منابع آزمون اس ای تی

منابع آزمون اس ای تی کتاب های مهمی به صورت چاپی و آنلاین از درک مطلب، ریاضیات و نگارش به صورت زبان انگلیسی است. چون در آزمون SAT به طور کلی 154 تست طراحی می‌شود که 52 سوال آن به صورت Reading است و 44 سوال آن به شکل Writing طرح می‌شود. از این 154 تست به تعداد 52 سوال آن به دیگر مفاهیم و مهارت های دروس ریاضی اختصاص داده شده است‌. این نوع تست ها بیشتر شبیه به مفاهیم کتاب ریاضیات سال اول و دوم متوسطه در ایران است. پس برای پاسخگویی به این سوالات تنها باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. اگر تمایل دارید با بهترین و مهمترین منابع آزمون SAT بیشتر آشنا شوید تا پایان این مطلب از گروه حقوقی و مهاجرتی دایان گروپ همراه ما باشید.

 بهترین منابع آزمون اس ای تی

آزمون SAT یکی از مهمترین آزمون های آمریکایی است که برای ورود به دانشگاه ها و کالج های سراسر دنیا برگزار می‌شود. در این آزمون مهارت شما در زمینه مفاهیم ریاضیات و درک درستی از مطالب مختلف به زبان انگلیسی ارزیابی خواهد شد. به همین منظور بیشتر کشورها در زمان طراحی سوالات آزمون اس ای تی از منابع مختلفی مثل:

  • ریاضیات
  • هندسه
  • ریدینگف استراکچر
  • رایتینگ

استفاده می‌کنند. اما در طرح این تست ها سعی می‌شود تا تمامی مفاهیم به کار رفته در آزمون SAT متناسب با رشته تحصیلی انتخاب شده شما در دانشگاه های بین المللی باشد.

اصلی ترین کتاب های آزمون SAT

وکیل مهاجرتی

منابعی که برای آزمون اس ای تی معرفی می‌شوند باید مورد تایید مراکز آموزشی آمریکا باشند‌. از این رو هر نوع کتابی نمی‌تواند برای شرکت در آزمون SAT مناسب باشد. البته یکی از بهترین منابع آزمون اس ای تی که مطالعه آن برای شرکت کنندگان این آزمون ضروری است کتاب The Official SAT Study Guide می‌باشد. از جمله کتاب های مفید دیگری که شانس قبولی در آزمون اس ای تی را بالا می‌برد کتاب SAT Math For Dummies است. در این کتاب مفاهیم مناسبی از درس ریاضی بررسی شده است بنابراین شما با خواندن این منبع با ارزش می‌توانید تعداد زیادی از سوالات ریاضی را به زبان انگلیسی به راحتی پاسخ دهید. یکی دیگر از کتاب های جامعی که می‌تواند برای شرکت در آزمون SAT بسیار کارگشا باید کتاب Kaplan SAT Total SAT است.

همچنین بخوانید: آزمون اس ای تی

تخصصی ترین منابع آزمون اس ای تی چیست؟

منابع که بیشتر برای موفقیت در آزمون SAT معرفی شده‌اند کتاب های کالج هیئت از جمله کتاب های رسمی SAT هستند که نام های مختلفی دارند یکی از این منابع مهم کتاب آبی یا The Blue Book است. شاید مفاهیم این کتاب تا حدودی متوسط باشد پس بعد از مطالعه و بررسی آن بهتر است به سراغ کتاب پرینستون بروید. در این کتاب تست های مفهومی زیادی طراحی شده است. پس قطعاً تمرین و تکرار این نوع کتاب‌ها می‌تواند آمادگی شما را برای شرکت در آزمون SAT بالا ببرد. یکی دیگر از منابع خوبی که در آزمون اس ای تی به کار می‌رود کتاب های Barrons SAT است. در این کتاب استراتژی های بسیار خوبی برای پاسخگویی به تمام سوالات آزمون اس ای تی آموزش داده می‌شود. مطالب این کتاب سبب می‌شود تا شما با آرامش خاطر بسیاری در آزمون های اس ای تی شرکت کنید.

منابع آزمون اس ای تی به صورت اینترنتی

وکیل مهاجرتی

شاید برای شرکت در آزمون SAT تمایل داشته‌ باشد به جای مطالعه کتاب های چاپی از منابع آنلاین استفاده کنید. چون معمولاً این منابع درسی به روزتر هستند از طرفی دسترسی به آن‌ها بسیار ساده است. ولی در زمان استفاده از سایت های مختلف حتماً به سراغ منابعی بروید که سوالات پرتکرار و مهمی را در اختیار شما قرار می‌دهد. مثلاً آکادمی Khan یک سازمان خصوصی است که مباحث زیادی را به صورت ویدیو در اختیارتان قرار می‌دهد. یک منبع عالی دیگر از منابع آزمون اس ای تی Magoosh. Com می‌باشد این منبع با ارائه درس های ویدئویی سوالات سخت را آنالیز می‌کند. بعد از آن صدها سوال مشابه را به شکل تکرار و تمرین یادآوری خواهد کرد.

سخن پایانی

و اما کلام آخر اینکه برای موفقیت در آزمون SAT به صورت دلخواه به سراغ هر منبع و هر کتابی نروید. چون برخی از منابع آزمون اس ای تی استاندارد نیستند. یعنی تنها وقت‌گیر هستند و هیچ بار آموزشی برایتان ندارد. چنانچه تمایل دارید در کمترین فرصت، شاهد موفقیت خود در آزمون SAT باشید و با بهترین روش‌ها برای ادامه تحصیل به ترکیه بروید تنها کافی است با ما در موسسه حقوقی مهاجرتی دایان گروپ تماس بگیرید.