لوگو دایان

وکیل مهاجرتی,اقامت ترکیه,خرید ملک و مستغلات

با ما در تماس باشید
مقایسه دو بخش آسیایی و اروپایی ترکیه

مقایسه دو بخش آسیایی و اروپایی ترکیه

شاید تا بحال درباره منطقه خاصی از کره آبی زمین که هم متعلق به قاره اروپا و هم آسیا میباشد؛ شنیده باشید. اوراسیا یا همان بخش اروپایی _ آسیایی ترکیه که در شهر استانبول واقع شده است یکی از جذاب ترین نقاط این کشور می باشد که هر  ساله گردشگران بسیار زیادی را از سراسر جهان به خود جذب می کند. در این قسمت از کشور ترکیه، دریای سیاه به واسطه تعدادی کانال آبی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است که قسمت غربی آن متعلق به اروپا و قسمت شرقی آن نیز جزوی از قاره آسیا است. دو بخش اروپایی و آسیایی ترکیه تفاوت های اندکی از نظر زبان، فرهنگ و دین و مذهب دارند که همین موضوع باعث جذب گردشگران مختلف می‌شود. در ادامه به تفسیر همین اندک تفاوت ها و جاذبه های گردشگری  جهت مقایسه دو بخش آسیایی و اروپایی ترکیه پرداخته ایم. با دایان گروپ همراه باشید.

همه چیز درباره بخش آسیایی و اروپایی ترکیه

اوراسیا یا همان قسمت از ترکیه که به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شده است و هر بخش متعلق به یک قاره متفاوت است، در قسطنطنیه قدیم یا همان استانبول فعلی واقع شده است که توسط خاندان عثمانی در گذشته جزوی از خاک ترکیه شده است. از آن جایی که شهر استانبول دگرگونی های فرهنگی و مذهبی گسترده ای را تجربه کرده است، جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری را نیز در دل خود جای داده است. هر ساله مردم از سراسر جهان به دیدن این جاذبه ها می آیند و اما در همین بازدید با چندین نوع فرهنگ و مذهب و آثار به جا مانده از آنها آشنا می‌شوند. علاوه بر این جاذبه های تاریخی و فرهنگی، ویژگی های طبیعی بخش اوراسیایی ترکیه نیز شگفت انگیز است. خط های ساحلی بکر و طبیعت سر سبز و دست نخورده استانبول هر گردشگری را به وجد می آورد؛ به همین خاطر است که گردشگران معمولا در ابتدا جذب طبیعت بهشت مانند ترکیه می‌شوند. اما دو بخش آسیایی و اروپایی ترکیه حتی از نظر ویژگی های طبیعی نیز تفاوت های اندکی دارند که در ادامه به شرح کامل آن میپردازیم.

بخش آسیایی ترکیه

بخش آسیایی ترکیه در مقایسه با بخش اروپایی آن قدمت بیشتری دارد. بافت قدیمی این قسمت حیرت انگیز است و روح گردشگران علاقه مند به زندگی مردمان در گذشته با بازدید از این قسمت اغنا می‌شود. مساجد و کلیسا هایی که در بخش آسیایی ترکیه واقع شده اند از هزاران سال زندگی با صلح و آرامش رهپویان ادیان مختلف در کنار یکدیگر سخن می‌گویند. با این حال امروزه نیز قسمت آسیایی ترکیه همچنان بافت شهری و فرهنگ آسیایی خود را حفظ کرده است و علاوه بر قدمت بیشتر، طبیعت سرسبز تری نیز دارد. یکی از معروف ترین خیابان ها در بخش آسیایی خیابان بغداد است که بافتی مدرن و امروزی دارد. همچنین در این بخش از شهر، کافه و رستوران های فراوانی آماده پذیرایی از گردشگران هستند.

بخش اروپایی ترکیه

با اینکه در هر دو بخش آسیایی و اروپایی ترکیه جمعیت یکسانی ساکن هستند؛ اما بخش اروپایی ترکیه وسعت کمتری دارد و شلوغ تر به نظر می ‌رسد. این مسئله بخاطر این است که از بخش اروپایی گردشگران بیشتری بازدید می‌ کنند و جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی دارد. یکی از معروف ترین نقاط شهری بخش اروپایی ترکیه میدان تکسیم است که بسیاری از گردشگران تمایل به دیدن آن دارند. همچنین این قسمت از شهر شب های زنده ای دارد و اکثر کافه و رستوران ها تا صبح باز هستند. بیشتر مراکز خرید و پاساژ ها در بخش اروپایی واقع شده اند، اما به هر حال طبیعت قسمت آسیایی زیبا تر است. یکی دیگر از مواردی که شاید برای گردشگران فوتبالی جذاب باشد؛ واقع شدن باشگاه گالاتاسرای ترکیه در بخش اروپایی استانبول است.

سخن پایانی

مقایسه دو بخش آسیایی و اروپایی ترکیه محدود به همین مطالب نمی‌ شود و پیشینه ای تاریخی دارد. همچنین این دو بخش از لحاظ ویژگی های جغرافیایی نیز تفاوت های اندکی دارند که یکی از دلایل علاقه مندی گردشگران به بازدید از کشور ترکیه و بخش اوراسیایی آن است. اگر شما هم قصد سفر به کشور ترکیه و بازدید از بخش آسیایی یا اروپایی آن را دارید و هچنین جهت مهاجرت به این کشور و اخذ شهروندی ترکیه کارشناسان دایان گروپ می ‌توانند در تمامی مراحل سفر شما را راهنمایی کنند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *