به عنوان یک فرد خارجی برای اشتغال در کشور ترکیه باید به فکر خرید خانه و یا اجاره خانه باشید تا بتوانید اخذ اقامت ترکیه را دریافت کنید. توسط همین کارت اقامت، شما قادر خواهید بود تا درخواست کار بدهبد. حال که شما قصد درآمد زایی در کشور ترکیه را دارید، بهتر است با شغل های پردرآمد در ترکیه آشنا شوید. همراه ما باشید:

چرا کار در کشور ترکیه؟

در باره معرفی شغل های پردرآمد در ترکیه خوب است بدانید که یک لیر این کشور برابر با 3170 تومان در کشور ایران است. همین عامل موجب شده تا افراد زیادی متقاضی کار در کشور ترکیه شوند. به طوری که برخی از شغل های پردرآمد در ترکیه وجود دارند، که شرایط کاری آن ها خوب بوده است و میزان درآمدی که از طریق آن می توان کسب کرد، فرد را مایل به کار در این کشور می کند.

برخی از شغل های پردرآمد در ترکیه

برای اشاره به برخی از مشاغل در ترکیه که دارای درآمد بیشتری هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد. اما برای اینکه فرد موفق به اخذ یکی از این شغل های پردرآمد در ترکیه شود، باید توسط یک کارفرما معتبر جاب افر دریافت کرده باشد. از طرفی افرادی که موفق به اخذ شهروندی ترکیه شده اند، راحت تر می توانند در این زمینه مشغول شوند.

 • انواع شاخه های پزشکی و دندان پزشکی در کشور ترکیه

وکیل مهاجرتی

این شغل ها دارای شرایط بسیار خوبی برای کار در این کشور هستند و جزو شغل های پردرآمد در ترکیه به شمار می روند. اما درآمد پزشکان ر با توجه به سابقه کار، سختی کار، منطقه خدمت متغییر است و با توجه به این شرایط میزان آن افزایش و کاهش می یابد.

 • وکالت در ترکیه

افرادی که موفق به فعالیت در این زمینه می شوند، علاوه بر دریافت جایگاه اجتماعی بسیار مناسب، درآمد بالایی نیز کسب می کنند. درآمد وکلایی که دارای سابقه کاری و تحصیلات بالاتری باشند، به طبع بیشتر خواهد بود.

 • قاضی در ترکیه

قاضی جزو شغل های پردرآمد در ترکیه است. زیرا قضات دارای مسئولیت های بسیار بالایی هستند. آن ها درباره سرنوشت افراد تصمیم گیری می کنند و کار ساده ای ندارند. پس کاملا طبیعی است که یک قاضی در ترکیه حقوق بالایی دریافت کند. سطح تجربه، مدرک تحصیلی و محل خدمت قضات نیز در میزان حقوق آن ها دخیل است.

 • خلبانی در ترکیه

درست است که یک خلبان کار راحتی ندارد اما این شغل با میزان حقوق بالایی که دارد جوانان را ترغیب می کند. در کشور ترکیه حقوق خلبان های با تجربه بالاتر، بیشتر است.

 • مدیریت بانک در ترکیه

مدیریت بانک جزو شغل های پردرآمد در ترکیه محسوب می شود. مدیران بانک مسئول مبالغ هنگفتی از سرمایه گذاری های مردم، هستند. این شغل دارای مشغله ها و ریسک های بسیار زیادی است که میزان حقوق بالای آن را توجیح می کند. البته سطح تجربه، مدرک تحصیلی یک مدیر بانک در میزان حقوق دریافتی او تاثیر دارد.

 • متخصصین بیوشیمی

متخصصین بیوشیمی دارای حقوق بالایی هستند و این شغل را پولساز خطاب می کنند. شاید شما با وظایف تمام مشاغل فوق تا حدی آشنا باشید. بهتر است این شغل را به شما معرفی کنم. یک متخصص بیوشیمی باید مهارت و دانش لازم را جهت استاندارد سازی تمام مراحل و تفسیر نتایج بیمار از نمونه گیری بیمار تا نتیجه آن را داشته باشد. شما برای کسب این شغل باید 6 سال آموزش پزشکی و بعد از آن 4 سال آموزش تخصصی بگذرانید.

 • مدیر مالی در ترکیه

این شغل در فهرست شغل های پردرآمد در ترکیه قرار دارد. این افراد وظیفه نظارت بر امور مالی شرکت ها را، بر عهده دارند. این افراد در دسته افراد حرفه ای و با درآمد بالا در این کشور قرار می گیرند. می توان با تحصیل در رشته های امورمالی، بانکداری، تجارت، اقتصاد در این زمینه فعالیت کرد.

 • مهندسین توسعه دهنده نرم افزار در ترکیه

افراد می توانند با فارق التحصیلی در یکی از رشته هایی مانند، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک به این شغل پردرآمد دست یابد.

 • مدیر بازاریابی

مدیران بازایابی در دسته افرادی قرار می گیرند که دارای شغل های پردآمد در ترکیه هستند. امروزه با رقابت تنگاتنگی که میان موسسات مختلف وجود دارد، مدیران بازاریابی برای شرکت ها، مهم تلقی می شوند. به نوعی می توان گفت: مدیران ارشد برای این افراد حقوق های بسیار خوبی در نظر می گیرند.

 • مدیر فناوری اطلاعات

وکیل مهاجرتی

این شغل در دنیای کار دارای نقش اساسی است. این شغل از شغل های مهم در شرکت ها محسوب می شود. مدیر فناوری اطلاعات فردی است که مسئول پروژه های فناوری اطلاعات یک شرکت است. از طرف دیگر این روزها که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده مشاغل دورکاری اهمیت بیشتری یافته اند.  در نتیجه در این روزها اهمیت این شغل نیز بیشتر شده است. این شغل در دسته شغل های پردرآمد در ترکیه قرار دارد.

 • مشاوران مالی در ترکیه

می توان این شغل را یک حسابدار ماهر معرفی کرد. حقوق این افراد با توجه به سطح تحصیلات، محل کار و وطیفه ای که بر عهده دارد، تعیین می گردد. این شغل از شغل های پردرآمد در ترکیه محسوب می شود.

 • متخصصین تغذیه

امروزه چاقی به دلیل خوردن فست فود ها زیاد شده و از طرفی افراد به دنبال زیبایی هستند. در نتیجه مراجعه به این متخصصین گسترش یافته است. یک متخصص تغذیه می تواند در اماکنی مانند، بیمارستان و کلینیک ها مشغول به کار شده و درآمد بالایی را به خود اختصاص دهد.

 • روان پزشک

یکی دیگر از مشاغل پردآمد در ترکیه را روان پزشکان دارند. روان پزشک اختلالات روانی، عاطفی و رفتاری افراد را تحت کنترل دارد.

و…

کسب درآمد با ثبت شرکت در ترکیه

 شاید شما نتوانید بنا به هر دلیلی به هریک از شغل های پردرآمد در ترکیه که در موارد بالا اشاره کردیم، دست یابید. پس در کنار اشنایی با معرفی شغل های پردرآمد در ترکیه بد نیست بدانید که شما می توانید با ثبت شرکت در ترکیه، علاوه بر کسب درآمد، اقامت خود را نیز تمدید کنید. شما می توانید به عنوان یک فرد سرمایه گذار خارجی با ثبت یک شرکت مطابق قوانین ترکیه کسب و کاری با درآمد عالی را برای خود و دیگران راه اندازی کنید. می توان با راه اندازی یک کارگاه تولیدی پوشاک، یا یک شرکت برنامه نویسی مطابق نیاز های این کشور یا هر شرکتی که در آن زمینه استعداد یا تخصص دارید، تاسیس کنید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله با عنوان معرفی شغل های پردرآمد در ترکیه به معرفی شغل های پردرآمد در ترکیه پرداختیم. اما شما می توانید با فعالیت در دیگر بخش ها نیز مانند تجارت در ترکیه و… به درآمد بسیار بالایی در این کشور دست یابید. شما می توانید برای دریافت راهنمایی در این رابطه با دایان گروپ ارتباط برقرار کنید. این مجموعه می تواند بهترین راهنما و مشاور شما در زمینه هایی چون: اخذ پاسپورت ترکیه، بهترین روش های سرمایه گذاری در ترکیه و خرید ملک در این کشور و… باشد.